Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Polska dzięki polityce PiS-u zaoszczędziła miliardy euro nie wchodząc do strefy euro - za to Platforma już wypłaciła UNI miliardy euro na przekręt pt. "globalne ocieplenie"... a ostatnia zima dała się "we znaki" nie tylko Polakom ...

Jak uzgodniony w eurolandzie plan pomocy dla Grecji opiewa na co najmniej 80 mld euro kredytu na ratowanie gospodarki leniwych i niegospodarnych Greków.
Logiczne, że najwięcej będzie to kosztowało najbogatsze kraje UNI a więc Niemców, Francje, Włochy.
Bloomberg oszacował, ile każde z państw wniesie do puli.
Z tych kalkulacji można wyciągnąć wniosek - ile musiałaby zaoferować Polska, gdyby tak jak chciałby Tusk była w strefie euro.
Udziały w kapitale EBC odpowiadają z grubsza produktowi krajowemu brutto państw. Oznacza to, że musielibyśmy wnieść kwotę niewiele mniejszą od Holandii, ale wyższą niż Belgia - czyli około 4 mld euro - tyle zaoszczędzono dzięki polityce prowadzonej przez rząd PiS.


Zaangażowanie finansowe poszczególnych krajów UNI uzależnione jest od udziału państw w kapitale Europejskiego Banku Centralnego. Bloomberg doszła do następujących wyników w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Niemcy – 22,3 mld euro – 271 euro na mieszkańca

Francja – 16,8 – 258 euro

Włochy – 14,8 – 249 euro

Hiszpania – 9,7 – 208 euro

Holandia 4,7 – 287 euro

Belgia 2,9 – 278 euro

Austria 2,3 – 280 euro

Portugalia – 2,1 – 196 euro

Finlandia – 1,6 – 304 euro

Irlandia – 1,3 -307 euro

Słowacja – 0,8 - 147 euro

Słowenia – 0,38- 191 euro

Rząd Słowacji zapowiedział swoje poparcie dla Grecji, ale może kosztować to utratą władzy po czerwcowych wyborach, ponieważ opozycja jest przeciwna wsparciu bogatszej Grecji.
Słowenia, by dołożyć się do dofinansowania, musi sama się zapożyczyć. Na szczęście jej dług jest tańszy niż oprocentowanie nie tylko greckich, ale nawet włoskich papierów.
Zdaniem islandzkiego ministra finansów, m.in. dzięki temu, że jego kraj posiada własną walutę, sytuacja Islandii jest zdecydowanie lepsza niż Grecji.
P. Steingrimur Sigfusson oznajmił również, że „nie chciałby być na miejscu Greków” - ale jakby nie patrzeć, to nie tylko gospodarka Grecji pada, ale Islandia, Hiszpania, czy Portugalia też "cienko przędną"...

Strajki Greków, podobnie jak polskich stoczniowców, oczywiście, że nic nie dadzą - finansowa globalna mafia czuje się już na tyle pewnie i dobrze, że bankructwo całych krajów i zniewolenie ich obywateli to tylko kwestia czasu....

AP

Globalne ocipienie...

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Pharme680
18-01-2017 / 15:10
Hello! eadadcg interesting eadadcg site! I'm really like it! Very, very eadadcg good!
~hello
21-03-2015 / 14:52
~rqxoft
20-03-2015 / 19:20
oewxdark
~OPorna
17-02-2014 / 23:24
PO+PIS =POPIS Perfidia ,zakłamanie i obłuda Przecież to ta sama banda
~Józef Bizoń
16-05-2010 / 00:00
"Obywatelu"? - proszę poczytać to: "Kandydaci na Prezydenta RP a Układ Europejski – lekcja 3" na: ... www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2598 .... oraz inne opracowania w oparciu dokumenty zamieszczone na tym blogu, tośię wówczas okaże kto komu kit wciska - no, chyba, że sięjest nieprzemakalny na arumenty - a tacy są.
~Józef Bizoń
10-05-2010 / 00:00
Jak liczyć - to liczyć wszystko. A ile Polska poniosła strat na skutek wpychania Polski do Unii Europejskiej m.in. i przez PiS? Jedni i drudzy są funtak kłaków warci. Józef Bizoń
~zenek
08-05-2010 / 00:00
Nie dajcie sie soba manipulowac, zaden pis, zadne po, psl czy sld. Badzcie czujni i ostrozni, oni juz rzadzili, oni juz pokazali na co ich stac. Oni wszyscy 1 kwietnia 2008 roku glosowali w sejmie za oddaniem naszej suwerennosci w obce rece bez naszej zgody. Przemyslcie to, oni musza teraz zaplacic za to co zrobili, do czego doprowadzili. Nikt nie ponosi odpowiedzialnosci za katastrofe pod Smolenskiem, zachowuja sie jakby nic sie nie stalo, oto wladza.