Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA EXSPOZE DONALD TUSK GRA NA PRZETRWANIE Expoze Donalda Tuska - obiecanki dla naiwnych i zagrywka na na wymęczenie słuchaczy.

Expose miało trwać od godziny 9 do 10.30. Zaczęło się o 9.10, a potrwało do 12.15. Posłowie z trudem wytrzymywali tak długie przemówienie.

W expose premiera jak zwykle usłyszeliśmy typowe "polityczne wodolejstwo". Premier, podobnie jak jego poprzednicy poruszył wszystkie sprawy Państwa, czyli zrównoważenie budżetu, obniżenie podatków, pomoc najsłabszym, wprowadzenie euro i podobne bajery obiecanki - cacanki. Co z tego, zabrakło jak zwykle konkretów: kiedy i jakie podatki będą obniżane, w którym roku rząd chce przyjąć wspólną walutę, jak obniżyć deficyt przy zwiększonych wydatkach i niższych podatkach.

Nie wszyscy wytrwali na sali obrad. Nawet ci z koalicji nie było w stanie ukryć znudzenia. Można było odnieść wręcz wrażenie, że wielu przysnęło. Sam Kaczyński też nie wyglądał najlepiej.

Zbigniew Girzyński, poseł z PiS-u już w trakcie expose wpisał na swoim blogu: mamy wreszcie cud: Donald Tusk to Fidel Castro polskiej polityki - nawiązując do wielogodzinnych przemówień kubańskiego przywódcy. Tak więc ponad trzygodzinne przemówienie Tuska przejdzie do historii nie ze względu na treść, ale na czas trwania. Jednak wątpliwe, żeby grą na czas przedłużył swoje rządy.

Typowe slogany to:
- Liberalna polityka gospodarcza i solidarna polityka społeczna - to nasza propozycja"
- Polaków nie trzeba zmieniać, trzeba zmieniać warunki życia na lepsze"
- Będziemy stać na straży praw pracowniczych, ale też zmienimy prawo, by pracodawcom było łatwiej" - mówił.
- Musimy zapewnić wzrost płac pracownikom sektora publicznego - na tym polega sprawiedliwość państwa.
- Tylko umysły zanurzone w socjalizmie nie biorą pod uwagę, że ludzie wolni - nie skrępowani skomplikowanymi przepisami - wytwarzają coraz więcej dóbr" - stwierdził w podsumowaniu.

Obiecał jak każdy jego poprzednik, że podstawą dla jego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków i danin publicznych przy jednoczesnym zwiększaniu wydatków na cele publiczne, zapewniając, że to możliwe.

.... hee, wszędzie, ale raczej nie w Polsce.
Trzymamy Tuska za słowa - milion mieszkań w ciągu roku i 300 km autostrad - nie ma sprawy, poczekamy, sprawdzimy, obliczymy... :-)

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.