Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
5 lutego 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA Na czym polega bycie premierem przez Donalda Tuska?

Na czym polega "bycie premierem" przez Donalda Tuska?

Nie tylko AP obserwuje od pół roku jak funkcjonuje rząd PO. Twórczość rządu i premiera to "jakiś tam strumyk" ponieważ nawet jego otoczenie nie jest w stanie wskazać jakichkolwiek osiągnięć premiera. Na pewno D. Tusk dobrze się czuje na wszelkich wyjazdach zwłaszcza do Izraelu czy Niemiec. Ameryka też mu się podoba - fajnie tak za pieniądze podatników robić sobie wycieczki...
Premier zabiera się do pracy najwcześniej około 10. Na wcześniejszą godzinę nie wolno umawiać mu spotkań, bo może się pogniewać...

Co można zobaczyć za kulisami?
Mamy premiera i wokół niego dwór pełen frakcji i koterii. Dworzanie jak zwykle są skupieni nie na pomaganiu głowie rządu, ale na wewnętrznych wyniszczających wzajemnie siebie bitwach. W efekcie, jak piszą media już zaplanowano wymianę co najmniej połowy dworskich urzędników którzy nie są w stanie wykazać się jakąkolwiek inicjatywą i osiągnięciami. Premier lubi tajne kwity i sekretne informacje ze służb. Łatwo wierzy, że ktoś spiskuje przeciw niemu albo jego rodzinie. Otoczenie nauczyło się to wykorzystywać.
- Tusk w żaden sposób nie panuje nad swoim zapleczem - stwierdza większość niezależnych dziennikarzy.
- Czasami podjazdowe wojenki są dla niego wygodne, bo jeśli nie ma ochoty czegoś robić, to zawsze znajdzie się ktoś, kto mu przytaknie. Dwór rządzi się swoimi prawami. Urzędnicza szarża nie ma większego znaczenia, liczy się dostęp i podstęp. Premier preferuje donosy i na to pozwala - stwierdzają dziennikarze.
- Bo premier jest wyjątkowo miękki dla swoich współpracowników. Każdy kto oczekuje przed gabinetem zaskoczony jest atmosferą - pięć kobiet dyskutujących o serialach, fryzurach i wychowaniu dzieci. Zero pracy intelektualnej. Tak mija praktycznie każdy dzień urzędniczek premiera, jak nam donoszą dziennikarze oczekujący, że może wreszcie coś się wydarzy.
Urzędnik, który odszedł z pracy w rządzie:
- Powiem wam, dlaczego zrezygnowałem z pracy. Ja mam naturę urzędnika, który wykonuje swoją robotę i z tego jest rozliczany. Na dworze liczy się coś innego. Trzeba umieć się uśmiechnąć, przymilić, w porę opowiedzieć anegdotę, która rozbawi szefa.

Jak na tym tle jawi się jej sam premier?
- Najkrócej można powiedzieć, że jest samotny zamkniety i odizolowany od otoczenia w swoim gabinecie.
- Donald to jest dobry człowiek. Nie potrafi tylko opanować tego towarzystwa wokół siebie i jest nieszczęśliwy, zakompleksiony ponieważ chciałby być prezydentem, a tak to nic nie może zrobić - opowiada znajomy dziennikarz.

Wynika z tego, że z dziesiątek rozmów wyłania się też obraz człowieka chwiejnego, niezdecydowanego, który ma problemy z podejmowaniem decyzji i pełnieniem odpowiedzialnej funkcji urzędniczej.
Nawet najwierniejsi ludzie Donalda Tuska krytykują jego rządy - ujawnia nam niezależny dziennikarz.

- Tuskowi i jego urzędnikom potrzebny jest zimny prysznic, inaczej jego kadencja skończy się w następnym roku i w kolejnych wyborach nie będzie miał żadnej szansy - stwierdza fachowiec od reklamy.

Te słabości Tuska wykorzystuje PiS systematycznie odrabiając straty i podważając jego metody rządzenia.
- Kiedy spotykam się z premierem dokładnie wiem, jaki guzik nacisnąć, żeby wyprowadzić Tuska z równowagi - stwierdza ważny polityk PiS. Wykorzystuje to, jeśli mi to do czegoś potrzebne.
Jest to o tyle łatwiejsze, że premier nie jest fachowcem a jednoczesnie z trudem poddaje się perswazji swoich współpracowników, którzy odpowiadają za jego osiągnięcia. I choć zdają sobie sprawę, że politycy z PiS wykorzystają każdy jego błąd, jednak uparcie uważa się za eksperta - tylko nie wiadomo czego - i nie zamierza korzystać z porad mądrzejszych od siebie fachowców.
Metodę wykorzystującą słabość premiera stosują także ludzie z jego otoczenia tocząc między sobą nieustannie wojny. Jak mówił jeden z polityków PO, dwór nauczył się straszyć Donalda Tuska wyimaginowanymi atakami opozycji czy mediów. Robią to, by zdobyć wpływ na premiera. Politycy, którzy nie mieli takiej odwagi, zostali już, lub zostaną w wyniku wzajemnych intryg odsunięci lub zamienieni. Podobno lipiec ma być tym miesiącem gdzie zamienionych zostanie pięciu ministrów w rządzie Donalda.
Tak więc czekają nas zamieszanie i wzajemne rozgrywki w rządzących.
Niedługo na pewno dowiemy się o kolejnych ciekawostkach rządzących polityków z reguły bez kwalifikacji i o premierze który tak naprawdę na niczym się nie zna...

REDAKCJA AFER PRAWA wzorowała się na artykule z Dziennika "Straszny dwór Lecha Kaczyńskiego" Michał Majewski, Paweł Reszka - no cóż, wiadomo, że papier każde pierdoły wytrzyma...

Linki do kolejnych stron w tym temacie:

Tusk zabawny, bezmyślny, nawiedzony, władczy i pusty - zebrane z netu....

PLATFORMA OBŁUDY - Władza zdobyta poprzez kłamstwo, jest - ZDRADĄ PRZECIWKO NARODOWI !!

100 DNI ROZCZAROWAŃ RZĄDÓW PO.

Początek końca rządów PO? - żądania płacowe sfery budżetowej w 2008r.

TUSK I RESZTA PLATFORMERSÓW - WPADKI RZĄDOWE PO

Expoze Donalda Tuska - obiecanki dla naiwnych i zagrywka na na wymęczenie słuchaczy.

Kim jest premier Rzeczpospolitej Donald Tusk? - list otwarty posła Zbigniewa Nowaka.

Tajemnicą reklamowo-propagandowego sukcesu i Tuska i PO jest ukrycie obfitych źródeł środków na kampanię oraz pomięcie ustawowych limitów tych środków.

Artykuły archiwalne:
To że PO to nie tylko "przechrzty polityczne" o tym mówi cała Polska...
PO, która szła do wyborów z hasłami respektowania zasad, generuje mechanizmy korupcyjne
Kilka cytatów z prasy na temat zdziecinniałego i próżniaczego Donalda Tuska
Z CYKLU "NIEBEZPIECZNE TEMATY" - PRAWDA O TUSKU I JEGO RODZINIE.
ANTY-TUSK - tylko zakłamanie w obronie prawa Polaków do prawdy o własnej przeszłości?
Ciemna strona "jasnej mocy" Donalda Tuska?
Poszukiwacze zaginionego elektoratu - czyli oszustwa sondażowe...
Karty władzy już praktycznie rozdane - o co żebrze przegrany Tusk w spotkaniu ostatniej szansy?

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.