Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
28 września 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Czarna lista urzędów skarbowych!!! (w opracowaniu)

Podane za http://businessman.onet.pl/ 
Ministerstwo Finansów w końcu zdecydowało się ujawnić dużą część danych 1 022 934 000 zł, czyli średnio prawie 8200 zł na każdą firmę - osobę prawną. Taka była wartość niekorzystnych dla podatników decyzji wydanych w 2000 r. przez urzędy skarbowe
Pełna lista urzędów skarbowych przekazana przez Ministerstwo Finansów

Zobacz także: Gdzie są najgorsze urzędy skarbowe?
                         Tabela - Decyzje NSA w sprawach podatkowych wydane w 2000 roku


ALINA BIAŁKOWSKA-GUŻYŃSKA - Wymuszony miliard...

Jednak się udało. Ministerstwo Finansów w końcu zdecydowało się ujawnić dużą część 
danych, na podstawie których można ocenić funkcjonowanie polskiego aparatu skarbowego. Tytuł Najbardziej Gorliwego Naśladowcy Szeryfa z Nottingham za rok 2000 powinien przypaść szefowi US w Przemyślu, który bezdyskusyjnie wysforował się przed kolegów po fachu. W przeliczeniu na jedną firmę niekorzystne dla podatnika decyzje podjęte w tym urzędzie miały wartość 237 293 zł. Jeśli więc przyjąć za punkt odniesienia średnią krajową (8200 zł na firmę) okazuje się, że przemyscy urzędnicy przekroczyli ją prawie 29-krotnie, czyli wykonali 2900% normy. Drugi w kolejności US Siemiatycze, pod który podlega zaledwie 37 osób prawnych, wydał decyzje negatywne warte w sumie 4,033 mln zł, co daje średnio 109 tys. zł na każdą zarejestrowaną tam firmę (1300% krajowej normy). To początek fascynującego obrazu, jaki wyłonił się po analizie przekazanych nam suchych liczb.
Rekordzistą w kwestionowaniu deklarowanych przychodów z VAT okazał się US w Rudzie Śląskiej, który na tzw. decyzjach określających zarobił 33,7 mln zł (jedna taka decyzja tego urzędu była warta średnio 443 421 zł). Z kolei w tzw. decyzjach ustalających (też VAT) wyspecjalizował się US w Przemyślu, który doliczył się uchybień wartości 86,722 mln zł (średnio - uwaga - aż 767 451 zł na decyzję). W akcyzie prym wiódł II US w Szczecinie, którego decyzje kosztowały podatników aż 54,830 mln zł (średnio 4 569 166 zł na każdą decyzję!). W czołówce nie mogło zabraknąć urzędów warszawskich. US Warszawa Ursynów uzyskał najwięcej w Polsce przy weryfikacji podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) - bo aż 35,787 mln zł. A ponieważ rzecz dotyczyła zaledwie jedenastu decyzji, średnia wartość jednej wyniosła 3 253 363 zł. Zresztą ursynowski urząd lubuje się w dużych gabarytach: wydał wprawdzie tylko jedną decyzję określającą dotyczącą akcyzy, ale za to wartą 3,745 mln zł. Skuteczność US z Pruszkowa i Wołomina, znanych z działalności mafijnej, jest zdecydowanie poniżej przeciętnej (odpowiednio 895 i 2542 zł na firmę).

Dlaczego prokurator łamie ślubowanie? - za friko czy o coś chodzi?

Tak więc cała ta etyka, przysięga itp. to tylko bajery dla naiwnych... tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli  "Raportu o stanie sądownictwa polskiego", ale to tylko dla osób myślących, a więc nie dla prawników.

www.aferyprawa.com - Niezależne Wydawnictwo Internetowe "AFERY KORUPCJA BEZPRAWIE" Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.