Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
31 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA 100 DNI ROZCZAROWANIA RZĄDAMI PO I TUSKA

100 DNI ROZCZAROWAŃ RZĄDÓW PO.

Obserwując w mediach premiera RP Donalda Tuska, jego wypowiedzi, sondaże, prezencję, uśmiechniętą twarz, mógłby ktoś pomyśleć, że jest to polityk znakomity, lubiany przez obywateli, a przede wszystkim polityk z niepodważalnym mandatem zaufania od tychże. Bryluje nasz premier w aureoli pozytywnej popularności, zdradza w całej swej postaci wyborne samopoczucie. W czasie konferencji prasowych, tak modnych teraz acz nic nie wnoszących, spełnia wszystkie warunki medialnego perfekcjonisty, który wraz z resztą popularnych polityków Platformy Obywatelskiej, roztacza wokół aurę zadowolenia z siebie, dobroci i kurtuazji. Ot, i wszystko, tylko ułuda, blichtr, blamaż.

Minęło bowiem 100 dni rządów nowo wybranego rządu i każdy dzień pogłębiał nas w rozczarowaniu, bolesnym, dojmującym rozczarowaniu. Wiemy na pewno, że dobro tego kraju nie jest priorytetem dla obecnego rządu, że los polskich rodzin nie zaprząta uwagi naszych mężów stanu, że kobiety i ich życie w Polsce nie stanowią zainteresowania polityków. Ogromna ilość kobiecych organizacji pozarządowych wzmogła swoje działania w nadziei, że po wyborczych obietnicach premiera będzie można wspólnie zmienić i wypracować wiele kwestii równościowych i kobiecych tak zaniedbanych dotychczas. Jednak nie zrobiono nic. Jest tylko lekceważące milczenie.

100 dni, które pokazały, że polska kobieta nadal nie jest bezpieczna w sferze ekonomicznej, medycznej, rodzinnej.
Nie zrobiono nic !

100 dni, które pokazały, że polska kobieta maltretowana, molestowana, oszukiwana nadal nie jest chroniona.
Nie zrobiono nic !

100 dni, które pokazały, że w Polsce nadal pobite kobiety muszą opuszczać wraz dziećmi swoje domy. Oprawcy są bezpieczni.
Nie zrobiono nic!

100 dni, które pokazały, że Karta Praw Podstawowych jest dla Europejczyków ale nie dla nas. Nam "załatwiono" kartę zubożoną.
Oszukano nas !

100 dni, które pokazały, że klerykalizacja państwa postępuje w zastraszającym tempie : religia w szkołach, wpływ a nawet nacisk hierarchów kościoła na decyzje podejmowane przez polityków, uczestnictwo Episkopatu w komisjach i posiedzeniach rządowych, dofinansowywanie kościoła ze środków państwa. To dowodzi braku własnej wizji państwa i nieudolności rządzenia.
Tchórzostwo polityczne !

100 dni, które pokazały, że wycofanie się rządzących np. z zamiaru dofinansowania zapłodnienia in vitro nie jest obarczone żadnymi konsekwencjami.
Zmanipulowano nas !

100 dni, które pokazały, że żałosne, ubogie i patologiczne domy dziecka w Polsce to problem, na który polski rząd nie znajduje czasu, środków, pomysłu.
Nie zrobiono nic !

100 dni, które pokazały, że walka z zalewającą nas falą dyskryminacji ze względu na płeć, wyznanie, orientację seksualną etc. nie leży w sferze zainteresowań polskiego rządu.
Nie zrobiono nic !

100 dni, które pokazały, że powołanie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn graniczy z cudem.
Oszukano nas !

100 dni, które pokazały, że Europa stała sie odleglejsza niż była dotąd.
Cofamy się !

Błazeńskie debaty, oszukańcze obietnice, tchórzliwe zachowania, kłamliwe konferencje prasowe, to prawdziwe symbole obecnie rządzących. 100 dni i już nie ma wątpliwości w jakim kraju żyjemy, kogo dopuściliśmy do władzy i jakie znaczenie ma dla rządzących los obywateli. Nie ma już wątpliwości ... jest rozczarowanie.

Jarosława Bowszys

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Emilia Cenacewicz, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu niejawnych sympatyków AP

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.