Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 14-04-2012

Panie "P"-rezydencie Komorowski kiedy odpowie pan na te pytania? Czyż historia nie zatoczyła w tym kraju koła?

Zarzuty znieważenia prezydenta RP, a wcześniej marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego usłyszał w prokuraturze twórca portalu AntyKomor.pl Robert F. Poinformowała o tym prokurator okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim Jadwiga Bissinger-Kopania.
O stronie AntyKomor.pl głośno było w maju ub. roku.
Wtedy do mieszkania autora strony weszli funkcjonariusze ABW, którzy m.in. zabezpieczyli jego laptop i inne nośniki danych. Czynności zleciła prokuratura w Tomaszowie Mazowieckim, prowadząca śledztwo w sprawie znieważenia głowy państwa. Po kilku miesiącach sprawa trafiła do piotrkowskiej prokuratury.
Na stronie gromadzone były materiały o prezydencie Bronisławie Komorowskim, a także m.in. gry polegające na strzelaniu do jego wizerunku oraz - jak podkreślała ABW - zdjęcia przedstawiające go jako "prostytutkę, homoseksualistę, pijaka, uczestnika czynności seksualnych".
Autor strony twierdził, że ma ona charakter wyłącznie satyryczny i nie znieważała prezydenta, jednak po tym, jak przeszukano jego mieszkanie, zdecydował się na jej zamknięcie; kilka tygodni później reaktywował stronę i umieścił ją na serwerze w USA.

Tymczasem mamy sporo zapytań dot. działam B. Komorowskiego.

1. W jakich okolicznościach podczas internowania w roku 1982 poznał późniejszego współpracownika WSI o pseudonimie „Tomaszewski”(stomatolog leczący internowanych) i jak długo trwała ta znajomość?

2. Czy prawdą jest, że w latach 1991-92, gdy był wiceministrem ON powierzył WS „Tomaszewski” dużą kwotę pieniędzy (260 tys.DM), aby ten wpłacił je do tzw. „Banku Palucha” za pośrednictwem płk. Janusza Rudzińskiego i skąd pochodziły środki przeznaczone na tę lokatę?

3. Czy odzyskaniem tych pieniędzy, za pośrednictwem WS „Tomaszewski” zajmował się Kontrwywiad WSI?
(Raport w Weryfikacji WSI str.77 i nast.)

4. Czy prawdą jest, że będąc wiceministrem ON, po pierwszej turze wyborów prezydenckich w roku 1990 informował Krzysztofa Wyszkowskiego, że otrzymał od WSW szczegółowe informacje w sprawie zawartości tzw. „czarnej teczki” Stana Tymińskiego - czyli dokumentów potwierdzających współpracę Lecha Wałęsy z SB?
Jakiego rodzaju informacje otrzymał wówczas od służb wojskowych?

5. Na czyją prośbę lub polecenie działał w roku 1992, gdy zwrócił się do dr. Andrzeja Grajewskiego (późniejszego szefa Kolegium IPN) z propozycją, by ten podjął się opracowywania na rzecz WSI analiz na temat zewnętrznych zagrożeń państwa?
Jak wynika z Raportu z Weryfikacji WSI, oficerowie tej służby zamierzali wykorzystać Grajewskiego także do typowania i werbunku dziennikarzy.

6. Z jakich powodów na początku lat 90 zdecydowano o wynajęciu przez Departament Wychowania MON (podległy wiceministrowi Komorowskiemu) budynku przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie na salon sprzedaży mercedesów firmy Sobiesława Zasady oraz o zakupie samochodów tej marki na potrzeby armii?
Transakcję nadzorował gen. Adam Tylus, który po otrzymaniu szlifów generalskich odszedł z wojska i został dyrektorem biura obsługi zamówień publicznych i specjalnych w firmie Sobiesław Zasada Centrum S.A.. Firma ta współpracowała z Fundacją Pro Civili. W dokumentach informacyjnych Fundacji „Pro Civili” z 1998 roku, podpisanych przez Krzysztofa Werelicha wymienia się wśród dostawców różnych towarów firmy Sobiesław Zasada Centrum SA., Volvo Poland i Pati Soft sp. z o.o., a wśród „odbiorców strategicznych” Ministerstwo Obrony Narodowej. Następnie Tylus został zastępcą prezesa firmy Ster-Projekt i Ster-Projekt Technologie C4I, zajmującej się projektowaniem i wdrażaniem systemów dowodzenia i kierowania, przeznaczonych dla wojska. Jednocześnie był stałym doradcą sejmowej Komisji Obrony Narodowej, której przewodniczył Bronisław Komorowski. Jak informowała prasa „zdaniem Bronisława Komorowskiego, przewodniczącego komisji, regulamin Sejmu nie zabrania być doradcą osobie, która zasiada w zarządzie firmy, oferującej wojsku sprzęt i usługi.”

7. Co zdecydowało o zatrudnieniu gen. Adama Tylusa jako doradcy w gabinecie politycznym ministra MON Komorowskiego oraz powierzeniu mu roli stałego doradcy sejmowej Komisji Obrony Narodowej, której przewodniczył Bronisław Komorowski?

8. Co zdecydowało, że w roku 1991 awansował byłego szefa Zarządu WSW WOPK płk. Lucjana Jaworskiego na stanowisko szefa Kontrwywiadu Wojskowego?
W latach 80. płk. Jaworski, odznaczał się szczególną gorliwością w zwalczaniu opozycji, niszczył prasę podziemną, ścigał współpracujących z opozycją filmowców, tropił „obce pochodzenie” członków opozycji, zakładał podsłuchy, werbował agenturę. To na skutek jego działań w więzieniu znalazła się min. Hanna Rozwadowska, kierująca logistyką „Wiadomości”. Po nominacji na szefa KW, płk. Jaworski w latach 1991-93 prowadził działania operacyjne, skierowane przeciwko środowiskom opozycji niepodległościowej oraz przeciwko rządowi Jana Olszewskiego. Nadzorował również SOR „Szpak” – dotyczącą rozpracowania Radosława Sikorskiego.

9. Czy w latach 1990 – 93, jako wiceminister ON odpowiedzialny za nadzór nad kontrwywiadem wojskowym wiedział o działaniach płk. Jaworskiego w ramach SOR „Szpak” dotyczącą Radosława Sikorskiego oraz o działaniach operacyjnych podejmowanych przez WSI przeciwko środowiskom opozycji niepodległościowej?

10. Czy będąc ministrem ON w roku 2001 znał właściciela firmy Auto-Hit Krzysztofa Strykiera – dealera Fiata z Tychów, dzierżawcę wilii położonej w miejscowości Władysławów 24 km od Janowa Lubelskiego i czy przez wiele lat bywał na polowaniach w tej miejscowości wraz z rodziną i znajomymi?

11. Czy prawdą jest, że za czasu ministrowania Komorowskiego, MON zakupiło 48 samochodów Fiatów Seicento od firmy Fiat Auto Poland z przeznaczeniem dla Żandarmerii Wojskowej oraz 10 Fiatów bezpośrednio od firmy Auto-Hit ?

12. Jaka była przyczyna usunięcia ze stanowiska dyrektora Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego MON Krzysztofa Borowiaka w roku 2001 i czy fakt ten ma związek z rozpoczęciem (w budynkach Wojskowej Akademii Technicznej) działalności prywatnej Szkoły Wyższej Warszawskiej, założonej przez Fundację Rozwoju Edukacji i Techniki, która okazała się biznesem kierowanym przez oficerów WSI.
(Raport z Weryfikacji WSI rozdział 10. „Działalność oficerów WSI w Wojskowej Akademii Technicznej”)

13. Czy prawdą jest, że w 2001 roku dyrektor Krzysztof Borowiak zwracał uwagę ministrowi Komorowskiemu na kryminogenną prywatyzację WAT, dokonywaną rękoma członków władz tej uczelni, na co Komorowski miał nie reagować?

14 .Jaki przebieg miała i czym się zakończyła reforma szkolnictwa wojskowego, dokonywana pod kierunkiem protegowanego ministra Komorowskiego, radcy w jego gabinecie – gen. Bogusława Smólskiego?

15. Czy prawdą jest, że zlecił Wojskowym Służbom Informacyjnym prowadzenie działań operacyjnych wobec R.Szeremietiewa i Z. Farmusa? (Życie Warszawy" -07.05.2004.-. – „Zleciłem WSI objęcie działaniami Zbigniewa F. (asystenta wiceministra) i Romualda Sz. - mówi były szef MON Komorowski.) i jakie były racjonalne powody podjęcia tej decyzji?

16. Z jakich przyczyn, w roku 2001 po zdymisjonowaniu Romualda Szeremietiewa posadę stracił płk Janusz Zwoliński dyrektor Departamentu Zaopatrywania Sił Zbrojnych MON, któremu bezpośrednio podlegała kontrola nad przetargami, a na stanowisku tym zastąpił go oficer szkolony w Moskwie płk Paweł Nowak - protegowany Komorowskiego?

17. Co zdecydowało że, po nominacji płk. Nowaka podjęto natychmiast procedurę przetargową na zakup transportera kołowego (KTO) i rakiety przeciwpancernej, choć wcześniej minister Komorowski nie chciał wyrazić zgody na przetarg?
W roku 2004 oskarżono Nowaka i jego podwładnych o spowodowanie niemal 10 mln zł szkody, w związku z tzw. „aferą bakszyszową”. Sąd Okręgowy uniewinnił wszystkich podsądnych, nie dopatrując się w ich działaniach przestępstwa. W roku 2007 Sąd Najwyższy uchylił wyrok uniewinniający Nowaka z zarzutów w sprawie nieprawidłowości przy realizacji umowy na pociski przeciwpancerne dla polskiej armii. Gen. Nowak ma też zarzuty w śledztwie w sprawie nieprawidłowości przy zakupie kołowego transportera opancerzonego. Wojskowa prokuratura zarzucała mu niedopełnienie obowiązków lub przekroczenie uprawnień.

18. W jaki sposób, podpisując w 2001 roku umowę zakupu wojskowych samolotów transportowych CASA (za 211 mln. dolarów) od hiszpańskiego koncernu EADS zabezpieczył kwestię serwisowania tych maszyn w Polsce?
W zamian za zamówienie spółki EADS CASA i Avia System Group kupiły wówczas większościowy pakiet PZL Warszawa-Okęcie. Miało tam powstać centrum serwisowe dla samolotów. Centrum to nigdy nie powstało, a samoloty musiały wszystkie przeglądy i naprawy przechodzić w Hiszpanii, co zwiększało koszty eksploatacji i ryzyko użytkowania maszyn. 25.02.2008 r., po katastrofie CASY (w której zginęło 20 oficerów WP) Prokuratura Wojskowa wszczęła śledztwo, w trakcie którego badano czy nie doszło do korupcji przy zakupie samolotów oraz kwestie związane z wyborem dostawcy, zawarciem umowy i jej aneksowaniem.
Jak zakończyło się śledztwo w tej sprawie?

19. Dlaczego zakupu samolotów CASA dokonano bez zastosowania procedury przetargowej ?

20. Czy prawdą jest, że w roku 2001, gdy był ministrem ON doszło do największej zapaści finansowej w wojsku polskim po 1989 roku?

21. Czy prawdą jest, że to wówczas wydatki majątkowe wynosiły 9,5% budżetu MON, zabrakło pieniędzy na żołd dla żołnierzy, kolejka kadry oficerskiej czekającej na mieszkanie wzrosła do 17 tys. osób., a eksport uzbrojenia spadł do 20 mln dolarów rocznie?

22. Czy prawdą jest, że w roku 2001 kwota 89 mln złotych, przeznaczona na zakontraktowanie nowoczesnych systemów bezpiecznego lądowania, z powodu kłopotów z negocjowaniem offsetu została niewykorzystana i zwrócona do państwowej kasy, a tym samym nie zrealizowano umowy offsetowej i nie wykonano zobowiązań wobec NATO?

23. Czy we wrześniu 2001 roku podjął decyzję o przekazaniu kwoty 50 mln zł na rzecz jednej z nowo powstałych spółek, z przeznaczeniem na zakup amfibii dla wojsk lądowych?
Jakiej spółce zostały przekazane te fundusze i czy zostały zwrócone wojsku?
Od kiedy spółka ta istniała na rynku i jakie miała doświadczenie na rynku związanym z zaopatrywaniem wojska w skomplikowany sprzęt, jakim jest amfibia?
Jakie zabezpieczenia finansowe przedstawiała ta spółka?

24. Z jaki przyczyn, w ostatnich dniach urzędowania na stanowisku ministra ON w październiku 2001 r. wydał rozporządzenie o drastycznym obniżeniu zarobków żołnierzy jednostki GROM (miesiąc po atakach terrorystycznych na Nowy Jork i Waszyngton) ?
Na skutej tej decyzji, w lutym 2003 r. odeszło z GROM 40 doskonale wyszkolonych żołnierzy (połowa składu jednostki). Koszt wyszkolenia jednego komandosa z tej jednostki to dwa miliony złotych. Osiągnięcie takiego poziomu wyszkolenia zajmuje 5 - 6 lat. Na emeryturę odeszli wówczas żołnierze w wieku 34 - 38 lat.

25. Jakie były koszty tej decyzji dla budżetu MON i czy miała ona związek z naciskami generałów ze Sztabu Generalnego WP?

26. Dlaczego w roku 2001 nie unieważnił decyzji poprzedniego ministra ON o sprzedaży gruntów Wojskowego Instytutu Medycznego do firmy Euro-Medical Lilianny Wejchert (byłej żony współwłaściciela ITI) - choć wskazywano na szkodliwość tej decyzji?
W 2007 roku „Gazeta Polska” pisała: „w wyprowadzeniu gruntu do Euro-Medicalu brał udział jego[Komorowskiego] zaufany człowiek, wieloletni pracownik Agencji Mienia Wojskowego Krzysztof B. – szef kampanii Komorowskiego do parlamentu w 2001. Według dokumentów, do których dotarła „GP”, B. przejmował w imieniu AMW działkę przy ul. Szaserów w Warszawie od Stołecznego Zarządu Infrastruktury MON.”

27. Jakie związki łączyły Komorowskiego z Krzysztofem Bucholskim, radnym Platformy Obywatelskiej w warszawskiej Białołęce, szefem kampanii parlamentarnej Komorowskiego w roku 2001, a następnie szefem warszawskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego, aresztowanym w lutym 2007 pod zarzutem korupcji?
W sprawie zatrzymano 17 osób: urzędników AMW, w tym Bucholskiego, oraz przedsiębiorców. Wszyscy otrzymali zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a Bucholski ponadto o jej kierowanie

28. Czy zna płk. Henryka D - byłego logistyka w 3. Warszawskiej Brygadzie Rakietowej, oskarżonego w roku 2002 przez Prokuraturę Wojskową o korupcję, jaka miała miejsce w jednostce wojskowej na Bemowie i z tego powodu wydalonego z wojska ?

29. Czy to z poręczenia Komorowskiego Henryk D. – jeden z głównych podejrzanych w aferze korupcyjnej w AMW w 2007 roku został dyrektorem terenowego oddziału Agencji Mienia Wojskowego w Warszawie?

Anioł Stróż

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska

aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~jakel
01-05-2012 / 03:00
Osama Bin Laden to postać literacka stworzona dla celów kombinacji operacyjnej dostosowanej do potrzeb strategicznych USA. Jest powszechnie wiadomym, że tylko obrót daje zyski. Najzyskowniejsze są zbrojenia. Do tego potrzebne SA wojny. USA na wojnach robi kokosowe interesy, tylko TAK mogą osiągać zyski. Całość ukryta jest pod przykrywką biznesu. W Polsce znana jest tylko postać biznesu jako prymitywna postać działalności gospodarczej. Biznes to jedno wielkie oszustwo. Podczas, gdy prymitywna jego postać - działalności gospodarczej NIE może się sprawdzić albowiem bracia POlacy uwierzyli, że pierwszy milion trzeba ukraść a reszta będzie z górki. Rzecz w tym, że za dużo Polaków chce być milionerami - tacy wierni : ułan, szabelka i czołgi. Więc G... z tego będzie i mamy biedę aż skrzypi. Amerykańska społeczność chowana pod kloszem pozbawiona została wewnętrznej spójności, którą posiadały ludy wschodu. Polakom od wieków imponuje „małpowanie” innych aniżeli docenianie własnych wartości. CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE SAMI NIE WIECIE CO POSIADACIE – nie wzięło się SAMO z sufitu. Obowiązki Obywatelskie w PRL-u sprawiły, że braciom Polakom bardziej na fali była amerykanizacja niż twarda dyscyplina. Resztę załatwiła iluzoryczna Wolność, Niepodległość i Demokracja. Czy aby bracia Polacy to osiągnęli ?! Czy może po rewolucji „solidarnościowej pozostał już tylko wyświechtany szyld RP z orłem w koronie ? a tak faktycznie zarządza już inny właściciel. Marionetki uzurpujące dla siebie atrybuty władzy TUSK, Kaczyńscy, Komorowski, Bielecki, Wałęsa, Kwaśniewski i INNI funkcjonują na zasadzie współwłaścicieli Pensjonatu „ORZEŁ”. Czyżby zgodnie z przepowiednią cała nadzieja ulokowana była w chińczykach – czyli żółtej rasie, która ma się zatrzymać tam, gdzie usłyszy polską mowę ?
~ja
19-04-2012 / 15:46
Do p Rapczyńskiego: Próba samobójcza może by coś dała gdyby była skuteczna. Proponuję sprawę przemyśleć.
~Tomek
17-04-2012 / 08:12
Wisława "Cz"ymborska się kłania. Jan Paweł "III". To mówi samo za siebie.
~obserwatorka
16-04-2012 / 18:54
Panie Bogusławie Rapczyński, ale mnie Pan ubawił. Proponuję Favorytce Annie kupić 100 czerwonych róż (te bez kolców), i z rana w masce zorro wręczyć, obiecując, że rzuci jej Pan świat do stóp. Jakaś miłosna serenada pod oknem, trochę czekoladek i ... ma Pan gwarantowane, że favorytka zmięknie i jeszcze za Panem będzie szalała. Olej Pan tych prokuratorów. pozdrawiam
~Control
16-04-2012 / 08:25
PL ,16 kwietnia 2012 BONA DIAGNOSIS BONA CURATIO BEZ BOGA ANI DO PROGA h,Topór Bogusław Rapczyński Słowiańska 6 A 12 76-270 Ustka Tel 533 284 064 ( GRZECZNOŚCIOWY ) ELEKTRONIC.INBOX@GMAIL.COM Wielce Szanowny Pan Andrzej Seremet Prokurator Generalny RP oraz Pani Irena Baranowska ,Naczelnik III Wydziału Prokuratury Okręgowej w Poznaniu za pośrednictwem Prokuratura Goszczyńskiego z Prokuratury Rejonowej w Trzciance ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTEPSTWA Niniejszym w imieniu własnym zgodnie z art 304 kpk wnoszę , aby bez zbędnej zwłoki wszczęto dochodzenie przeciwko Annie Rapczyńskiej zamieszkałej w Lubaszu przy ulicy Akacjowej 2 o przestepstwa z art 278 kk 212 kk , art 190 a kk § 1 , art 233 kk są to przestepstwa zagrożone karą powyżej lat 8 a łączna karą 14 lat. Wnoszę również o : 1.Wystapienie do Sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania sprawcy zgodnie z art 258 § 2 kpk 2.Przebadanie psychiatryczne Anny Rapczyńskiej zgodnie z art 215 kpk Poniżej przypominam Panu Prokuratorowi Goszczyńskiemu bez konsekwencji finansowych iż : Art. 278. § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku. Artykuł 190 a § 1 Kodeksu karnego brzmi: Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej. Jeżeli następstwem czynu jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10 Art.233 § 1. Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Jeżeli oskarżonemu zarzuca się popełnienie zbrodni lub występku zagrożonego karą pozbawienia wolności, której górna granica wynosi co najmniej 8 lat, albo gdy sąd pierwszej instancji skazał go na karę pozbawienia wolności nie niższą niż 3 lata, potrzeba zastosowania tymczasowego aresztowania w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania może być uzasadniona grożącą oskarżonemu surową karą. UZASADNIENIE W roku 2011 zostałem pomówiony przez Annę Rapczyńską z domu Wróbel o kradzież jej ruchomości Z JEJ DOMU W LUBASZU I PRZEWIEZIENIA DO JEJ DOMU W ZWIERZYŃCU 26 takich jak ujęto w sprawie Ds 987/11 Prowadzoną przez Prok. Rej Trzcianka Wyjaśniam iż : 2.Kostka brukowa –własciciel Bogusław Rapczyński Dowód : Dowód zakupu 2.Felga-własność jw ( wartość ok 400 zł ) Dowód ; Dowód zakupu 3.Bramka zabezpieczająca-własność jw ( wartość ok. 200 zł ) Dowód ; Dowód zakupu 4.Zestaw wypoczynkowy-własność jw Dowód : Dowód zakupu 5.Pralka -współwłasność A Rapczyńskiej z d. Wróbel i Bogusława Rapczyńskiego Dowód : Dowód przelewu bankowego 6.Zamrażarka-współwłasność A Rapczyńskiej z d. Wróbel i Bogusława Rapczyńskiego Dowód : Dowód przelewu bankowego 7.Ciśnieniomierz -własność Bogusław Rapczyński Dowód: Przesłuchanie Pawła Rapczyńskiego zam.95-200 Pabianice , Gawrońska 4 8.Leki -własność jw Przesłuchanie JW 7.Dysk Twardy 150 Gb – własność Bogusława Rapczyńskiego wartość 200 tysięcy złotych ( słownie : dwieście tysięcy złotych ) Dowód ;(SA TO NOWE DOWODY !!! ) a)nagranie audio pomiędzy Anną Rapczyńska a Bogusławem Rapczyńskim b)Pismo do i z z KPP Czarnków 9.Pozostałe „śmieci „ takie jak zegarek etc pomówienie mnie o kradzież tych „śmieci „ jest absolutnym aktem złośliwości !!! Wartość tego „dziadostwa” jest poniżej 20 zł W dniu 15 kwietnia 2012 doprowadzony do ostateczności przez działania wielu Prokuratorów w tym Pana również doprowadziłem się do próby samobójczej Dowód : Przesłuchanie Pawła Rapczyńskiego zam. Gawrońska 4 95-200 Pabianice Jest to pewnie zegarek uszkodzony po zmarłej matce Anny Wróbel Zegarki takie produkowano jeszcze w czasach komunizmu ! Panie Prokurator Goszczyńki , odmówił Pan wszczęcia dochodzeń przeciwko FAWORYTCE Annie Rapczyńskiej , w ilości około 10 doniesień , w okresie od 2011 do 2012 na które to przedstawiałem Panu twarde dowody. Poza tym przetrzymuje Pan bez uzasadnienia i odpowiedzi na moje liczne pisma do Pana MÓJ PRYWATNY AKT OSKARŻENIA PRZECIWKO ANNIE RAPCZYŃSKIEJ , OD WRZEŚNIA 2011 ROKU !!! Dokonuje Pan zwłoki przeciwko wszczęciu dochodzenia przeciwko lekarzowi Michałowi Oczkosiowi , miał Pan czas od złożenia mojego doniesienia 6 tygodni ! Pan obraził i złamał obowiązujące Prawo w RP Obraził Pan również mnie naruszając moje dobra osobiste w wyniku czego doznałem poważnego uszczerbku na zdrowiu . TAK DALEJ BYĆ NIE MOŻE !!! Czy życzy Pan sobie, Szaaanowny Paaanie abym rozpoczął głodówkę protestacyjną ? Wzywam również Prokuratorów i Policjantów z tzw „Trójkąta Bermudzkiego” do natychmiastowego zaprzestania nękania mojej osoby . Do zaprzestania łamania podstawowych Praw Człowieka ! W przypadku nastepnej odmowy wszczęcia dochodzenia w sprawie i braku zawiadomienia mnie o postępach do dnia 20 kwietnia 2012 roku ! ogłaszam protest głodowy na terenie Rzeczpospolitej Polskiej od dnia 21 kwietnia 2012 roku aż do skutku. A zatem w przygotowaniu ; Wniosek O WSZCĘCIE POSTĘPOWANIA DYSCYPLINARNEGO do Rzecznika Dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym RP przeciwku wielu Prokuratorom z Szamotuł i Trzcianki oraz Policjantom z KPP Czarnków i KPP Międzychód ( tzw , wg określenia mieszkańców tychże terenów ,TRÓJKĄT BERMUDZKI – SZAMOTUŁY>MIĘDZYCHÓD>TRZCIANKA ) Moje zaufanie do Prokuratury z tego rejonu jest równe ZERU BEZWZGLĘDNEMU ! (zero bezwzględne -273,16 st C ) Tak mi dopomóż mi BÓG ! Do wiadomości : 1.Premier RP -Donald Tusk 2.Minister Sprawiedliwości RP 3.Prezes Sadu Okręgowego w Poznaniu 4.Sąd Okregowy w Pile sygn. Akt XIV C 322 /11 5.Sz.P.Mateusz Radziwonowicz Rzecznik Dyscyplinarny Prokuratury RP 6.Redakcja portalu www.aferyprawa.eu 7.BSW-Poznań 8.Helsińska Fundacja Praw Człowieka 9.Umieszcam wszyskie materiały w internecie -opinia publiczna 10.Sąd Obywatelski RP 11.Sz.Pani Redaktor portalu NOWY EKRAN www.rebeliantka.nowyekran.pl 12.Wielce Szanowna Pani prof. Filipowicz Rzecznik Praw Obywatelskich Załączniki 1.Postanowienie Prok Rej Trzcianka OŚWIADCZENIE WOLI Korespondencję we wszystkich sprawach proszę kierować do mnie za pomocą środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 132 kpk par 3 na adres poniżej. ELEKTRONIC.INBOX@GMAIL.COM WSZELKIE PISMA KIEROWANE DO MNIE PROSZĘ ZAPISYWAĆ W PLIKU pdf , word , jpg LUB INNYCH BEZPIECZNYCH PLIKACH O NISKIEJ WADZE Kb , WSZELKIE INNE PISMA , TYPU PLIK OBRAZ — mapa bitowa (.bmp) 100 KROTNOŚĆ WAGI JPEG ! , WKLEJANE W MAILA ZOSTANĄ AUTOMATYCZNIE POTRAKTOWANE JAKO SPAM ( unsolicited Bulk) Zawiadomienia , wezwania i inne pisma można i należy nadsyłać do mnie w sposób dwojaki. 1.Za pomoca portalu ePUAP elektroniczna platforma usług administracji publicznej . Poniżej adres https://hetman.epuap.gov.pl/ Na mój adres mailowy powyżej Informuję, że zgodnie z Ustawą o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne z dnia 17 lutego 2005 r. (Dz.U. Nr 64, poz. 565) oraz Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie warunków organizacyjno-technicznych doręczania dokumentów elektronicznych podmiotom publicznym z dnia 29 września 2005 r. (Dz.U. Nr 200, poz. 1651) od 1 maja 2008 r. możliwe jest doręczanie dokumentów elektronicznych. Elektroniczna Skrzynka Podawcza Skutki prawne związane ze złożeniem oświadczenia woli opatrzonego bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu określa art. 78 § 2 kodeksu cywilnego. Zgodnie z tym przepisem oświadczenia woli podpisem ma takie same skutki prawne, jak oświadczenie woli podpisane podpisem własnoręcznym. Nieprzyjęcie elektronicznego pisma przez Organa Administracji Państwowej jest naruszeniem art 6 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka Z należytym szacunkiem Bogusław Rapczyński
~Demaskator
15-04-2012 / 21:31
Chlaścic Komorowski również nie odpowiedział na mój list otwarty kierowany do niego imiennie, w czasie kiedy był jeszcze Marszałkiem Sejmu. Prosiłem go o pomoc i interwencję. Ale on nie on nie kiwnął palcem. Nie raczył też odpowiedzieć chociaż był to jego zasrany obowiązek. Dlatego też jako wieloletnia ofiara sądowych zbrodni skazana przez Państwo na pastwę koszalińskiej mafii sądowej w pełni podzielam opinię marka 777.
~Pytanie
15-04-2012 / 14:14
Poproszę więcej linków do faktów a ni tylko pytania
~marek777
14-04-2012 / 21:32
Chrabia - Prezydent B. Komorowski tostary ślizgacz i wazeliniarz. Posiada zwyczaje gwardii pałacowej. Facet bez honoru. HIPOKRYTA.Te pytania pozostaną bez odepowiedzi. Odpowiedzią sa FAKTY i przebieg jego rządów. Rzeczpospolita Polska leci po równi pochyłej.DEWIZĄ tego HIPOKRYTY jest : "Got mit uns" patrz : Głos Koszaliński :"Należy pochylić się nad losem zwykłego człowieka" - był marszałkiem sejmu RP wówczas. Kiedy przyśli do NIEGO Czesław ŚWIĄTEK i INNI rżnął DURNIA, że jest zajety rozmową telefoniczną. Komórka NIE byłą właczona - symulował. NIE potrafił Oiarom NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI spojrzeć w OCZY. Ignorancja ? czy coś z deklem NIE w porządku. A w Jaworzu - bełkotał, bełkotał i dalej ... też bełkoce. Kim KOMOROWSKI faktycznie jest ? Napoleon wykazał się w przeszłości praktyczną maksymą : "... jeżeli na stado baranów na przywódcę dać tygrysa, to te barany rozwalą wszystko ... ale jeżeli na stado tygrysów daĆ BARANA , TO TE TYGRYSY SĄ NIEGROŹNE..."
~tom
14-04-2012 / 14:56
Wszystko fajnie... ale te pytania to trzeba wysłać bezpośrednio do niego... chyba że Komor czyta tą stronke :) Bo jeśli nie to takie pytania nic nie dadza.. niestety, a na "media masowej manipulacji" niestety nie ma co liczyć..