Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA APEL DO RZĄDU OCZUŚCIĆ POLSKĘ Z AFERZYSTÓW I KAMELEONÓW

Apel do rządu PiS - Przyspieszyć proces oczyszczania Polski.

No i mamy kolejną aferę.

Minister spraw wewnętrznych tj. m.in. naczelny szef policji podejrzany o współpracę z innym podejrzanym w aferze korupcyjnej.
Która to już ta afera w rządzie PiS? Trzecia? Piąta? A może siódma? Nie liczyłem. Ale widzę podobieństwa wszystkich tych przypadków.
W każdym z nich zawiódł człowiek, który albo jak min. Kaczmarek był prominentem poprzedniego rządu, albo jak Mojzesowicz - ten od "taśm Renaty Beger" - był "podkupiony" z innego ugrupowania. To reguła, nie wyjątek. Kaczmarek był prokuratorem apelacyjnym za rządów Millera. Miller mu zatem ufał.
Skąd wiara, że zaufany człowiek rządu SLD tak diametralnie zmienił poglądy? Bo chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy w bajeczki o apolityczności polskich prokuratorów.

Ta wiara w przemiany moralne ludzi starego systemu to główna słabość tego rządu. Zapłaci za nią cały naród, bo rząd upadnie i nie zdoła doprowadzić do końca żadnej z ważnych dla Polski reform, a już na pewno nie tej najważniejszej tzn. reformy wymiaru sprawiedliwości, która wymaga wymiany - najlepiej połączonej z rozliczeniem z wydawanych wyroków - sędziów i prokuratorów. A to jest jedyny rząd, który mógł to zrobić.
Jednak żaden rząd nie zrobi niczego dobrego jeśli wpierw nie oczyści swoich szeregów z ludzi uznawanych w starym systemie za godnych zaufania. Kameleony dobrze wyglądają w ZOO, ale nie można od nich oczekiwać żadnej stabilności przekonań, bo zmiana poglądów jest istotą ich sposobu na życie. Te kameleony rozwalą każde działanie na rzecz tworzenia nowej stabilnej sytuacji prawnej ograniczającej możliwości zachowań
korupcyjnych.

Korupcja bazuje na braku stabilności i wyszukiwaniu dziur w systemie prawa. Najlepsze takie dziury tworzą powiązani z tymi kameleonami sędziowie, prokuratorzy i inni urzędnicy Państwa, którzy wykorzystywać mogą swoje stanowiska do mataczenia tak, jak robili to dotychczas. Nic się więc nie zmieni i dalej w sądach orzekać będą ci sami ludzie. Orzecznictwo będzie więc na tym samym poziomie. Może nawet być gorzej, bo wielu przestępców w białych kołnierzykach będzie chciało powetować sobie poniesione przez ostatnie dwa lata straty. Bez oczyszczenia PiS-u z ludzi, którzy byli tak samo dobrzy zarówno dla AWS, SLD jak i PiS niczego zrobić się nie da.

Minister Ziobro ani premier nie powinni dziś ubolewać nad tym, że nadużyto ich zaufania, ale przyspieszyć proces oczyszczania Państwa ze szczególnym uwzględnieniem sądów, prokuratur i policji.
Tu już nie ma czasu na półśrodki, trzeba szybko stworzyć dobre dla Polski fakty dokonane, usunąć ludzi skompromitowanych albo niekompetentnych na dobre, bo następnej okazji szybko nie będzie. I przyjrzeć się dokładniej współpracownikom, aby nie powtarzać ciągle tych samych błędów. Jeśli PiS nie dokończy procesu oczyszczania wymiaru sprawiedliwości, to stworzone przez ten rząd narzędzia prawne użyte zostaną przez następców do porachunków z tymi, którzy usiłowali wyeliminować nieuczciwych sędziów i prokuratorów. To może być pętla w którą PiS włożył już głowę. Jeśli nie dokończy reform, to zagrożeni tymi reformami na pewno za ten sznur pociągną. A trzeba pamiętać, że mieć będą w ręku bardzo zaostrzone
prawo karne i znacznie przedłużony okres ścigania W niektórych przypadkach np. z 3 do 15 lat.
Dyspozycyjnym sędziom i prokuratorom nie robi wielkiej różnicy wobec kogo te przepisy stosują. Chętniej nawet wsadzą do więzienia ludzi, którzy im taką dyspozycyjność, niekompetencję albo nieuczciwość wytykali. I może to dotknąć nie tylko członków obecnego rządu, ale również ludzi z terenu, małych miast i miasteczek, którzy uwierzyli w możliwość naprawy Polski i głośno piętnowali znane im oszustwa i nadużycia ludzi poprzedniej władzy, którzy po nowych wyborach do władzy powrócą. A jak się ponownie do władzy dorwą, to nauczeni doświadczeniem postarają się zabezpieczyć przed demaskatorami ich nadużyć. PiS powinien dziś pamiętać o tych, którzy mu zaufali i potraktować oczyszczenie wymiaru sprawiedliwości jako zadanie priorytetowe.
Bez tego nie będzie nigdy uczciwej Polski.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.