Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 09-01-2013

Arogancka Gronkiewicz-Waltz nie będzie rozmawiać z poszkodowanymi kupcami zamurowanymi w podziemiach Dworca Centralnego.

Policja usunęła kupców okupujących gabinet Gronkiewicz-Waltz - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Kilkanaście radiowozów policyjnych otoczyło budynek w którym znajduje się gabinet prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Policja weszła na teren budynku, by usunąć z niego protestujących kupców z pawilonów w podziemiach przy Dworcu Centralnym.

Policja zagroziła przedsiębiorcom siłowym rozwiązaniem. Przestraszeni przedsiębiorcy zostali wyprowadzeni przed gmach. Funkcjonariusze spisali ich personalia i wezwali na komisariat policji. Mają stawić się na posterunku jutro o godzinie 8.

Przypomnijmy siedmioro kupców z pawilonów w podziemiach przy Dworcu Centralnym weszło do gabinetu prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Przedsiębiorcy żądali uchylenia decyzji administracyjnej, która doprowadziła m.in. do drastycznej podwyżki stawek czynszu dla wynajmowanej przez ich powierzchni. Domagali się również dymisji odpowiedzialnych urzędników.

Konflikt pomiędzy spółką prywatną Warszawskie Przejścia Podziemne (WPP) a handlowcami trwa od kilku lat. Podległy pani prezydent Warszawy Zarząd Dróg Miejskich bezprawnie zezwolił, by prywatna firma działała na terenie należącym do miasta i czerpała z tego ogromne zyski.

Protestujących we wtorek odwiedzili m.in. warszawscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości: Małgorzata Gosiewska, Adam Kwiatkowski, Artur Górski i Przemysław Wipler. Posłowie zwrócili się do władz Warszawy o organizację okrągłego stołu dla warszawskiej drobnej przedsiębiorczości.

„Zamurowani” kupcy przy Dworcu Centralnym

„Zamurowani” kupcy przy Dworcu Centralnym - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Nasila się konflikt kupców z pawilonów w podziemiach przy Dworcu Centralnym z miastem. Kilku z nich zostało zamurowanych w pawilonie. Kupcy od kilku miesięcy „okupują” lokal protestując przeciwko drastycznym podwyżkom stawek czynszu i polityce miasta.

Na miejscu jest Małgorzata Gosiewska. - To kolejny drastyczny etap represji w stosunku do kupców – mówi posłanka PiS.

Gipsowo-kartonowa ściana pojawiła się w przejściu podziemnym w czwartek rano. W taki sposób robotnicy „zamurowali” lokal, w którym niedawno sprzedawano pamiątki. Miejsce zabezpieczają ochroniarze, którzy we według relacji świadków zachowują się arogancko. Nie zgodzili się na przyniesienie przenośnej toalety dla protestujących.

Konflikt kupców z miastem zaczął się w czerwcu 2012 roku, kiedy skończyła się obowiązująca od blisko 20 lat umowa na dzierżawę lokali. Zarząd Dróg Miejskich, który odpowiada za teren podpisał umowę ze spółką Warszawskie Przejścia Podziemne. Nowy zarządca podniósł stawki czynszu, w wielu przypadkach, nawet kilkakrotnie.

Więcej:

Pogarda dla plebsu - wydarzenia w KDT scenariusz: marszałek Niesiołowski, Hanna Gronkiewicz-Waltz...
Trybunał Konstytucyjny - czy sędziowie TK nie za często mieszają się do polityki? - co dalej z żydówką Gronkiewicz-Waltz?
Wybrańcy narodu olali swoje obowiązki - ponad 280 radnych, wójtów, burmistrzów, starostów oraz prezydentów miast ( w tym Hanna Gronkiewicz Waltz ) powinno stracić swoje mandaty, ponieważ nie złożyli na czas oświadczeń majątkowych.
Gronkiewicz-Walc - "syrenka" z platformy kameleonów prezentuje program na wybory. ZAWIADOMIENIE DO PROKURATURY o przestępstwie Hanny Gronkiewicz-Waltz
Milionowe bankowe przekręty pod ochroną Leszeka Balcerowicza i Hanny Gronkiewicz-Waltz, czyli Bolek i operacje Art B z cyklu "niebezpieczne tematy: polityka, pieniądz i władza...
Wybory 2006 na prezydenta Warszawy - mamy kolejną turę wyborów. Walczy Kazimierz Marcinkiewicz z żydówką Hanną Gronkiewicz-Waltz.
SKONKA - STALINOWSKIE KORZENIE KOR-u, SLD I UNII WOLNOŚCI - m.in. Balcerowicz, Labuda, Frasyniuk, Olechowski, Gronkiewicz Walc, Bielecki, Piskorski, Geremek, Modzelewski, Michnik, Siwiec, Urban, Lityński...
Hanna Gronkiewicz-Waltz rusza do boju o warszawski ratusz i już czytamy kolejne pierdoły Hanki-żydówki. Stolica pod jej rządami ma być: przejezdna, przyjazna dla obywateli i otwarta dla inwestorów - czyli mamy kolejny kit PO dla wyborców.
Niesiołowski Stefan, Komorowski Bronisław, Donald Tusk, Piskorski Paweł, Gronkiewicz Waltz, Pitera Julia - frustraci z tonącej Platformy Obywatelskiej

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~joseph
21-01-2013 / 11:32
Hanna Gronkiewicz-Waltz rzadko której sprawy broniła z takim przekonaniem jak pomnika Czterech Śpiących na warszawskiej Pradze. Ten komunistyczny relikt, oficjalnie pomnik Braterstwa Broni, a faktycznie symbol sowieckiego zniewolenia Polski i jej stolicy, został zdemontowany, gdy ruszyła budowa drugiej linii metra. I wydawało się, że będzie to dobry moment, żeby pozbyć się go na zawsze ze stolicy, jednak władze miasta nie chcą o tym słyszeć. Ze względów komunikacyjnych prezydent Warszawy chciała go jedynie przesunąć o kilkaset metrów, ale przeciw są okoliczni mieszkańcy. Dlatego Hanna Gronkiewicz-Waltz „odwołała się” do zdania warszawiaków, zlecając wykonanie specjalnego sondażu. I Barometr Warszawski pokazał, że podobno aż 72 proc. warszawiaków jest za tym, aby Czterej Śpiący wrócili na stare miejsce. Styl rządzenia prezydent Gronkiewicz-Waltz każe domniemywać, że teraz będzie to dla niej koronny argument za tym, aby ten komunistyczny pomnik wrócił znowu na Pragę i dalej był jednym z niechlubnych symboli stolicy. W tych pseudosocjologicznych gierkach pani prezydent jest sprawna, wystarczy tylko przypomnieć, że sondażami podpierała się także wtedy, gdy nie zgadzała się na postawienie w Warszawie pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego, bo podobno nie życzyli tego sobie mieszkańcy stolicy. Teraz sondaż będzie pretekstem do tego, aby pomnik wrócił na Pragę. Szkoda, że obecne władze Warszawy tak samo gorliwie nie podchodzą do innych postulatów mieszkańców stolicy, którzy sprzeciwiają się choćby drastycznym podwyżkom cen biletów komunikacji miejskiej czy opłatom za inne usługi komunalne. Tutaj sondaży się nie robi. Bo i po co? Nie wiemy, jaka była metodologia badań dotyczących Czterech Śpiących, bo wynik 72 proc. "za" pomnikiem wydaje się mało wiarygodny, świadczyłby bowiem o kompletnej niewiedzy warszawiaków na temat najnowszej historii ich miasta. Ale jeśli nawet tak by było, to nie zwalnia to wcale prezydent Warszawy z edukowania społeczeństwa, a przede wszystkim z przestrzegania prawa. Prawo zaś stanowi, iż w Polsce jest zakazane gloryfikowanie symboli komunistycznych. Postawienie ponownie tego obelisku będzie niestety dowodem na to, że władze Warszawy nie tylko łamią prawo, ale i nie uznają fałszowania historii i gloryfikowania Armii Czerwonej, która zniewoliła Polskę, za coś niestosownego.
~maryann
18-01-2013 / 19:08
Te wszystkie nekania,dotycza tylko rdznnych Polakow,zaczela sie powolna ekstryminacja,bo jak inaczej to nazwac.
~leszek
10-01-2013 / 21:08
Przyjdzie dzień że ludzie z nimi przestaną rozmawiać. To już niedługo. Nabory do policji nie pomogą.
~ukaszsie
10-01-2013 / 16:31
Gdyby się udało pozbyć Tuska i Rostowskiego z rządu (chociażby do Izraela) , wysłać Sikorskiego do Londynu a Komorowskiego do Rosji, Niesiołowskiego zamknąć w psychiatryku a dla wszystkich działaczy Partii Oszołomów dać pracę fizyczną za 1000 zł miesięcznie , zdjąć obciążające tychże i ich pracę, immunitety z sędziów , prokuratorów i innej maści parchów całkowicie nieproduktywnych, żyjących na narodzie Polskim , rozliczyć z konfiskatą mienia wszystkie afery - To POLSKA POTĘGĄ gospodarczą na świecie w ciągu 1 miesiąca. Ale jak to zrobić skoro świńskiego ryja od koryta nie sposób odciąć.
~joseph
09-01-2013 / 23:39
To jest Totalitarny Kraj Sędziów, Prokóratorów Policjatów, Rządzących przde wszystkim, którzy wydają poleceniaa, Sędziom , Prokuratorom, Polcji, Służbom Specjalnym, i żadna instytucja Państwowa ci nie pomorze , odpisują bzdury, od Prezydęta RP, PO Premiera RP, aż do samego dołu urzędnika Państwowego. POszkodowani POwwinny Obywatelstwa się zrzekać za tych Rządzących. Osaczają Obywateli Polskich z Każdej Strony. Posłowie prawicy powinni pier...ć inunitety poselskie w sejmie i zrzec się penienia funkcji posła Tego Rządu, ponieważ nic prawica nie zablokowała w sejmie , co ważne głosowanie to PO przeprowadza PO swoiemu. Tylko przed tymi mediami mętnego nurtu, gęgacie, gęgacie, i gęgacie , jak dzieci z podstawówki i Poacy mają abonamęt płacić, za co, za gęganie. Pozdrawim wszystkich co w telewizji mętnego nurtu, gęgają , telewzja jest też przez rządzących opanowana , myślałem że CI ludzie są w kształceni w telewizji mentnego i brudnego nurtu a to SB-ów Dzieci tak kwaczą.
~patriota
09-01-2013 / 21:10
żydowska warszawska ma swoją żydówkę na prezy-dentke i podnoszenie czynszów, biletów itp. opłat, z żydowskich kamienic wywalani są emeryci, padają firmy kasowane przez ten zydowski rząd i banki - sami tak POstanowili, a więc niech się nie skarzą tylko harują na żydów. POwodzenia :-)