Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
3 grudnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 21-10-2014

Polityka klimatyczna to megaprzekręt, szwindel stulecia, zniszczenie gospodarki Polski i uzależnienie od Niemiec

Prawdziwym testem dla pozycji Polski w Europie będzie zbliżający się wielkimi krokami szczyt "klimatyczny". Szczyt, na którym bogate państwa forsują morderczy dla polskiej gospodarki plan "redukcji emisji" dwutlenku węgla. W praktyce oznaczający co najmniej dwukrotny wzrost ceny energii w Polsce, konieczność zamknięcia naszych kopalń i większości elektrowni, i całkowite, kolonialne uzależnienie od energii europejskich hegemonów, głównie oczywiście Niemiec.

Aż nie mam sił powtarzać po raz kolejny argumentów, dobrze znanych i uparcie nie przyjmowanych do wiadomości, że "polityka klimatyczna" to humbug, szwindel stulecia i megaprzekręt, w którym o lepsze idą ideologiczna hucpa, cynizm wielkich korporacji i neoimperializm zachodnich rządów.

Dwutlenek węgla odpowiada tylko za 3 proc. całego efektu cieplarnianego w skali globu. Cała sztuczna jego produkcja przez człowiek to zaledwie jeden procent naturalnej - wytwarza ten gaz głównie przyroda; jeden wybuch wulkanu wyrzuca go do atmosfery tyle, ile ludzka gospodarka przez kilka lat, a rocznie wybuchów wulkanów mamy około czterdziestu. Wreszcie, jeśli nawet przyjąć, że redukowanie emisji CO 2 ma jakikolwiek sens, to co zredukuje u siebie Europa, to z nawiązką wypuszczą w atmosferę Ameryka, Chiny i rozwijające się kraje Azji i  Ameryki Południowej, które brednie o "polityce klimatycznej" mają głęboko gdzieś.

Krótko i po wojskowemu: ten szwindel (jak i w ogóle "ekologia" na modę Unii Europejskiej) służyć ma temu, żeby bogate państwa Europy utrzymały dominację nad biednymi, i żeby te biedne zdane były na łaskę metropolii, nie mając najmniejszej możliwości ich w rozwoju cywilizacyjnym dogonić.

Samo odejście Tuska, do ostatniej chwili trzymane wszak w tajemnicy, postawiło Ewę Kopacz na przegranej pozycji, bo - widać to już było - zespół zajmujący się tymi sprawami w KPRM się rozpadł i w tym krytycznym momencie zwyczajnie nie ma ona kim robić. Nie widać żadnej pracy nad stworzeniem koalicji blokującej niemiecko-francuski imperializm i wszystko idzie ku temu, że na nadchodzącym szczycie pani premier będzie miała do wyboru dwa wyjścia, oba złe. Albo - ku cichej radości Czech, Rumunii i innych nowych członków, którzy też mają do stracenia, ale nie tyle, co my - zawetuje, co zawsze wiąże się z politycznymi szkodami dla wetującego. Albo, nie daj Boże, zgodzi się na jakiś głośno otrąbiany "kompromis", rzekomo "szanujący" nasze interesy. 

http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news-po-czemu-ten-rowerek,nId,1537378

Czy rząd jest przygotowany na szczyt klimatyczny?

Wystarczy, domagać się (pod groźbą veta), by pakiet “energetyczno-klimatyczny” przekształcić w pakiet “klimatyczny” – innymi słowy, by koszty poprawy klimatu ponosili nie tylko emitenci CO2 spalajacy węgiel w elektrowniach, lecz także ci, którzy spalając benzynę i gaz – również go emitują (dodajmy, iż emisja CO2 z tego powodu jest o wiele większa niż emisja ze spalania węgla). To chyba logiczne – dość tej obłudy, że walczy się z CO2 – w rzeczywistości – jak dotąd – walczy się z polskim CO2.
 

Zarówno Eurostat, jak i polski rocznik statystyczny podawały do niedawna ilości emitowanego CO2 do atmosfery przez poszczególne państwa – teraz prawdopodobnie już nie, gdyż to mogłoby naprowadzić niektórych na niepoprawne myśli, a poprawność w tym wypadku polega na płaceniu przez Polskę na rzecz “starych” unijnych państw ogromnego haraczu, który może wkrótce przekroczyć wszelkie finansowe korzyści z tytułu akcesji do UE.

Ten cały rachunek pozwoleniami na emisję i setki tysięcy zbędnych etatów (w skali UE) – należy czym prędzej zlikwidować, jako najgłupsze horrendum – wymyślone oczywiście po to przez unijnych jajogłowych, by wydoić przede wszystkim Polskę. Prezydent Sarkozy nawet tego nie ukrywał…

Dodam, że nie tylko “oszołomy” z ZZ Solidarność twierdzą (na podstawie zresztą analiz przeprowadzonych przez profesjonalne firmy badawcze), że PE-K spowoduje wzrost ceny energii el. w Polsce o 100 % – także min. Trzaskowski to wyliczył – (o 80 %). Do czego to doprowadzi – możemy sobie dośpiewać…

Więcej:

PAKIET CO2 TO PRĄD DROŻSZY O BLISKO 100%! SOLIDARNA POLSKA WIE JAK URATOWAĆ GOSPODARKĘ - POMÓŻ DLA WŁASNEGO DOBRA! Filip Stankiewicz
Ekonomia imperiów, czyli dlaczego atakuje się Irak, a PO_DUPAdła Polska musi płacić podatek UNI od CO2 a np. Chiny nie.
Przekręt na CO2 trwa - zapłacą Spółki nawozowe a tak naprawdę to rolnicy, w 2013 r. zakup pozwoleń na emisję CO2 będzie je kosztować ponad 90 mln zł w skali roku.
PO PRZEKRĘCIE NA CO2 WIELKIE KONCERNY CHCĄ PRZEJĄĆ ŚWIATOWE ZASOBY WODNE
To nie CO2 zmienia klimat a klimat decyduje o ilości CO2.
Globalne ocieplenie? - szczyt klimatyczny? - pakietowy zakup prawa do emisji CO2 - czyli dwutlenku węgla ? - to tylko kolejny żydowski przekręt na kasę?

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~0bama
24-10-2014 / 14:55
sami widzicie układ władzy zrobi z Wami wszystko co zechce. Jesteście nie zorganizowani, rozbici, głodni. I to jest 0k.
~bonus game
21-10-2014 / 23:28
"QSPY" - żyd, cwel, pedał, pedofil, cenzor. Internauci brutalnie znęcają się nad adminem pirackiego forum DarkWarez i62.tinypic.com/24pxcid.jpg Każdego dnia cwel cenzor banuje ok. 100 osób - warto zajrzeć do "śmietnika" DW.