Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA Balcerowicz, jak zwykle omylny i grozi kolejny raz kataklizmem. Co znowu wymyslą żydowskie banki w Polsce?

Balcerowicz groził że jeżeli w wyborach prezydenckich wygra Lech Kaczyński to Państwo polskie zbankrutuje, inflacja sięgnie nieba, a złotówka straci wartość - i gówno - przepowiednie Balcerowicza nie spełniły się, co dowodzi jego nieznajomości rynku polskiego.
Kolejny straszenie kryzysem przeżyli obywatele podczas wyborów i po wygranej PiS. Znowu miało być fiasko gospodarcze, a jak widzimy gospodarka rozwija się dynamicznie jak nigdy. 
Aktualnie Prezes Narodowego Banku Polskiego Leszek Balcerowicz kolejny raz w swej niewiedzy widzi ryzyko przekroczenia w przyszłym roku celu inflacyjnego, wynoszącego 2,5 proc., jeżeli Rada Polityki Pieniężnej nie zapobiegnie temu na czas. 
Jestem gotowy założyć się z Balcerowiczem, że kolejny raz się myli i kolejny raz sieje zamęt. Tylko ktokolwiek dawno przestał mu wierzyć.

- Uważam, że od pewnego czasu narasta ryzyko, że inflacja w 2007 r. może na dłuższy czas przekroczyć cel inflacyjny, jeżeli RPP nie podejmie na czas odpowiednich przeciwdziałań - powiedział prezes NBP na czwartkowej konferencji prasowej w Pszczynie na Śląsku, unikający Bankowej Komisji Sejmowej Balcerowicz.
Jego zdaniem, aby zapobiec przekroczeniu celu inflacyjnego, należy monitorować i odpowiednio reagować na kilka istotnych dla gospodarki czynników, jak związany z większym wzrostem gospodarczym szybszy od prognozowanego wzrost popytu, napięcia na rynku pracy, tempo wzrostu płac w kontekście wzrostu wydajności, rosnące tempo wzrostu ilości pieniądza na rynku, wzrost poziomu kredytu, zarówno dla gospodarstw domowych jak i przedsiębiorstw oraz zwyżkujące ceny w imporcie dóbr do Polski.
To gówno prawda, rynek najlepiej funkcjonuje jeżeli Rząd, a tym bardziej złodziejskie  banki nie mieszają się w jego funkcjonowanie. I wbrew z zapowiedzią Balcerowicza, to same podmioty gospodarcze najlepiej się kontrolują, ponieważ akurat tam pracują fachowcy.
Powołując się na dane dotyczące m.in. wzrostu cen żywności, Balcerowicz ocenił, że w najbliższych miesiącach należy spodziewać się odchylenia cen raczej w górę niż w dół w stosunku do wcześniejszych prognoz. Akurat to żadna rewelacja. Lipcowa susza i sierpniowe opady spowodowały duże straty w uprawach rolniczych, tak więc nawet idiota wie, że ceny warzyw wzrosną, ponieważ ich podaż jest mniejsza. Tak po prostu działa rynek. Co będziemy ukrywać, plantatorom chodzi o maksymalny zysk, podobnie jak bankom, ale oni przynajmniej nie okradają i każdy ma wolny wybór zakupu bez odsetek.

Jednak nawet sam Balcerowicz stwierdził, że odnosząc się do opublikowanych w środę danych Głównego Urzędu Statystycznego, zgodnie z którymi PKB wzrósł w drugim kwartale 2006 o 5,5 proc., po wzroście o 5,2 proc. w pierwszym kwartale roku i 2,9 proc. w drugim kwartale 2005 r., że obecny stan polskiej gospodarki należy ocenić jako dobry. 
- Stan naszej gospodarki obecnie jest bardzo dobry, ale jego przyczyny tkwią przede wszystkim w reformach dokonanych przez same przedsiębiorstwa, szczególnie sektora prywatnego w poprzednich latach. Rozwój przyczynił się do tego, że groźny problem, którym był poprzednio - bardzo duży deficyt w obrotach z zagranicą, praktycznie zniknął. 

Co ciekawe, za najistotniejsze dla utrzymania tempa wzrostu Balcerowicz uznał m.in. konsekwentne zmniejszenie wydatków budżetu, redukcję długu publicznego, zmniejszenie podatków i reformę finansów publicznych, uelastycznienie reguł regulujących rynek pracy oraz prywatyzację, prowadzącą do zmniejszania obecności państwa w gospodarce. Za kluczową uznał też reformę wymiaru sprawiedliwości.
Czyżby chorował na schizofrenie?

Artykuły dot. Balcerowicza:

CASE - żydowskie prywatne Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych w Polsce. Czy Sejmowa Komisja Bankowa skontroluje fundacje Balcerowicza?

Balcerowicz- jego bankowe przekręty poparło 92 "żydowskich"? prof. Dla równowagi publikuje list POLSKICH profesorów popierających Ojca Rydzyka - chyba Balcerowicz musi założyć własne myćkowe, albo jarmułkowe berety inaczej padnie jak Tusk

Balcerowicz musi odejść! - spór rządu z UniCredito o fuzję Banku BPH z Bankiem Pekao SA. Na czym polega kolejny przekręt Leszka Balcerowicza?

"medalowy prezydent" Aleksander Kwaśniewski uhonorował Orderem Orła Białego - aferzystę Leszka Balcerowicza oraz dla zmyłki - kompozytora Krzysztofa Pendereckiego

Podobne tematy znajdziesz w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia
 SĄDY 
 PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników
i wiele innych w kolejnych w działach czasopisma "AFERY PRAWA"

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe 
www.aferyprawa.com  
Redaktor Naczelny:
mgr inż.  ZDZISŁAW RACZKOWSKI

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.