Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA SĘDZIOWIE TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO BOJĄ SIĘ LUSTRACJI SĘDZIOWIE TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO BOJĄ SIĘ LUSTRACJI - i mają podstawy swej bojaźni - wszak swój status uzyskali w PRL, a wielu z nich podpisało "lojalkę"...

Dla ich usprawiedliwienia można jedynie dodać, że w tamtych czasach to była normalna procedura, a studenci prawa "zwłaszcza" byli zobowiązani do "lojalności" względem komunistycznych władz. W końcu kto jak kto, ale sędzia i prokurator byli zawsze dyspozycyjnymi narzędziami komuny.
Bez wątpienia korzenie sędziów Trybunału tkwią w PZPRowskiej glebie, a ich umysł też odpowiednio został ukształtowany przez byłą proradziecką propagandę.

Dlatego nikt nie powinien się dziwić, że od 20 lat sprawy lustracji urzędników państwowych nie można przepchnąć. W końcu, kto na siebie ukręciłby bat? - na pewno nie prawniczy - jakby nie była władza wykonawcza PZPR.
Dla ukrycia agenturalnej prawdy sporo zasług wniósł były prezydent Aleksander Kwaśniewski - w końcu sam był agentem - tworząc przez dziesięciolecie politykę tzw. grubą kreski mającej na celu ukrycie agenturalnej przeszłości urzędników władzy.

Aktualnie Trybunał zabraniając publikację tzw. listy 500 osób publicznych którzy sprzedawali Polskę i Polaków współpracując z radziecką komuną, tym samym potwierdza tylko fakty, że do dnia dzisiejszego ta mafijna struktura w dalszym ciągu dobrze prosperuje.

Sam Premier Jarosław Kaczyński jasno stwierdził, że "radykalnie nie zgadza się" z werdyktem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie lustracji i z opublikowanym w poniedziałek jego pisemnym uzasadnieniem.
- To jest kwestia praw obywatelskich, moralności. Lustracja jest koniecznym warunkiem modernizacji kraju, a my chcemy kraj modernizować - zaznaczył premier.
- Wmawia się Polakom, że są grupy ludzi, którzy nie odpowiadają ani za przeszłość, ani za to, co teraz robią. Narody muszą żyć w prawdzie - zaznaczył.
Jarosław Kaczyński powiedział, że Trybunał Konstytucyjny, nie dopuszczając możliwości opublikowania listy osób traktowanych przez tajne służby PRL jako informatorzy, "chroni byłych agentów".

Przypominamy:
IPN sporządził listę nazwisk około 500 osób pełniących obecnie ważne funkcje w życiu publicznym, które w świetle ustawy lustracyjnej, były współpracownikami komunistycznych służb. Nazwisk tych nie można jednak ujawnić po zakwestionowaniu ustawy przez Trybunał.

Co ciekawe, odwrotnie dzieje się w USA, w internecie i ... u nas.

W USA, podobnie jak i naszym czasopiśmie, zakładanych jest coraz więcej stron internetowych, na których publikuje się nazwiska informatorów policji lub przestępców współpracujących z organami ścigania w zamian za darowanie bądź złagodzenie kary.
Na jednym z takich portali, nazwanym Whosaret.com, zamieszczono niedawno listę kilku tysięcy konfidentów. Portal ten założył w 2004 roku Sean Bucci oskarżony o posiadanie marihuany na podstawie zeznań przestępcy, który współpracował z policją.
Internauci zdobywają nazwiska informatorów policji z dokumentów sądowych publicznie dostępnych w sieci. Podejrzewa się, że oskarżonym pomagają adwokaci, którzy przyznają, iż informacje tego rodzaju przydają się im w obronie swych klientów.
Amerykańskie Ministerstwo Sprawiedliwości jest zaniepokojone nowym zjawiskiem i domaga się ukrócenia dostępu do danych o konfidentach policji.

Nie będę ukrywał, że listy agentów publikowane w AFERACH PRAWA też cieszą się sporym zainteresowaniem czytelników. Przypuszczamy, że podobnie jak "lista Wildsteina", tak i lista 500 (zwana też "listą Kurtyki" ukarze się niedługo u nas.

Bez wątpienia "czarna lista urzędników władzy", w której będą udostępnione nazwiska kilkuset sędziów i prokuratorów z całej Polski - przygotowywana aktualnie do publikacji stanie się hitem jesiennym nie tylko czasopisma AFERY PRAWA.

Ale jak na razie zaczynają się wakacje, tak więc "wyluzujmy" i nie dziwmy się, że podczas wakacji sądy działają "na pół gwizdka". Dla uświadomienia tych garstki naiwnych, wierzących jeszcze w "sprawiedliwość" , w dawno sprywatyzowanych firmach zwanych jeszcze sądami...

- Tam urzędują dorosłe dzieci, które potrzebują wakacji, które pracują bez odpowiedzialności za swoją bezmyślność w pracy, za wypisywane głupoty, za wciskany kit wieśniakom i nieudacznikom których nie stać na łapówkę...

Spokojnych wakacji dla tych co pracowali i płacą podatki na pensje urzędników państwowych naszego skorumpowanego Państwo do tej pory - teraz wreszcie pracujecie dla siebie.
Nas też czeka sporo pracy...

Redakcja

Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2007.
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - ARCHIWUM - 2006r
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
"boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WŁADZA PIENIĄDZ
Policyjne afery 2007 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przekręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków, którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku.
UDOKUMENTOWANE FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
Poseł to ma klawe życie :-)

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.