Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
28 maja 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

RPN RUCH PRZEŁOMU NARODOWEGO INICJATYWA PROF.JERZEGO ROBERTA NOWAKA

Ruch Przełomu Narodowego - z inicjatywy prof. Jerzego Roberta Nowaka powstało ugrupowanie patriotyczne mające za cel rozbudzić działania Polaków w Kraju i za granicą.

RPN
Ruch Przełomu Narodowego

PRZEŁOM W UKŁADACH I NIE TYLKO...

Chcemy walczyć przeciwko narzuceniu eurokonstytucji, biurokracji UE i grabieży polskiej własności.

Ruch Przełomu Narodowego został zarejestrowany 10 czerwca. Prezesem ruchu jest Jerzy Robert Nowak, wiceprezesami historyk Krzysztof Kawęcki i przedsiębiorca Władysław Kucia, a członkiem zarządu Andrzej Klimek, jednocześnie prezes Federacji Organizacji Patriotycznych i Stowarzyszenia Obrony i Rozwoju Polski.
Jak poinformowali podczas konferencji prasowej członkowie kierownictwa, RPN nie jest partią polityczną, a oddolnym ruchem społecznym, w którym uczestniczyć będą miliony Polaków, a którego celem są najbliższe wybory samorządowe. Członkowie władz RPN "nie wykluczyli jednak startowania w wyborach parlamentarnych", podkreślając jednocześnie, że "za wcześnie by o tym mówić".

Organizacja posiada 28-osobowy komitet założycielski, w kilkudziesięciu ośrodkach pełnomocnicy tworzą struktury terenowe. Jesienią jest planowany zjazd programowy RPN dla kilku tysięcy osób w Warszawie.
- Jest to ruch mający skupić wszystkich myślących i czujących po polsku, zarówno bezpartyjnych, jak i członków różnych partii. To ma być organizacja oddolna, bo zbyt wiele płacimy za partie wodzowskie, w których aparat patrzy na przywódców, a nie najwartościowszych ludzi w terenie. To było zgubą LPR i źle rzutuje na PiS
- Za 2 lata wybory samorządowe, my chcemy zorganizować ludzi na dole, by były odpartyjnione i wybierani byli najlepsi - powiedzia J.R. Nowak.

Wyjaśnił, że RPN będzie ruchem na ogromną skalę, posiadającym poparcie milionów i współpracującym z politykami. Jako taki RPN będzie mógł uczestniczyć w debacie politycznej i realizować swój program "budowy Polski" nie będąc partią polityczną.

W programie RPN znalazła się walka przeciwko "narzuceniu eurokonstytucji, biurokracji UE i grabieży polskiej własności". Ponadto - nowa konstytucja RP, dekalog oraz ideały "Solidarności", rozwój rolnictwa i zdrowa żywność, reforma sądownictwa, współpraca z Polonią, pokojowa współpraca z sąsiadami. Program ruchu mówi ponadto o szczególnej roli rodziny, obronie prawdy historycznej, reformie oświaty, bezpieczeństwie energetycznym i "polskich mediach informacyjnych".
Ten ostatni cel w zasadach programowych RPN określono jako "wspieranie i tworzenie mediów służących prawdzie i społeczeństwu, zatrzymanie propagandowej manipulacji narodem polskim".
W zasadach programowych jest także mowa o odrzuceniu Traktatu Lizbońskiego, który "stwarza superpaństwo europejskie pozbawiając suwerenności państwa narodowe"; potrzebie powrotu do ideałów pierwszej Solidarności i korzeni chrześcijańskich.
- Z dużych ugrupowań stosunkowo bliski jest nam PiS, ale chcemy, by PiS określił się w sprawach zasadniczych w sposób jednoznaczny - mówił Nowak. - Sprawą pierwszą jest apel, by prezydent nie podpisywał traktatu lizbońskiego.

Zasady programowe dotyczą także m.in. dążenia do zapewnienia samowystarczalności energetycznej Polski i zwiększenie nakładów na nowe technologie energetyczne, oraz zacieśnienia współpracy Polonii z Macierzą, umocnienia współpracy "z patriotycznymi środowiskami w Czechach, Słowacji, na Ukrainie, Białorusi i Węgrzech, w krajach bałtyckich i międzymorza oraz krajach Europy Zachodniej, popierających ideę Europy Ojczyzn".

AFERY PRAWA BĘDĄ ŚLEDZIĆ POCZYNANIA PROF. NOWAKA I RPN

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.