Joanna Kluzik-Rostkowska nie wyobraża sobie chyba do końca jakie mogą być konsekwencje jej obecnych i przyszłych działań. Rząd Donalda Tuska zadłuża Polskę w tempie niewyobrażalnym. Jest to skutek nie tylko kryzysu, jak próbują wmówić nam propagandziści Platformy, ale w dużej mierze afer i błędów obecnych władz na szczeblu rządowym, ale też samorządowym – ich ilość idzie w setki (bardzo ostrożne wyliczenie na stronie „afery PO” pokazuje ich już ponad 350) i jest to pod względem liczby i jakości kilkakrotnie więcej niż za czasów Prawa i Sprawiedliwości. W dodatku za rządów PiS skorumpowanych polityków odsuwano trwale, a obecnie konsekwencja w działaniu dotyczy jedynie zniszczenia byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego, zwolnionego bezprawnie po wykryciu afery hazardowej, stoczniowej i kilku innych.

Deficyt budżetowy za czasów premiera Jarosława Kaczyńskiego udało się zmniejszyć do 16 miliardów złotych, obecnie jest około 6 razy większy. Na alarm biją ekonomiści począwszy od ekspertów Centrum im. Adama Smitha, przez profesora Krzysztofa Rybińskiego z SGH, aż po dotąd sympatyzującego z obecną ekipą i szeroko pojętym establishmentem III RP - co ciekawe byłego pracownika Instytutu Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR - Leszka Balcerowicza.

Bankructwo samo w sobie byłoby ogromnym dramatem naszego kraju, które odbiłoby się na wszystkich dziedzinach życia, a nie jest ono jedynym dużym zagrożeniem. Rosną podatki, rząd Tuska podpisuje umowę gazową - przed harakiri musi nas bronić Unia Europejska. Rząd pozbywa się także strategicznych przedsiębiorstw co może skończyć się oddaniem rafinerii pod kontrolę Rosji, która nie musi kierować się stricte rachunkiem ekonomicznym, ale politycznie uzyskać więcej dzięki szantażowi, co pozwoli nie przejmować się zasadami rynkowymi i chwilowymi stratami. Niemcy i Francja chcą zmiany traktatu z Lizbony. O sprawie tej media kontrolowane przez elity polityczne i finansowe niemal nie informowały. Zapowiedziano bowiem drażliwą inicjatywę pozbawienia prawa głosu w radzie UE państwa eurosystemu, które nie będzie przestrzegało narzuconych przez Unię parametrów w zakresie finansów publicznych. Postawa Donalda Tuska jest znamienna – od razu poparł on Niemcy. Tymczasem propozycja Niemiec i Francji daje możliwość dokonania rozbioru każdego państwa Unii. Wystarczy aby banki z kartelu primary dealers zmontowały spekulacyjny atak na instrumenty dłużne danego państwa. To spowoduje znaczny wzrost stopy procentowej i konieczność sprzedaży za bezcen pod presją czasu niemal całego majątku Państwa – czyli zostalibyśmy bez niczego. Już pojawiły się w niemieckich mediach pomysły, aby Grecja oddała za długi swoje wyspy. Politycy niemieccy tego nie podchwycili, ale nasz obecny rząd pała do Niemiec niezwykłą wręcz sympatią – zapewne w krytycznej sytuacji z pomocą części mediów potrafiłby wytłumaczyć Polakom, że oddanie części ziem to jedyne wyjście. A jeśli to my byśmy poprosili to przecież Berlin nie odmówiłby, zwłaszcza że nie tylko Erika Steinbach czuje sentyment do Pommern czy Schlesien.

Po co Kluzik-Rostkowska zaczyna opowieści w różnych mediach, że będzie rywalką Zbigniewa Ziobro do stanowiska prezesa w 2014 roku? Nawet jeśli byłoby to prawdą (w co wątpię, bo wiele zależy od wyniku wyborów parlamentarnych lub też innych wydarzeń trudnych do przewidzenia), to po co paplać o tym jak przekupka na targu na ponad 3 lata przed wyborami na szefa partii, za to tuż przed wyborami samorządowymi? To albo niewyobrażalna głupota podszyta być może rozdętym ego albo celowa robota na zlecenie wrogów suwerennej i uczciwej Polski.

W dodatku inne działania Kluzik-Rostkowskiej w czasie kampanii wyborczej i po niej budzą wątpliwości. Przykładem deprecjonowanie słów prezesa Kaczyńskiego o chamstwie części polityków PO - choć nie miała pełnej wiedzy na ten temat, czy jej poglądy znacznie bardziej lewicowe niż  zdecydowanej większości działaczy i wyborców Prawa i Sprawiedliwości - co prawda Platformie nie szkodzi bycie bezkształtną masą od Krzaklewskiego i radnych LPR w Krakowie do Danuty Huebner, ale media wobec PiS są znacznie bardziej krytyczne i zbytnie rozwarcie skrzydeł źle wpływa na wizerunek partii, wyborcy przestają się też orientować co właściwie PiS chce zmienić w Polsce. Kuriozalna była również jej wypowiedź dotycząca głosowania nad jej wykluczeniem - według niej Zbigniew Ziobro powinien wstrzymać się od głosu, bo była jego przyszłą kontrkandydatką do stanowiska prezesa. Oczywiście jej poglądy w znacznej części bliższe SLD niż PiS nie przeszkadzały części działaczy zapraszać Kluzik-Rostkowskiej na konwencje wyborcze, ale już przy wyborze prezesa miałoby to olbrzymie znaczenie, zatem dla Zbigniewa Ziobro nie byłaby żadną konkurencją, zwłaszcza gdyby - jak twierdziła - miałby on poparcie Jarosława Kaczyńskiego. Czy dziennikarze potraktowali te majaczenia poważnie? A skoro nie to dlaczego nie wyśmiali twierdzeń wykluczonej posłanki? Pytania co do motywów działań Kluzik-Rostkowskiej nasilają się po informacji o jej spotkaniu w cztery oczy z Leszkiem Millerem, czemu miało służyć? Czy zdecydowani z nią współdziałać Jakubiak i Poncyliusz wiedzą czego dotyczyło spotkanie czy są wprowadzani w błąd przez osobę, której zaskakująco bezgranicznie ufają?

Prawo i Sprawiedliwość jest jedyną siłą zdolną powstrzymać upadek Polski. Oczywiście ma swoje mankamenty, ale politycy PiS w tym ci zwani centrowymi wiedzą najlepiej ile negatywnych informacji o PiS jest naciąganych lub kompletnie zmyślonych. W tej sytuacji opuszczanie Prawa i Sprawiedliwości w atmosferze awantury i nie zawsze jasnych oskarżeń z powodów ambicjonalnych czy towarzyskich jest skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem troski o dobro nas obywateli. Jeśli Paweł Poncyljusz mówi, że bez cofnięcia decyzji o wykluczeniu posłanek on sam "będzie musiał dołączyć do Joanny i Elżbiety" to trudno zrozumieć co się stało z tym inteligentnym skądinąd człowiekiem? Czy naprawdę nie widzi on tego szumu medialnego wokół PiS wywołanego dzięki obu posłankom, a który rozpoczął się długo przed ich wykluczeniem? Czy Joanna Kluzik-Rostkowska zastanowiła się jaki wpływ jej „pseudo kandydowanie” na prezesa partii będzie miało na wynik ponad 30 tysięcy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych – w tym zresztą także mój? A może zastanowiła się i właśnie dlatego rozpoczęła wojenkę w tym kluczowym momencie? Czy można uwierzyć, że to był przypadek? A jeśli nie to czy zdaje sobie sprawę, że gdyby stworzyła formację zdolną zagrozić Platformie i ludziom za nią stojącym będzie atakowana równie brutalnie jak PiS? Czy Kluzik-Rostkowska zdaje sobie sprawę, że pośrednio szkodzi Polsce?

Filip Stankiewicz