Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
3 grudnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 28-11-2014

DOŚĆ  OSZUSTW  WYBORCZYCH ! Protest rozpocznie się wieczorem w niedzielę 30 listopada 2014 r o godz. 21 pod gmachem Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie przy ul. Wiejskiej 10 /tuż obok Sejmu/ .

Zapraszamy patriotów na wiec w obronie elementarnych zasad wolnych i demokratycznych wyborów.

Zgromadzenie koordynuje Stowarzyszenie byłych więźniów politycznych NIEZŁOMNI.  

Jest to INCJATYWA PONAD PODZIAŁAMI dla wszystkich świadomych patriotów i obywateli Rzeczpospolitej.

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.protest-pod-pkw.pl/

oraz  telefonicznie u koordynatora Pana Zygmunta Miernika  

Tel. 505 770 567

                          Nie bądź bierny! Zawiadom innych.

STOP  BEZKARNOŚCI OSZUSTW  WYBORCZYCH !

Polecamy także:

Grzegorz Braun w sądzie – dobitne przemówienie

http://www.youtube.com/watch?v=eQzEZhu5DYs

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Oświadczenie Ewy Stankiewicz

http://niezalezna.pl/61693-oswiadczenie-ewy-stankiewicz

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adam Słomka „Wolne wybory” to m.in. efekt tajności procedur i likwidacji nadzoru

http://kpn-1979.pl/artykuly/item/521-wolne-wybory-to-m-in-efekt-tajnosci-procedur-i-likwidacji-sadowego-nadzoru

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jadwiga Chmielowska:   Po prostu ŻENADA

http://solidarni2010.pl/29491-jadwiga-chmielowska-po-prostu-zenada.html

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Relacje "na żywo" podczas protestu w PKW (niepoprawneradio.pl) oraz podczas procesów politycznych E.Stankiewicz i G.Brauna. To było prawdziwe dziennikarstwo a nie klepanie ozorem mądrali w ciepłych pieleszach studia. Polska potrzebuje czynu!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Obecne państwo, III RPRL jest względnie szczelne, co oznacza, że ogniwa łańcucha niewoli zachodzą jedno na drugie, jedno drugie warunkuje. Jedne są ważniejsze od innych (nadrzędne), inne mniej ważne (poślednie) itd. Dlatego niewiele sensu ma „reforma państwa” wycinkowa, bowiem system każdą zmianę przekształci w zaprzeczenie jej istoty, adaptuje do swych celów. Zmiana musi być całościowa i nie może zaczynać się od komina albo dymu z komina, a od fundamentów. Od zworników totalitarnego państwa. Od najważniejszych ogniw łańcucha niewoli.

Obecne „sądy” są zależne od rządu - to twarde fakty, statystyki - i na rozkaz orzekają co im się każe. Nawet gdy kamera zarejestruje morderstwo to sędzia powie, że np. to go nie przekonuje, i tyle. Dlatego sądy niezależne od rządu to w większości przypadków podstawa istnienia państwa, społeczeństwa, jakkolwiek rozumianej społeczności. Sądy niezależne - to dziś tylko ławy przysięgłych o składzie losowanym do każdej sprawy, jak w USA i W. Brytanii.

Na  blogu M.Cysewskiego często opisywane są sprawy sądowe. Sądy bowiem są ważniejsze od wyborów. Zresztą... zaraz przekonają się państwo sami - wkrótce rusza konkurs kabaretów, jakim będzie sądowe rozpatrywanie protestów wyborczych.

Powagę sytuacji w kontekście wyborów podkreśla i przy tej okazji swe postulaty zmian przypomina Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu z Bielska-Białej, bardzo zasłużone w walce z bezprawiem sądów, kierowane przez pana Jerzego Jachnika. Wklejam in extenso (kursywą) z tekstu ogłoszonego na Facebooku

Przypominamy wszystkim o co walczymy. Czy jeszcze nie zauważyliście Państwo, że fundamentem państwa jest wymiar sprawiedliwości. Każdej komisji wyborczej przewodniczy sędzia. No i mamy co sami chcemy. Zamiast politykować, tworzyć beznadziejne partie utwórzmy ruch, który zbuduje fundament demokracji. Zacząć musimy od sądownictwa i prokuratury. Tymczasem w sejmie jest nowelizacja kpc - tak samo durna jak wprowadzona już nowelizacja kpk. Np. nagrywać rozprawę w sprawie cywilnej będzie można wyłącznie za zgodą genialnego jak zwykle sędziego !!!!! Czy nie widzicie co z nami wyprawiają.

Tymczasem:

Konieczne są radykalne, a nie pozorne zmiany w polskiej prokuraturze i sądach. 

W zastraszającym tempie od 20 lat szerzy się zakaźna choroba bezprawia - w wydaniu prokuratorów i sędziów (w tym wielu  dyspozycyjnych i bezkarnych zbrodniarzy komunistycznych). Panuje w wśród nich wszechwładna arogancja, nepotyzm a także nieczytanie akt spraw. Akty oskarżenia i wyroki zależne są od wpływów politycznych, lokalnych układów oraz zasobności portfela.

To jest katastrofa polskiej demokracji, ponieważ nie ma państwa bez sprawiedliwości i nie ma sprawiedliwości bez prawa. Tymczasem w Polsce brakuje jednego i drugiego.

Nasze cele

1.Natychmiastowe wprowadzenie nagrywania przesłuchań, rozpraw karnych, cywilnych i administracyjnych na wniosek uczestnika postępowania..

2. Likwidacja reliktu komunizmu i pełne dopuszczenie stowarzyszeń broniących praw człowieka do rozpraw i posiedzeń w sprawach karnych, cywilnych i administracyjnych za zgodą uczestnika - z pełnymi uprawnieniami czytania akt, składania wniosków dowodowych, zadawania pytań, pisania zażaleń.

3. Jawnego dla obywatela przydzielania określonym sędziom spraw cywilnych, karnych i administracyjnych.

4. Umożliwienie obywatelowi składania prywatnych aktów oskarżenia bezpośrednio do sądu, w sytuacji kiedy odmawia wszczęcia śledztwa prokuratura.

Obecnie prokuratorzy umarzają oczywiste przestępstwa, chroniąc osoby politycznie ustosunkowane. Przechodzą one co prawdą iluzoryczną kontrolę sądową na posiedzeniach ,jednak na wskutek takiej drogi stworzył się niebezpieczny zwyczaj prawomocnego umarzania przestępstw. Prokuratorzy bowiem nie czynią żadnych ustaleń z urzędu, zaś sądy seryjnie je umarzają nawet - nie znając akt sprawy

5. Zmiany przepisów o kasacji, jako niezgodne z art. 32 Konstytucji RP.

Obecne przepisy umożliwiają prokuraturze wielokrotne kasacje na niekorzyść obywatela, co powoduje jego wieloletnie nękanie i wymuszanie wyroków skazujących. Z kolei sam obywatel nie może w wielu przypadkach wnieść kasacji.

6. Możliwości składania zażaleń na postanowienia sądów i prokuratur dotyczące kierowania na badania psychiatryczne.

7. Odpowiedzialności dyscyplinarnej, cywilnej i karnej funkcjonariuszy publicznych w tym sędziów i prokuratorów

8. Uważamy, że w Polsce z powodu nadmiernej ilości wydawania wyroków niezgodnych z prawem winna powstać instytucja tzw. REWIZJI NADZWYCZAJNEJ, którą od każdego prawomocnego wyroku, w każdym czasie i każdej sprawie mógłby złożyć np. Rzecznik Praw Obywatelskich.

Najlepiej sensowność tych postulatów oddaje punkt 8. Tak się składa, że Rzecznik Praw Obywatelskich już teraz ma możliwość składania kasacji „od każdego prawomocnego wyroku”. I nawet z niej korzysta. Nie pamiętam statystyk, ale wniósł kilkadziesiąt kasacji w zeszłym roku. No i co z tego, skoro wniosków o kasację dostał kilka tysięcy? Wniosków tych nawet nie mógł przeczytać (co dopiero przeczytać akta spraw) - jest to fizycznie niemożliwe; RPO ma za mało pracowników. Co zmieni się w sytuacji RPO, a zwłaszcza ofiar RPO i sądów, gdy postulat 8 Stowarzyszenia zostanie zrealizowany i zamiast „kasacji RPO” będzie „rewizja nadzwyczajna RPO”?

Na moje wnioski do RPO o inicjatywę nowelizacyjną - choćby taki: http://naszeblogi.pl/49500-gehenna-malgorzaty-grzechnik-odslona-3-jawnosc-rozpraw - RPO już nawet nie odpisuje.

Prawda jest taka, że jeśli nie obywatele orzekają w sądach, to orzekać będzie dalej kto inny. Ten „kto inny”, czyli nasłany z Warszawy „sędzia”, z reguły orzeka wg poleceń, a nie zgodnie z obywateli wyobrażeniem sprawiedliwości. Jeśli to się nie zmieni, to nie zmieni się nic. Weźmy punkt 4. Słusznie państwo powiadają, że dziś prokuratorzy chronią przestępców, a ich postanowienia zaklepują sądy (ponad 99% przypadków). Ale tego nie zmienią prywatne akty oskarżenia, bo wtedy te same sądy zamiast zatwierdzać postanowienia prokuratury będą tych samych przestępców uniewinniać ciągle w 99% tych samych przypadków. Zmieni się tylko nazwa, i nic poza tym. 

Musi zmienić się system orzekania, to jest podstawa wszystkiego.

Lećmy po kolei.

Postulat 1 - nagrywanie rozpraw nie ma związku z niesprawiedliwością orzeczenia, co najwyżej pomaga nagłośnić niesprawiedliwość - ale rozgłos sędziowie mają w d...

Postulat 2: możliwość udziału stowarzyszeń nie ma związku z niesprawiedliwością orzeczenia. Przedstawiciele stowarzyszeń mogą przemawiać na rozprawie choćby 3 dni, a potem sąd i tak zrobi swoje. Co innego, gdyby stowarzyszenia mogły głosować nad treścią wyroku.

Postulat 3 jest chybiony, zmiana sędziego nic nie daje ofierze; wśród sędziów nie ma poważniejszych różnic postaw. Zresztą sędziom przydziela się sprawy – wg mojej wiedzy szczątkowej (z 1 sądu) bez poważnych przewałów, a wynik jest ten sam.

Postulat 4 j.w., możliwość wniesienia aktu oskarżenia nic nie da jego autorowi, jeżeli nie ma on wpływu na treść wyroku.

Postulat 5: szersze możliwości wniesienia kasacji dają ofiarom to samo co w postulacie 4 możliwość wniesienia aktu oskarżenia, czyli NIC. Zapewniam że autor kasacji nie wpłynie na wyrok Sądu Najwyższego.

Postulat 6: a niby kto będzie rozpatrywał zażalenie na skierowanie na badanie psychiatryczne? Czy nie koleżanka/kolegi sędziego lub prokuratora, który skierował? Zresztą zażalenie takie już dziś przysługuje (to dłuższy temat) i już dziś nic nie daje.

Postulat 7: odpowiedzialność taka już dziś w Polsce funkcjonuje, a orzeczenia w tych sprawach wydają koleżanki i koledzy sędziów i prokuratorów. Skutki sami państwo widzą. O postulacie 8 już pisałem.

                    Fragment  z  bloga 

Mariusz Cysewski

http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn

http://mariuszcysewski.blogspot.com

http://www.facebook.com/cysewski1


Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~czerwony szyld
01-12-2014 / 11:14
i co wygrały układy na które mamy haki ;-) No to jedziemy. Mamy bilety kosmiczne na 4 lata. Haratanie w gałę i żarcie ośmiorniczek....
~bezpieka
29-11-2014 / 00:47
władzy raz zakoszonej i strąconej nigdy się nie oddale. Adolf dał nam przykład na bezkarny reżim... I co jak Wam się P0doba. Prezydent Wrocławia Huskowski u Boniego jest ministrem cyfryzacji / koleszka Misiaka - zgadnijcie co on o Was wie....
~obserwator
28-11-2014 / 21:33
Brunatny tuskoland, czyli o aresztowaniu w Państwowej Komisji Wyborczej data:27 listopada 2014 O tym, co działo się 20 listopada 2014r. w Państwowej Komisji Wyborczej od ok. godziny 19. do godziny 24. napisano już naprawdę wiele, powiedziano także… są filmy video [wiele z nich mojego autorstwa na portalu solidarni2010.pl] i zdjęcia, relacje telewizyjne. Ale niewiele osób wie, co wydarzyło się POTEM! Oto relacja minuta po minucie. Układa się ona w długą listę naruszeń prawa, łamania swobód obywatelskich i kardynalnych praw zagwarantowanych konstytucją. Nikt tego nie sfilmował i nie sfotografował. Pozostaje lektura: Około godz. 0.20 dnia 21 XI 2014 zostałam wyprowadzona z sali konferencyjnej w PKW przez dwie policjantki. Szłyśmy bardzo szybko długim korytarzem (wzdłuż ścian stali rozstawieni, jak na „ścieżce zdrowia” z czasów komuny, funkcjonariusze), który wiódł nie wiadomo dokąd. Wcześniej usłyszałam tylko „wychodzimy”, a może „idziemy”. Potem biegiem po schodach i całkiem ciemnymi korytarzami do tylnego wyjścia z PKW, mocno ściskana za łokieć przez funkcjonariuszkę. Po drodze mijałyśmy leżącego na ziemi i przytrzymywanego przez kilku funkcjonariuszy mężczyznę; Grzegorza Brauna zapewne, gdyż to on był wynoszony za ręce i nogi, tuż przed nami z sali. Policjant z aparatem, stojąc nad leżącym, wykonywał serię zdjęć. W absolutnej ciemności raz po raz błyskał flesz. Mojego zatrzymania dokonano mimo okazania legitymacji prasowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (dokumentowałam na video przebieg wydarzeń w PKW dla potrzeb portalu solidarni2010.pl) - dowód osobisty celowo okazałam w dalszej kolejności. Nie podano mi podstawy prawnej zatrzymania, nie usłyszałam: „Jest pani zatrzymana” albo podobnego zdania. Wtrącono mnie do policyjnej budy (więźniarki) wraz z Ewą Stankiewicz. O godz. 1.30 w komisariacie na ul. Wilczej podczas sporządzania protokołu zatrzymania dowiedziałam się, że podstawą zatrzymania jest art. 244 KPK i oskarżona jestem o czyn z art. 193 KK – tryb przyspieszony. Wcześniej kazano mi dmuchać w alkomat – odmówiłam. Poprosiłam o zawiadomienie rodziny i powiadomienie jej o potrzebie szukania adwokata. Sama nie mogłam do nikogo zadzwonić ani odszukać w komórce potrzebnych numerów - odebrano mi już wszelkie rzeczy osobiste i telefon. Po chwili nastąpiła rewizja osobista, zmuszono mnie do rozebrania się, oddania wszystkiego, z biustonoszem, rajstopami i skarpetkami – potem boso w butach pozostawałam przez wiele godzin. Od godz. 3.00 do godz. 9.30 (ponad 6 godzin!) trzymano mnie w ciemnej i zimnej lub – na zmianę – dusznej i gorącej (jak w krematorium) więźniarce (policjanci na zmianę chłodzili mnie i rozgrzewali!). Więźniarka „starego” typu (na pewno nieprzystosowana do przewozu ludzi!) - z dotkliwym okratowaniem, wąskimi lodowatymi ławkami, bez możliwości przytrzymania się czegokolwiek – co przy szybkim i długotrwałym nocnym rajdzie po Warszawie i okolicach było nie do zniesienia. Jak worek kartofli bezwładnie rzucana byłam po wnętrzu więźniarki i wożona po całym mieście. Tylko na moje wyraźne żądanie (waliłam w obudowę więźniarki!) dostarczono mi raz pół litra wody i raz pozwolono skorzystać z toalety. Na całe godziny byłam pozostawiana na parkingach - wtedy funkcjonariusze opuszczali samochód. Potem na moje pytanie „Dlaczego trwało to tyle godzin?” – policjanci odpowiedzieli: „ A co mieliśmy z panią zrobić…?” Potem dowiedziałam się, że ok. godz. 3.00 rodzinie udzielono telefonicznie informacji, że zostałam zatrzyma – bez podania przyczyn i określenia miejsca, a o godz. 8.00, że „Udałam się już na odpoczynek” (sic!), czyli że przewieziono mnie do aresztu śledczego – nie powiadamiając, gdzie areszt się mieści. Wówczas też, czyli dopiero o godz. 8.00 rodzinę poinformowano, żeby szukała adwokata (bo takie wyraziłam życzenie podczas zatrzymania o godz. 1.30 ). Następnie o 9.30 zostałam osadzona w areszcie śledczym na ul. Żeromskiego w Warszawie. Wówczas zostałam ponownie poddana skrupulatnemu przeszukaniu i rewizji osobistej. Dopiero o godz. 13.00 podano mi pierwszy od wielu godzin posiłek – mały talerz zupy. W tym czasie - o godz. 11.30 - rodzina wystawiła pełnomocnictwo zastępcze adwokatowi i zaraz potem zostało ono zgłoszone policji. Nie wiedziałam o tym! Przewożąc mnie w kajdankach na przesłuchanie ok. godz. 20.00 (dwadzieścia godzin po aresztowaniu) na ul. Wilczą, nie powiedziano mi ani słowa o opiece prawnej, jaką miałam – teoretycznie - od wielu godzin. Dopiero na miejscu dojrzałam, z jakim trudem dopuszczają adwokata do mnie na krótką rozmowę, gdy zażądał kontaktu z klientką przed przesłuchaniem. Do ok. 23 trwało przesłuchanie. Adwokat dwukrotnie zażądał zwolnienia mnie po przesłuchaniu - dwukrotnie odmówiono mu bez podania powodów! Kolejną noc musiałam spędzić w areszcie. Rodzinie nie pozwolono podać żadnych środków higieny osobistej! Nie widziałam nikogo bliskiego… Następnego dnia, w sobotę 22 XI 2014, dopiero o godz.13.00 weszłam na salę rozpraw - prosto z aresztu, bez możliwości dokonania podstawowych dla kobiety czynności higienicznych. Sala rozpraw pełna była kamer TV – wszyscy mogli mnie oglądać i filmować wymiętą, nieuczesaną, skrajnie niechlujną… W przerwie rozprawy sąd zezwolił na podanie mi napojów i czegoś do zjedzenia, bez możliwości kontaktu osobistego z bliskimi. Ponownie w eskorcie policji – wyprowadzono mnie do aresztu w sądzie, ulokowanego dwa piętra niżej niż sala rozpraw – w podziemiu; mogłam wówczas skorzystać z toalety-pomieszczenia bez drzwi, w obecności policjantki. Areszt pozbawiony był okien. W czasie całej rozprawy (6 godzin), jako warchoł stanowiący fundamentalne zagrożenie dla demokratycznego państwa prawa, dozorowana byłam przez dwóch policjantów. Na wyraźne życzenie adwokata sąd przychylił się do prośby o zwolnienie mnie po zakończeniu rozprawy. Kolejne rozprawy przede mną…. Hanna Dobrowolska Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Portal solidarni2010.pl [foto - BZ: noc 21.11.2014 - pod komendą na ul.Wilczej ] POLECAMY wywiad w Radiu Wnet: www.radiownet.pl/publikacje/dobrowolska-przywrocic-zaufanie-do-aktu-