Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

WYBORY, WYBORY I PO WYBORACH... wygrał król Komorowski zwyciężyła głupota i naiwność.

Motto: Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

St. Kisielewski [Kisiel]

II tura wyborów przyniosła, jak oficjalnie ogłoszono, zwycięstwo Bronisławowi Komorowskiemu [PO] - 53,01%, natomiast Jarosław Kaczyński [PiS] otrzymał – 46,99%.

Patrząc na ten cyrk wyborczy, można dojść do wniosku że tak naprawdę, wyborami prezydenckimi w Polsce nie warto się aż tak emocjonować. Dlatego też na ich temat w biuletynie PRP nie zamieszczaliśmy informacji.

A złożyło się na to kilka powodów. Według mnie, wybory tubylczego prezydenta nie mają większego znaczenia. Po pierwsze, ci kandydaci są jedynie marionetkami w rękach „starszych i mądrzejszych”. Po drugie, kiedy to 1 grudnia ubiegłego roku prezydent RP L. Kaczyński podpisał traktat lizboński - czyli zrzekł się w naszym imieniu suwerenności - Polska znalazła się w państwie pn Unia Europejska. Oznacza to, że de „facto”, ponad 80% decyzji, dotychczas będących w gestii władz polskich podejmowanych jest w Brukseli a ściślej mówiąc, ponad 80 procent obowiązującego prawa w Polsce to dyrektywy Komisji Europejskiej. Bowiem każda ustawa, żeby trafiła pod obrady Sejmu, musi najpierw uzyskać certyfikat zgodności z ustawodawstwem europejskim. Tak że tym o wiele ważniejszym prezydentem, któremu nasza prowincja podlega jest prezydent Unii Europejskiej Herman Van Rumpuy a nie jakiś tam figurant - Komorowski czy inny.

Gdybyśmy założyli jednak, że Polska jest suwerenna, to i tak, cała para wyborcza [mobilizacja obywateli] poszłaby w gwizdek, bo przecież prezydent w Polsce nie może wiele. Wybory powszechne byłyby uzasadnione, gdyby prezydent miał chociażby taką władzę, jak przed 1997 rokiem. Ale, kiedy konstytucję Kwaśniewski ze swoimi „towarzyszami” przerobili i zredukowali kompetencje prezydenta RP do minimum, gdzie „głowa państwa” [która nie wiadomo na czyjej szyi osadzona] może co najwyżej przyjmować delegacje zagraniczne czy przedefilować w jakichś tam uroczystościach przed reprezentacją wojska najemnego w Polsce jako ich naczelny najemnik. Po prostu z prezydenta owa konstytucja - zrobiła „figuranta”, czego Polacy nie zauważyli i stąd każde wybory to wojna na śmierć i życie Polaków i szyderczy chichot animatorów tej hecy. Oczywiście przy tej okazji - dzielenie i skłócanie Polaków by nie mogli stanowić jedności.

Mam też poważne wątpliwości co do przeprowadzonych sondaży. Przecież od ponad kilku miesięcy, prawie że codziennie, namolnie karmili tymi sondażami Polaków. I o dziwo, „sondażownie” jakby były prorokami, przewidziały doadnie kto wygra i w jakim procencie i kto będzie drugi, jak też podały przybliżony procent. Prowadziły umiejętne sterowanie emocjami wiedząc, że część będzie za PO a część za PiS. I znikome szanse dawały komunistom Napieralskiego. A Polacy? jak zwykle zacietrzewiali się tym mocniej im bliżej wyborów. No i podzielili Polaków na dwa a może i na trzy obozy. Przypuszczam, że o to właśnie chodziło „starszym i mądrzejszym” - kierującym tym cyrkiem, wiedząc że i tak ich kandydat wygra, myślę że też już wiedzieli od dawna który wygra. Chociaż pomiędzy tymi kandydatami nie ma praktycznie żadnej różnicy. Zmieniają się władzą w Polsce od okrągłego stołu, i czy to klika Kaczyńskich była u władzy to i tak wytyczne płynęły z ambasady Izraela. I czy ekipą Unii Wolności, później przepoczwarzyła się w Platformę Obywatelską - też decydował „starszy i mądrzejszy” z ambasady Izraela. To nie Niemcy ani Rosja mają wpływ, bo Merkel czy Putin to też z „nasich” i też są uzależnieni od „starszych i mądrzejszych”.

Następna sprawa to - podliczanie głosów przez jakąś nieznaną agencję, o której nikt nie słyszał przed wyborami. W związku z tym nasuwają się podejrzenia o manipulację wyborami. Załóżmy że wybory były przeprowadzone zgodnie z prawem. To, samo podliczanie głosów przez nieznaną bliżej Polakom firmę jest już podejrzane. Tym ciekawsze, że nikt przed wyborami nie słyszał, że jakaś agencja miałaby liczyć głosy. Media na ten temat milczały. Aż nagle po zakończeniu głosowania dokładnie o 20-tej w telewizji podali komunikat mniej więcej tej treści: „O 20-tej zostały zamknięte lokale wyborcze. Agencja, która liczyła głosy podała wyniki głosowania”. Coś tu jest niezwykłego. O 20-tej zamknięto lokale i dosłownie w tym samym czasie, jakaś bliżej nieznana nam Polakom agencja zdążyła już „wysondować” jak głosowaliśmy i podać o 20-tej wyniku głosowania z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku? Nie dziwne to?

W każym bądź razie jest to podejrzane. Po pierwsze - utrzymywanie w tajemnicy przed wyborcami że jakaś agencja ma liczyć głosy. Po drugie - co to za agencja? czy to polska czy zagraniczna? [globalna]. Po trzecie - jak to możliwe, że w tej samej godzinie o której zamknięto lokale wyborcze ta właśnie agencja zdążyła już policzyć głosy i przekazać tam gdzie trzeba.

Myślę, że wybory prezydenckie w Polsce są robione raczej pod kątem „gawiedzi”, by się zajęła walką między sobą i dzieliła - na drużynę „Bronka” i drużynę „Jarka” a właściwie drużynę „Platformistów” i „Pisowców”. W razie czegoś to za łby się połapią - jak zwykle nierozumiejący niczego - „kibice” wyżej wymienionych drużyn a prawdziwi zwycięzcy będą zażywać uroków rządzenia w błogim spokoju.

Tomasz Koziej

Pan Prezydent Bronisław Komorowski z prezydentową.... haa, chyba byłoby lepiej jakby Kaczyński pokazywał się z kotką :-)))

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Licens
06-08-2010 / 00:00
Sama sobie ciemnota polska (czyt.cepy) wybrała taki los głosując na demagogów, zdrajców, nieudaczników, kłamców, nierobów, wróżów, złodziei, skażonych chciwością i niekompetencją cieciów itd., itd. Nie będzie ciemnoto polska: drugiej Irlandii, zielonej wyspy, obniżki podatków, podatku liniowego, kastracji pedofilów, podwyżek rent i emerytur, podwyżek dla budżetówki, śledztw w aferach hazardowych, aferach WSI, aferach prywatyzacyjnych, aferach likwidacyjnych polskiej gospodarki, aferze stoczniowej i fantastycznej powieści pt. "Katarczycy inwestują w polski przemysł stoczniowy", nie będzie: niezależnych mediów, CBA, IPN, niezależnego ostatniego banku polskiego, śledztwa w sprawie mordu na Prezydencie RP, na ofiarach Casy, w aferach łapówkarskich, nie będzie śledztw w sprawie inwigilowania polskiej polityki, gospodarki i szczątków armii przez ruskie służby specjalne, nie ma już armii, nie ma forsy w budżecie, nie ma patriotów (ostatniego zamordowano pod Smoleńskiem), nie ma już niezawisłej Polski, nie ma sprawiedliwości , etyki, honoru, rozumu, inteligencji, intelektów, idei, wartości moralnych, nadziei, dobra itd. Jest: gówno, zarozumiałość, chciwość, chamstwo, złodziejstwo, kłamstwa, oszustwa, zdrada, tępota umysłowa narodu i analfabetyzm, potulność, uległość, wiara w cuda, oszołomienie mediami sterującymi wątłymi móżdżkami, zachwyt nad plującymi jadem: Niesiołem, Donkiem, Broniem, Paliknotem, Kataraświńską (to ta z Kataru chyba), Putinem, zapomniałbym o pierwszej Baba Jadze Platfusów: Pitbull czy Pictera? Nie ma prawdziwej Polski, jest Polska wirtualna. Ten głupi polski naród sprawił to, że toniemy w długach i mamy jak niegdyś totalitaryzm bo wybrał sobie przewodnią siłę narodu: jedyną, rządzącą na wszystkich frontach, nieomylną, niepowtarzalną, jaśnie oświeconą PLATFUSFORMĘ. Wiwat ciemnoto polska! Wiwat cepy!
~Krzycho
04-08-2010 / 00:00
No właśnie chciałem znać opinię człowieka tak inteligentnego jak ty. Może masz rację, że nie powinienem przyjmować moich pacjentów skoro nie rozumiem rzeczy tak dla ciebie oczywistej. Człowiek uczy się całe życie, więc byłbym wdzięczny gdybyś pomógł mi zrozumieć argumentację tego orzeczenia.
~Krzycho
04-08-2010 / 00:00
Przepraszam, ale nie zrozumiałem wczorajszej decyzji sądu. Czyżby wielkość kratki na kartach do głosowania nie miała wpływu na wynik wyborów i była zgodna z prawem równych wyborów? Czyżby sąd zakwestionował badania naukowców? Nic na ten temat w orzeczeniu nie było, więc nie wiem jak tę sprawę potraktowano. Za jakąś wieść na ten temat z góry dziękuję!