Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ZDZISŁAW RACZKOWSKI Witold Ligezowski lustracyjny absurdpoland

Ligezowski - LUSTRACYJNY ABSURDPOLAND

Lustracja - słowo to kojarzy się obecnie z wielkim nieporządkiem, praniem brudów (jakiego "proszku" tu użyć by zadziałał, oto jest pytanie?) i nikt nie powinien być absolutnie pewien na czym stoi, gdyż nie daj Boże urodził się przed 10 maja 1972 roku, a okazać się może i to z dużym prawdopodobieństwem, że był najprzebieglejszym i najbardziej "naznaczonym" agentem (nawet jeśli mu o tym nic nie wiadomo) wszechczasów, przy którym James Bond to tylko "przecinek".

Żyjemy w państwie "prawa i sprawiedliwości" jak doniośle głosi teoria a praktyka temu jawnie zaprzecza. Niestety teoria przyciągania się odwrotnych biegunów ma się do tego faktu nijak, pozostaje wiec ubolewać nad rzeczywistością, czasem zabarwić ją humorem i drwiną by nie popaść w obłęd i nabawić się kordianowskich odruchów bezwarunkowych. "Obiecanek cacanek mamy w tym kraju jak w żadnym innym, przywyknąć można do mydlenia oczu, aczkolwiek w którymś momencie pieką one na tyle silnie i boleśnie, że kłamstwa już nie zniosą a patrzenie na to samo przedstawienie w którym tylko aktorów dublerzy zastępują (niejednokrotnie klauni) staje się nudne i u zdrowych ludzi wzbudza odruchy "wymiotne".

Rzuciwszy na szale obecną sytuacje polityczna wokół której rozgorzały media , prasa, sami mniej i bardziej zainteresowani, to warto napisać;
- wyrokiem z dnia 11 maja 2007 roku trybunał Konstytucyjny rozpatrując wniosek grupy posłów SLD uznał, iż niektóre przepisy ustawy lustracyjnej z dnia 18 października 2006 są niezgodne z Konstytucja (to przecież tak jak polowa innych ustaw i poczynania drugiej polowy przedstawicieli prawa)i prawem międzynarodowym. Dziennik Ustaw z wyrokiem ukazał się 15 maja 2007 roku.

Niektóre przepisy uznane przez Trybunał za niekonstytucyjne

· objęcie lustracją ogółu naukowców, dziennikarzy, członków zarządów i rad nadzorczych spółek giełdowych i banków, rewidentów, doradców podatkowych, dyrektorów szkół niepublicznych, członków władz związków sportowych;

· uznanie za "organy bezpieczeństwa PRL" Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk oraz Urzędu ds. Wyznań;

· automatycznie nakładane kary za nie złożenie oświadczenia lustracyjnego i złożenie oświadczenia fałszywego;

· utworzenie w Instytucie Pamięci Narodowej katalogu tajnych współpracowników i kontaktów operacyjnych organów bezpieczeństwa PRL oraz publikacja tego katalogu;

· oddanie w ręce prezesa IPN decyzji o przyznaniu lub nie przyznaniu naukowcowi lub dziennikarzowi dostępu do akt, bez określenia kryteriów decyzji.

Trybunał nie zakwestionował przepisów o lustracji kandydatów na wysokie stanowiska w administracji publicznej, wraz z sankcjami w postaci utraty prawa kandydowania w razie nie złożenia oświadczenia lustracyjnego lub złożenia fałszywego. Kandydaci nie mogli składać oświadczeń, bo Trybunał zakwestionował konstytucyjność wzoru i treści tych oświadczeń. Badać je miał Wydział Lustracyjny IPN, którego istnienia TK nie zakwestionował. Ale unieważnił część zapisów określających procedury pracy Wydziału, co zdaniem części fachowców uniemożliwia jego działanie, a tym samym weryfikację oświadczeń.

Do osób, które złożyły niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne (tzw. kłamca lustracyjny) należy m.in. poseł Ryszard Smolarek

I tu szybciutko prosi się o komentarz; otóż dla przykładu Pani Jolanta Szczypańska komentując wyrok TK dotyczący lustracji skrytykowała go podając sensowne powody argumentowane w sposób rozsądny i logiczny, aczkolwiek Pani Szczypanska to prawdopodobnie z tej grupy naiwnych , co jeszcze nie wiedzą, lub wiedzieć nie chcą na czym ta karuzela się kręci.

"Tym, którzy walczyli o Polskę demokratyczną i suwerenną, został wymierzony policzek. Między innymi mnie - stwierdziła oburzona orzeczeniem Trybunału Szczypińska. Posłanka PiS przekonywała, że w jej odczuciu wiarygodność sędziów została "poważnie nadszarpnięta". - Ja w swojej naiwności wierzyłam, że Trybunał Konstytucyjny jest instytucją, która broni prawdy. Jeżeli część sędziów wypowiadała się w ostrych słowach przeciw jakiejkolwiek lustracji, to pytam, jakim prawem moralnym te osoby mogły orzekać w tej sprawie?" - pytała retorycznie Szczypińska. Na takie i podobne retoryczne pytania w państwie polskim odpowiedzi uzyskać się nie da, a gdy się chce trzeba walczyć latami ( z wiatrakami) i skutku przewidzieć nie sposób, bo kto ma doświadczenie z tym „kieratem” wie, że np. po 10 latach w to samo miejsce wraca.

Moim skromnym zdaniem w pierwszej kolejności powinno się upublicznić teczki wszystkich sędziów z dyplomami peerelowskimi wydanymi podczas stanu wojennego, tacy obiektywni nota bene uczestniczyli w wydaniu wyroku na opisywany temat, więc a fructibus eorum cognoscetis eos . Dlaczego Polska nie stara się oczyszczać atmosfery politycznej nie wiadomo, dlaczego w tej poważnej gałęzi państwa stanowiska przechodzą z ojca na syna jak grunty orne tez nie wiemy.
Dla przykładu Niemcy odsunęli z urzędów wszystkich sędziów byłego NRD i NRF, ale polska polityka nadal tkwi w szambie, rozlewając go na cały kraj i wszyscy robią dobra minę wąchając te nektary. Jeśli ktoś kiedyś miał wypadkowo okazje pływać tych w odchodach, wie że to trudna i śmierdząca sztuka.
A Europa się śmieje Drodzy Państwo, oj śmieje!
My to się już nie możemy z tego śmiać. Władza dobija szczytu kompromitacji i na każdym kroku udowadnia że nie jest w stanie cofnąć się przed niczym ( pewnie dlatego, że etiam latrones suis legibus parent). W ustawie lustracyjnej dopatrywaliśmy się słusznych intencji, jednakże na tym polu potrzeba fachowców. Autorów bubli odsyłam do remiz strażackich na organizacje dożynek. Niekompetencja czy porażka? A może jedno i drugie?- otępiały naród jak w chocholim tańcu zapłaci i za to, bo po to są podatki.

Jak powszechnie wiadomo 80 procent objętych ustawą nie złożyło orzeczenia lustracyjnego. I tu już cos śmierdzi. Kto i ile wiedział my wiedzieć będziemy pewnie za następne lat 20-cia, bo nasza historia zna różne przypadki zdrad, spisków, kumoterskich powiązań i wszelakich innych brudów.

Nowinka i rewelacja numer 2; poseł Mularczyk przekazuje do TK zapiski akt IPN dotyczące sędziów , którzy w ostatecznym rozrachunku podjedli rozprawę w wymaganym terminie. I co? Grzybowskiego teczka zaginęła, Jamróz nie chciał współpracować, groch z kapusta i następna zagrywka, za którą szanowny Mularczyk dostaje pochwale od samego Dorna. wszyscy którzy odważyli się na krytykę zostali nazwani obłudnikami. Ale nie takie epitety już sypano w rządzie polskim , zaskoczeni wiec nie jesteśmy.

Wg premiera publikacja ustawy miała potrwać kilka dni( ile trwała już wiemy) czyli niezwłocznie, jak nakazują przepisy i prawo! Nie liczy się fakt iż ustawa medialna czy o likwidacji WSI ukazała się jeszcze tego samego dnia. Słowo "Niezwłocznie" nabiera innego znaczenia w zależności od przypadku, o czym wiedzą ci, którzy mieli na przykład do czynienia z sądami i ich opieszałością.

Po krotce wychodzi na to że kołomyja wielka, powtórka z rozrywki to kolejny pic na wodę! Tak wiec Dziennik Ustaw nr 85 zwalnia podmioty od wysyłania oświadczenia lustracyjnego do IPN, które winny zrobić to do dnia 15 maja. Teraz tego robić nie muszą. Niekonstytucyjne okazały się przepisy w liczbie 39 zapisów nowego prawa lustracyjnego na 77 ocenianych.

Jeśli w przeciągu następnych kilku lat, jakiś mądry alfa -omega złoży wniosek choćby do samego Pana Boga, że państwo Polskie jest niezgodne z jakąś tam konstytucją, ustawą, prawem europejskim, nie będę zaskoczony, aczkolwiek zapewne co drugi obywatel tego kraju patrząc na powtarzającą się żenadę na arenie polityki, prawa itp. stwierdzi, iż państwo Polskie jest niezgodne z jego wymaganiami.
I gdzie tu złożyć wniosek o podjecie sprawy?.
Dlatego zgodnie z tym, że faber est quisque suae fortunae mądrzy ludzie opuszczą ten kraj i osiedlą się daleko za granicami, posyłając własne dzieci do szkół wolnych od” Giertycha” i zapomną o państwie coraz częściej złośliwie nazywanym ABSURDOLAND !

Witold Ligęzowski

Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2007.
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - ARCHIWUM - 2006r
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
"boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Adwokaci - czyli mecenasi chałtury prawniczej, a tak naprawdę to jedyni usługodawcy którzy nie ponoszą odpowiedzialności za odstawiane fuszerki typowi pasożyci społeczeństwa
Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery 2007 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przękręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków, którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku.
UDOKUMENTOWANE FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
Aferzyści - czyli wszelkiej maści kombinatorzy grający rolę biznesmenów, politycy mający dojście do tajnych informacji i wiedzy
Media manipulują, osądzają i są sądzone - wpadki sądowe, wyroki skazujące na dziennikarzy za nierzetelność, pomówienie, wprowadzenie w błąd społeczeństwa.
Poseł to ma klawe życie :-)

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin
Strasburg - wyroki Trybunału - ukarana Polska i polskie sądy za wydane wyroki naruszające prawo - efekty skorumpowania polskich sędziów.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

A dla odreagowania sympatyczne linki dla poszkodowanych przez schorowane organy sprawiedliwości :-))
10 przykazań dla młodych adeptów prawa, czyli jak działa głupota prawników + modlitwa...
"walczący z wilkami, szeryf z Bieszczad czyli z impotentnymi organami (nie)sprawiedliwości?" takie sobie dywagacje Z. Raczkowskiego
Wilk Zygfryd - CZARNA BIESZCZADZKA RZECZYWISTOŚĆ...

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.