Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
7 października 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 12-08-2014

Sikorski zawinił, Sawickiego powieszą czyli ministerialne przekręty. Janusz Sanocki

Wystarczył jeden dzień podsumowania ile będą nas kosztować rosyjskie sankcje, a polska telewizja zaczęła zmieniać ton. Już mogliśmy zobaczyć dramatyczne zdjęcia zbombardowanego – przez ukraińską armię – Doniecka, zburzone domy, poranionych, zrozpaczonych ludzi, których zabija własny rząd, już polski widz mógł zobaczyć ewakuowane, poranione dzieci ze zbombardowanego przez popieranych przez nas Ukraińców – przedszkola – ewakuowane do Rosji.
Takich obrazków do tej pory w polskich mediach nie było, była tylko narracja o 100 ofiarach zabitych na Majdanie przez niecnego Janukowycza. Tymczasem liczba ofiar na wschodzie Ukrainy w wojnie rozpętanej przez Kijów sięga już kilku tysięcy. Straty materialne zaś idą w miliardy dolarów.

Polscy politycy i uzależnione od nich media do tej pory jak jeden mąż przedstawiały nam tylko jedna stronę medalu, a tu taka zmiana. Zmiana „narracji” (bardzo modne słowo) czymś została spowodowana. Ale czym? No rachunkiem zysków i strat. Już się mówi o miliardach strat polskich sadowników, mleczarzy, właścicieli firm transportowych.

Skala strat spowodowanych rosyjskimi sankcjami jest dla Polski tak duża, że doprowadzi – jak przewidują ekonomiści – do stagnacji czyli zatrzymania tego i tak niewielkiego – wzrostu gospodarczego. Za tym idą mniejsze wpływy do budżetu, wzrost bezrobocia no i już zupełnie nie wiadomo co zrobi rząd, któremu jeszcze przed sankcjami brakowało dramatycznie pieniędzy (patrz nagrania rozmowy Sienkiewicza z Belką)?

W tej sytuacji oczywiście trzeba się będzie rakiem wycofywać z poparcia dla rozwalonej całkowicie, skorumpowanej Ukrainy, która – co tu dużo ukrywać zmarnowała w ciągu 24 lat swoją szanse na państwowość. Podejmować się popierania tego państwa w taki sposób jak zrobili to Polacy, pchać nas w konflikt z Rosją, szczuć w kraju i na arenie międzynarodowej za wprowadzaniem sankcji wobec Rosji – mógł tylko ktoś krańcowo głupi albo działający nie w naszym interesie.

Reakcja Rosji była bowiem łatwa do przewidzenia. Nie trzeba było być wielkim prorokiem, żeby zrozumieć że Rosja nie może pozwolić na prześladowanie rosyjskiej pięciomilionowej mniejszości i że żadne państwo nie może tolerować geopolitycznej pustki, która właśnie tworzy się na Ukrainie. Putin po prostu MUSIAŁ zrobić to co robi i należało raczej zachęcać Ukraińców do umiarkowania, a nie podpuszczać ich do rewolucji i do atakowania rosyjskich interesów.

Tymczasem na Majdan jeździł nie tylko – kompletnie nieodpowiedzialny – Sikorski (kto tak niepoważnego człowieka mógł zrobić ministrem?), ale także Kaczyński, który swojego wściekłego antyrosyjskiego nastawienia nawet nie stara się ukryć. I oto teraz, kiedy ta „majdanowa” polityka i polskiego rządu i opozycji przyniosła swoje skutki w postaci rosyjskich sankcji, odcięcia nas od korzystnych kontraktów, wyparcia Polski z rosyjskiego rynku (bo to tym się skończy) trwa gorączkowe poszukiwanie winnego.

Słucham telewizyjnej dyskusji z udziałem polityków wszystkich partii i ani słowa nie ma tam o tym, że sankcje zawdzięczamy idiotycznej polityce Sikorskiego, Tuska i lidera PiS, że to ich działania w efekcie ściągnęły na polską gospodarkę (czyli na Polaków) klęskę gospodarczą, ale nagle okazuje się, ze winien jest minister rolnictwa Sawicki z PSL, który nie zapewnił odpowiednio wcześnie zbytu na polskie jabłka, sery, wołowinę gdzie indziej.

Tymczasem Sawicki i jego partia znaleźli się w sytuacji Kowala co to go powiesili za Cygana na własne życzenie. Co prawda Sawicki ostatnio w radio miał powiedzieć, że to nie on stał z banderowcami na majdanie, ale PSL od początku akceptował szaloną, antyrosyjską politykę Tuska i Sikorskiego.

Było się ministrze Sawicki przeciwstawiać, stawiać weto – jawnie i publicznie, a nie po cichu liczyć, że „jakoś to będzie”.

I tylko ciekawi mnie jak ci wszyscy bezczelni krzykacze, szczujący nas do wojny z Rosją wybrną z sytuacji, kiedy Zachód zawrze z Rosją (gospodarczy) pokój?

[Szczekacze, jak wszyscy psychopaci, nie znają poczucia wstydu i nie czują żadnej potrzeby wybrnięcia z czegokolwiek. - admin]

Janusz Sanocki
http://prawica.net

http://3obieg.pl/narod-ma-prawo-rzad-zmienic-lub-obalic-i-powolac-nowy

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~jerozolita
17-08-2014 / 12:57
czy adwokat wiadomosci.onet.pl/prasa/malgorzata-wassermann-tato-ale-ja-chce-to-r Was.../ P0seł jest odP0wiedzialny za Smoleńsk... ? OdP0wiedź jest na FB !!! https://www.youtube.com/watch?v=l6TMutAosRQ
~ewa11
14-08-2014 / 20:13
GRZEGORZ PADZIK - kret komuny w szeregach prawicy, oszust wybrany przez bolkowe odłamy "Solidarności" na szefa Oddziału w Mińsku Mazowieckim. UWAGA na tego oszusta i manipulatora! Wszelkie informacje na temat tego "działacza" proszę kierować na mail: praworządnosc@gmail.com celem podjęcia kroków prokuratorskich przeciwko tej gnidzie.
~0bama
13-08-2014 / 01:49
dedykuję ten film ministrowi sikorskiemuuuuuu!!! www.kinoman.tv/film/kamerdyner-3