Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
28 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 13-11-2010

WYBORY 2010 Dziennikarze AFER PRAWA spotykają się z kandydatem na Prezydenta miasta Tarnowa Stefanem Michałem DĘBOWSKIM w Hotelu „BRISTOL”.

Zostaliśmy zaproszeni przez kandydata na Prezydenta Tarnowa Stefana Michała DĘBOWSKIEGO

na swobodną dyskusję o tym, jak bardzo w Tarnowie jest źle i jak  można to zmienić na lepiej lub  gorzej i to nie tylko w Tarnowie. Od postawy wyborów zależą zmiany. 
Logiczne, że dla „przełamania lodów” kandydat na prezydenta Tarnowa stawia nam… efektowne lody. Od razu zapewniamy, że to jednak nie było  „zimne spotkanie” wręcz bardzo ciepłe i interesujące, gdyż omawiane były tematy wyborów i ordynacji wyborczej - Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, oraz odpowiedzialności decyzyjno-finansowej urzędników państwowych przed obywatelami.

Pan Michał Dębowski  opowiadał   nam o swym trudnym dzieciństwie, i jak sam swoją pracowitością i inteligencją dochodził do tego co dzisiaj posiada nie tylko w USA ale i w Polsce gdzie stale inwestuje – zwłaszcza w nieruchomości – wszak na tym nigdy się nie traci w przeciwieństwie do gry akcjami firm, które jak rząd są już marionetkami globalnych korporacji.  Mówi, że swój program wyborczy zbudował na podstawie praktyki jaką zdobył prowadząc działalność gospodarczą w Polsce i w Ameryce.

Pomimo, że ostatnio mieszkał na emigracji to zawsze  bardzo bliskie są mu sprawy Polski i działa w Stowarzyszeniu, którego oddział powstał w Tarnowie pod nazwą STOWARZYSZENIE DEMOKRACJA USA ODDZIAŁ W TARNOWIE ( szczegóły na stronie internetowej).

Z rozmowy w czasie spotkania jednoznacznie wynika, że program z jakim startuje do wyborów jest oparty na prawdziwej demokracji. Budżet miasta jest po to, aby poprawić warunki życia mieszkańców – nie tylko żeby „znajome władzy firmy” załatały dziury w ulicach, chodnikach i tynkach, ale inwestycje miejskie muszą zatrzymać młodych wykształconych ludzi do pozostania w swoim mieście, do inwestowania we własną działalność gospodarczą - przy wsparciu środkami pochodzącymi z budżetu i z wykorzystaniem wszelkich możliwych dotacji.

Pan Michał Dembowski  jest chyba jedynym kandydatem na włodarza miasta, który notarialnie zrzekł się swoich poborów jakie otrzymywałby przez 4 lata na rzecz obywateli potrzebujących tj. kwoty min. 500tys.zł.. Jest to według nas gest człowieka, który uważa, że ma na tyle dobrą sytuację materialną, iż nie musi pobierać  wynagrodzenia,  a swoje siły i czas chce spożytkować dla dobra Polski i mieszkańców.
Potrafił zarabiać pieniądze ale też umie się nimi dzielić  z innymi. Udowodnił to przekazując środki na samochód dla Centrum Polonii w Tarnowie. Zorganizował też dwutygodniową wycieczkę do USA dla młodzieży interesującej się polityką.

Stefan Michał Dębowski pragnie nie tylko dla Tarnowian poprawy warunków życia, poprawy jakości edukacji oraz większej pomocy dla ludzi niezamożnych ale  pragnie usprawnienia ordynacji wyborczej w Polsce. Obiecuje między innymi., że jeśli zostanie Prezydentem Tarnowa to w pierwszym roku uczniowie i emeryci będą mieli prawo jeździć środkami komunikacji miejskiej za darmo.

Z rozmów z młodzieżą dowiedział się, że młodzi ludzie nie są zainteresowani polityką, gdyż w ich ocenie jest ogromna korupcja, że działają partyjne układy i nie wierzą, że cokolwiek może się zmienić.

Alternatywą na taki stan rzeczy, jest zawetowanie istniejących układów – wybór człowieka spoza krajowych układów - niezależnego od partyjnych interesów, a to kandydata na Prezydenta  Stefana Michała Dębowskiego.

Tak wiec jaki problem żeby zaryzykować i oddać swój głos na kogoś nowego, innego – Michała Dębowskiego, który własną pracą, a nie układami dorobił się majątku w USA i wie jak należy prowadzić firmę aby mieć zyski – co jest o wiele trudniejsze niż być Prezydentem miasta z dziesiątkami niekompetentnych doradców - o czym wie każdy przedsiębiorca...

Zmień swoją i swojego miasta przyszłość – daj szanse zarządzania miastem Stefanowi Michałowi Dębowskiemu i opcji „KOCHAM TARNÓW” - w końcu nic nie tracisz, a zyskać możesz dużo – przecież tylko dzięki eksperymentom nauka i technika stale idzie do przodu :-)

AP

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~hello
19-05-2015 / 20:40
~wyxqlzb
18-05-2015 / 21:49
rnozrr
~Kassi
04-01-2015 / 21:48
That's the smart thknniig we could all benefit from. tliorurhq.com [url=xeobjecjru.com]xeobjecjru[/url] [link=antnyoxpgys.com]antnyoxpgys[/link]
~Micheal
04-01-2015 / 21:23
I found just what I was needed, and it was entrntainieg! jxrosq.com [url=mzhrcc.com]mzhrcc[/url] [link=igcfus.com]igcfus[/link]
~Kaylea
04-01-2015 / 16:00
This article acivehed exactly what I wanted it to achieve. kgkemmyqo.com [url=pvkzqv.com]pvkzqv[/url] [link=ugyumss.com]ugyumss[/link]
~Jeanne
04-01-2015 / 15:48
~Seston
04-01-2015 / 15:19
Tha'ts the best answer of all time! JMHO tdzmarj.com [url=tjhyflhqgcn.com]tjhyflhqgcn[/url] [link=scktjos.com]scktjos[/link]
~Teiya
04-01-2015 / 14:29
It's a pluresae to find someone who can identify the issues so clearly kreiungbbfn.com [url=utelrxgcxyy.com]utelrxgcxyy[/url] [link=ivrrfethuj.com]ivrrfethuj[/link]
~Cinderella
04-01-2015 / 14:26
I'm impressed by your writing. Are you a professional or just very kngdaewoelble? zuramf.com [url=xsomgmiaw.com]xsomgmiaw[/url] [link=cqdkiec.com]cqdkiec[/link]
~Raynes
04-01-2015 / 14:25
Weeeee, what a quick and easy soluoitn. zfwdeukrd.com [url=xgmqihbi.com]xgmqihbi[/url] [link=scgbxf.com]scgbxf[/link]