Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
31 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA ŻYDOWSKICH POLITYKÓW Z PO MASZ KASE WYGRYWASZ WYBORY ZOSTAJESZ POSŁEM POSŁOWIE MILIONERZY Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ

Dlaczego wygrało wybory PO? - i kto wygrywa wybory? - proste, ten kto ma kase. Posłowie milionerzy z Platformy...

Ponad osiemdziesięciu milionerów zasiada w Sejmie obecnej kadencji. Tak wynika z analizy poselskich oświadczeń majątkowych, którą przeprowadził Money.pl.

Najwięcej - aż 41 - posłów legitymujących się majątkiem powyżej miliona złotych jest w klubie parlamentarnym Platformy Obywatelskiej, zaś w Prawie i Sprawiedliwości takich parlamentarzystów jest 23. Niewielu mniej wywodzi się z Lewicy i Demokratów. Choć LiD ma jedynie 53 przedstawicieli na Wiejskiej, aż 16 z nich może się pochwalić ponad milionowym majątkiem. To najwięcej w stosunku do liczby posłów. Listę milionerów uzupełniają dwaj ludowcy.
Majątki posłów zostały oszacowane na podstawie danych dostępnych jedynie w deklaracjach majątkowych. Nie był brany pod uwagę majątek nieoszacowany, jak również wszelakie zobowiązania.

Wynikiem przyjęcia takich kryteriów oceny jest dopiero trzecie miejsce uznawanego za najbogatszego polskiego parlamentarzystę - Janusza Palikota. Sumując pozycje z jego oświadczenia majątkowego wynika bowiem, że poseł PO dysponuje majątkiem o wartości ponad 8,5 mln złotych. W rzeczywistości jednak do tej kwoty należałoby także doliczyć udziały w spółkach Żołądkowa S.A. oraz Kresy. I to zapewne one zarządzają pieniędzmi uzyskanymi przez Palikota ze sprzedaży ponad 40 proc. udziałów w Polmosie Lublin za co - według szacunków - otrzymał 80-90 milionów złotych.

Podobnie wygląda sytuacja ministra sportu Mirosława Drzewieckiego. Według złożonego przez niego oświadczenia poza oszczędnościami oraz nieruchomościami jest on także posiadaczem 33 procent udziałów w spółce Moda Star.

TOP 10 POSŁÓW MILIONERÓW:

1. Mirosław Koźlakiewicz (PO) - 18 mln 122 tys. zł (482 tys. zł oszczędności)

PAP/Radek Pietruszka
Głównym składnikiem majątku posła Platformy jest 111 hektarowe gospodarstwo rolne o wartości 10,5 mln złotych oraz dwie fermy drobiu wycenione na 10 mln złotych. Ponadto jest on także właścicielem 4 mieszkań na wynajem, 300 tysięcy złotych oszczędności i polisy emerytalnej w Comercial Union na ponad 182 tysiące złotych.


2. Roman Kosecki (PO) - 8 mln 580 tys. zł (835 tys. zł)


PAP/Bartłomiej Zborowski
Roman Kosecki dorobił się na piłce. W latach 90. był jednym z najlepszych polskich piłkarzy, który jako jeden z nielicznych grał w liczących się europejskich klubach. Po odejściu na początku lat 90. z Legii Warszawa grał kolejno w tureckim Galatasaray Stambuł, hiszpańskiej Ossasunie Pampeluna, słynnym Atletico Madryt oraz francuskim Nantes. Z tym ostatnim osiągnął swój największy sukces - awans do półfinału Ligi Mistrzów w 1995 roku. W głównej mierze na majątek Romana Koseckiego składają się nieruchomości. Dom w Konstancinie wyceniany na 3,9 miliona złotych oraz cztery działki o wartości ponad 4,2 miliona złotych. Większość z 835 tysięcy oszczędności poseł PO ma ulokowane w euro i dolarach.

3. Janusz Palikot (PO) - 8 mln 532 tys. zł (1 mln 32 tys. zł)

PAP/Radek Pietruszka
Ten niedoszły doktor filozofii majątek zgromadził dzięki alkoholom. Najpierw stworzył od podstaw największego na rynku producenta win musujących firmę Ambra. Następnie w 2001 roku kupił Polmos Lublin, producenta słynnej wódki ,,Żołądkowej Gorzkiej", którego akcje w 2005 roku zadebiutowały na GPW. Przed wyborami w 2005 roku wycofał się z działalności biznesowej. Jesienią 2006 roku sprzedał, pozostające w jego posiadaniu akcje Polmosu Lublin.
Obecnie majątek Palikota, to połowa praw do zespołu pałacowo - parkowego w Jabłonnej, udziały w spółce Kresy i Żołądkowa S.A. oraz obrazy i meble o wartości 2,5 miliona złotych.
Janusz Palikot poza biznesem i polityką udziela się także na niwie kulturalnej. Wspomaga finansowo wiele instytucji kulturalnych, między innymi Międzynarodowy Festiwal ,,Konfrontacje Teatralne" i Teatru Provisorium. Był także głównym udziałowcem wydawcy tygodnika Ozon.

4. Radosław Sikorski (PO) - 8 mln 10 tys. zł (310 tys.zł)

EPA/PAP
Radosław Sikorski jest jednym z najbardziej znanych polskich polityków. Po raz pierwszy ministrem został w 1992 roku, kiedy w rządzie Jana Olszewskiego objął stanowisko wiceszefa MON. Następnie w latach 1998-2001 był wiceministrem MSZ, a w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskigo sprawował funkcję ministra obrony narodowej. Obecnie szefuje polskiej dyplomacji.
Obok bogatego dossier politycznego Radosław Sikorski jest także majętnym człowiekiem. Jest właścicielem pałacyku na Kujawach, którego wartość wynosi około 6 milionów złotych oraz 170 metrowego mieszkania wycenianego na 1,7 miliona złotych. Ponadto w złotych, euro i dolarach oraz w funduszach inwestycyjnych polskich i amerykańskich ma ulokowane ponad 300 tys. złotych. W rubryce składniki mienia ruchomego Sikorski umieścił motocykl wojskowy z koszem.

5. Andrzej Gut-Mostowy (PO) - 7 mln 681,5 tys. zł (1 mln 11,5 tys. zł)

Na majątek posła PO w głównej mierze składa się osiem działek w Zakopanem. Ich szacunkowa wartość wynosi ponad 6,2 miliona złotych. Andrzej Gut - Mostowy jest także właścicielem domu o powierzchni 230 m. kw., którego wartość wynosi 450 tysięcy złotych. Ponadto dysponuje oszczędnościami w kwocie ponad miliona złotych oraz udziałami spółce, która jest właścicielem hotelu ,,Sabała" przy zakopiańskich Krupówkach.

6. Mieczysław Golba (PiS) - 3 mln 817,6 tys. zł (37,6 tys. zł)

PAP/Jacek Turczyk
Według oświadczeń majątkowych Mieczysław Golba jest najbogatszym posłem Prawa i Sprawiedliwości. Na jego majątek składa się przedsiębiorstwo obróbki drewna (3,2 mln złotych), a także dom i mieszkanie wyceniane w sumie na około 0,5 mln złotych. Oszczędności posła wynoszą prawie 38 tysięcy złotych.


7. Andrzej Halicki (PO) - 3 mln 736 tys. zł (286 tys. zł)


PAP/Tomasz Paczos
Podobnie jak w przypadku większości poprzedników główny składnik majątku Andrzeja Halickiego stanowią nieruchomości. Poseł PO posiada dom o wartości 2,5 miliona złotych oraz trzy mieszkania, których wartość wynosi 950 tysięcy złotych. Na kontach bankowych parlamentarzysta zgromadził 286 tysięcy złotych.

8. Jan Kamiński (PSL) - 3 mln 500 tys. zł (20 tys. zł)


PAP/Jacek Turczyk
Główny składnik majątku najbardziej majętnego posła PSL to 44 hektarowe gospodarstwo rolne o wartości około 2 milionów złotych, które w 2006 roku przyniosło prawie 200 tysięcy złotych dochodu. Ponadto Jan Kamiński posiada dom wyceniany na prawie 1,5 miliona złotych.
Posłowi PSL grozi utrata mandatu w związku z naruszeniem konstytucyjnego przepisu, który zakazuje parlamentarzystom korzystania z majątku narodowego. A poseł obok swoich 44 hektarów dzierżawi dodatkowo prawie 130 hektarów od Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa.

9. Adam Wykręt - 3 mln 332,7 tys. zł (30 tys. zł)

PAP/Jacek Turczyk
Adam Wykręt jest właścicielem piekarni, której wartość wynosi 850 tysięcy złotych oraz czterech innych nieruchomości na łączną kwotę ponad 2,4 miliona złotych. Natomiast na koncie bankowym poseł zgromadził 30 tysięcy złotych.


10. Zbigniew Religa - 3 mln 15 tys. zł (1 mln 965 tys. zł)


PAP/Radek Pietruszka
Zbigniew Religa to nie tylko słynny kardiochirurg i były minister zdrowia, ale także bardzo oszczędny człowiek. Spośród posłów jedynie minister sportu Mirosław Drzewiecki ma większe od niego oszczędności. W jednostkach funduszy inwestycyjnych oraz na lokatach złotowych i walutowych profesor Religa odłożył prawie 2 miliony złotych. Ponadto wspólnie z żoną jest właścicielem domu o wartości 900 tysięcy złotych oraz domku letniskowego na działce o powierzchni niemal 1000m. kw. wycenionwgo na 150 tysięcy złotych.

Arkadiusz Droździel

Artykuły o podobnej tematyce:
Tusk zabawny, bezmyślny, nawiedzony, władczy i pusty - zebrane z netu....

To że PO to nie tylko "przechrzty polityczne" o tym mówi cała Polska...
PO, która szła do wyborów z hasłami respektowania zasad, generuje mechanizmy korupcyjne
Kilka cytatów z prasy na temat zdziecinniałego i próżniaczego Donalda Tuska - Czy będzie kolejny
Z CYKLU "NIEBEZPIECZNE TEMATY" - PRAWDA O TUSKU I JEGO RODZINIE.
ANTY-TUSK - tylko zakłamanie w obronie prawa Polaków do prawdy o własnej przeszłości?
Ciemna strona "jasnej mocy" Donalda Tuska?
Poszukiwacze zaginionego elektoratu - czyli oszustwa sondażowe...
Karty władzy już praktycznie rozdane - o co żebrze przegrany Tusk w spotkaniu ostatniej szansy?

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.