Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 10-11-2013

11 listopada (NIE)podległość - wojna Polsko polska trwa – debilizmów ciąg dalszy... Grzegorz Niedźwiecki 

11 listopada przez Warszawę przejdą dwa wielkie marsze: prezydencki "Razem dla Niepodległej" i organizowany przez środowiska narodowe "Marsz Niepodległości". Antyfaszyści swoją manifestację organizują w tym roku dwa dni wcześniej - 9 listopada.

Prezydencki marsz "Razem dla Niepodległej", którego współorganizatorem jest Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, przejdzie ulicami stolicy po raz drugi. Według zapowiedzi Kancelarii Prezydenta ma być to radosne widowisko historyczne. Marsz rozpocznie się ok. godz. 13.15, bezpośrednio po zakończeniu uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza. /.../ Po drodze uczestnicy marszu będą się zatrzymywać przy kolejnych pomnikach zasłużonych Polaków, przed którymi prezydent złoży kwiaty. Będą to kolejno pomniki: kard. Stefana Wyszyńskiego, Wincentego Witosa, Stefana Roweckiego "Grota", Ignacego Jana Paderewskiego, Romana Dmowskiego oraz Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Przy ostatnim pomniku planowane jest wystąpienie Bronisława Komorowskiego. W tegorocznym marszu prezydenckim - w związku ze 150-leciem powstania styczniowego - uhonorowana ma być dodatkowo pamięć powstańców z 1863 r. Prezydent zaprosił na tegoroczny marsz m.in. osoby zaangażowane w obchody 150. rocznicy powstania styczniowego, które odbyły się w wielu miejscach w kraju. Podobnie jak w zeszłym roku na początku pochodu pójdą żołnierze, w tym z Kompanii Reprezentacyjnej i Orkiestry Reprezentacyjnej, za nimi będą m.in. uczestnicy grup rekonstrukcyjnych.

O godz. 15 na Rondzie Dmowskiego rozpocząć ma się z kolei czwarty już "Marsz Niepodległości", organizowany przez Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości" we współpracy z Młodzieżą Wszechpolską i Obozem Narodowo-Radykalnym. Szef Stowarzyszenia, Witold Tumanowicz, zapowiada, że trasa marszu ma wieść /.../ Uczestnicy manifestacji złożą po drodze kwiaty pod pomnikami: Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego. Na koniec marszu zaplanowano przemówienia. - Spotkajmy się w Warszawie, by zamanifestować naszą narodową dumę i przywiązanie do suwerennego państwa polskiego - apelują na stronie internetowej, poświęconej marszowi jego organizatorzy. 11 listopada przemaszerujemy, by wyrazić naszą wolę walki o silną i wielką Polskę – podkreślają. W marszu mają pójść sympatycy idei narodowych z całej Polski oraz goście z zagranicy. Marsz promują w internecie krótkie filmy z udziałem: Ewy Stankiewicz, Stanisława Michalkiewicza, Jana Żaryna i Jana Pospieszalskiego. Organizatorzy zapowiadają ok. 50 tys. uczestników manifestacji i liczą, że będzie spokojniej niż przed rokiem; manifestację ma zabezpieczać straż Marszu Niepodległości, ma być także kilkuset wolontariuszy. W 2011 i 2012 r. dochodziło do burd w czasie Marszu Niepodległości. Po ubiegłorocznych zajściach na komisariaty doprowadzono 176 osób, z których 21 zatrzymano. Rannych zostało 22 policjantów; straty oszacowano na ponad 80 tys. zł.

Manifestacji w święto Niepodległości nie organizują w tym roku antyfaszyści, którzy przenieśli swój marsz na sobotę, 9 listopada. Tego dnia koalicja organizacji "Razem przeciwko Nacjonalizmowi" (w jej skład wchodzi m.in. OPZZ) spotka się o godz. 13. przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego. Trasa manifestacji będzie wiodła /.../ drogą, którą Janusz Korczak prowadził dzieci z sierocińca podczas likwidacji warszawskiego getta w 1942 r. Do historycznych wydarzeń nawiązuje też tegoroczna data marszu. 9 listopada to 75. rocznica nocy kryształowej - pogromów Żydów w hitlerowskich Niemczech. Rafał Zieleniewski z "Razem przeciwko Nacjonalizmowi" powiedział, że jest kilka powodów, dla których jego środowisko zrezygnowało w tym roku z organizowania manifestacji 11 listopada. - W poprzednich latach organizując nasze marsze 11 listopada, byliśmy postrzegani jako przeciwnicy patriotyzmu czy świąt narodowych, a tak nie jest i chcemy się od tego odciąć - powiedział Zieleniewski. Organizatorzy zapraszają do udziału w manifestacji "każdego, kto rozumie, jak niebezpieczne jest pobłażanie nacjonalistom i lekceważenie ich agresywnej ideologii". Spodziewają się od 500 do tysiąca uczestników. Manifestacja ma potrwać do godz. 16.

11 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpocznie się także szczyt klimatyczny ONZ. Z kolei Anty-Szczyt organizują m.in. środowiska narodowe i związkowe (w tym Ruch Narodowy i NSZZ "Solidarność"). Nie planują one jednak manifestacji, a jedynie kilkugodzinną konferencję 10 listopada. Z kolei 16 listopada szczyt klimatyczny mają pikietować związki zawodowe.”

*

Jak się czyta powyższe komunikaty, nie znając prawdy lub nie mając rozumu, to można faktycznie zwariować. Kto tu jest Polakiem, kto patriotą, a kto zdrajcą? Część (głównie młodych) ludzi przy konwersacji chwali Wałęsę, mówi że Unia Europejska jest darem pomocowym niebios, bredzi o wolności. Druga część wyzywa rządzących od Żydów, zdrajców i okupantów. Jeszcze inna szaleje w fanatycznych dewocjach, marzy o agentach, prowokacjach i pisze spiskowe teorie dziejów. Są jeszcze michnikowcy.

Statystyka i fakty są proste i oczywiste. 1/3 narodu uprawia „pokłosie”. Jawnie rujnuje gospodarkę i zniewala ludzi. 

  • Józek, nie daruję ci tej nocy.

  • Zośka nie chrzań, tylko idź do banku 

po siano bo ktoś nam koryto podwędził.

(Z archiwum JG) 

Rządzący (I i II władza) to generalnie zbrodniarze. Przeszło 6 tys. samobójstw w roku i martwy art. 151 kk. Tysiące eksmisji na bruk, do Brata Alberta lub do slamsów socjalnych. Realizacją postulatów sierpniowych są podwyżki cen. Premią horrendalne bezrobocie lub emigracja za chlebem. Pierestrojką brak perspektyw dla dzieci, młodych i starców. Emerytury niepewne dla ludzi, ale szwedzkie stoły i dofinansowywanie baronów partyjnych jak za cara. Koryto nie śmierdzi.

Służby specjalne (III władza) to często przestępcy w togach, którzy zwą się wymiarem sprawiedliwości. Mają immunitety dożywotnie i wolną rękę – tzw. „niezawisłość”. Używają słowa sąd, prokuratura, a nie człowiek, bo tak samo grzeszny jak każdy inny. Nie podlegali lustracji. Są bezkarni i niekontrolowani. Bez realnego nadzoru z góry. Wsadzają kapturowo wielu niewinnych ludzi do więzień lub skazują na zagładę ekonomiczną na podstawie subiektywnych procedur, a nie na podstawie faktów materialnych. Dysydenci siedzą w więzieniach, a mafiozi na stołkach. Oto wolność i demokracja. Jak za Stalina.

Rzecznik Praw Obywatelskich i Helsińska Fundacja Praw Człowieka to tylko nazwy, jak Platforma Obywatelska czy Prawo i Sprawiedliwość. Uprawiają często bezczynność i krycie układu zamkniętego. Bywa, że kłamią i zatwierdzają zakalce. Wykorzystują fałszywe etykietki do legalizacji uprawomocnionych kapturowo rażących naruszeń prawa. To jest państwo totalitarne.

Propaganda (IV władza) to goebbelszczyzna. Opanowane media dla fałszywej kreacji rzeczywistości, cenzura wolnego słowa i ACTA jak u Stasi czy Securitate. Małpują libertyni w XXI wieku abstrakcyjne, żałosne programy niby społeczne ze „światłego” zachodu dla wytrącenia obywatelom argumentów. Związki zawodowe to trampolina do kariery.

Przyzwolenie na ten burdel dają kolaboranci z kanap politycznych i volksdeutsche za garść srebrników. Osobne jednostki biorą udział w pędzie do koryta, podwyższając statystykę łobuzom nie znającym socjalizacji. Choroba liderowania ludzi nie łączy. Źli ludzie marnują w efekcie ogromny majątek publiczny na marnotrawstwie, korupcji i koneksjach, wałkowaniu bzdur o zabójstwach politycznych wiedząc, że leżącego się nie kopie i na zamachach lotniczych oczywistych samobójców.

Prezydent (nie mój) Bronisław Komorowski samozwańczo ogłasza dzień żałoby narodowej po śmierci Tadeusza Mazowieckiego, który ma rzekome zasługi w obaleniu dyktatury. Jeśli korowcy i ropciowie walczyli na styropianie, jeśli cierpieli przez esbeków, jeśli byli internowani w bezprawnym stanie WRON Jaruzelskiego, to kiedy i kogo ze zbrodniczych prześladowców rozliczyli? Nie bardzo rozumiem kto tu obalił komunizm skoro dwie kadencje po 89' na szpicy był Al Kwaśniewski czy jak tam on się zwie. Oto obraz (fikcja) wolnej i demokratycznej Polski. Kontraktowej i grubej kreski.

Jak to naprawić? Jest jedna rada. Wyeliminować 1/3 chorego narodu ze społeczeństwa polskiego. Najdelikatniej by było dać wieloletnim liderom partii politycznych, dyspozycyjnym „autorytetom” i obligatoryjnie wszystkim prokuratorom oraz sędziom paszporty w jedną stronę. Najradykalniej by było powystrzelać. Trzeba zmienić prawo, znieść immunitety i ustanowić władzę społeczną. Tylko pospolite ruszenie może zrobić z Polski kraj demokracji i dobrobytu. Dlaczego pierestrojki prędko nie będzie? Bo zbyt znikoma jest ilość gladiatorów w Polsce. Wśród hien i szakali walka o ogień to norma. Kibole lubią zadymy. Tu trzeba husarii.

Nie Ruski, Nie Niemiec, nie Żyd nas wykańcza. Pierwotniaki z dzidą reżim prowadzą. Rodzimi bolszewicy praktykują pogrom jak w Jedwabnem. Rotarianie, masoneria i pseudo filantropi żerują dodatkowo na biedzie. To czwarty świat. Ugnojone świnie. Tak dokonuje się samobójcza eksterminacja narodu polskiego. Odpowiedzą zbrodniarze co najmniej przed Bogiem za układ zamknięty i państwo w państwie. Kreatorzy obłudy i autorzy „pokłosia” za pieniądze. Należy zbierać i ujawniać nazwiska współczesnych ubeków. Spisywać brutalne fakty. Tworzyć obywatelski IPN. Nie bać się cenzury i represji. Nie bać się więzień. Niech się łotrzy ich boją.

Grzegorz Niedźwiecki - socjolog

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
  Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~pietia goras
23-12-2013 / 11:42
*** NAZIZM po POLSKU (Bezprawie + Siła) > Polska klasyka ... brak prawno-kryminalistycznego rozpoznania sprawy ... PROFILAKTYKA w kierunku ŁAMANIA RACJI STANU Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski połączone z ŁAMANIEM Praw Człowieka ... Wydarzenia na SZKODĘ wójta UG Nozdrzca p. Antoni GROMALA stanowią wydarzenia o charakterze polityczno-kryminalnym ... wójtowi konkurencja .... ZGOTOWAŁA NIEpospolitą PROWOKACJĘ ... *** Komu zależało na utrąceniu wójta ?! na to pytanie winni odpowiedzieć kolesie TOMKA z CBA ... a prokuratura i prokuratorzy ... kury im macać TOGOWYM PARANOIKOM ... siedzą w koncie chleją wódę (PPR Jerzy SEJCHTA - PR Szczecinek - Szef ... PPR Liliana Czuchryta - PR Koszalin) trzepią proncie ... zdegenerowani i zdemoralizowani posiadaniem w "DAROWIŹNIE" Immunitetów & NIEzawisłości >> do potęgi n-tej ... pozbawieni logiki rozumowania, zasad etyczno-moralnych ... zlasowane mózgi od wódy ... pospolita kupa gnoju ... ale za to czyn ... NIE zabroniony (prokurator) .... społecznie -znikoma szkodliwość (sędzia) ... ale zaistniał !! na przesłankach KORUPCJI w trybie art. 231 kk w zw. INNE > patrz : uchwała Sądu Najwyższego Znamiona KORUPCJI: czyny zdefiniowane w art. 231 kk: z 24 stycznia 2013 r., sygn. akt I KZP 24/12. CURIOZUM stanowią działania CBA >>> raptem w roku 2012 agenci CBA ujawnili i sformalizowali na terytorium Rzeczpospolitej Polski raptem aż ... cztery przypadki KORUPCJI ... LULJA PICERA ... "0" no cóż ... zabrakło TOMKA ... ten TO potrafił ... NIE chciał ale musiał ... na całego wpadł w SEJMIE ... bo się przejęzyczył ... NEMO est SUPRA Leges ...
~rick
18-12-2013 / 00:35
*** Czy na pewno prawo stalinowskie ?! BEZPRAWIE + Siła = N A Z I Z M ... w Koszalinie N A Z I Z M przejawia się wykładnią bełkotu TOGOWEJ dziczy magistrów prawa szumnie zwących się prokuratorami i sędziami ...wg promotora SSR Małgorzata WIŚNIEWSKA (aktualnie Prezes Sądu Rejonowego w Koszalinie) ... głoszącej do OFIAR PRZEMOCY **Jerzego Bylickiego >> nałogowego alkoholika (ALK. 16/96 SR K-lin) z objawami schizofrenii maniakalnej & seksualnego zboczeńca (zoo i pedofil ..) KONFABULACJE insynuacji urojeń własnych .... Wiśniewska głosiła w swych publikacjach procesowego awanturnictwa cit. " ... kurator, prokurator, sędzia może mówić , robić i pisać co chce ..." czyli STANDARDOWE widzimisię TOGOWEJ HOŁOTY uzbrojonej w IMMUNITETY ... HOŁOTY pozbawionej zasad etyczno-moralnych oraz logiki rozumowania ... PREFERUJĄCEJ procesową ślizgawkę , fałszowanie protokółów sądowych niszczenie materiału dowodowego ... lecz NIE dowodzenie i dochodzenie prawdy materialnej metodami prawno kryminalistycznymi ... Podstawę TAKTYKI i STRATEGII postępowania procesowego wg takiej filozofii TOGOWCÓW stanowi ich NIEpoczytalność umysłowa - TOGOWI PARANOICY ... wynikająca z posiadania schizofrenii maniakalnej jednostki chorobowej zakłócającej funkcjonowanie sfery świadomościowej w przekonaniu utożsamiania się TOGOWCÓW w osobniczych KATEGORIACH jako właściwościach NADLUDZI w trybie NAZISTOWSKIEJ doktryny ... "GOTT mit uns" TOGOWA HOŁOTA ... zdemoralizowana dzicz magistrów prawa ... nadętych jak HIMALAJE gówniarzy ... zgraja niepoczytalnych umysłowo - paranoików ... ubzdurała sobie, że będą bez końca ... w nieskończoność poniewierać, szastać ludzkim życiem , Godnością i Honorem ... będą bezkarni ... a posady, które służbowo obsadzają ... funkcjonując jako prywatny biznes pod państwowym szyldem w resorcie sprawiedliwości ... pecunio non olet ... i TAK pod Szyldem Wolnej, Niepodległej i Demokratycznej Rzeczpospolitej Polski odbywają się pospolite przestępstwa kryminalne, grabież i MORDOWANIE Obywateli ZORGANIZOWANE w ciągłości przez urzędy, instytucje, organa ścigania i wymiar sprawiedliwości... pod osłoną pseudo patriotycznego bełkotu trybem HIPOKRYZJI Prezydenta Bronisława KOMOROWSKIEGO ... cit. "Przezwyciężyliśmy ciężki czas ... podły czas ..." przy RÓWNOLEGŁYM wtórze bełkotu o "Zielonej Wyspie" i innych urojeniach insynuacji własnych kolesia po fachu ... kłamcy, oszusta, złodzieja i błazna imieniem : Donald TUSK, który zarządza przestępczością zorganizowaną państwowej administracji STRUKTUR państwowości RP ...
~obywatel
10-11-2013 / 10:07
WROCŁAW *ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2013* TEGO DNIA PRZYPOMNIJMY SOBIE, JAK SILNY JEST POLSKI NARÓD - BĄDŹMY RAZEM !!! Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu zaprasza Mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska, którzy nie będą mogli wziąć udziału w Marszu Niepodległości w Warszawie, na spotkanie patriotyczne Przed Pomnikiem Ofiar Stalinizmu dla uczczenia 94 Rocznicy Narodowej. Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu prosi by Dzień ten obchodzić z godnością, uroczyście, z szacunkiem, z powagą, w zadumie i z refleksją nad czynami i losami pokoleń, które przyczyniły się do odzyskania jej, choć na krótko, bo na 19 lat, i utraciły ją po 17 września 1939 roku, a następnie po Układach w Magdalence i przy tzw. „Okrągłym Stole” i ustaloną tam „grubą kreską.” Zamanifestujmy więc w tym Dniu swoją postawą obywatelską przed symbolami narodowymi, pomnikami, dziękczynnymi tablicami i w miejscach patriotycznych, martyrologicznych, składając wiązanki kwiatów, zapalając znicze i wywieszając flagi Narodowe, także w oknach i domach prywatnych. DO SPOTKANIA 11 LISTOPADA O GODZ. 17-tej PRZED POMNIKIEM OFIAR STALINIZMU we WROCŁAWIU Dr Leszek Skonka – Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce tel. 691 830 350 skonka.leszek@gmail.com ***** "POLSKI NIE MOŻNA WYKRZYCZEĆ" !!! Polecamy Państwu wysłuchanie bardzo ciekawego wywiadu z dr Leszkiem Skonką, prezesem Komitetu Pamięci Zbrodni Stalinizmu na temat najnowszej historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem okresu stalinizmu i jego metamorfozy. www.youtube.com/watch?v=U8Guk0HFPY8&feature=youtu.be konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/11/08/w-przeddzien-swieta-n