Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

NIE DLA POMNIKA BOLSZEWICKIEJ ZARAZY - Komorowski sabotuje pomnik polskich elit, a popiera bolszewicką agresję ?!?

To jest niepojęte. Rozumiem wmurowanie tablicy nagrobnej, czy też świeczki palone zmarłym, ale zupełnie co innego okazały pomnik upamiętniający krwawą bolszewicką inwazje na Polskę. Dobrze, że mieliśmy „Cud nad Wisłą”, ale teraz okazuje się, że w imię przyjaźni Polsko-Ruskiej będziemy upamiętniali nie bohaterów, a bestialskich najeźdźców. Przecież nawet jak się ma mózg wywrócony na lewą stronę, to naprawdę warto pamiętać o tym jakich zbrodni dopuszczali się ruscy barbarzyńcy. Wtedy ich zatrzymaliśmy i chociaż na krótki czas Polska znowu była Polską. Zastanawiam się, co się dzieje z tą Polską, bo na Mazowszu stawiają pomnik Bolszewikom, a w Rosji stawiają pomnik katowi Polaków generałowi NKWD Wasilij Błochinowi, wiernemu psu Stalina, który mordował naszych obywateli. Czy to jakaś zaraza idzie ze wschodu, a może to lato w tym roku nam nie służy? Warto też się zastanowić nad tym – czemu tak ochoczo stawia się pomnik Bolszewikom, a z taką niechęcią mówi o godnym upamiętnieniu ofiar „katastrofy smoleńskiej”. Może Polska to dziwny kraj, ale na takie postępowanie zgody być nie może. Przecież to jakiś paradoks dziejowy, albo celowa robota, żeby pogłębić podział w narodzie. Może za chwilę okaże się, że na cokoły wrócą pomniki Stalina, albo pójdziemy dalej i będziemy upamiętniali Hitlera. Czas skończyć z tą paranoją, bo władza jest dla ludzi, a nie my dla niej. Pora w tym kraju zrobić porządek, bo zakrawa to na paranoję. Prezydentowi, który zginął na służbie oraz 95 obywatelom, w tym wielu najlepszym Polakom nie chcą postawić pomnika, a dla "swołoczy" pomniki się buduje. Czy ktoś sobie z narodu kpi, a może ponownie o drogę na wschód pyta?

Zachęcam do przyłączenia się do grupy na facebooku, z której pochodzi powyższy tekst, nieco przeze mnie zmieniony.

Droga dojazdowa do pomnika żołnierzy bolszewickich powstanie w kilka dni! Jeszcze na początku sierpnia było tu pole (zdjęcie).
Ile to wszystko będzie kosztować nas podatników?


Każdy pochowany w tej ziemi ma prawo spoczywać w spokoju, nie ważne już kim by był. ALE POMNIKI to w Polsce buduje się BOHATEROM lub osobom ZASŁUŻONYM, a nie komunistycznym wrogom!

W kontekście poparcia Komorowskiego dla tego pomnika bolszewików, akcją z tą nieprzemyślaną tablicą na pałacu prezydenckim nowo wybrany prezydent kompletnie skompromitował się. To tylko wzmaga domysły co do tego czyje interesy reprezentuje Komorowski.

Osobną kwestią jest treść i sposób odsłonięcia tablicy. Sposób odsłonięcia praktycznie wszyscy uznali za profanację, więc nie będę się nad tym pastwił – poza stwierdzeniem, że gdyby Komorowski był przyzwoitym człowiekiem, już teraz podałby się do dymisji. Natomiast co do treści - oczywiście powinna być poświęcona ofiarom katastrofy, zawierać imiona i nazwiska wszystkich ofiar, powinna być także w języku angielskim, tablica zawiera także błąd, jak również brak informacji, że była to katastrofa lotnicza - za 20-30 lat stanie się to istotne. Mogłaby by być też informacja, że zginęli wszyscy pasażerowie samolotu – być może w wyniku śledztwa tablice trzeba będzie też uzupełnić o ważne informacje.
Linki do informacji:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,8206970,Pod_Warszawa_bedzie_pomnik_zolnie...rzy_bolszewickich.html
http://niepoprawni.pl/blog/656/chcecie-pomnik-macienawet-z-krzyzem
http://www.wykop.pl/ramka/430807/pomnik-pamieci-zolnierzy-bolszewickich-w-rocznice-cudu-nad-wisla
http://niepoprawni.pl/blog/656/czcij-bolszewika-swego-jak-ojca-samego-juz-mozna
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8247986,Blad_jezykowy_na_tablicy_pod_Palacem_Prezydenckim.html

Fragmenty tekstów innych publicystów:

Chyłkiem, bez powiadomienia rodzin ofiar, odsłonięto tablicę upamiętniającą solidarność Polaków po 10 kwietnia. O odsłonięciu wiedział tylko rząd i hierarchia kościelna; nie zostali o niej powiadomieni bliscy ofiar, komitety społeczne działające na rzecz upamiętnienia tragicznie zmarłych w katastrofie, media ani opinia publiczna. Tablicę odsłaniali m.in. wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz i szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski.
- To profanacja. Niepowiadomienie rodzin ofiar i tych, którzy czcili pamięć zmarłych, jest przejawem najwyższego chamstwa. W ten sposób w czasach PRL chowano poległych górników i stoczniowców - jak najciszej i tak, żeby nie zwracać uwagi ludzi. Sądzę, że do postulatów protestujących pod krzyżem powinno dojść jeszcze rozliczenie za dzisiejsze znieważenie poległych pod Smoleńskiem - komentuje Tomasz Sakiewicz.


Media dawno nie były tak zgodne: to było żenujące zagranie prezydenckiej kancelarii. Jeśli tablica, to po pierwsze nie taka, lecz poświęcona ofiarom katastrofy; po drugie - nie w ten sposób odsłonięta (rano zgoda konserwatora zabytków, a 10.38 komunikat, iż o 11.00 będzie odsłonięcie); po trzecie - nie przez tych ludzi, nie na tym szczeblu, lecz z udziałem rodzin, prezydenta, marszałków, premiera; po czwarte - nie w tym miejscu, lecz jednak przed frontem pałacu.
Po co zatem?
Są dwie wersje.

Pierwsza zakłada dobrą wolę kancelarii prezydenta, ale wówczas trzeba uznać, że dowodzi też pełnej bezmyślności i głupoty. Trudno było sądzić, że ta tablica, w ten sposób wmurowana, kogoś zadowoli, coś rozwiąże. Owszem, są tacy - na przykład ja, gdyż do spraw symbolicznych przywiązuję bardzo małe znaczenie. Ale tacy, jak ja, są nieliczni. Bardzo nieliczni. Były w Polsce decyzje władzy jawiące się jako perfidne, ale przynajmniej wiadomo było, kto ma na tym zyskać. Dziś ewidentnie nie zyskał nikt. Zatem wersja druga: chodziło o podgrzanie atmosfery, o wmurowanie pretekstu do twierdzeń, że sprawa została przecież załatwiona, a protestujący pod pałacem i wspierające ich PiS "urządzają awantury".

Pomnik postawiony bolszewikom przy udziale Komorowskiego ma kształt krzyża. Dowiedzieliśmy się tym samym, że w 1920 r. Polaków mordowali, gwałcili, grabili i palili polskie domy rosyjscy chrześcijanie. Ten krzyż to swoja drogą straszny afront dla podwładnych komandira Michaiła Tuchczewskiego dumnych z czerwonej gwiazdy. No i jest kłopot dla przewodniczącego Napieralskiego. W „przestrzeni publicznej” Polakówej Górki stoi krzyż! Czy lewica będzie tam demonstrować i domagać się przeniesienia krzyża do kościoła? A może w świątyniach powinny być tylko krzyże katolickie, natomiast symbole innych wyznań, zwłaszcza krzyż prawosławny, nie denerwują zwolenników SLD?
Przysłowie mówi – Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Ogarek dostali od prezydenta ludzie modlący się pod krzyżem przed pałacem na Krakowskim Przedmieściu. A martwi bolszewicy mają całkiem sporą świeczkę. Jednak Polacy w roli diabła? Zgoda buduje!


Filip Stankiewicz

P.S. Link do tekstu na moim blogu:
http://filipstankiewicz. salon24.pl/218623,komorowski- sabotuje-pomnik-elit-a- popiera-dla-bolszewikow

NIE DLA POMNIKA BOLSZEWICKIEJ ZARAZY

Powstańcie ludy ziemi, bo nadszedł czas

Ludzie ja to czytam i oczom nie wierzę. Rozumie, co innego tablica nagrobna, czy też świeczki palone zmarłym, ale zupełnie co innego okazały pomnik upamiętniający bolszewicką inwazje na Polskę.

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~hello
12-01-2014 / 05:18
~xvpgomo
10-01-2014 / 12:59
huezyf
~pncihoofttc
22-03-2011 / 04:45