Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
24 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-12-2011

Gaz łupkowy – Szokujące Fakty i Mity na YouTube: PRZEKAZUJĄC GAZ FIRMOM ZAGRANICZNYM PAŃSTWO POLSKIE ODDAŁO KONTROLĘ NAD DYSTRYBUCJĄ GAZU FIRMOM KOMERCYJNYM

Kilka słów wstępu. Polskie poszukiwania nafty i gazu to nie żadna zacofana i nieznana formacja.

Już w roku 1956 powstała firma Poszukiwania Nafty i Gazu Nafta Sp. Z o.o. w Pile jest:

# odkrywcą blisko 100 złóż ropy naftowej i gazu ziemnego na obszarze całej Polski,

# odkrywcą największych w Europie złóż miedzi [Lubińskie Zagłębie Miedziowe 1957-1959),

# odkrywcą największego w Polsce złoża węgla brunatnego (Bełchatów 1961),

# wykonawcą pierwszych w Polsce wierceń kierunkowych (1973),

# wykonawcą kilkunastu kontraktów wiertniczych na trzech kontynentach.

To, że zasoby gazu łupkowego znane są w Polsce od lat nie jest żadną tajemnicą. Tak jak tajemnicą poliszynela jest dlaczego tak bez głowy - rozporwadza się wszystko, wszystko co możliwe, aby tylko starczyło apanaży dla polityków. Już nie na szpitale, szkoły, drogi tylko właśnie na pieniądze dla polityków którzy kręcą, i mamią nas na okrągło.

Ta konkluzja nie dotyczy jedynie Polski, to jest globalna „choroba” polityków. Wszędzie gdzie tylko uda się banksterom wejść w konszachty z tzw. politykami sprawa zadłużenia kraju jest tylko kwestią czasu. Dzisiaj wytykana palcami jest Grecja, niby to chcą jej pomóc, ale ta pomoc to przyciskanie do dalszych pożyczek, by później, już po kompletnym zadłużeniu, przejąć cały majątek Grecji, włącznie z narodem.

Postawienie Polski pod mur finansowy to już tylko kwestia czasu. Wygląda na to, że kolejne rządy po zakończeniu jednoznacznej okupacji przez ZSRR przeszły na bardziej wyrafinowane drenowanie społeczeństwa polskiego z wyraźnym poparciem zachodnich finansistów. Same deklaracje i pięknie ufryzowane słowa to jedynie maskarada, król jest nagi! Kwestia tylko tego, że dworzanie jeszcze jakoś się żywią przy pańskim stole. Czas jednak wolności już minął.

W filmie na YouTube przedstawionych jest szereg mitów naszej niemocy w samostanowieniu o gazie łupkowym. Zachęcamy do obejrzenia filmu. Link na początku artykułu.

Koncesje trzeba było dać kapitałowi zagranicznemu, bo on ma pieniądze, a Polski nie stać na wydobywanie gazu!

Na filmie, prelegentka zdecydowanie twierdzi, że to jest nieprawda - Polskę stać, z tym, że się Polaków o tym nie informuje:

Suma opłat za wydanie koncesji dla podmiotów zagranicznych - ok. 30 mln zł.

PGNiG w roku 2009 miało 1,5 mld zysku, a w 2010 r. - 2,5 mld zł. Ten dochód mógłby w całości zrealizować projekt rozpoznania i wydobycia gazu łupkowego, jeśli byłby potrzebny i uzasadniony dla interesu Polski i jej obywateli - a nie jest. Kto o tym zadecydował i dlaczego?

Nakłady Polski na badania: 9 tys. Otworów, w tym ok. 3 tys. Otworów głębokich (obecny koszt 1 otworu głębokiego to ok. 50 mln zł) - ok. 200 mld zł.

Koszt uzyskania archiwalnej informacji geologicznej dla podmiotu zagranicznego na obszarze ok. 1000 km2 to 137 000 zł!!! (źródło) koncesja dla Strzelecki Energia sp. Z o.o - kapitał amerykański).

Inną bajką rozpowszechnianą przez rząd to uniezależnienie się od dostaw gazu z Rosji. Nieprawda.

Gaz łupkowy nie jest już nasz. Został przekazany komercyjnym podmiotom zagranicznym na zasadach koncesji w formule bezprzetargowej.

Przekazując gaz firmom zagranicznym państwo polskie oddało kontronlę nad dystrybucją gazu firmom komercyjnym. Firmy te mogą zostać przejęte przez Gazprom [udziały, umowy handlowe, akcje, itp.) wraz z koncesjami, które są przekazywane bez kontoli państwa wg. nowego prawa geologicznego i górniczego.

Został stworzony (celowo?) mechanizm pozwalający na przejęcie zasobów gazu przez podmioty obce.

Firma komercyjna wydobywająca gaz z polskich złóż może, ale nie musi sprzedawać go na polski rynek. Nie ma żadnych uregulowań prawnych. Jest wolny rynek i wolne ceny. Za gaz z naszych złóż możemy płacić drożej aniżeli za gas z Rosji.

Gaz łupkowy
Szokujące Fakty i Mity
– Za You Tube:

http://www.youtube.com/watch?v=RvwEGLrATAk

Za: http://www.polishclub.org/2011/11/08/przegazujac-gaz-firmom-zagranicznym-panstwo-polskie-oddalo-kontronle-nad-dystrybucja-gazu-firmom-komercyjnym-gaz-lupkowy-szokujace-fakty-i-mityvideo/

Sprawy tematyczne poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.