Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 23-01-2011

Katastrofa w Babimoście - rozbija się Tu-154M z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem i i 95 innymi osobami na pokładzie - opowiadanie science fiction. Janusz Wojciechowski  

1.Rosyjski samolot rządowy Tu-154M z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem i i 95 innymi osobami na pokładzie rozbił się podczas próby lądowania na lotnisku Babimost koło Zielonej Góry.

Prezydent Miedwiediew wraz z delegacją leciał na obchody rocznicy forsowania Odry przez Armię Czerwoną w 1945 roku i miał tam oddać hołd poległym w tej bitwie żołnierzom. Wraz z prezydentem zginęli dowódcy wszystkich rodzajów rosyjskich sił zbrojnych, dwaj wiceprzewodniczący Dumy Państwowej Rosji, kilkunastu posłów, przedstawiciele organizacji kombatanckich.

2. Po rozmowie telefonicznej z prezydentem Obamą, premier Rosji Władimir Putin oświadczył, że Rosjanie podejmie na razie żadnych akcji wojskowych przeciwko Polsce, wyraża jednak stanowcze oczekiwanie, że władze polskie umożliwią stronie rosyjskiej pełne zabezpieczenie miejsca katastrofy i zapewnią możliwość prowadzenia na terytorium Polski własnego, eksterytorialnego śledztwa, bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony polskiej prokuratury. 
Premier Donald Tusk niezwłocznie udzielił takiego zapewnienia. Polskie służby policyjne i śledcze zostały niezwłocznie usunięte z miejsca katastrofy i teren ten został przekazany pod kontrolę służb rosyjskich.

Premier Putin oświadczył, że wielkie manewry wojsk rosyjskich w okręgu kaliningradzkim oraz ćwiczenia bojowe rosyjskiej Floty Bałtyckiej nie mają związku z katastrofą, gdyż były wcześniej zaplanowane.

3.Miejsce Katastrofy otoczone zostało szczelnym pierścieniem sprowadzonych z Moskwy wojsk specnazu. Aby nie dopuścić do zbezczeszczenia ciał i zatarcia śladów, nad miejscem katastrofy rozpięto ogromny namiot. Na miejscu pracują ekipy śledcze rosyjskiej FSB. Odnaleziono już i zabezpieczono czarne skrzynki tupolewa, które niezwłocznie przekazane zostały rosyjskim śledczym.

Doszło do incydentów. agenci FSB i specnazu poturbowali dziennikarzy TvN i Polsatu i zabrali im filmy wykonane na miejscu katastrofy. Premier Donald Tusk zaapelował do dziennikarzy, aby swoją natarczywą obecnością nie utrudniali śledczym rosyjskim ich jakże ważnej pracy. Podobnej treści apel wystosowała też Rada Etyki Mediów. 

4.Donald Tusk i Władimir Putin spotkali się na miejscu katastrofy. Donald Tusk przekazał Władimirowi Putinowi wyrazy najgłębszego współczucia i zapewnił, że władze polskie udzielą wszelkiej możliwej pomocy organom rosyjskim, wyjaśniającym przyczyny katastrofy. Premier zaproponował, że współpracę polskich i rosyjskich śledczych regulować będzie załącznik 13 do konwencji chicagowskiej, z tym, że organy Federacji Rosyjskiej zachowują pełną suwerenność swoich czynnościach, a udział polskich śledczych w czynnościach wyjaśniających będzie wymagał każdorazowej zgody odnośnych władz rosyjskich.

Donald Tusk jeszcze raz stanowczo zapewnił, że Polska nie kwestionuje praw Rosji do prowadzenia na terytorium RP śledztwa w sprawie katastrofy, biorąc pod uwagę, że wszystkie ofiary były obywatelami Rosji, a samolot był własnością państwa rosyjskiego.

Premier Tusk stanowczo też odciął się od sugestii lidera opozycji Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że całkowite oddanie śledztwa Rosjanom narusza suwerenność państwa polskiego. Premier uznał takie sugestie za niegodne w obliczu tej strasznej katastrofy.
Władimir Putin odpowiedział - Choroszo...

Badania sondażowe SMG KRC dla Faktów TvN wykazały, ze 94procent społeczeństwa popiera całkowite przekazanie śledztwa Rosji, 6 procent jest przeciwnych, a pozostali nie mają w tej sprawie zdania.

Tymczasem władze rosyjskie wykonały wobec Polski ważny gest, godząc sie na udział polskiego eksperta w niektórych czynnościach związanych z wyjaśnianiem przyczyn katastrofy. Ekspertem tym ma być pułkownik Edmund Klich.

5.Ze wstępnych ustaleń śledztwa wynika, że potwierdziły się podejrzenia, iż winnymi spowodowania katastrofy są kontrolerzy lotów z wieży w Babimoście, którzy błędnie informowali załogę samolotu, ze samolot jest na kursie i na ścieżce, chociaż w rzeczywistości znajdował się obok kursu i poniżej ścieżki. Na wniosek prokuratury dwaj kontrolerzy z wieży w Babimoście zostali aresztowani na 3 miesiące. 

Pojawiły się spekulacje "Gazety Polskiej" i "Naszego Dziennika" o możliwości błędu ze strony rosyjskich pilotów. Premier Putin wyraził oburzenie z powodu bezczeszczenia pamięci rosyjskich pilotów, będących najwyższej klasy specjalistami. Insynuacje o możliwości ich winy uznał za bezprecedensowe poniżanie i hańbienie munduru i godności rosyjskiego żołnierza.

Prezydent Bronisław Komorowski i premier Donald Tusk przeprosili za te nieodpowiedzialne insynuacje i  zapewnili, że Polska gotowa jest zmierzyć się z bolesną prawdą winy polskich kontrolerów i nie będzie przerzucać winy na pilotów rosyjskich.

Także większość mediów, zarówno w Polsce jak i na świecie, potępiło niegodziwe próby obciążenia winą rosyjskich rosyjskich pilotów 

6.Z Waszyngtonu i Brukseli docierają nieoficjalne wiadomości, że Polskana razie nie zostanie wykluczona z Unii Europejskiej ani z NATO, o co zwróciła się Duma Państwowa Rosji w rezolucji uchwalonej po katastrofie. Prezydent USA Barrack Obama, kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Nicholas Sarkozy wydali wspólny komunikat, w którym wskazali, że tylko pełne wyjaśnienie przyczyn tragedii i uznanie wszystkich błędów strony polskiej, a także zadośćuczynienie przez państwo polskie rodzinom ofiar katastrofy, może stopniowo odbudować zaufanie światowej opinii wobec Polski.

7.Prawo i Sprawiedliwość na zorganizowanej w Sejmie konferencji prasowej zaatakowało rząd, oddając Rosji wszystkie czynności śledcze. Stanowisko PiS spotkało się z powszechną krytyką, zarówno polityków jak i większości mediów. Uznane ono zostało za przejaw skandalicznej rusofobii, prezentowanej w sytuacji, gdy wina Polski za katastrofę nie budzi żadnych wątpliwości.

Poseł PSL Stanisław Żelichowski w rozmowie z Moniką Olejnik powiedział, ze zawiniła tradycyjna polska bylejakość i postępowanie w myśl zasady, że jakoś tam będzie.

Doradca prezydenta Komorowskiego profesor Tomasz Nałęcz oświadczył, ze nie ma takiej ceny, której nie warto by zapłacić za uzyskanie od Rosji wybaczenia za spowodowanie tej tragedii.

Zabrał tez głos prezydent Komorowski, który wyraził współczucie dla ofiar, zauważył ponadto, że samoloty mają to do siebie, że czasem lądują, a czasem spadają,po czym wzniósł krótki toast - za Kraków! 

8. Rosyjska komisja MAK przedstawiła swój raport, w którym całkowitą winę za katastrofę przypisała polskim kontrolerom lotu. Polacy Dalsze śledztwo ma wyjaśnić, czy ich błędy wynikały z zaniedbania, czy też był to zamach. Minister Jerzy Miller zapewnił Rosjan, że Polska przyjmuje raport MAK bez zastrzeżeń.  

Premier  Tusk odwołał wszystkie swoje urlopy, sprzedał narty i wraz ze sztabem kryzysowym nieustannie pracuje w swoim biurze, osobiście nadzorując wykonanie wszelkich czynności, zleconych przez stronę rosyjską. Światło w gabinecie świeci się dzień i noc.... 

9. Historyk Jan Tomasz Gross zapowiedział publikację swojej kolejnej książki pt. "Babimojskie żniwa", w której przedstawi grabieże kosztowności i pamiątek ofiar katastrofy, masowo dokonywane przez ludność polską, głównie chłopską.

Janusz Wojciechowski

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~mat
31-01-2011 / 12:08
Bardzo jestem ciekawy w co ubrana jest ta chorągiewka Wojciechowski.Ubranych w "polskość" nie brakuje również w PiS
~PRYMITYW
31-01-2011 / 10:44
Historia opowiedziana....a moze w domyśle - jest tylko ostrzeżeniem.. Potęga Rosji polegała zawsze na ty ,że nikomu nigdy nie dotrzymali słowa ...a słabość Polski natym,że polacy zawsze dotrzymywali zobowiązań . Patologia poszła jeszcze dalej - przedstawiciele marionetkowego rządu zawsze będą wsłuchiwać się w ewentualne zamierzenia Wielkiego brata...i nawet wyprzedzać oczekiwania Wielkiego. Tak czynią wyłacznie agenci ubrani w ,,polskie obywatelstwo,,
~mat
31-01-2011 / 10:01
Rzeczywiście Panie Naleziński. Oba teksty są "dobre ciekawe i oryginalne". " "Oryginalne i ciekawe" są również wiersze Wojciechowskiego. Czytał je Pan?
~MNaleziński
28-01-2011 / 11:52
Panie Mat, przywołuje Pan mój artykuł, który dobrze oddaje sprawę (zwłaszcza czasu, kiedy był pisany), natomiast p. Wojciechowski napisał oryginalny i ciekawy artykuł. Po prostu - oba teksty są dobre :-)
~mat
24-01-2011 / 20:04
Cytat z tekstu P. Nalezinskiego zamieszczony w Wolnych Mediach " Presja i mgła zwiastunem śmierci"... presja jest jedną z podstawowych przyczyn katastrof, presja wspólnie z mgłą to gotowy przepis na niemal pewną katastrofę z winą zarówno osob kierujących jak i wywierających nacisk........
~POmylony
24-01-2011 / 18:44
Panie Naleziński za ten hymn pochwalny Wojciechowski powinien pozwolić Panu pocałować się w rękę, czy może liczy Pan na cos innego. Rzeczywiście jak ten tekst Wojciechowskiego przeczytają Rosjanie i Amerykanie od razu narobią w gacie. Przecież do tej pory latali w jednym samolocie z całym parlamentem i przedstawicielami sił zbrojnych.
~gość
24-01-2011 / 18:03
A to niby czego i kogo mam się bać. Migasa za to ze mnie obraził czy Wojciechowskiego ?Dla słuzb specjalnych jak będą chcieli to mnie zidentyfikują. Niech Migas wskaże w ktorym miejscu w komentarzu go obraziłem. To ze zwrócił krzyz to wiemy, inni potracili życie
~nieznany
24-01-2011 / 17:44
Do "mat" nie rżnij głupa nikt nie nazywa zakażoną krową cudzą matkę. Z tego co wiem to tylko pan Migas zwrócił krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski na znak protestu podpisania traktatu lizbońskiego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. A "gość" boi się podać nazwiska ... muniu.
~kibic
24-01-2011 / 16:10
Janusz Wojciechowski ogłosil na swoim blogu konkurs na dokonczenie opowiadania którego jest autorem pt. "Zamach w Łodzi" konkurs policital fiction. Za najciekawsze zakonczenie nagrodą bedzie osobista pochwała od autora i wirtualny uścisk dłoni.
~mat
24-01-2011 / 15:33
Zaraz widac kto miał do czynienia z PiS. Obrażanie drugich to jest to co umieją najlepiej. Jak można nazywac zakażoną krową cudzą matkę nic o niej nie wiedząc.