Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 22-10-2013

Warszawka i referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz Waltz Andrzej Rosiewicz Okiem Stańczyka

.Rys. Artur Żukow, Wirtualna Polonia

W ostatnią niedzielę warszawiacy udali się do urn wyborczych, ażeby odwołać mściwie nam panującą Hannę G.W. Potrzeba było 29 procent uprawnionych do głosowania, żeby referendum uznać za ważne. Przed referendum na szeroką skalę ruszyła kampania zniechęcająca do głosowania.

Głównymi zniechęcaczami do udziału w referendum okazali się Donald T. i Bronisław K. (prezydent wszystkich Polaków), którzy stanęli murem za Hanną G.W. Tu warto przypomnieć naszą Konstytucję, która głosi, że „temu, kto zmusza, zniechęca lub utrudnia obywatelom głosowanie, grozi kara więzienia do lat…”.

Na razie Donald T. i Bronek K. ciągle jeszcze są na wolności (czy dosięgnie ich ręka sprawiedliwości, przyszłość pokaże). Pomimo akcji „nie idź”, w referendum wzięło udział ponad 300 tysięcy warszawiaków, z których 95 procent głosowało za odwołaniem Hanny G.W. Nic dziwnego, że Hanna podziękowała warszawiakom za poparcie. Chodzą słuchy, że Hanna G.W. ma wydać wielki bankiet na placu Bankowym (za nasze pieniądze) dla tych, którzy nie wzięli udziału w referendum. Stoły mają uginać się od jadła i napitków.

Stronę artystyczną ma zapewnić znany piosenkarz Andrzej R., który zaśpiewa piosenkę:

„Hanko, o Tobie marzę wśród bezsennych nocy, Hanko, ja bez Ciebie nie potrafię żyć !”, i na bis:

„Hanko, Hanko – rozstania nadszedł już czas, Hanko, Hanko, co tak zadłużyłaś nas”.

Andrzej Rosiewicz, NDz

gronkiewicz.lesby.jpg

Na przykładzie referendum w Warszawie – można udowodnić, że Polska nie jest krajem demokratycznym. Polacy są oszukiwani, że żyją w demokracji.

Demokracja made in Poland

Demokracja made in Poland

Fakty są takie:

1. HGW zostaje na stanowisku.
2. Głosowanie się odbyło.
3. W niedzielę rozstrzygnęło się czy HGW zostanie na stanowisku czy nie – i decyzja ta została podjęta w inny sposób niż przez głosowanie, które się w tej sprawie odbyło.

HGW zostaje na stanowisku – zgodnie z wolą 5% głosujących a wbrew woli 95% głosujących.
Głosowanie się odbyło – i wygrała je 5% mniejszość – bo to ich wola jest spełniona: HGW zostaje na stanowisku.
Taki jest stan faktyczny – czy się to komuś podoba czy nie.
To nie jest demokracja, bo demokracja polega na tym, że decyzje podejmuje się większością głosów – a nie mniejszością.
.
Decyzja i pozostawieniu HGW na stanowisku nie zapadła jednak w głosowaniu – tylko w inny sposób. Zdecydowały o tym te osoby, które popierają HGW – i dlatego CELOWO w głosowaniu nie brały udziału. Jeżeli można wpłynąć na faktyczny skutek głosowania – nie biorąc w nim udziału – to oczywiście oznacza, że takie głosowanie nie ma żadnego znaczenia – i że decyzję tak naprawdę podejmują nie głosujący – tylko ktoś inny, w inny sposób niż w demokratycznym głosowaniu.. To nie jest demokracja – bo demokracja do podejmowanie decyzji w głosowaniu – większością głosów.
Jeśli takie głosowanie nie ma znaczenia – i decyzja podejmowana jest w inny sposób – to oczywiście oznacza, że nie mamy do czynienia z demokracją tylko z czymś innym.
.
Dowód trzeci:
W przypadku Warszawskiego referendum 195 tyś – to jest minimalna liczba głosów niezbędnych do odwołania prezydenta Warszawy w WAŻNYM referendum – jaką przewiduje prawo wyborcze (min. frekwencja to 389 tys. – i w takim przypadku decydująca większość to 195 tyś głosów)W niedzielę za odwołaniem Prezydent Warszawy oddano ponad 320 tyś głosów..

320 tyś to jest dużo więcej, niż 195 tyś – które prawo dopuszcza jako minimalną liczbę głosów niezbędnych do odwołania prezydenta w WAŻNYM referendum.

Na koniec najważniejsze:

Nawet gdyby w niedzielnym referendum nawet 370 tyś osób zagłosowało za odwołaniem HGW – czyli więcej osób niż wybrało ją na prezydenta (345 tyś) – to i tak HGW zostałaby na stanowisku, bo referendum nadal byłoby uznane za nieważne.
.
Co jest kolejnym dowodem, że IIIRP wcale nie jest krajem demokratycznym.
.

Obowiązujący porządek prawny w Polsce to nie jest demokracja – wbrew temu co mówią nam politycy wszystkich partii, od wielu, wielu lat.
Wszystkich nas – obywateli – politycy robią w konia na cacy. PO robi w konia swoich wyborców – a PiS robi w konia, swoich..

O tym jest kolejne nagranie na kanale podziemnaTV: http://youtu.be/QEzShUvEx4I

!

Więcej:

">
Wyniki wyszukiwania:
Mataczenia rodziny Hanny Gronkiewicz-Waltz w pozyskaniu i sprzedaży pożydowskich kamienic w centrum Warszawy
Warszawa prześladowanie niepełnosprawnych przez Hannę Gronkiewicz-Waltz
Zawiadomienie Prezydent Miasta Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz o zgromadzeniu publicznym 24.07.2013r.przed Zarządem Getin Banku –Getin Noble Banku SA
ŚMIECIOWE ZŁODZIEJSTWO W WARSZAWIE - ZASKARŻONE - referendum w sprawie odwołanie żydówki Hanny Gronkiewicz-Waltz 
Arogancka Gronkiewicz-Waltz nie będzie rozmawiać z poszkodowanymi kupcami zamurowanymi w podziemiach Dworca Centralnego.
Pogarda dla plebsu - wydarzenia w KDT scenariusz: marszałek Niesiołowski, Hanna Gronkiewicz-Waltz...
Trybunał Konstytucyjny - czy sędziowie TK nie za często mieszają się do polityki? - co dalej z żydówką Gronkiewicz-Waltz?
Wybrańcy narodu olali swoje obowiązki - ponad 280 radnych, wójtów, burmistrzów, starostów oraz prezydentów miast ( w tym Hanna Gronkiewicz Waltz ) powinno stracić swoje mandaty, ponieważ nie złożyli na czas oświadczeń majątkowych.
Gronkiewicz-Walc - "syrenka" z platformy kameleonów prezentuje program na wybory. ZAWIADOMIENIE DO PROKURATURY o przestępstwie Hanny Gronkiewicz-Waltz
Milionowe bankowe przekręty pod ochroną Leszeka Balcerowicza i Hanny Gronkiewicz-Waltz, czyli Bolek i operacje Art B z cyklu "niebezpieczne tematy: polityka, pieniądz i władza...
Wybory 2006 na prezydenta Warszawy - mamy kolejną turę wyborów. Walczy Kazimierz Marcinkiewicz z żydówką Hanną Gronkiewicz-Waltz.
Hanna Gronkiewicz-Waltz rusza do boju o warszawski ratusz i już czytamy kolejne pierdoły Hanki-żydówki. Stolica pod jej rządami ma być: przejezdna, przyjazna dla obywateli i otwarta dla inwestorów - czyli mamy kolejny kit PO dla wyborców.
Niesiołowski Stefan, Komorowski Bronisław, Donald Tusk, Piskorski Paweł, Gronkiewicz Waltz, Pitera Julia - frustraci z tonącej Platformy Obywatelskiej

Tematy  w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY  PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~reall
08-08-2016 / 18:18
ak to się dzieje, że tyle lat po śmierci Stalina i Bieruta tylu ignorantów powtarza stalinowską propagandę na temat rządu na uchodźstwie? Beria i Andriej Wyszyński byliby z was dumni! odpowiedz Zgłoś do moderacjiZgadzam się z opinią8 Nie zgadzam się z opinią4 ~cos ci sie pieprzy 2016-08-07 (20:17) O jakiej propagandzie piszesz? Polacy to wiedza co robil i do czego się przysluzyl rząd polski na uchodźctwie, a wlasciwie rząd tchorzowwski, bo tak się zachowal, wiejąc z kraju i wywozac majatek narodowy a narod zostawili na pastwe losu. Czy to był prawdziwy rząd? czy tylko propagandowy i fikcyjny. Panowie w raz zrodzinami zyli sobie spokojnie w swoich przytulnych mieszkaniach i żaden z nich nie zaznal piekla wojny. To nie był rząd a banda cwaniakow . odpowiedz Zgłoś do moderacjiZgadzam się z opinią1 Nie zgadzam się z opinią2 ~oj napewno 2016-08-07 (22:36) A i owszem. A dzieci tych wygodnie żyjących "wraz z rodzinami" ginęły w konspiracji i w Powstaniu. Poznaj historię Polski, zanim coś napiszesz, bredziaku. odpowiedz Zgłoś do moderacjiZgadzam się z opinią16 Nie zgadzam się z opinią18 ~xxx 2016-08-07 (21:20) po 45 ruskie niby za free odbudowywali Polskę a tonami wywozili też złoto, węgiel, uran.... odpowiedz Zgłoś do moderacjiZgadzam się z opinią3 Nie zgadzam się z opinią0 ~yyy 2016-08-07 (22:33) Ależ oczywiście. Zrobili to za te 10% własnych reparacji wojennych, które mieli nam oddać. Mało, że te reparacje dostali, nam nie oddali, zmusili swoje marionetki do zrzeczenia się, to jeszcze rozszabrowali Ziemie Zachodnie do ostatniej śrubki. To jak z tymi reparacjami? odpowiedz Zgłoś do moderacjiZgadzam się z opinią55 Nie zgadzam się z opinią2 ~Tylko pytam 2016-08-07 (18:52) A kiedy te 80 ton zlota wrocily do Polski? Czy USA lub UK oddali wogole nam zloto? odpowiedz pokaż 2 ukryte odpowiedzi Zgłoś do moderacjiZgadzam się z opinią26 Nie zgadzam się z opinią0 ~jan 2016-08-07 (22:11) Kto pisze takie bzdury!To złoto przepadło na zachodzie i nikt nie chce się tym zająć.Jak można pisać takie bzdury. odpowiedz Zgłoś do moderacjiZgadzam się z opinią30 Nie zgadzam się z opinią40 tenseparator.wordpress.com/ 0 wentil.weebly.com/ 0 socialnetwork.netblogger.de/author/ten1km/ 0 wiki.bl.ee/ 0 www.kobieta.pl/uzytkownik/jackowa/pokaz/blog/ 0 www.aklimka.vum.pl/ 0 amilk.mess.tv 0 oeusiu.blogspot.com/ sk tester.familybelle.com/ 0 klimaty.liberte.tv 0 klimat.blog.fc2.com/ 0 klimaty.n-stars.org personalizeddogtags.webnode.com/ pożyczka 1 www.ksiegi.fory.pl/g.php?user=arecki pożyczka 2 2klimapl.wordpress.com/ pożyczka 3 1klimapl.wordpress.com/ pożyczka 4 eusiowe.blogspot.com/ pożyczka 5 malyeus.uchwycone-chwile.pl/ pożyczka 6 strona.96.lt/ pożyczka 7 wentylacja.blogi.pl/ pożyczka 8 ostatnie.esy.es/ pożyczka 9 1totetu.wordpress.com pożyczka 10 klimatyzacja.piszecomysle.pl/ pożyczka 11 71akt.tumblr.com/ pożyczka 12 sed.esy.es/ pożyczka 13 www.frihost.com/users/klimaty/blog/ pożyczka 14 acquistareporpeciagenerico.webnode.it/ pożyczka 15 szybkapozyczka46.wordpressy.pl/ pożyczka 16 bessa.besaba.com/ pożyczka 17 czadowy.xlx.pl/ pożyczka 18 witryna.96.lt/ ~juhygtfr 2016-08-07 (18:41) wywieźli by burżuazja po wojnie roztrwoniła je co do grama.