Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 08-06-2012

Czy Komorowski, Tuski i Nowak kompletnie odlecieli? Filip Stankiewicz 

Jak czytamy na portalu interia.pl minister Sławomir Nowak udzielił wywiadu niemieckiej gazecie. Polskie drogi, koleje i lotniska są przygotowane na przyjazd kibiców na rozgrywki Euro 2012 - zapewnił minister infrastruktury Sławomir Nowak w wywiadzie dla dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Już to jedno zdanie jest wyjątkowo komiczne, ale to nie koniec satyrycznych zdolności Nowaka: 
- Mogę zagwarantować, że Niemcy, którzy do nas przyjadą, nie będą mieć problemów - powiedział Nowak. Na tym jednak nie koniec: 
Radzi on - jak pisze "FAZ" - by kibice, którzy chcą dotrzeć do polskich miast na Euro 2012, w miarę możliwości wybierali transport lotniczy. Trudno nie zadać pytania, które zapewne od kilku godzin stawiają sobie oszołomieni czytelnicy niemieckiej gazety - skoro drogi i koleje są przygotowane i nie będzie na nich problemów to dlaczego lecieć samolotem, gdy bardziej pasuje im z różnych względów dojazd samochodem czy pociągiem? 

Wielu z czytelników zapewne pomyśli, że nie mam racji - Nowak nie odleciał, tylko robi dobrą minę do złej gry. Ale jeśli tak, to wiara, że ludzie uwierzą w te jego zapewnienia również jest dowodem na utratę kontaktu z rzeczywistością przez ministra w rządzie Donalda Tuska. Oczywiście nie twierdzę, że nikt w to nie uwierzy - pewnie kilka procent najbardziej zauroczonych Platformą to "łyknie", ale rządzącym chodzi o przekonanie wielokrotnie większej rzeszy wyborców. 

Jak wiemy żadna z dróg ekspresowych i autostrad zapowiadanych na mistrzostwa Euro 2012 nie będzie gotowa w terminie, a tylko kilka będzie "przejezdnych" - co również nie musi być atutem, bo gdy będą na nich wypadki drogowe pojawią się pytania czy ich powodem nie jest właśnie fakt, że budowa drogi nie została dokończona. Prezydent Komorowski podpisał rządową ustawę, która jest precedensem na skalę światową. Rząd przeforsował ustawę, choć eksperci budowlani i specjaliści od prawa budowlanego już teraz ostrzegają, że jazda po nieukończonych autostradach może powodować wypadki. Nie wyremontowano również istniejących dróg, którymi przyjadą kibice z Europy. Minister Nowak być może nie wie o tym, że aby z berlińskich lotnisk wjechać na A4 trzeba przejechać drogą krajową numer 18. Jest to dwujezdniowa betonowa autostrada tylko w jednym punkcie różniąca się od swojej niemieckiej koleżanki. Jej południowy pas, którym wjadą kibice, nie był remontowany od czasów Hitlera. Przekroczenie polskiej granicy sygnalizowane jest huknięciem w spojenie między wiekowymi płytami. Auto potrafi stracić kontakt z nawierzchnią, a gdy wyląduje, zalicza następny wybój. Bloger, który to opisał zamieścił również link do nagrania z przejazdu tą drogą, który zamieszczam pod tekstem. Czy tak zrujnowana droga jest zdaniem ministra Nowaka przygotowana? No chyba, że ma to być rewanż na Niemcach za krzywdy wyrządzone Polakom przed laty. Minister Nowak powinien trzymać kciuki, aby żaden niemiecki kierowca nie urwał zawieszenia na tej i innych drogach, a jeśli to się stanie, aby nie wysłał mu rachunku za naprawę. 

Podobnym poziomem utraty kontaktu z rzeczywistością wykazał się Bronisław Komorowski. W kuriozalnym pod wieloma względami programie "Tomasz Lis na żywo" (o tym w linku poniżej) polityk zwany coraz częściej Boratem mówiąc o przygotowaniach do Euro 2012 ocenił, "że 98% zostało zrobione. To już nawet nie ma co się kłócić o to, czy szklanka jest pół pusta czy do połowy pełna, bo to chodzi o dwadzieścia parę kilometrów autostrady". Jak widać Komorowski zapomniał, że poza autostradą A2 w rozsypce jest wiele innych autostrad, dróg ekspresowych i linii kolejowych mających połączyć największe miasta Polski. W dodatku A2 na Euro 2012 jest mało przydatna, bo w Warszawie grają Czechy Grecja, Polska i Rosja, więc z Europy Zachodniej mało kto na te mecze przyjedzie, a na ćwierćfinał i półfinał kibice będą jechali z innych miast Polski i Ukrainy. 

Kolejna sprawa to setki oszukanych polskich firm poprzez zastosowanie mechanizmu wyprowadzania pieniędzy z wielkich kontraktów realizowanych za publiczne pieniądze wzorowanego na tym co robiła włoska mafia w latach 80-tych poprzedniego stulecia. Niektóre odcinki dróg i autostrad zbudowane zostały na podbudowie z niepełnowartościowego surowca, co spowoduje niedługo ich pękanie, wyłączenie z ruchu i kosztowne remonty. 

Podsumowując - urzędowy optymizm zdarza się rządzącym z różnych partii i może czasem jest nawet potrzebny, ale są pewne granice po których przekroczeniu dany polityk ośmiesza nie tylko siebie i swój rząd, ale całe Państwo. 
Ale chyba najśmieszniejsza jest wypowiedź Donalda Tuska. Otóż spotkanie z drużyną piłkarską było dla niego tak ważne, że "szczerze powiedziawszy pół nocy nie spałem, wiedząc, że muszę znaleźć kilka zdań, które by mogły tak jeszcze dodać ducha, ale poczułem, że chyba nie jest to wcale potrzebne". 
Szkoda, że premier Tusk tak intensywnie nie myśli nad rozwiązaniem problemów demografii, edukacji, infrastruktury, szpitali, w jaki sposób ograniczyć ilość urzędników i przywileje swojej ekipy rządzącej czy jak obniżyć podatki zamiast ich podnoszenia. To kolejny dowód, że ten piłkarzyk nie nadaje się na premiera RP - to oczywiście drobny, ale symboliczny dowód, że poza stołkiem w Brukseli i harataniem w gałę niewiele go obchodzi. 

Oczywiście wiem, że wielu z Państwa nie akceptuje też jego najpoważniejszego konkurenta Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli tak, to nie ma innego sposobu rozwiązania tego klinczu jak zagłosowanie na nową siłę - jak już wspominałem uważam za najlepszy wybór Solidarną Polskę. 
Zbigniew Ziobro bez wątpienia byłby lepszym premierem niż ktokolwiek z PO czy PiS. Zapewne dlatego Grzegorz Schetyna chce postawić lidera Solidarnej Polski przed złożonym z politycznych nominatów Trybunałem Stanu pod absurdalnymi zarzutami. 

Filip Stankiewicz 

Źródła: http://niezalezna.pl/29547-katastrofa-autostradowa-dopiero-nas-czeka http://niezalezna.pl/28419-jak-przegralismy-autostrady http://niezalezna.pl/29147-200-mln-zl-za-kilometr http://niezalezna.pl/28555-rzad-igra-z-zyciem-ludzi http://leniuch102.salon24.pl/418833,kompletne-chybiony-rechot-z-autostrad http://wpolityce.pl/artykuly/29434-ser-prezydent-nie-jest-moja-wlasnoscia-kopalnia-zlotych-mysli-bronislawa-komorowskiego-w-czasie-pogwarki-u-lisa http://euro.interia.pl/news-premier-tusk-odwiedzil-polska-kadre,nId,610655 http://fakty.interia.pl/swiat/news/nowak-dla-faz-polska-infrastruktura-przygotowana-na-euro,1799275 Tekst zamieściłem na kilku portalach, m.in.: http://niepoprawni.pl/blog/289/czy-komorowski-tuski-i-nowak-kompletnie-odlecieli Serdecznie Pozdrawiam Filip Stankiewicz

Więcej:

PRAWDA O FINANSACH POLSKI. OBNIŻENIE RANKINGU WĘGIER ZEMSTĄ FINANSISTÓW ZA OPODATKOWANIE ICH BIZNESU? Filip Stankiewicz
PYTANIA O DOKUMENTY PO LIKWIDOWANYM PRZEWOŻĄCYM VIP-ÓW 36 SPLT Filip Stankiewicz
Politycy PO atakują Kościół i krzyż. Filip Stankiewicz
Podsumowanie kampanii Komorowskiego – i śmieszno i straszno... Filip Stankiewicz
Komorowski dezinformuje. Błędy rządu PO. Polska zbankrutuje? Minął kolejny polski tydzień... Filip Stankiewicz
To mógł być zamach. Największe wątpliwości. Zbiór materiałów i hipotez związanych z katastrofą prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Filip Stankiewicz
SŁABA DEBATA SŁABYCH KANDYDATÓW NA PREZYDENTA RP Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ Bronisława Komorowskiego i Radosława Sikorskiego - Filip Stankiewicz
Hasło odpolitycznienia IPN może prowadzić do jego upolitycznienia - Filip Stankiewicz
OPŁAKANY STAN SĄDOWNICTWA W POLSCE Filip Stankiewicz
Politycy PO: Mirosław Drzewiecki nie pełni funkcji, jednak na łódzkiej witrynie PO pełni funkcje wiceprzewodniczącego - dowód kłamstwa PO? Filip Stankiewicz
Lewacki rząd Tuska? Rosja nas oszukała? PO zniszczy IPN? Filip Stankiewicz
Czy umowa gazowa z Rosją do 2037 roku jest zdradą Polski? Filip Stankiewicz
POLITYKA Z PREMIEREM TUSKIEM W TLE - lutowy cykl Filip Stankiewicz
POLITYKA Z MATACZĄCĄ PLATFORMĄ W TLE - lutowy cykl krytyczny Filip Stankiewicz
Rządy Pawła Adamowicza i PO prowadzą Gdańsk do katastrofy - Filip Stankiewicz
PO ODSŁANIA CORAZ BARDZIEJ SWOJE PRAWDZIWE ZŁOWROGIE OBLICZE NIE TYLKO W SPRAWIE AFERY HAZARDOWEJ. INFORMACJE. Filip Stankiewicz
Polska pod rządami Tuska znaczy mniej niż Bangladesz... cykl krytyczno - informacyjny Filipa Stankiewicza
Zarzuty wobec szefa CBA fałszywe. Tusk jest skończony? Informacje. Filip Stankiewicz
Oto dlaczego szefowie UE zasługują na pogardę - kolejny cykl informacyjny dla osób zainteresowanych sytuacją naszego kraju. Opracował Filip Stankiewicz
Im bardziej chore Państwo tym więcej w nim praw - Filip Stankiewicz
Im bardziej chore Państwo tym więcej w nim praw - Filip Stankiewicz

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Graceland
03-01-2015 / 23:16
Boom shalkaaka boom boom, problem solved. odlxafbpz.com [url=dflzzimt.com]dflzzimt[/url] [link=ldpxdmaqdx.com]ldpxdmaqdx[/link]
~Abedin
23-12-2014 / 16:15
Tack! :]He5ller pe5 att le4ra mig kameran. Kf6pte den de4r 50mm, det gf6r stor" rel="nofollow">tqifmsqwimt.com"> snillkad! Kf6pte ett 11-16mm objektiv med. Det kommer pe5 posten imorgon! Skolan bf6rjar den 17e tror jag. Men skall tre4ffa le4raren pe5 tisdag Kram!
~John
19-12-2014 / 17:05
Yo!Ja det e4r schyssta pserir. Det kostade 130:- / natt / person pe5 senaste hotellet. Med frukostbuffe9. Men det var lite lyxigare e4n det i Shanghai. Tror vi fick det ff6r 100:- per natt de4r om jag minns re4tt. Taxi e4r je4ttebilligt he4r med. 25:- ff6r en ganska se5 le5ng trip. Det e4r nice!
~Gosia
09-06-2012 / 16:00
Czy wiecie kto odpowiada za horrendalnie drogie stadiony oraz autostrady w dodatku kiepskie i nieskończone? Tak. Zgadliście, ale nie było to trudne, ponieważ za wszelkie błędy, przekręty i co tam kto chce – zawsze odpowiedzialny jest PiS. Te oskarżenia dawno już przestały śmieszyć i stał się zwyczajnie nudne. Nie warto by podejmować tego tematu, gdyby nie szokujące uzasadnienie. Tego uzasadnienia podjął się wybitny ekonomista i ujął to tak. Urzędnicy państwowi organizujący przetargi nie brali pod uwagę takich kryteriów jak wiarygodność i kompetencje firm. Kierowali się tylko jednym kryterium – ceną. Wygrywał ten, kto zaproponował najniższą. I teraz najciekawsze. Dlaczego urzędnicy tak głupio postępowali? Ano dlatego, że paraliżował ich strach przed prokuratorami, którzy za rządów PiS-u ścigali skorumpowanych urzędników. Drodzy urzędnicy, ochłońcie. Ci prokuratorzy już dawno zostali wymienieni na nowych, nieszkodliwych, broniących władzy zawsze i wszędzie. Krzywdy wam nie zrobią, przecież jesteście sami swoi, czyż nie? Do następnej soboty. Pozdrawiam Małgorzata Todd www.mtodd.pl