Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
7 października 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 23-02-2011

Rządy Platformy doprowadziły, że 13 milionów Polaków żyje na granicy ubóstwa. 

Zgodnie z raportem organizacji pozarządowych Anti-Poverty Network i Social Watch aż 13 mln ludzi w Polsce ledwo wiąże koniec z końcem, żyją na granicy biedy. 
2 mln ludzi żyje poniżej granicy ubóstwa.
PRACUJEMY ZA GROSZE. NA NIC NAS NIE STAĆ>>

Wydawałoby się, że bieda i ubóstwo to domena tzw. marginesu społecznego, że związana jest z patologią społeczną, nadużywaniem alkoholu, bezrobociem czy wyuczoną bezradnością. Niestety, jak wynika z raportu co dziesiąty pracujący na cały etat i co piąty zatrudniony na jego część zalicza się do grupy relatywnie ubogich.

Jedna trzecia osób, które korzystają z pomocy społecznej i przeróżnych form zasiłków, to ludzie, którzy pracują. Niestety, ich pensje są zbyt niskie, by wystarczyły na rachunki, jedzenie, ubranie czy lekarstwa.

Nowa grupę pogrążonych w nędzy stanowią absolwenci wyższych uczelni. Coraz więcej osób z dyplomem nie może znaleźć pracy lub zatrudnia się za wynagrodzenie, za które nie są w stanie zaspokoić swoich podstawowych potrzeb życiowych.

Czy rząd stara się uporać z tym problemem? 

Autorzy raportu twierdzą, że nie. Ich zdaniem wystarczy przyjrzeć się kryterium dochodowemu, które decyduje o możliwości skorzystania z pomocy społecznej. 
Nie było ono zmienianie od 2006 roku! Wiele osób, żyjących w ubóstwie, nie ma nawet szans, by skorzystać z pomocy. 

Raport pokazuje, że chociaż (poprzez twórczą księgowość?!? :-) byliśmy zieloną wyspą, to problem ubóstwa wciąż występuje. Politycy nie powinni go lekceważyć - mówi gazecie.pl Ryszard Szarfenberg z Polskiego Komitetu Anti-Poverty Network, jeden z autorów raportu.

Jednak Rząd PO dalej wysprzedaje Państwo i Naród, niszczone są polskie firmy, obywatele - a zwłaszcza emeryci skazani są na eutanazje...

Z opinii czytelników: 

Polskę można porównać do obozu śmierci, jak zachodni eksperci przyglądają się naszym warunkom bytu powinni zapytać się Polakom - jak się żyje w obozie śmierci? 
Jesteśmy cudem Europy w XXI wieku bo potrafimy przeżyć za pieniądze, za które nikt w cywilizowanym świecie nie przeżyłby. A my Polacy chcemy tylko godnie żyć na co nasz rząd nam nie tworzy warunków. Bo przecież im się żyje jak pączkom w maśle a reszta to nieważne przecież ... rząd się wyżywi, nie dziw jak mają kieszenie do kostek nieroby...

Nareszcie ktoś prawdę powiedzialł !!! a nie pieprzenie o zarobkach średnio 3,200 itp. bzdety. To jest cała prawda!!! bravo Politycy to wasza wina!!! Podczas gdy wy wydajecie pieniądze ludzi którzy ciężko harowali ci ludzie których okradacie (gdzie te 16mld sie podziało? głodują. To wy macie krew na rekach!!! 
Wam należy się nastepny EGIPT I LIBIA. Tam ludzie w końcu powiedzieli DOŚĆ!!! 
czas i na POlskę.

MY...
...którzy teraz jesteśmy uciskani zgodnie z literą prawa, zmieńmy ją.
Zmieńmy przepisy prawne na takie, które nie będą utrudniały żyć uczciwym obywatelom naszego kraju - Polski.
Niech prawo będzie proste i zrozumiałe dla przeciętnego obywatela, a nie polem do popisu nieuczciwym interpretatorom.
Niech prawo broni słabych, którzy z powodów przez siebie niezawinionych, stali się bezsilnymi.
Zacznijmy byś świadomymi obywatelami.
MAMY CEL.
MAMY MOC zmieniającą oblicze tego kraju nad Wisłą.
Organizujmy się i DZIAŁAJMY !!! 

DOŚĆ  PAZERNOŚCI  I  NIEKOMPETENCJI  RZĄDZĄCYCH  POLSKĄ   HISTORYKÓW ! ! !

Z ostatnich sondaży wynika, że PiS już w lutym 2011 dogonił "tonącą platformę" - życie zweryfikuje te fakty, ale oszustwa sondażowe to codzienność w szambie polityki partyjnej :-)

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~domin
24-04-2013 / 15:18
RZĄD TWORZY SPOŁECZNĄ PATOLOGIE ,UBUSTWO MATERIALNE TO GŁÓWNA PRZYCZYNA CAŁEGO ZŁO W KRAJU
~Peter
25-02-2011 / 09:13
to rządy po 1945 doprowadziły do pauperyzacji społeczeństwa polskiego. Po 89 mamy tylko wielką zmianę, aby wszystko zostało po staremu. Jak tego nie dostrzegamy, to znaczy nie wiemy nic. Tusk, czy Kaczyński, jaka różnica?????????! Jeszcze raz pytam, dlaczego nie ma nic na AP o ostatniej rozprawie Grzegorza Brauna co to poturbował siedmiu jakichś rosłych osiłków???? Takiego Spider Mana trzeba pokazywać i głośno o nim opowiadać. Dlaczego nic nie mówicie o nim???????????!
~ana
24-02-2011 / 21:59
Tylko,że ktoś tych ludzi wybrał.Zresztą nie tylko emeryci,ale cały Polski Naród jest niszczony,ponieważ atak nastąpił także na rodziny.W takich warunkach też trudno jest liczyć na przyrost naturalny.Bez wzgledu czy ktoś jest wierzący lub nie,ale J.P.II już dawno o tym pisał,że naród bez kolejnych pokoleń będzie martwy i w efekcie zginie.Owszem sprzedali wszystko i to już dawno,ale dzieki temu inne kraje dobrze się rozwijają,ponieważ mają gospodarkę świetnie rozwiniętą np.Chiny,a mu kupujemy rzeczy na "jeden raz",albo wybuchajace zabawki ,zresztą cała ta sytuacja przypomina zamach stanu.Po wtóre Wałęsa ciagle twierdzi,że on walczył o Polskę,czyli sam? Proszę przeczytać w jakich żył warunkach gdy był internowany.Natomiast walką rozpoczęła się już w 56 roku i jak tak dalej pójdzie to ludzie zaczną faktycznie walczyć i tak bodajże jak w kilka lat temu w jednym z krajów było będą wchodzić do sklepów i zabierać to co im jest potrzebne...Jeśli już ktoś ma pracę to pracodawcy nie dosyć,że mało płacą to nie szanują człowieka i często dochodzi do mobbingu.Zresztą w innych sferach życia też to ma miejsce.Autor się nie podpisał,ale tak wyglada Polska i w sumie jakie to ma znaczenie?
~komoruski
24-02-2011 / 17:27
jak nie umieta grać w ruletkę to nie siadajta do okrągłego stolika. Na nic Wasze jęki w tym Grzesia Brauna , który POsłuchał zamurowanego Sławka Salomona we Wrocławiu i ujawnił system pracy naszych kolesi.
~TADEK
24-02-2011 / 12:57
“Dwa robaki ojciec i syn żyją w gnojowce, mały pyta ojca: tatusiu dlaczego nie przeniesiemy się do jabłuszka albo gruszeczki, tylko siedzimy w gównach, ojciec: syneczku bo gnojówka to nasza "ojczyzna”. Pozdrowienia
~maniek
24-02-2011 / 09:46
sami polscy prezydenci : Kohne, Stolzman, Kalkstein.. a teraz folksdojcz włażący w dupę sarkozemu, merkel i tym z zesraela.. bo ten komoruski czy jak tam o nim piszą to już w ogóle jakaś porażka..
~Anna
24-02-2011 / 06:56
Dobrze napisana odezwa, szkoda tylko, że anonimowa. Nawołuje do walki, ale cudzymi rękami, bo podpisać się zapomniał. Pewnie chce, żeby żeby jeszcze kilka setek Polaków zabili, jak w Egipcie. Na ich trupach zasiądzie u władzy następny Wielki Elektryk, Wielki Ślusorz lub inny przygłupiasty robol.
~jebajud
23-02-2011 / 23:44
Polskie firmy znikają! Co nam zostanie? GÓWNO ! Podziękujcie wałęsie, mazowieckiemu i tym wszystkim liberałom z PO bo to oni włażąc w dupę niemcom, mośkom i amerykanom oddali naszą i naszych ojców i dziadów krwawicę. A polaka czeka pańszczyzna u bogatego żydka który nasze córy będzie posówł za kromkę chleba. Wiem że nie ukaże się mój komentarz bo już od dłuższego czasu żydzi blokują prawdę o tym co się w Polsce dzieje i dlatego zapraszam do czytania: aferyprawa.eu bo tylko tak jest prawda o Polsce i pseudo polakach w rządzie.
~POLAK
23-02-2011 / 23:39
Kurwa Co tu się dzieje ? Czy już całkiem polakom jaja pourywało żeby dać się tak na ruszt prowadzić chołocie w czapeczkach? Powstań polsko i polaku - skrusz kajdany zasranego rządu i parszywego wymiaru "sprawiedliwości" chwyć za kosę postaw ją na sztorc i do POkosów. Polacy nie dajcie sobie nasrać na głowy od czego macie gęby?
~gzek
23-02-2011 / 23:33
Popatrzcie na ten uśmiechnięty RYJ ! Czyż nie prosi się trepa.