Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

KANDYDACI NA PREZYDENTA IV RP? 
Kto będzie kandydował na najwyższe stanowisko III Rzeczpospolitej?
Zaczyna się casting... (strona w stałym opracowaniu)

A pokusa jest wielka - w końcu chodzi o niebagatelną kasę, możliwości przekrętów i ekstrawaganckiego życia na koszt pracującego społeczeństwa... 
Prezydenci, posłowie, sędziowie, wyżsi urzędnicy państwowi pełniących odpowiedzialne funkcje często cierpią na swoistą megalomanię, nadają sobie właściwości "boskie" itp. Jednak jak piszemy, w większości przypadków otrzymali funkcje z tzw. "układów", znajomości, często nawet przez oszustwo wyborców. Tak więc niejednokrotnie wcale tu nie chodzi o wiedzę, umiejętności, czy doświadczenie. Często prezentują typową " miernotę intelektualną" co wielokrotnie jest dokumentowane na stronach wydawnictwa.  

Na początku maja start w wyborach prezydenckich ogłosiło oficjalnie czterech kandydatów. Najwcześniej - 19 marca - Lech Kaczyński (PiS), potem Donald Tusk (PO), Andrzej Lepper (Samoobrona) oraz Marek Borowski (SdPl). Nie został jeszcze wyłoniony oficjalny kandydat LPR ani PSL. Jednak niemal pewnym kandydatem Ligi jest Maciej Giertych (ojciec Romana), a PSL - wicemarszałek Sejmu Józef Zych. 

Jako pierwszy start w wyborach ogłosił prezydent Warszawy i honorowy prezes PiS Lech Kaczyński.  Podczas konwencji (19 marca) PiS w Warszawie, powiedział, że kandyduje, bo Polsce potrzeba "zdrowego rozsądku, przywrócenia przestrzegania prawa i przywrócenia sprawiedliwości". "Dlatego dla walki o te elementarne wartości chcę kandydować na prezydenta" - podkreślił polityk PiS. 
23 kwietnia decyzję o starcie w wyborach ogłosił szef Samoobrony Andrzej Lepper. "Na moje zwycięstwo, zwycięstwo Samoobrony czeka Polska i Polacy" - oświadczył. Jak ocenił, jego zwycięstwo jest potrzebne, bo sytuacja w kraju jest tragiczna, a Polacy są coraz biedniejsi. 
Szef Samoobrony zapowiedział, że będzie działał na rzecz ulg mieszkaniowych dla młodych małżeństw, zasiłków socjalnych dla bezrobotnych, obniżenia podatku VAT oraz likwidacji połowy agencji rządowych. 
30 kwietnia chęć kandydowania zadeklarował szef SdPl Marek Borowski. "Chcę wygrać te wybory" - podkreślił. Oświadczył, że chce być głosem całej polskiej lewicy i wyborców o umiarkowanych poglądach politycznych. 
"Kandyduję, bo Polacy potrzebują umiaru, optymizmu i wiary w przyszłość. Kandyduję, by Polacy mieli wybór wobec radykalnej, agresywnej prawicy. Kandyduję, by edukacja stała się przepustką do Polski równych szans" - powiedział szef SdPl. 
Deklarację Borowskiego z dezaprobatą przyjęli politycy SLD, którzy uważają, że jego decyzja skomplikuje wybór wspólnego kandydata na lewicy. W przeddzień ogłoszenia decyzji o kandydowaniu, liderzy Sojuszu zaapelowali do szefa SdPl, o nie wystawianie swojej kandydatury. Borowski uznał apel za "trochę niepoważny". 
SLD uważa, że wspólnym kandydatem lewicy powinien być Włodzimierz Cimoszewicz, który nie podjął jednak jeszcze decyzji, czy wystartuje w wyborach. 

Donald Tusk oświadczył, że pierwszym powodem, dla którego zdecydował się kandydować na prezydenta, jest wiara że prawdziwej wspólnoty narodu nie buduje się na fałszywych kompromisach, ale na prawdzie, wartościach i korzeniach. 
Drugim powodem - dodał - jest wiara, że Polacy mają w sobie wielką energię, którą tłumią obecnie "nieudolna władza, skorumpowani politycy, biurokracja". "Platforma chce tę energię Polaków wyzwolić" - zapowiedział. 

IPSOS: sondaż sierpniowy (2005-08-17)- PiS przed PO i Samoobroną

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie sierpnia, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość uzyskując 27 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazłaby się Platforma Obywatelska z 21 proc. głosów, a na trzecim Samoobrona z 15 proc. poparciem - wynika z najnowszego sondażu IPSOS.

W porównaniu z lipcem poparcie dla PiS i PO nie zmieniło się, dla Samoobrony - wzrosło o 1 pkt proc.
Na kolejnych miejscach znalazły się: SLD - 12 proc. (spadek o 2 pkt proc. w porównaniu z lipcem) oraz LPR - 10 proc. (wzrost o 1 pkt proc.). Na PSL chciało głosować 5 proc. ankietowanych (wzrost o 2 pkt proc.).
Poniżej 5-proc. progu wyborczego znalazły się: SdPl-UP-Zieloni 2004 - 4 proc. (spadek o 2 pkt proc.), Platforma Janusza Korwin- Mikkego - 2 proc. (nieuwzględniona w lipcowym sondażu) oraz Partia Demokratyczna-demokraci.pl - 1 proc. (spadek o 2 pkt proc.).
Na Krajową Partię Emerytów i Rencistów chciało głosować 1 proc. ankietowanych (bez zmian), podobnie jak na Partię Centrum (zerowe poparcie w lipcu).
Ruch Patriotyczny - nieuwzględniany w poprzednich sondażach - uzyskał w sierpniu zerowe poparcie wśród ankietowanych.

W sierpniu chęć głosowania w wyborach zadeklarowało 48 proc. ankietowanych, 49 proc. uznało, że nie weĽmie w nich udziału, a 3 proc. nie podjęło jeszcze ostatecznej decyzji.
Wśród osób, które nie wykluczają swojego udziału w wyborach, aż 25 proc. respondentów nie potrafiło wskazać ugrupowania, na które oddałoby głos.
Sondaż został przeprowadzony między 4-9 sierpnia, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej, losowo-kwotowej próbie 958 dorosłych Polaków. 

Nie ma kasy dla chorych, dla emerytów i rencistów, padają firmy, ale na wybory bez naszej wiedzy i zgody jest kasa.
Państwowa Komisja Wyborcza informuje, iż Minister Finansów rozporządzeniem z dnia 12 sierpnia 2005 r. podwyższył kwotę wydatków komitetu wyborczego w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, o której mowa w art. 84d ustawy z dnia 27 września 1990 r. o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, do wysokości 13.800.000 zł.( dla Timoszki?). Rozporządzenie zostało ogłoszone w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 24 sierpnia 2005 r. Nr 160 , poz. 1346 i wchodzi w życie po upływie 3 dni od dnia ogłoszenia.


i mamy pełny bajer - 15 z 27 kandydatów na fotel prezydencki zakwalifikowało się do castingu - czyli spisali po 100tys.obywateli (z różnych Ľródeł), ale przeciętny obywatel nawet połowę nazwisk nie zna. 
Przeciętny obywatel deklaruje że daleko w d... ma ten casting, ponieważ od dawna już jest oszukiwany przez polityków i im nie wierzy. Dziwi mnie tylko, ze sami kandydaci olewają taki gnój w informacji.
Kandydaci olewani są też przez telewizje i w sondażach popularnych żydowsko-niemieckich ogólnopolskich gazet III RP. Te zakupione gazety i media za to wciskają kit w stylu: Cimoszewicz pisze Braillem? - (gwarantuje że tego języka nie zna), tak więc mamy kolejny bajer W.C., ale raczej  Ściemnoszewicza - jak określają go czytelnicy w komentarzach. Zaczyna być modne hasło reklamowe sztabu W.C. - podobno wymyślone ostatnio przez tow. Nałęcza : " ŚLEPI GŁUSI i GEJE GŁOSUJˇ NA CIMOSZEWICZA !!!!!!!!!!!! 
- jedni wspomagani są książeczkami propagandowymi z guzkami, inni perwersyjnymi obrazkami z nagrań przemówień wodza W.C., a tym ostatnim może sztab Timoszki zaproponuje darmowe wydawanie prezerwatyw? :-)
Tak więc zaczyna się świetna zabawa "w wybory prezydenckie"... może tak jakiś sprytny programista wymyśli jakąś grę w tym temacie? 
Takich przykładów z bajerami innych kandydatów też jest sporo. 

Dla przypomnienia wykaz zarejestrowanych komitetów wyborczych kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - wspomnijmy, zobaczymy co będzie dalej :-)
ZPOW-640- 1/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniewa Religi 
ZPOW-640- 2/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Marka Borowskiego 
ZPOW-640- 3/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniewa Rolińskiego 
ZPOW-640- 4/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Macieja Giertycha 
ZPOW-640- 5/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Leszka Bubla 
ZPOW-640- 6/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Stanisława Tymińskiego 
ZPOW-640- 7/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Donalda Tuska 
ZPOW-640- 8/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Aleksandra Kaczyńskiego 
ZPOW-640- 9/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Jana Pyszki 
ZPOW-640-10/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Liwiusza Ilasza 
ZPOW-640-11/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Włodzimierza Cimoszewicza 
ZPOW-640-12/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Jarosława Kalinowskiego 
ZPOW-640-13/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Mariana Romualda Rembelskiego 
ZPOW-640-14/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Marii Szyszkowskiej 
ZPOW-640-15/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Henryki Teodory Bochniarz 
ZPOW-640-16/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Adama Słomki 
ZPOW-640-17/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Janusza Ryszarda Korwin-Mikke 
ZPOW-640-18/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bolesława Tejkowskiego
ZPOW-640-19/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Daniela Tomasza Podrzyckiego 
ZPOW-640-20/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Gabriela Janowskiego 
ZPOW-640-21/05  - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Leppera
ZPOW-640-22/05  - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Sławomira Salomona 
ZPOW-640-23/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Arnolda Buzdygana 
ZPOW-640-24/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Stanisława Ceberka 
ZPOW-640-25/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Waldemara Janusza Kossakowskiego 
ZPOW-640-27/05 - Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Jana Antoniego Kiełb 

Mamy już ponumerowane partie.
KOMUNIKAT PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ z dnia 26 sierpnia 2005 r. o wylosowanych jednolitych numerach dla okręgowych list kandydatów na posłów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zarejestrowanych więcej niż w jednym okręgu wyborczym w wyborach zarządzonych na dzień 25 września 2005 r.
W wyniku losowania okręgowe listy kandydatów na posłów 18 komitetów wyborczych, które spełniły ustawowy warunek zarejestrowania list więcej niż w jednym okręgu wyborczym, otrzymały następujące numery:
Numer 1 – Komitet Wyborczy Ruch Patriotyczny
Numer 2 – Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy
Numer 3 – Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin
Numer 4 – Komitet Wyborczy Partii Demokratycznej – demokraci.pl
Numer 5 – Komitet Wyborczy Socjaldemokracji Polskiej
Numer 6 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
Numer 7 – Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
Numer 8 – Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
Numer 9 – Komitet Wyborczy Polskiej Partii Narodowej
Numer 10 – Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego
Numer 11 – Komitet Wyborczy Centrum
Numer 12 – Komitet Wyborczy Platforma Janusza Korwin-Mikke
Numer 13 – Komitet Wyborczy Wyborców – Ogólnopolska Koalicja Obywatelska
Numer 14 – Komitet Wyborczy Polskiej Konfederacji-Godność i Praca
Numer 15 – Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej
Numer 16 – Komitet Wyborczy Partii Inicjatywa RP
Numer 17 – Komitet Wyborczy Dom Ojczysty
Numer 18 – Komitet Wyborczy Narodowego Odrodzenia Polski.


Mamy już wszystkich zarejestrowanych kandydatów do ław poselskich i senatorskich. W castingu o 460 miejsc zatrudnienia na ekskluzywnych warunkach walczyć będzie 10.830 kandydatów - to rekord!!!. W 1997 roku było ich 6.433, a w 2001 - 7.508. Teraz mamy 23 i pół kandydata na jedno miejsce - czekają nas tony śmieci i wszelkiej innej propagandy. Na 100 mandatów senatorskich - startuje 624 kandydatów - czyli 6,2  na jedno miejsce. To tak jak na studiach z informatyki :-) Te informacje mamy od dyrektora zespołu prawnego i organizacji wyborów Krajowego Biura Wyborczego - Bohdana Szcześniaka.
Najwięcej kandydatów na posłów, bo aż po 918, zarejestrowały Prawo i Sprawiedliwość oraz Liga Polskich Rodzin. 876 kandydatów zarejestrowała Platforma Obywatelska; 853 - Polskie Stronnictwo Ludowe; 849 - Samoobrona; 748 - Sojusz Lewicy Demokratycznej; 715 - Partia Demokratyczna-demokraci.pl; 698 - Socjaldemokracja Polska; 678 - Polska Partia Pracy; 627 - Polska Partia Narodowa; 590 - Ruch Patriotyczny; 563 - Platforma Janusza Korwin-Mikkego; 379 - Dom Ojczysty; 374 - Ogólnopolska Koalicja Obywatelska; 348 - Komitet Wyborczy Centrum; 283 - Partia Inicjatywa RP; 184 - Narodowe Odrodzenie Polski; 176 - Polska Konfederacja - Godność i Praca.
Jeżeli chodzi o senatorów to 81 kandydatów zarejestrował SLD; 64 - LPR; 54 - Samoobrona; po 51 kandydatów - PiS oraz PO; 47 - PSL; 28 - Polska Partia Narodowa; 26 - Partia Demokratyczna-demokraci.pl; po 13 kandydatów - Komitet Wyborczy Centrum i Platforma Janusza Korwin- Mikkego; 12 - Dom Ojczysty; 11 - Komitet Wyborczy Jednomandatowe Okręgi Wyborcze; 10 - Ogólnopolska Koalicja Obywatelska; 9 - Ruch Patriotyczny. 77 komitetów wyborczych zgłosiło tylko jednego kandydata do Senatu.
Jeden komitet wyborczy mógł maksymalnie zarejestrować 920 kandydatów do Sejmu oraz 100 kandydatów do Senatu. Najwięcej - 542 kandydatów na posłów - zarejestrowano w okręgu warszawskim; najmniej - 167 - w okręgu koszalińskim.
Wybory parlamentarne odbędą się 25 września. 

Sondaż majowy CEBOS przedstawiamy poniżej.

Notowania CEBOS z dnia 22.04.05r, wykazały że PiS wysunęł się na prowadzenie.
Według sondażu, gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku kwietnia:
 PiS - 24% głosów PO - 20% Samoobronę - 14% LPR - 10% SdPl - 5%.
Poza Sejmem znalazłyby się PSL, SLD,UP i UW - po 3-4%
Prawo i Sprawiedliwość z 24% poparciem, zastąpiło dotychczasowego lidera - Platformę Obywatelską.  "Jeśli wygrywamy, to mamy premiera" - skomentował badanie prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

Szef PO Donald Tusk uznał ten wynik za "zimny prysznic i ważny sygnał do mobilizacji". 
"Bardzo dobry wynik PiS to premia za działanie tej partii" - ocenił w rozmowie z PAP socjolog prof. Andrzej Rychard. Podkreślił, że PiS jako pierwsza partia pokazała, że "ma wolę walki i zwycięstwa". 
W opinii profesora, długo utrzymywana pozycja lidera przez PO była efektem "głównie siły rozpędu". Aktualną utratę tej pozycji na rzecz PiS, Rychard wiąże z "utratą aktywności i powolnym działaniem" Platformy. Inny socjolog prof. Ireneusz Krzemiński ocenił, że pozytywnie na poparcie dla PiS wpłynęła przychylność prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego dla zorganizowania uroczystości ku czci papieża Jana Pawła II, a także obecność polityków PiS w mediach i hasło "moralnej rewolucji" wysunięte przez tę partię. 

Komentując dziennikarzom w Sejmie wyniki badania Jarosław Kaczyński oświadczył, że PiS cieszy się ze swojej pierwszej lokaty w sondażu i będzie chciało umocnić ten trend, choć nie kosztem PO. PiS zależy bowiem na tym, by mogło z PO utworzyć rząd, bez innych koalicjantów. 
Zaznaczył, że umowa między Platformą a jego formacją stanowi, że "kto wygrywa ten ma premiera". Kaczyński podkreślił, że dla jego partii "niezwykle ważne jest to, żeby Lech Kaczyński został prezydentem". "To, żeby Jarosław Kaczyński został premierem, też jest ważne, ale mniej" - dodał. 
Prezydent Warszawy Lech Kaczyński komentując sondaż oświadczył natomiast: "Zawsze mówiłem, że PiS ma lepszą receptę na obecną rzeczywistość w Polsce niż PO (...) Trudno powiedzieć, czy tak wysoki skok notowań PiS zawdzięczamy mojej kampanii prezydenckiej, która przecież została przerwana wskutek śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II". 
Z kolei lider PO Donald Tusk w rozmowie z dziennikarzami komentował: "Zawsze powtarzałem, że szczególnie przejmować należy się złymi sondażami, a nie dobrymi". "Z mojego punktu widzenia, jest to istotny sygnał raczej do mobilizacji, a nie do lekceważenia" - oświadczył. 
Potwierdził też, że Platformę niezależnie od wyniku będzie obowiązywała zasada, że zwycięska partia dostaje tekę premiera. Tusk podkreślił, że wolałby, aby Platforma wygrała wybory; wierzy, że jego partia będzie zwycięzcą i zrobi bardzo dużo, żeby tak się stało. 
Komentując 5-procentowy wynik SdPl szef tej partii Marek Borowski powiedział PAP: "SdPl wychodzi z okresu organizacyjnego, który nie był sprzyjający dla rozbudowy wpływów, ponieważ zajmowaliśmy się sobą (...) Chciałbym potraktować wynik tego sondażu, jako dobry początek dla kampanii wyborczej". 
Natomiast szef SLD Józef Oleksy, którego partia w sondażu dostała 4 proc. głosów oświadczył: "To nas nie zaskakuje, bo wyniki sondaży są z tygodnia na tydzień inne". Pytany, jak ocenia fakt, że SdPl - według sondażu - weszłaby do Sejmu, a SLD nie, Oleksy odparł: "Parę dni temu było odwrotnie, więc my nie będziemy się tym epatować". 
Z kolei jeden z liderów LPR Zygmunt Wrzodak uznał badanie za "zwykłe oszustwo" i "walkę ze świadomością Polaków", bo "już tyle razy sondaże pokazywały przed wyborami, że LPR ma 200, 300 procent mniej niż uzyskiwała potem w wyborach".

Biorąc pod uwagę sondaż GW z 26.05.2005r przywództwo PiS-u się umacnia.

PBS zmierzył preferencje prezydenckie w tym samym dniu co parlamentarne. Dlatego też możemy sprawdzić, czy zwolennicy poszczególnych partii popierają "swoich" kandydatów na prezydenta. I tak:
• Lecha Kaczyńskiego popiera 64 proc. zwolenników PiS-u - to ten elektorat jest najbardziej „lojalny” wobec swojego kandydata;
• Donalda Tuska 46 proc. zwolenników PO;
• Marka Borowskiego 54 proc. zwolenników SdPl;
• Macieja Giertycha tylko 21 proc. zwolenników LPR - są oni najmniej „lojalni” wobec swojego kandydata;
• Andrzeja Leppera 59 proc. Samoobrony;
• Jerzego Szmajdzińskiego tylko 22 proc. zwolenników SLD: aż 26 proc. z nich popiera jego lewicowego konkurenta - Marka Borowskiego;
• jedyny niepartyjny kandydat - Zbigniew Religa - ma też ponadpartyjny elektorat: popiera go po 30 proc. zwolenników LPR i PSL (w tych grupach wygrywa z Kaczyńskim), w PO ma 18 proc. poparcia, w PiS-ie i SLD po 15 proc., a w Samoobronie, SdPl i PD - po 10 proc.
Badanie wykonane 21-22 maja przez PBS na 1015-osobowej reprezentatywnej próbie dorosłej ludności Polski

A kampania wyborcza w 2005r będzie brutalna, będą wyciągane wszelkie brudy od okresu przedszkolnego kandydatów. Jednak "uderzenia poniżej pasa" będą stosowali sami gracze-politycy.
Najbardziej wiedzy o siebie powinni się obawiać kandydaci z najwyższej półki, czyli "wielka trójka", która bez wątpienia będzie rozdawała karty:

1/ PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ , czyli PiS i prezydent Lech Kaczyński? premier Jarosław Kaczyński, czy Zbigniew Ziobro?
2/ PLATFORMA OBYWATELSKA, czyli PO i prezydent Donald Tusk?, premier Jan Rokita? 
3/ LIGA POLSKICH RODZIN, czyli LPR i prezydent Maciej Giertych
- konkurujący z Samoobroną i Andrzejem Lepperem, ale jego każdy może sobie po prostu zakupić.

Wzajemna nagonka kandydatów trwa, choćby tylko w formie "wojny teczkowej". 
I już spece od propagandy, zacierają ręce i szukują "haków". My też postaramy się o wiele ciekawostek... :-)

Teraz zostaną rozliczeni za błędy które zrobili, za niedouczenia się, arogancję, brak przewidywania, za wszelkie mataczenia, cwaniactwo i próby oszukiwania obywateli. 

Społeczeństwo wszystko to widzi, "jako całość" wie wielokrotnie więcej niż urzędnicy którzy go reprezentują, posiada olbrzymią obywatelską globalną wiedzę o wszystkim. Tu chciałbym zwrócić uwagę, że naukowcy, czy badacze, osoby mające faktyczną wiedzę konieczną dla dalszego rozwoju społeczeństwa nie bawią się w politykę, ponieważ taka zabawa jest dużo poniżej ich godności, dążeń i celów. Dlatego w polityce mamy tak dużo osób osób niewykształconych, cwaniaków i Żydów.   
Samo społeczeństwo do tej pory traktowało swoje "urzędnicze niemowlęta" z pobłażliwością wyrozumiałej matki. Ale nadszedł czas żeby wreszcie dorośli i zdali egzamin dojrzałości. 
Dzisiaj wyborcy będą oceniać wiarygodność kandydata na prezydenta, to czy jego wypowiedzi są zrozumiałe, czy sam wierzy w to co zapowiada, albo czy mataczy, czy kolejny aferzysta chce okłamać większość?
Czas zakończyć farsę, że Państwo jest dla polityków - to politycy są urzędnikami, którym tylko dano szanse na godne reprezentowanie Państwa i obywateli i za to wystawiona zostanie im ocena.
Chcesz tak mizernie skończyć jak politycy AWS czy SLD? Czy kasa to dla ciebie wszystko o co ci chodzi? Tak zapytamy.

Moja rada dla kandydatów:
SprawdĽ najpierw swą wiedzę i swoje osiągnięcia, żebyś nie musiał odpaść już w kwalifikacjach, żebyś faktycznie mógł wystąpić w finale... 

Jasne, że Żydzi jak zwykle mieszają i cały czas kombinują jak odzyskać praktycznie już utraconą władzę. Ostatni abstrakcyjny ich pomysł to połączenie dawnych PZRR-owców z Unią Wolności, czy nawet Unią Demokratyczną i stworzenie tzw. Partii Demokratycznej. Mamy kolejny przekręt takich polityków jak: Frasyniuk, Hausner, Gieremek, Balcerowicz, Belka, KwaśniewskiPrzed tym kolejnym matactwem ostrzega wszystkich prof. Jadwiga Staniszkis. 

Będziemy spotykać się z powszechną manipulacją - np. wchodząc na strony konkretnej partii, to ona w sondażach daje sobie najwięcej punktów.
Manipulacja danymi zawsze była i będzie - zawdzięczamy to władzy komunistycznej i utopijnemu socjalizmowi, który w ten papierkowy sposób wytwarzał swoje osiągnięcia. 
Ale naiwnych z pewnością i dzisiaj nie zabraknie.

Dzisiaj też przymierza się paru niezdecydowanych kandydatów - ostateczny termin wyborów przeniesiono na jesień i wielu chętnych jeszcze się czai, ale będziemy na bieżąco opisywać ich starania i szanse...
 
Ostatnio wpisał się na listę castingu Stan Tymiński - jest oficjalnym kandydatem Ogólnopolskiej Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP, a więc tradycyjnie coś powiemy o nim... kolejny bajer? Co ciekawe, jeszcze parę dni ponad setka instytucji (niektóre bardzo ciekawe)  figurowała jako twórcy OKO, a teraz znikli?, wycofali się? :-) Dla ciekawskich program OKO - już z moich stron, tak żeby nie znikł... Pierwsza konferencja prasowa kandydata Tymińskiego została zaplanowana na 7 czerwca. Tymiński przemówi na niej na pewno, ale czy jego trzecia żona Chinka Mulan, to nie wiadomo :-) powodzenia...

AKTUALNOŚCI - WYPOWIEDZI

Ruch Odrodzenia Gospodarczego zgłosił kandydaturę Adama Gierka, syna Edwarda Gierka, na prezydenta RP. Czy kandydatura Gierka może zburzyć dotychczasowy układ tych sondaży? 

Powiedzieli:
Roman Giertych (LPR), 
przedstawiając projekt uchwały: Wniosek Ligi ma tylko jeden cel, doprowadzenie do dymisji rządu i do przyspieszonych wyborów. Wybory pomogą skonstruować normalny rząd i pozwolą zająć się krajem.

Krzysztof Janik (SLD): 
Domagacie się dymisji rządu, używając do tego dziwnych argumentów. Przez ostatni rok rządów Belki zostało załatwione wiele spraw. Oczywiste jest, że Polska potrzebuje jeszcze kilku miesięcy spokoju, wiele rzeczy jest do zakończenia.

Eugeniusz Kłopotek (PSL): 
Ten rząd powinien odejść w polityczny niebyt. Mamy też dość zabawy w ciuciubabkę z Sejmem i opowiadania o wiewiórkach. Podczas wystąpienia premiera na sali powiało grozą. Oto pojawił się kandydat na dyktatora, któremu nie w smak demokracja, nie w smak parlamentaryzm, któremu najbliższa jest dyktatura proletariatu.

Jarosław Kaczyński (PiS)
Ten rząd powinien odejść, bo jest wyjątkowo nieodpowiedzialny, broni tego, co w III RP było najgorsze, podejmuje groteskowe inicjatywy, by wzmocnić obronę najgorszego, co powinno być odrzucone.

Donald Tusk (PO): 
Gdybym zanalizował dokładnie to, co pan premier dziś powiedział, to słyszeliśmy lidera rodzącej się opozycji wobec własnego rządu. 
Więc na dobrą sprawę dziwię się, że nie widzę pańskiego wniosku pod uchwałą LPR. To jest logiczny wniosek pańskiego wystąpienia: pan ma dosyć tej większości sejmowej, my mamy dosyć tej większości sejmowej i Polska ma dosyć tej większości sejmowej.

Logiczne, że w różnych sondażach te cyfry i miejsca zmieniają się. Postaramy się dla każdego kandydata utworzyć specjalną stronę z jego notowaniami i referencjami.
- hmmm, gdzieś tam niewyceniony zostaje Jan Rokita, kombinuje Józef Oleksy, czy Włodzimierz Cimoszewicz? - o nich też się plotkuje. Gdzieś tam jeszcze zapodział się m.in. Tomasz Lis 
i nic nie ma o pierwszym oficjalnym kandydacie  kampanii na prezydenta - Liwiuszu Ilaszu 
Ale ostatnio też bardzo aktywny jest kardiochirurg - polityk Zbigniew Religa. 

Dodatkowo też, niby ostateczna decyzja Jolanty Kwaśniewskiej o nie kandydowaniu, wcale nie jest tak ostatecznie ostateczna, co z uśmiechem  powiedział prezydent Aleksander Kwaśniewski 30.12.2004r w wywiadzie dla TVN24.
  - Moja żona podjęła decyzję, że nie wystartuje w wyborach prezydenckich - 
ale Kwaśniewski pytany, czy będzie namawiał żonę do kandydowania, odpowiedział: 
- Myślę, że to jest niemożliwe".... i...?
- Świat jest pełen niespodzianek... - zażartował. 
Jednak, tak "na poważnie", wyklucza taką możliwość, a może nie chce zdradzać "czarnego konia" SLD?
Co ciekawe, jak wynika z opublikowanego sondażu "Rzeczpospolitej", w połowie grudnia 2004r nadal najwięcej statystycznych Polaków  najchętniej w fotelu głowy państwa widzieliby właśnie Jolantę Kwaśniewską... i dynastię Kwaśniewskich?
Olek lubi oglądać słupki popularności... zaryzykuje?

Przypomnijmy sobie trochę.
W wyborach z 2000r? -było aż 12 chętnych kandydatów, heee, tak jak apostołów?... z np. Andrzejem Olechowskim?, Marianem Krzaklewskim? Januszem Korwinem-Mikke? czy Jarosławem Kalinowskim? -  i oczywiście Lechem Wałęsą - podda się, czy będzie po raz kolejny walczył, żeby przegrać? 
Andrzej Lepper zapewne zaryzykuje kolejna przegraną...
Dzisiaj już gdzieś w tym politycznym castingu zaginęli tacy kandydaci jak: Piotr Ilkonowicz, Jan Łopuszański, Dariusz Grabowski Bogdan Pawłowski, Tadeusz Wilecki... kto ich zastąpi? 
...tak, jest jeszcze wiele niewiadomych... za Tymińskiego, niewiadomą X ma być  Liwiusz Ilasz - adwokat z USA. - kto jeszcze z "turystów" wpadnie na taki pomysł? - zobaczymy... w końcu w polskiej polityce wszystko jest możliwe...

a jakie były wtedy przewidywania na kadencje tych dwunastu apostołów? - zobaczymy, jak będzie teraz...
1. Aleksander Kwaśniewski - 61,5 % poparcia 
2. Andrzej Olechowski - 14,9 % poparcia 
3. Marian Krzaklewski - 13,7 % poparcia 
4. Jarosław Kalinowski - 3,4 % poparcia 
5. Andrzej Lepper - 2,6 % poparcia 
6. Jan Łopuszański - 1 % poparcia 
7. Janusz Korwin-Mikke - 0,9 % poparcia 
8. Lech Wałęsa -0,8 poparcia 
9. Dariusz Grabowski - 0,5 % poparcia 
10. Piotr Ilkonowicz - 0,1 % poparcia 
11. Bogdan Pawłowski - 0,09 % poparcia
12. Tadeusz Wilecki - 0,09 % poparcia .... i to się sprawdziło...

 strona w opracowaniu... tak na bieżąco... 
i tak na koniec
program P.S.P.N.P.  - Polonijne Stowarzyszenie Patriotów Narodu Polskiego

Obecny rok stawia przed nami trudne zadanie i obowiązek. 
Będziemy wybierać prezydenta. W imię polskiej racji stanu konieczne jest, aby był to człowiek kierujący się w życiu prywatnym i publicznym katolickim kodeksem etycznym. Musi to być ktoś, dla kogo sprawą nadrzędną jest Polska i Polacy. Powinien to być człowiek, który przynosi chlubę Polakom na arenie międzynarodowej. Nowy prezydent powinien być na tyle ostrożny i zapobiegliwy, by w skomplikowanej sytuacji międzynarodowej prowadzić politykę, która nie zaszkodzi Polsce, a w perspektywie przyniesie nam korzyści. Powinien to być człowiek odważny, który bez lękliwego czapkowania eurokratom z Brukseli, z mądrością i godnością prawdziwego męża stanu reprezentowałby Polskę w świecie. Chodzi więc o męża stanu z prawdziwego zdarzenia, który zerwałby z dotychczasową tradycją miernych, milutkich, krzykliwych i umoczonych w różnych aferach. (...)
Marek Zep, Warszawa [za http://www.ojczyzna.pl/ ]

Nowe publikacje o tematyce aferalnej i korupcyjnej: 
ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI - JAKI PREZYDENT, TAKIE PAŃSTWO
KIM NAPRAWDĘ JEST PREZYDENT R.P.???? ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI, CZY MOŻE STOLZMAN???
NIEZNANE FAKTY Z ŻYCIA KWAŚNIEWSKIEGO - KOLEJNA AFERA SLD?
"CZY JOLANTA KWAŚNIEWSKA  MA SZANSE  ZOSTAĆ PREZYDENTEM RZECZPOSPOLITEJ???"
czy fundacje "piorą pieniądze?" , zostały tylko krzyż narodu polskiego? - Judaizm, czyli "Jak rozpoznać Żyda".
10 kłamstw Aleksandra Kwaśniewskiego??? - a co na to Unia Europejska ? - podaj dalej...

TAJNE - JAWNE TAJEMNICE PAŃSTWOWE?
Raport o działalności pułkownika Władimira Ałganowa z KGB w sprawach:
Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, Premiera Józefa Oleksego i Leszka Millera, szefa MSWiA oraz Ministra Spraw Zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza, Ministra Skarbu Wiesława Kaczmarka, oraz biznesmena Jana Kulczyka.
Jedwabne tylko dla Żydów? i witryna OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO  i dodatkowo:

Tym samym dochodzimy do setna sprawy, czy "Raportu o stanie sądownictwa polskiego"

Zapraszamy wszystkich sędziów, prokuratorów, adwokatów, polityków i resztę urzędniczego "badziewia" zamieszanego we wszelkie oszustwa do ogólnopolskiej "czarnej listy Raczkowskiego"... 
miłego towarzystwa wzajemnej  adoracji w ukrywaniu durnowatych kantów... 
wierzcie mi, że prawda zawsze na wierzch wypłynie...., zresztą już ja się o to postaram... 

www.aferyprawa.com - Niezależne Wydawnictwo Internetowe "AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE" Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich 
i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI.
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądĽ dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Chynna
05-01-2015 / 00:34
This inortmaoifn is off the hizool! qwbshosvyds.com [url=fvhrmntpn.com]fvhrmntpn[/url] [link=dhkncd.com]dhkncd[/link]
~Zsanett
24-12-2014 / 04:32
That's really thninikg" rel="nofollow">emmadn.com">thninikg of the highest order
~Andries
20-12-2014 / 10:47
So excited I found this article as it made things much qukreic!