Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 07-08-2012

Tusk jest patronem systemu synekur (m.in. Amber Gold) i przywilejów, politycy w Polsce rządzą się jak mafia na Sycylii. Zdzisław Krasnodębski

 Liczy się dobro rodziny, a nie reguły moralne - stwierdził w wywiadzie dla "Faktu" prof. Zdzisław Krasnodębski. Zdaniem socjologa polska opinia publiczna reaguje szokiem i oburzeniem na taśmy, ale nie prowadzi to do żadnych zmian systemowych.

Zdzisław Krasnodębski, fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
Zdzisław Krasnodębski, fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

- Patologia zaczyna się, gdy przestają się liczyć kryteria merytoryczne, a sieci kontaktów i znajomości przekształcają się w zamknięte struktury, gdy nikt z zewnątrz nie ma szans, bez względu na kompetencje. Negatywne zjawiska występują wszędzie, ale w pewnych krajach – jak np. w Polsce – gdzie nie ma przejrzystości i jednoznacznych reguł, przybierają one systemowy charakter – powiedział Krasnodębski.

Jego zdaniem w Polsce "nieformalne sieci, nepotyzm i kolesiostwo są nadzwyczaj rozwinięte". Jak zaznacza, dotyka to wszystkich tych, którzy są u władzy, a szczególnie jest to widoczne w przypadku PSL-u i PO.

Zdaniem Kransodębskiego Polskę zżera coraz większa grupa osób, "która obsadza ciepłe posadki, choć często nie ma żadnych kwalifikacji". Co więcej, o wielu tego typu przypadkach dowiadujemy się dzięki kolejnym wyciekom nagrań i taśm.

Na te doniesienia opinia publiczna reaguje szokiem i oburzeniem, jednak nie prowadzi to do jakichkolwiek zmian systemowych. 
– Wiele mechanizmów kontrolnych zostało wyłączonych – stwierdził socjolog.

Jak zaznaczył, Donald Tusk jest patronem "systemu synekur i przywilejów", a jego sposób rządzenia opiera się na tym, że "oligarchia platformowa zastąpiła i wchłonęła postkomunistyczną". 
– Polska zawsze będzie bardziej podobna do Sycylii niż przejrzystej Skandynawii. (…) Sycylia i Kalabria przez lata też się w pewnym stopniu rozwijały i modernizowały – więc i Polska może się zmieniać, może następować taka półmodernizacja i wzrost dobrobytu, mimo korupcji, nepotyzmu i struktur mafijnych – stwierdził Krasnodębski. 
Więcej na ten temat w "Fakcie".

Współudział w działalności parabanku Amber Gold miał syn Tuska.
Michał Tusk przyznał, że współpracował z liniami OLT Express, których udziałowcem był właśnie Amber Gold i, że w ubiegłym tygodniu dostał zapłatę za jedną z faktur. Plichta zapowiedział, że będzie weryfikował te informacje. Zapowiedział również oddzielną konferencję prasową poświęconą współpracy z Michałem Tuskiem.

Michał Tusk, fot. Renata Dabrowska / AG
Michał Tusk, fot. Renata Dabrowska / AG

"Po konferencji prezesa Ambera współpraca M. Tuska z OLT wygląda jeszcze bardziej dwuznacznie" - napisał po zakończeniu spotkania z dziennikarzami dziennikarz "Rzeczpospolitej" Michał Szułdrzyński.

Michał Tusk, który w dzisiejszej rozmowie z "Gazetą Wyborczą" podał, ile zarabia z tytułu pracy dla Portu Lotniczego Gdańsk, ujawnił też, że współpracował z kontrowersyjną spółką OLT Express.
 - Pokusa była ogromna. Powstawał duży przewoźnik, do tego z główną bazą w Gdańsku. To byłą też szansa dla portu, a także dla mnie ze względu na doświadczenie i dodatkowy zarobek - twierdzi. Tłumaczy też, że w spółce miał zajmować się analizą ruchu lotniczego oraz obsługą prasową, za co miał dostawać "5500 złotych miesięcznie plus VAT".

Co ciekawe, za ostatnią z faktur, spółka zapłaciła Tuskowi po bankructwie.
- Miałem podpisaną umowę akurat z jedną z tych spółek z grupy OLT, która upadłości jeszcze nie ogłosiła. Pierwszy raz w życiu byłem autentycznie wkurzony, że dostałem przelew. Stało się dla mnie oczywiste, że w sytuacji, w której OLT nie ma na nic pieniędzy, ktoś to wykorzysta przeciwko mnie - ocenił w rozmowie z "Gazetą".

Cały wywiad w trójmiejskim dodatku do "Gazety Wyborczej".

Upadek OLT Express, kłopoty Amber Gold to wielka piramida... PO?

Amber Gold to firma inwestująca w złoto i inne kruszce, działająca od 2009 r. Klientów kusiła bardzo wysokim oprocentowaniem inwestycji - przekraczającym nawet 10 proc. w skali roku, które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych.

Działalność spółki wzbudziła wątpliwości Komisji Nadzoru Finansowego, która wpisała ją na "czarną listę" ostrzeżeń. KNF wskazywała, że powodem są obawy, czy w Amber Gold bez licencji nie są wykonywane czynności bankowe. Wtedy też, firma poinformowała, że złożyła do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciw KNF o ochronę dóbr osobistych.

Firma argumentowała, że nigdy nie otrzymała od KNF informacji, określających konkretne zastrzeżenia względem niej. KNF wyjaśniła, że umieściła Amber Gold na liście ostrzeżeń publicznych, ponieważ ma wątpliwości, czy spółka nie wykonuje czynności bankowych bez licencji.

O Amber Gold zrobiło się głośno kilka tygodni temu, kiedy problemy finansowe zgłosiły tanie linie lotnicze OLT Express. Spółka była ich głównym udziałowcem. W minionym tygodniu spółka poinformowała, że wycofuje się z inwestycji w linie lotnicze OLT Express. Powodem - jak informował Amber Gold - było zablokowanie przychodów ze sprzedaży biletów OLT przez operatora płatności.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez OLT Express, od kwietnia do czerwca z jego usług skorzystało ponad 320 tys. pasażerów. OLT Express zatrudniał 800 osób: m.in. personel pokładowy, mechaników, obsługę samolotów, pracowników administracji, obsługi pasażerów, call center. Z danych linii wynika, że od kwietnia do czerwca uzyskała ponad 47 mln zł przychodu. Od końca października planowała uruchomienie połączeń europejskich.

Firma powstała w 2011 r. w wyniku przejęcia przez fundusz kapitałowy Amber Gold większościowych udziałów w dwóch polskich liniach lotniczych: OLT Jetair oraz Yes Airways. OLT Jetair oferowała loty krajowe i zagraniczne przy wykorzystaniu samolotów turbośmigłowych o regionalnym zasięgu. Yes Airways była zaś linią czarterową, która latała samolotami typu Airbus A320.

OLT Express Poland złożył wniosek o upadłość we wtorek 31 lipca. Kilka dni wcześniej, 27 lipca, wniosek o upadłość ugodową złożyła firma OLT Express Regional.

(Onet/Gazeta Wyborcza/PAP, GK)

PS.

Klienci firmy Amber Gold, oferującej lokaty w złoto, przygotowują przeciwko niej pozew zbiorowy. Od jakiegoś czasu bezskutecznie próbowali dochodzić wypłaty z wygasłych lokat, założonych w tej instytucji. W końcu miarka się przebrała, a cała sprawa znajdzie swój finał przed sądem.
O problemach z wypłacaniem lokat zaczęło być głośno kilka tygodni temu.
- Dziesiątego dnia miesiąca wygasła moja lokata. Zgodnie z regulaminem pieniądze miały wpłynąć na konto w ciągu dwóch dni. Od tygodnia bezskutecznie oczekuję na zwrot zainwestowanych środków - mówił jeden z klientów...

Teraz wiecie gdzie są Wasze pieniądze z Amber Gold? Przeniesione do spółki Gold Tusk!

 Więcej:

ODSUNĄĆ OD WŁADZY DONALDA TUSKA I JEGO ZŁODZIEJSKĄ EKIPĘ
21 730 samobójców pod rządami Tuska
Czy Komorowski, Tuski i Nowak kompletnie odlecieli? Filip Stankiewicz
Podatek katastralny – kolejna rozpaczliwa próba naprawiania publicznych finansów przez Tuska.
5 LAT ZABIJANIA POLSKI PRZEZ RZĄD TUSKA I PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ
SPIS "OSIĄGNIĘĆ" Tuska i PO - lista dokonań PLATFORMY w ciągu ostatnich 4 lat.
Publikujemy świadectwo dla rządu Platformy za ostatnie 100 dni. Ewidentnie Tusk nie zdał egzaminu, a więc jego rząd do kasacji...
Przybyli hakerzy pod okienko Donalda Tuska - trwa bitwa o ACTA, czyli internet bez cenzury.
EUROszajs i kosztowna prezentacja tuskolandii (429mln zł na pół roku zabaw) w stylu "zastaw się i postaw się" - zabrać emerytom a dać zabawnikom eurolandii...
Korupcja w Polsce za rządów PO (platformy) wręcz rozkwita. Jest gorzej niż Botswanie... tylko ruscy są lepsi, ale oni więcej od Tuska piją :-)
Boże ratuj Polskę, bo na rząd Tuska nie ma co liczyć. Bogusław Maśliński
AFERA Z GAZPROMEM - Dlaczego MUSIAŁ ZGINĄĆ KACZYŃSKI - CZYLI JAK POLSKĘ ROZPRZEDAJE TUSK i PO ORAZ DLACZEGO WYLECIAŁ KWIATKOWSKI
RATUJMY NASZE BOGACTWA NATURALNE PRZED ZAGRABIENIEM - Rząd Tuska sprzedał 724 zakłady strategiczne i dodatkowo doprowadził do największego zadłużenia państwa.
TUSK CHWALI SIĘ NAJWIĘKSZĄ FUSZERKĄ W HISTORII III RP!
LIST OTWARTY Transparenty International Prezydent RP Pan Bronisław KOMOROWSKI Premier RP Pan Donald TUSK 
RZĄDY TUSKA - CZY TO JUŻ TOTALITARYZM?
KIBICE DO ODSTRZAŁU , czyli przeżyliśmy rusków przeżyjemy i tusków... :-)
APEL - NIE PŁACIMY ABONAMENTU - TAK ZALECIŁ PREMIER TUSK I TEGO SIĘ TRZYMAMY ! ! !
TUSK cenzuruje internet w związku z hasłem: “Donald matole twój rząd obalą kibole” :-)

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Leszek
31-08-2012 / 04:48
Żenada w polskim sejmie w sprawie ABMER GOLD czwartek, 30 sierpnia 2012 22:08 Otóż już 19 sierpnia 2012 r. napisaliśmy o aferze AMBER -GOLD: nowo – stara sensacja w Polsce. Wielka ściema polskich polityków, prokuratury i sądów. Wszystkie służby udają, że szukają 70 mln. Dzisiejsza debata sejmowa była żenująca. Posłowie i ministrowie opowiadali bajki dla idiotów. Min. Gowin mówił o zmianach kodeksu postępowania karnego, nagrywaniu, zmianach ustawy o prokuraturze. Ale to przecież te proponowane zmiany są kolejnymi prawnymi bublami. Nagrywanie spraw to przecież dyżurny temat uzdrowienia postępowań od 2006 r., kiedy ministrem był Zbigniew Ziobro. Minęło 5 lat a posłowie nieroby nadal dyskutują a sprawy nagrywa się prawie w całej europie zachodniej i wschodniej, tylko nie w Polsce. Ba pan minister Gowin kłamie mówiąc o nagrywaniu spraw karnych, bo nagrywania nie ma nawet w propozycjach zmian kodeksu postępowania karnego, zaś sprawy cywilne nagrywa się w kilku sądach cywilnych odwoławczych czyli wtedy kiedy jest już po rzeczywistym postępowaniu dowodowym. Pan prokurator Seremet uważa, że w prokuraturze jest świetnie. Jednego co mu potrzeba to większych uprawnień. Faktem jest, że błyszczał na tle poselskiej miernoty. Otóż Panowie ministrowie i posłowie, zrozumcie w końcu, że tak długo jak długo, prokuratorzy, sędziowie i wszyscy inni funkcjonariusze publiczni nie będą ponosić odpowiedzialności dyscyplinarnej, finansowej i karnej za postępowanie niezgodne z prawem, tak długo żyć będziemy w skorumpowanym kraju. A co mówi prokurator Seremet: że był na spotkaniu u Prezydenta RP i w trakcie dyskusji profesorskiej uznano, że to delikatna materia aby prokuratorzy i sędziowie odpowiadali z art. 231 kk , a czemu ? - bo będą bali się prowadzić śledztwa i sądzić To jest po prostu błazenada naszych tzw. elit politycznych. O wystąpieniach posłów szkoda nawet mówić. Szkoda było po prostu dnia. Ci politycy nigdy w tym karju NIC nie zmienią.
~kzwuurgcucq
25-08-2012 / 10:40
~mcmcjtl
23-08-2012 / 16:49
~hlovvwgli
23-08-2012 / 04:30
~gold donald
21-08-2012 / 03:24
tylko w naszej rodzinie poczujesz sie bezpieczny to my trzymamy wladze koszer nostra
~Wieslaw
14-08-2012 / 18:56
W NORMALNYM PAŃSTWIE TO PRZESTĘPCY NIE CHODZĄ NA WOLNOŚCI.TUTAJ JEDNAK JEST INACZEJ.
~Polak
08-08-2012 / 11:18
Lichwa w Polsce jest teoretycznie zakazana.A parabanki tego rodzaju udzielają kredytów "chwilówek" oprocentowanych nawet na 32tyś.%!!! A sądy przybijają taką lichwe nie czytając nawet dokumentów.