Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
31 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ZBIGNIEW DMOWSKI APEL DO POLAKÓW W SPRAWIE TRAKTATU Z UNIĄ EUROPEJSKĄ

APEL DO POLAKÓW!!! - OSTRZEŻENIE DO POLITYKÓW!!! dot. Traktatu Reformującego Unię Europejską.

W dniu 13 grudnia 2007r. w Lizbonie podpisany został Traktat Reformujący Unię Europejską , zwany odtąd Traktatem Lizbońskim.

W imieniu Polski podpisali go Pan Donald Tusk, Premier R.P. i Pan Radosław Sikorski , Minister Spraw Zagranicznych R.P. Obecny był przy tym Pan Lech Kaczyński, Prezydent R.P.

Podpisany Traktat Reformujący UE miał długą i modyfikowaną przez twórców UE historię. Najpierw miał nazwę Konstytucja dla Europy (2003r.), następnie Traktat Konstytucyjny UE (2004r.), odrzucony w referendum przez Francuzów i Holendrów i wreszcie aktualną nazwę Traktat Reformujący UE (2007r.) Z tym , ze treści Traktatu Reformującego UE i Konstytucji dla Europy niewiele się różnią , ale wielu polityków , naukowców i ludzi kultury nie zna aktualnej treści tego Traktatu.

Traktat Reformujący UE został podpisany mimo wielu protestów w Polsce, w innych krajach członkowskich i Parlamencie Europejskim, a także ośmieszony przez tysiące studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego na oczach Pana Hansa-Gert Poetteringa, Prezydenta Parlamentu Europejskiego , reklamującego ten Traktat i innych członków 7. Międzynarodowej Konferencji nad rolą Kościoła Katolickiego w procesie europejskiej integracji, która odbyła się w Krakowie we wrześniu 2007r. ( zdenerwowany i ośmieszony Pan Prezydent Parlamentu Europejskiego opuścił chyłkiem Audytorium Maksimum UJ i udał się szybko na lotnisko).

W liście otwartym z dnia 27 listopada 2007r. do Pana prof. Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta R.P., do Pana Donalda Tuska, Prezesa Rady Ministrów R.P., Pana Bogdana Borusewicza, Marszałka Senatu R.P. i Pana Bronisława Komorowskiego, Marszałka Sejmu R.P. 82 jego sygnatariuszy , duchownych i świeckich z kręgów ludzi kultury i nauki, dziennikarzy, polityków i byłych polityków, samorządowców i byłych samorządowców, związkowców i innych żądało zawetowania przez Rząd R.P. Traktatu Reformującego UE.

O odrzucenie Traktatu Reformującego UE występowały także różne kręgi społeczne i polityczne w innych państwach członkowskich UE, a także członkowie Parlamentu Europejskiego z grupy Niepodległość/ Demokracja ( z Polski - Pani Urszula Krupa i Pan Witold Tomczak).

Do Pana Donalda Tuska, Premiera R.P. przed jego expose w Sejmie R.P. wysłałem e-mail z gratulacjami mając informacje o jego zamiarze przeprowadzenia w Polsce ogólnonarodowego referendum dotyczącego Traktatu Reformującego UE, ale zaraz po expose wysłałem kolejny e-mail zatytułowany „ rozczarowanie”, w którym wyraziłem rozczarowanie ze względu na zmianę decyzji Pana Premiera pod wpływem podpowiedzi Pana Jacka Saryusza-Wolskiego, eurodeputowanego z PO, który przypomniał mi działalność znanego rekordzisty w fedrowaniu węgla Pstrowskiego ( z okresu PRLu), który fedrował aż do zejścia śmiertelnego z wyczerpania.

Natomiast Pan Lech Kaczyński, Prezydent R.P. oraz władze Prawa i Sprawiedliwości również nie chcą doprowadzić do ogólnonarodowego referendum w sprawie Traktatu Reformującego UE ze względu prawdopodobnie na swoje ambicje, aby w historii Europy można było zapisać ich udział w tworzeniu Imperium Europa, któremu nie sprzeciwiają się lobbyści z diaspory amerykańskiej.

W Warszawie w dniach od 7 do 13 grudnia 2007r. przed Sejmem R.P. powstało małe miasteczko namiotowe, w którym niewielka grupa zdeterminowanych Polaków i katolików próbowała informować polską opinię publiczną o zagrożeniach , jakie niesie ze sobą Traktat Reformujący UE.

W materiałach miasteczka można było otrzymać między innymi APEL DO POLSKICH I EUROPEJSKICH STUDENTÓW, opracowany przeze mnie w sprawie referendum, dotyczącego Traktatu Reformującego UE . Apel ten był również szeroko rozpowszechniony w światowej sieci internetowej ( googlegroups, yahoogroups, wirtualna polonia , polishnews i innych) oraz przekazany był drogą e-mailową i pocztową do samorządów studenckich polskich uniwersytetów , a także innych wyższych uczelni.

Jak spodziewali się organizatorzy miasteczka , nastąpiła pełna blokada informacyjna o tym stoisku w mediach, a także bardzo znikoma frekwencja przede wszystkim mieszkańców Warszawy. Wycieczki szkolne, udające się na zwiedzanie Sejmu R.P. , omijały miasteczko, a sporadyczne przechodzące dzieci szkolne były zmuszane przez nauczycieli do nie czytania treści transparentów poprzez zasłanianie oczu zdezorientowanym dzieciakom.

A szkoda, bo przy wielkim transparencie „ZADAMY REFERENDUM NAD TRAKTATEM REFORMUJĄCYM UE” wisiała krótka historyczna wypowiedź (1853r.) wybitnego polskiego poety Cypriana Kamila Norwida, szczególnie eksponowanego przez śp. Papieża Jana Pawła II Wielkiego „ NARÓD , który SIĘ OBURZA, MA PRAWO DO NADZIEI, ALE BIADA TEMU, który GNIJE W MILCZENIU”.

Ponieważ aktualnie podejmuje się w Unii Europejskiej wszelkie działania dla dokonania ratyfikacji Traktatu Reformującego UE przez władze państw członkowskich z unikaniem ogólnonarodowych referendów, jako autor APELU DO STUDENTÓW, apeluję do wszystkich Polaków o przeprowadzenie wszelkich możliwych zabiegów w celu przeprowadzenia nie tylko w Polsce, ale także w innych państwach członkowskich UE takiego referendum.

Jako światełko w tunelu można traktować przygodę Pana Hansa-Gert Poetteringa, Prezydenta Parlamentu Europejskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Na dzień dzisiejszy sytuacja w sprawie referendum w Polsce jest prawie beznadziejna ze względu - i tu muszę to podkreślić – na działania antypolonizmu i filogermanizmu oraz filosemityzmu w kręgach nowego Parlamentu R.P.( Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Lewica i Demokraci oraz Polskie Stronnictwo Ludowe).

I dlatego też jeszcze raz apeluję nie tylko do polskich studentów, ale do wszystkich Polaków o ostatnią już walkę o ostatnie poważne referendum konstytucyjne UE.

W tym względzie ciągle liczę, podobnie , jak resztki zatwardziałych Polaków na to, że „NARÓD POLSKI NIE ZGNIJE W MILCZENIU”.

A teraz przechodzę od APELU DO POLAKÓW do OSTRZEŻENIA DO POLITYKÓW.

Sprawa dotyczy wyborów prezydenckich w Polsce w roku 2010.

W wyniku dotychczasowych doświadczeń z Prezydentami R.P. (Panem Lechem Wałęsą, Panem Aleksandrem Kwaśniewskim i Panem Lechem Kaczyńskim) trzeba twardo postawić przez wyborców polskich przed kandydatami na Prezydenta R.P. następujące wymogi:

1) Priorytetowy APLIKACYJNY FILOPOLONIZM przy odejściu od filogermanizmu i filosemityzmu.

2) Pozytywny aktualny test , związany z ogłoszeniem w Polsce OGÓLNONARODOWEGO REFERENDUM W SPRAWIE TRAKTATU REFORMUJĄCEGO UE.

Jako potencjalnych kandydatów na Prezydenta R.P. w 2010 roku widzę: Pana Donalda Tuska, Premiera Rządu R.P., Pana Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta R.P. i Pana Waldemara Pawlaka, Wicepremiera Rządu R.P.

Spełnienie obu kryteriów jest możliwe przez Pana Premiera Rządu R.P. poprzez porzucenie aplikacyjnego filogermanizmu na rzecz deklaracyjnego filogermanizmu oraz przyjęcie aplikacyjnego filopolonizmu poprzez odrzucenie deklaracyjnego filopolonizmu.

Spełnienie obu kryteriów jest możliwe także przez Pana Prezydenta R.P. poprzez porzucenie aplikacyjnego filosemityzmu na rzecz deklaracyjnego filosemityzmu oraz przyjęcie aplikacyjnego filopolonizmu poprzez odrzucenie deklaracyjnego filopolonizmu.

Spełnienie obu kryteriów jest również możliwe przez Pana Wicepremiera Rządu R.P. poprzez porzucenie kompleksu niższości wobec pozostałych dwóch kandydatów oraz przyjęcie aplikacyjnego filopolonizmu poprzez odrzucenie deklaracyjnego filopolonizmu.

W szczególności spełnienie dwóch kryteriów wyraźnie jest łatwiejsze dla Pana Wicepremiera Rządu R.P. niż dla pozostałych dwóch kandydatów, gdyż podjęcie tematu ogólnonarodowego referendum w sprawie Traktatu Reformującego UE podnosi automatycznie rangę polityczną PSL i zmusza do ustosunkowania się do niego zarówno PO, jak i PiS.

Zbigniew Dmochowski,
dr hab. inż., em. prof. Politechniki Białostockiej , Wilnianin

Ustawa o Karcie Polaka - czy faktycznie służy Polakom? - list otwarty do Rządu.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Marisol
24-12-2014 / 08:41
we prefer to honor a lot of other onnile" rel="nofollow">lvbedo.com">onnile web-sites on the net, even if they aren’t linked to us, by linking to them. Beneath are some webpages really worth checking out