Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 29-06-2011

Lichwiarze przejmują Grecję

Lichwiarze przejmują Grecję. Bankrutująca Polska grzecznie w kolejce...

Lichwa – forma stosunków kredytowych między wierzycielem a dłużnikiem, polegająca na pobieraniu wygórowanych procentów za pożyczone pieniądze.

Potępiana w ciągu wieków przez Kościół, występował przeciw niej m.in Bazyli Wielki, Ambroży z Mediolanu[2], Tomasz z Akwinu i inn. Lichwę potępia także Islam i Tora. W Polsce międzywojennej oprocentowanie pożyczki powyżej 10% określano jako lichwiarstwo.

W wielu systemach prawnych lichwa jest zakazana, zaś wysokość odsetek maksymalnych określona ustawowo. Również w Polsce - wysokość odsetek maksymalnych Ustawa o Kredycie Konsumenckim określa na czterokrotność stopy kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.

Określenie lichwa obejmowało również „działanie człowieka, który kupuje (rzecz) aby móc zarobić na jej ponownym sprzedaniu w stanie niezmienionym”, jednak takie działanie częściej określano mianem spekulacji, a osoby się go dopuszczające zwano spekulantami. Tyle wikipedia.

Czy nie należy nazwać lichwiarstwem tego ,co wobec państw czynią Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy , cała światowa finansjera. Przecież udzielając kredytów mają świadomość że takich zobowiązań jakie wynikają z samej obsługi zadłużenia kraje jak Grecja czy Polska na długą metę wytrzymać nie mogą. A jakże tu mówić o spłatach samego długu. Maja też świadomość tego jakim majątkiem poszczególne państwa dysponują. Dlatego udzielają pożyczek aby nas z maszego majatku okraść.

Dzisiaj Grecja , jutro Polska.

Dziś agencje światowe podają. Postawiona pod murem Grecja mając wycelowana w siebie broń plutonu egzekucyjnego UE godzi sie wyprzedać na obsługę zadłużenia:

  • lotniska
  • autostrady i drogi
  • państwowe przedsiębiorstwa
  • państwowe budynki
  • banki
  • licencje na gry hazardowe

Do 2015 r. Grecja musi wyzbyć sie co najmniej 50 miliardów euro wartego majątku narodowego. Jak na razie jest cena restrukturyzacji długu i kolejnych "pożyczek". To takie stopniowe podrzynanie gardła baranowi.

Na dokładkę ofiarą rządowych niefrasobliwości padną pracownicy sektora państwowego.150 tyś osób zostanie dotknięte redukcją zatrudnienia. Pozostali będą podlegali redukcji świadczen, zmianom godzin pracy i zakresu wykonywanych czynności. Cięcia mają przynieść 28 miliardów euro. Ale to zaledwie kropla w morzu długów.

Dziś Polacy niefrasobliwie przyglądają się Grekom, bo to przecież nas nie dotyka. My zielona wyspa.
Oby tylko wkrótce nie okazało się, że na ta zielonej wyspie pasą się barany...

 !

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI 
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~xahktxazcxd
25-12-2011 / 11:39
~vfcrnfdni
24-12-2011 / 10:05
~Jessalyn
23-12-2011 / 15:36
I really appreciate free, succcint, reliable data like this.
~Anna
01-07-2011 / 22:11
Przecież Polskę już to dotknęło. Majątek narodowy wysprzedany, obywatele zadłużeni w żydowskich bankach na kilkanaście mld. upodleni i zagonieni do fizycznej pracy za głodowe pensje, klimat podły,więc cóż nam jeszcze UE wespół z Bankiem Światowym i MFW może zabrać?
~Peter
30-06-2011 / 21:19
To chyba jasne, że wszystko zmierza do NWO, a żynansiści - to ramię zbrojne NWO.