Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 04-07-2013

Pedzio z Łodzi Krzysztof Kwiatkowski kandydatem PO na prezesa NIK :-)

Klub parlamentarny Platformy Obywatelskiej oficjalnie zgłosił w Sejmie kandydaturę byłego ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego na prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Do wniosku dołączono podpisy poparcia 130 parlamentarzystów PO.
kwiatkowski_1.jpg
O tym, aby na to stanowisko zgłosić kandydaturę Kwiatkowskiego tonąca Platforma zdecydowała w czerwcu. 

Krzysztof Kwiatkowski ma 42 lata, jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1997-2001 był osobistym sekretarzem premiera Jerzego Buzka co już powinno go dyskwalifikować do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji. W latach 2002-2006 był miernym wiceprezydentem Zgierza, dlatego to miasto nie ma żadnego znaczenia.  W latach 2006-2007 był wiceprzewodniczącym sejmiku województwa łódzkiego, co doprowadziło miasto do upadku i wyludnienia. W okresie 2007-2011 był senatorem, nawet kierował senacką komisją ustawodawczą, oczywiście, że bez żadnych osiągnięć. Od lutego do października 2009 roku był sekretarzem stanu, a następnie do października 2011 roku ministrem sprawiedliwości - typowym pantoflarzem tuskolandu działającym wg. schematu kopiuj-wklej. Od 2011 roku jest posłem i przewodniczącym sejmowej komisji kodyfikacyjnej, czyli takim nikim :-)

Sześcioletnia kadencja obecnego szefa NIK upłynie 22 sierpnia 2013 r. Jezierski sprawował tę funkcję od lipca 2007 r. Według konstytucji Najwyższa Izba Kontroli jest naczelnym organem kontroli państwowej i podlega Sejmowi.
W III RP na czele NIK stali: w roku 1991 - Walerian Pańko; w latach 1992-1995 - Lech Kaczyński; w latach 1995-2001 - Janusz Wojciechowski; w latach 2001-2007 - Mirosław Sekuła i od 2007 - Jacek Jezierski.

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Demaskator
10-07-2013 / 19:17
Ładna mężczyzna.Ot co!!!!.
~Peter
06-07-2013 / 22:13
Nie żaden pedzio, ino członek klubu: "gejowski i spółka gmbh c.o."