Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 19-05-2013

13 Maja 1981- Proszę o alibi Komorowskiego oraz jego teścia - Rafał Gawroński

Mam nadzieję, że Komorowski ujawni nam swe alibi oraz swego teścia na 13 maja 1981 roku.

Komorowski mając 29 lat w dniu zamachu na Jana Pawła II oraz znając z lat harcerskich czyli od wczesnej młodości swą żonę, zintegrował się wspaniale z teściem i teściową pracujących dla ministerstwa morderców. Już kilka lat wcześniej w ramach dbania o swą córeczkę teściowie otoczyli swymi morderczymi parasolami ochronnymi zięcia i powierzali wielokrotnie tajne zadania Komorowskiemu. Nie mógłby zostać Prezydentem przy swych prostackich zmysłach i politykiem realizującym morderczą politykę Rosji w Polsce. Dostał więc telefon od Miedwiediewa i objął władzę absolutną wraz z grupą kiboli, którym przewodzi niejaki Tusk, a którzy na czas wykonywania hazardowych instrukcji realizują dobrze znaną w ich środowisku korupcję polityczną.
Środowisko kościelne mające zaufanie do pewnej grupy ludzi pozostawało często naiwne lub interesowne na inwigilację z zewnątrz i wewnątrz kościoła struktur morderców do której należeli teściowie Komorowskiego. Komorowski korzystał z dobrego imienia, a jego żona wyznania mojżeszowego uszlachetniała swe rozpoznania dla tatusia mordercy w Kościele Św. Marcina na ul. Piwnej w Warszawie. Było to tuż za rogiem gdzie był rodzinny dom Bronisława Gieremka, więc z kontaktami i obserwacją Polaków nie było problemu.

To jednak środowisko kościelne wykreowało super szpiega Tomasza Turowskiego. Osobnik wyjątkowy i jednoznacznie zamieszany w dwa zamachy na Papieża i dwóch Prezydentów RP. Oszust dyplomata jest kolegą Komorowskiego, z którym są na ty oraz realizującym wspólne cele zamachowe. Komorowski jako dobrze strzelający osobnik, zawsze mógł wnieść kilka gram ołowiu w życie niejednego osobnika wzorując się na jego teściach. Zaskakujące jest to, że w Rzymie mamy strzały i w Smoleńsku też się pojawiają. Kto by pomyślał o używaniu broni palnej gdy należy ratować ludzi ? Tylko Putin, pogromca tygrysów, mógł to wymyślić. Powracając do Turowskiego ziomala Komorowskiego. Był on wyszkolony przez XIV wydział I Departamentu (wywiad PRL-u) i został nielegałem, czyli agentem pracującym pod przykryciem. Używał pseudonimów "Orsom", "Ritter" i "Dzierżoń". Miał dostęp do brudnopisów wystąpień Jana Pawła II. Było to możliwe, ponieważ przez 10 lat od środka szpiegował zakon jezuitów. W Warszawie na ul. Rakowieckiej wstąpił do nowicjatu na i zaraz potem został wysłany do Rzymu.
To środowisko kościelne na własnym karku wykreowało żmiję Turowskiego i zamachowca. Obracał się on w środowisku jezuitów zajmujących się Związkiem Sowieckim. Dzięki temu miał dostęp do informacji na temat Kościoła w dalekich rejonach komunistycznego mocarstwa.
13 maja 1981 r. Turowski był w Rzymie. Dodajmy, iż według ustaleń włoskiego sędziego Ferdinando Imposimato na placu św. Piotra był w momencie zamachu, także płk. Adam
Pietruszka, ten sam, którego sądzono za zabójstwo ks. Jerzego Popiełuszki, i który brał udział w wymierzonej w ojca świętego operacji "Triangolo", trwającej co najmniej od kwietnia 1979 r.
Dokładna rola byłych już funkcjonariuszy służb PRL w zamachu na Jana Pawła II i Prezydenta Kaczyńskiego jest dziś znana i wiadoma. Odegrali znaczącą rolę w samej logistyce oraz medialnej dezinformacji potrzebnej do zacierania dowodów.
Niezwłocznie po nieudanym zamachu na Papieża Tomasz Turowski został przeniesiony do Paryża. Zaczął wykładać w położonym w podparyskim Meudon Centre Russe, jezuickim ośrodku uczącym rosyjskiego języka i kultury, w tym pisania ikon.
Turowski wielokrotnie publicznie chwalił się, że wysokie stanowisko w placówce w stolicy Rosji (ambasador – minister pełnomocny) załatwiał dla niego ówczesny marszałek Sejmu RP, obecny prezydent Bronisław Komorowski. Obaj panowie są zaprzyjaźnieni od lat młodzieńczych, a do siebie mówią po imieniu utrzymując również kontakty nie tylko służbowo-wywiadowcze, ale i towarzyskie. Kancelaria Prezydenta RP nie wydała żadnego oświadczenia i uparcie milczy w sprawie Turowskiego mimo, że znają się doskonale dzięki teściowi od wczesnej młodości. Świat rodzin morderców z MPB jest po prostu hermetyczny. Dialog w tym środowisku odbywa się z użyciem ołowiu lub innych technik operacyjnych jak np. topienie w Wiśle i to powoduje, że jest to środowisko znacząco ograniczone, a Komorowski ze swą inteligencją wspaniale się zintegrował z nimi, zostając nawet Prezydentem z polecenia Miedwiediewa.
Kariera Turowskiego była realizowana również z pomocą Władysława Bartoszewskiego. Dla władzy i ich partyjniaków, Bartoszewski to guru korupcji. Wyjść z Auschwitz na lewe zwolnienie i do tej pory realizować młodzieńczy fach, to jednak pozostaje wyjątkowa postać w świecie korupcji. Całe szczęście, że Boga nie można skorumpować i niedługo Bartoszewski się o tym osobiście przekona. 
Otóż niejaki wyżej cytowany szef MSZ Władysław Bartoszewski zgłasza kandydaturę Turowskiego na stanowisko ambasadora w Hawanie na Kubie. – Chciałbym zaznaczyć, że moja decyzja jest przemyślana. Brałem pod uwagę, jakie będzie stanowisko administracji waszyngtońskiej i watykańskiej – mówił minister Bartoszewski posłom z Komisji Spraw Zagranicznych. 
– Zależało nam na tym, aby stanowisko ambasadora RP w Republice Kuby powierzyć człowiekowi, który być może przyczyni się do nowego otwarcia, między innymi przez kontakty kościelne, które zaczynają odgrywać istotną rolę dla Fidela Castro. Kandydat ma doświadczenie, jeśli chodzi o proces
transformacji na terenie post-radzieckim. Był wysoko oceniany przez naszych partnerów rosyjskich, o czym wiem drogą nieoficjalną. Ta droga nieoficjalna to droga korupcji i agentury.
Podobieństwo zamachów w Rzymie i Smoleńsku ma zasadnicze cechy wspólne dezinformacji wywiadów wojskowych zarówno włoskiego jak i polskiego. Według włoskiego sędziego śledczego poważne zarzuty ciążą na włoskim wywiadzie wojskowym, który już w pierwszych godzinach po zamachu na Jana Pawła II przekazał całkowicie wprowadzającą w błąd wiadomość o tym, że Ali Agca działał sam. Według sędziego Imposimato podczas prowadzonego we Włoszech dochodzenia w sprawie strzałów z 13 maja 1981 roku utracono wiele okazji dotarcia do prawdy, głównie z tego powodu, że – jak to ujął – włoski wywiad "wiosłował" w przeciwnym kierunku niż wymiar sprawiedliwości. Dowodem wschodnich działań dezinformacyjnych są zabiegi i pomysły, jakie zrodziły się w sztabie Stasi, do której Bułgarzy zwrócili się o pomoc w odpieraniu zarzutów przeciwko Antonowowi. 24 maja 1981 r. I Sekretarz Bułgarskiej Partii Komunistycznej Todor Żiwkow wystosował do władz NRD depeszę z prośbą o podjęcie kroków przeciwdziałających oskarżaniu Bułgarii o zamach na Jana Pawła II. 
Na razie można dysponować zeznaniami funkcjonariuszy NRD jak pułkownik Stasi Gunter Bohnsack, który zeznał jako świadek:
"Z Sofii otrzymaliśmy pismo, zarówno od wywiadu, jak i od szefa partii Żiwkowa osobiście. Była w nim mowa o tym, że oczekuje się od nas wsparcia wobec zachodniej kampanii sprzysiężenia przeciwko Bułgarii i KGB. Nasze zadanie miało polegać na podjęciu ataku odciążającego i skierowaniu uwagi na ślady prowadzące do CIA, dokumentując to pogłoskami i innymi środkami". podjęto działania, by przyjść Bułgarom z pomocą, pułkownik odparł, że m.in. "postanowiono rozpuszczać w świat poprzez mass media pogłoski o udziale CIA w zamachu na Papieża". Fałszowano także treść różnych dokumentów bądź
całkowicie je fabrykowano. Preparowano np. pochodzące rzekomo od "Szarych Wilków" listy z pogróżkami do rządu federalnego, w których Turcy zapowiadali zamachy terrorystyczne w Niemczech, jeśli Bonn nie podejmie kroków wobec władz włoskich, by te potraktowały Agcę łagodnie. Listy pisano łamaną niemczyzną i wysyłano z różnych miejscowości RFN. "Rozpowszechnialiśmy również plotki – zeznał Bohnsack.
 – Nasi ludzie rozpuszczali je wśród polityków tureckich, greckich. Wysyłaliśmy także przygotowane przez nas petycje do prezydenta Włoch czy Papieża, jako tzw. głos ulicy, opinii publicznej".
Kampania dezinformacyjna Stasi, prowadzona pod kryptonimem "Bałkany" lub "Operacja papież", polegała na fabrykowaniu dowodów o powiązaniach
Agcy z "Szarymi Wilkami", organizacją terrorystyczną. Policji włoskiej podrzucano np. rzekome listy zamachowca do przywódców tureckiej prawicy. Spreparowano nawet list szefa bawarskiej partii CSU, głośnego polityka prawicowego Franza Josefa Straussa do generała Turkesha. Moskwa nie odbiegała operatywnością dezinformacji i była równie operatywna jak jej konkurenci w konstruowaniu śladu kulis zamachu, wskazującego oczywiście na Zachód. Pierwszą znaczącą reakcją Rosjan na strzały z 13 maja był komunikat agencji prasowej TASS z 17 maja 1981 r. Powołując się ogólnikowo na "źródła zachodnie", głosił on, że Papież "padł ofiarą szerokiego międzynarodowego spisku o charakterze neofaszystowskim", którą to opinię podzielała również
TASS. "Literaturnaja Gazieta", w bezczelny sposób pomawiała Jana Pawła II piętnując polskiego papieża „jako sługusa amerykańskiego imperializmu, fałszywego apostoła pokoju, zdrajcę watykańskiej polityki wschodniej. Ostrzegała przed czynnym wtrącaniem się Kościoła w sprawy polskie i zwracała uwagę, że rozruchy uliczne w Gdańsku, Wrocławiu, Nowej Hucie wybuchły zaraz po nabożeństwach".
W meldunkach przekazywanych przez Turowskiego do centrali są dokumenty związane z ochroną papieską. Świadczy to o czynnym udziale w zamachu na Jana Pawła II Tomasza Turowskiego. Tym dziwniejsze jest, że nie ma ani jednego jego meldunku na temat zamachu na Jana Pawła II z 13 maja 1981 roku. Z tzw. katalogów jezuickich, odnotowujących, gdzie przebywa dany jezuita, jednoznacznie wynika, że Turowski był wówczas w Rzymie.

Ostatnio deputowany włoskiej centroprawicy Giancarlo Lehner apelował o powołanie nowej komisji śledczej we włoskim parlamencie. – Beatyfikacja Jana
Pawła II zasługuje na moralny zryw ze strony świata polityki, po to by odwracając role zastąpiła ona sądownictwo – ocenił Lehner.
Zdaniem deputowanego, po latach dezinformacji, "opłacanej" – jak dodał - przez KGB, należy dogłębnie przeanalizować wszystkie okoliczności zamachu na papieża Polaka, czego "nigdy nie uczynił wymiar sprawiedliwości" we Włoszech. Deputowany wyraził przekonanie, że trzeba dokładnie zbadać informacje, do jakich dostęp miały polskie służby.
Giancarlo Lehner przywołał między innymi postać pułkownika polskich służb o nazwisku Bąk, "powodowany wiarą katolicką i patriotyzmem", przekazał włoskiemu agentowi Giuseppe Cucchi informacje o planach zamachu na papieża, jakie miał na dwa tygodnie przed strzałami na Placu św. Piotra. Według Lehnera Polak uczynił to w nadziei, że strona włoska podejmie interwencję, by nie dopuścić do próby zabicia Jana Pawła II.
O części działalności dezinformacji polskich służb pisałem w publikacji biorąc za przykład szefa BOR gen. Janickiego oraz działalność Gazety Wyborczej. Myślę że większość wie jak to było z gen. Błasikiem, naciskami i całej plejadzie dezinformacji medialnych, które tylko dzięki internautom nie zostały utrwalone jako pewniki. To Turowski był źródłem informacji o tym że przeżyły trzy osoby z katastrofy. Celowa dezinformacja aby wzbudzić nadzieję i myśleć że ktoś jeszcze się uratował gdy tymczasem ocalenie byli z zimną krwią dobijani na miejscu katastrofy.
W ujawnionych informacjach na temat agenturalnej działalności Tomasza Turowskiego, wciąż jest wiele pytań. M.in. o rzeczywistą rolę i zakres odpowiedzialności Tomasza Turowskiego w organizacji wizyt 7 i 10 kwietnia 2010 r. O jego działalność w MSZ na początku lat ’90 oraz na stanowisku ambasadora RP na Kubie oraz współpracy z Radosławem Sikorskim po objęciu przez niego funkcji szefa MSZ.
Wreszcie, o jego działalności w Watykanie przed i w czasie zamachu na papieża Jana Pawła II w 1981 r.
To tylko niektóre informacje tej zamachowej postaci i serdecznego przyjaciela Komorowskiego oraz rodziny.

Mam nadzieję, że Komorowski ujawni nam swe alibi oraz swego teścia na 13 maja 1981 roku.

Za: http://poloniae.nowyekran.net/post/92430,13-maja-1981-prosze-o-alibi-komorowskiego-oraz-jego-tescia

 Więcej o niekompetencji B. Komorowskiego:

Sprawa znieważenia B. Komorowskiego przez Antykomora umorzona
MARSZ, MARSZ KOMOROWSKI... Władysław Gauza
Do wszystkich Polaków, Prezydenta Komorowskiego, Premiera Donalda Tuska, byłych ministrów rolnictwa oraz polityków, którzy głosowali na TAK podczas wdrażania wszelakich ustaw związanych z GMO.
Czy Komorowski, Tuski i Nowak kompletnie odlecieli? Filip Stankiewicz
Legalne władze RP w obronie mafii, rozkradającej majątek Sił Zbrojnych. Zawiadomienie Bronisława Komorowskiego i RZĄDU por. mgr inż. Miłosz WOJTAS
Panie "P"-rezydencie Komorowski kiedy odpowie pan na te pytania? Czyż historia nie zatoczyła w tym kraju koła?
Czy prezydent Komorowski oddaje Polskę w zarząd Niemcom?
LIST OTWARTY Transparenty International Prezydent RP Pan Bronisław KOMOROWSKI Premier RP Pan Donald TUSK 
Bronisław Komorowski - list otwarty do Prezydenta o ułaskawienie pracodawcy skazanego "za pomoc pracownikowi" Jana Sufina...
Gdańsk - manifestujący potraktowani gazem - Komorowski dostarczony motorówką jak Wałęsa?
Prezydent Bronisław Komorowski to analfabeta?
SALON WŁADZY NIE ODDA ŁATWO - PRZYGOTUJMY SIĘ NA DŁUGI MARSZ DLA ZATOPIENIA KLIKI PLATFORMY TUSKA I KOMOROWSKIEGO.
INWAZJA NEANDERTALI? - WŁADCA KOMOROWSKI?
Wpadki B. Komorowskiego - chciał być jak Piłsudski... nie wyszło też z noworocznymi życzeniami :-)
Homilia ks. płk. Sławomira Żarskiego która nie podobała się Bronisławowi Komorowskiemu i za to stracił stanowisko biskupa polowego?!?
Skarga na nieproceduralne orzekanie sędziów lubelskich do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
RODZINNA HISTORIA PREZYDENTOWEJ ANNY - ROJER, DEPTUŁY, DEMBOWSKIEJ I W KOŃCU KOMOROWSKIEJ W AKTACH IPN
Protest przeciw prowokacji Prezydenta Bronisława Komorowskiego Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce, we Wrocławiu
Oskarżam prezydenta Komorowskiego oraz Platformę Obłąkańców o przelanie Polskiej krwi - z cyklu Polska w okowach mafii część III
KRZYŻ SMOLEŃSKI RAUS - Komorowski pokazuje swoją prawdziwą twarz ?
Jak rząd Tuska i Komorowskiego oszukuje Polaków, czyli skuteczność tematów zastępczych...
Media wycięły kompromitującą część wypowiedzi Komorowskiego
Zawiadomienie Prezydenta Bronisława Komorowskiego o mającym się odbyć w dniu 16 września 2010r. w Sądzie Rejonowym w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę int
Brutalne aresztowanie Darka Komorowskiego – relacja Darka Wernickiego z dnia 13 września 2010 r. - w obronie Krzyża.
Wywiad z dr Dariuszem Ratajczakiem - w związku z jego tragiczną śmiercią przypominamy historię jego upadku jako dobrze zapowiadającego się historyka i naukowca... zaobserwujemy jak skończy swą karierę historyk Komorowski...
WYBORY, WYBORY I PO WYBORACH... wygrał król Komorowski zwyciężyła głupota i naiwność.
Wniosek do Bronisława Komorowskiego o wstrzymanie się ze złożeniem przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym
NIE DLA POMNIKA BOLSZEWICKIEJ ZARAZY - Komorowski sabotuje pomnik polskich elit, a popiera bolszewicką agresję ?!?
Podsumowanie kampanii Komorowskiego – i śmieszno i straszno... Filip Stankiewicz

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~patriota
20-05-2013 / 19:36
Prezydent Bronisław Komorowski – obrońca niezależności sędziowskiej. Tak można tytułować lokatora Belwederu, co będzie wyraźnym awansem w stosunku do „strażnika żyrandoli”. www.youtube.com/watch?v=uUnT29NDDsQ&feature=youtu.be OSTATNI SWIADEK JEDWABNE A wszystko za sprawą przemówienia, jakie Komorowski wygłosił podczas uroczystości wręczania nominacji sędziowskich. Prezydent odniósł się do sprawy sędziego Igora Tulei, choć jego nazwisko akurat nie padło. Ale krytyka za fragment uzasadnienia wyroku „o metodach stalinowskich” stosowanych podczas śledztwa w sprawie doktora Mirosława G. posłużyła prezydentowi do ataku na tych, którzy – jego zdaniem – są przeciwnikami niezależności sądów. Bo odważyli się skrytykować sędziego. Komorowski utyskiwał na „brak poszanowania niezależności sędziów”, wskazywał, że powinniśmy „okazywać szacunek niezależności sędziowskiej”. Mówił też, że niepokoi go to, iż niezależności sędziowskiej nie uszanowali „ludzie z wymiaru sprawiedliwości”. Prezydent niewątpliwie chciał się przypodobać środowisku sędziowskiemu, ale jednocześnie jego przemówienie stało się częścią kolejnej pseudokampanii w obronie niezależności ludzi wydających wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej. Znaczna część mediów, polityków, tzw. autorytetów fałszywie rozumie zasadę niezawisłości sędziowskiej czy raczej traktuje ją wybiórczo. Jak sąd wydaje wyroki po myśli „salonu”, to jak najbardziej jest niezawisły. Ale jak tylko zapada orzeczenie wbrew jego interesom, nie szczędzi się słów krytyki. Co oznacza ta „niezawisłość” zapisana w Konstytucji? To, że nikt nie ma prawa wpływać na treść wyroków, np. przez stosowanie nacisków politycznych czy wywieranie na sędziego presji w inny sposób. Czym innym jest jednak niezawisłość sędziowska, a czym innym ocena konkretnego wyroku, a zwłaszcza jego uzasadnienia. To, że ktoś nie zgadza się z wyrokiem, nie oznacza, że jest przeciwnikiem likwidacji niezależności sądów. Dla Bronisława Komorowskiego to jednak to samo. Gdyby trzymać się prezydenckiej logiki, trzeba by zlikwidować możliwość składania apelacji od wyroków czy wniosków o ich kasację, z czego nagminnie korzystają prokuratorzy i adwokaci. Przecież w apelacji wytykają sędziom błędy, jakie ich zdaniem popełnili podczas procesów, podważają ich werdykt. Oczywiście nikt przy zdrowych zmysłach nie uważa tego za atak na niezawisłość sędziowską, ale Komorowski pokazał nam, że jesteśmy w błędzie. Bardzo źle się też stało, że prezydent swoje refleksje wypowiedział przed młodymi sędziami. Obawiam się, że w ten sposób w niektórych mógł wzbudzić przekonanie nie o ich niezawisłości, ale wręcz o nieomylności. Bo skoro nie można krytykować sędziów i mówi to sam prezydent… Krzysztof Losz Za: Nasz Dziennik, Piątek, 18 stycznia 2013, Nr 15 (4554)
~obserwator
19-05-2013 / 22:27
Według najnowszego sondażu CBOS (ośrodek finansowany z pieniędzy budżetu państwa) - Platforma Obywatelska ma najniższe od 8 lat poparcie. Jedynie 23% społeczeństwa chciałoby oddać swój głos na tą partię, jeśli wybory odbyły by się dziś. Poparcie dla partii Donalda Tuska powinno w najbliższym czasie jeszcze szybciej spadać. Społeczeństwo coraz bardziej odczuwa bowiem skutki niekorzystnych działań tej ekipy. Coraz więcej osób otwartym tekstem mówi, że popieranie Platformy jest tożsame z obciachem i żenadą. I wcale nie powinniśmy się temu dziwić. Wystarczy sobie uświadomić, że politycy tej partii odpowiadają za wszelkie podwyżki podatków, VATu, akcyzy, zlikwidowania ulg podatkowych, to oni odpowiadają za afery gospodarcze i korupcję (hazardowa, drogowa, przetargowa, stadionowa czy info-afera), to oni odpowiadają za wzrost nepotyzmu, klientelizmu i kolesiostwa, to oni odpowiadają za biurokrację i rozrost armii urzędników (w 5 lat utworzono 100 tys. nowych posad), to oni odpowiadają za drastyczny wzrost zadłużenia naszego kraju, to oni odpowiadają za niegospodarne wydawanie publicznych pieniędzy (np. 5,8 mln zł "dotacji" na koncert Madonny), to oni odpowiadają za podniesienie wieku emerytalnego, to oni odpowiadają za drenaż funduszu rezerwy demograficznej, to oni odpowiadają za ograniczenie systemu OFE, to oni odpowiadają za pakiet klimatyczny, to oni odpowiadają za 2 mln podsłuchów i ograniczanie swobód obywatelskich, to oni odpowiadają za kompromitację Polski na arenie międzynarodowej, to oni odpowiadają za brak polityki pro-rodzinnej, to oni odpowiadają za nadanie polskiej armii charakteru jedynie reprezentacyjnego, to oni odpowiadają za brak spójnej i logicznej polityki dotyczącej bezpieczeństwa energetycznego, to oni odpowiadają za klęskę projektu łupkowego, to oni odpowiadają za nieracjonalną wyprzedaż majątku Skarbu Państwa (według oficjalnej listy z połowy 2012 r. przez kolejne kilkanaście miesięcy rząd chce sprzedać: Energę, Eneę, PGE, Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, Zespół Elektrowni Niedzica, BGŻ, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Ciech, Zakłady Azotowe Puławy, Zakłady Chemiczne Police, zakłady przemysłu obronnego, uzdrowiska oraz duże pakiety akcji PZU i PKOBP), to oni chcieli sprzedać gdański Lotos Rosjanom, to oni odpowiadają za proces likwidacji "Polski lokalnej" (likwidacja sądów rejonowych, posterunków policji, regionalnych połączeń kolejowych), to oni odpowiadają za degradację polskiej tożsamości (ograniczanie nauki historii w szkołach), to oni odpowiadają za podejmowanie w dyskursie publicznym tematów zastępczych, których głównym celem jest wywołanie sporów na tle światopoglądowym Platforma Obywatelska jest partią, która powoduje szkody. Ta ekipa musi jak najszybciej zostać odsunięta od władzy. Tylko w ten sposób uda się odwrócić niekorzystne zmiany.