Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
25 września 2020
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

UNIA STOWARZYSZEŃ I ORGANIZACJI POLSKICH AMERYKI ŁACIŃSKIEJ

Unia Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej (USOPAL) - LIST OTWARTY  DO PREZYDENTA RP 

17.02.2006

List otwarty
Prezydent R. P.
Prof. Lech Kaczyński
Warszawa


Szanowny Panie Prezydencie!


      My, Polacy mieszkający od wielu pokoleń z dala od naszej umiłowanej Ojczyzny, na gościnnych ziemiach Ameryki Łacińskiej - od Meksyku po Argentynę i Chile - a skupieni od 11 lat w Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej (USOPAL) zawsze i wszędzie, tak jak nasi ojcowie i dziadkowie byliśmy i jesteśmy wierni sztandarowi na którym widnieje napis:
Bóg, Honor, Ojczyzna.

       Długo, bardzo długo czekaliśmy na te chwile, gdy Polska będzie Polską.
Mięliśmy nadzieje - ba, byliśmy pewni, ze zryw Narodu w 1980 roku pod sztandarem NSZZ Solidarność będzie momentem definitywnego zerwania łańcucha zniewalającego nasz Naród. Niestety, w dalszym ciągu placówki dyplomatyczne w krajach naszego zamieszkania są obsadzane przez dawnych komunistycznych
aparatczyków i służby specjalne. Głównym ich zadaniem jest rozbijanie i dzielenie organizacji polonijnych.
Próbowaliśmy z tym walczyć, alarmując i przedstawiając władzom w Polsce ich życiorysy i działania, które podejmowali na szkodę naszej Ojczyzny. Niestety wszystko bez skutku.
       Mieliśmy wielka nadzieje i przekonanie, że wygranie wyborów przez Szanownego Pana Prezydenta, jak również przez partie Prawo i Sprawiedliwość pod przewodnictwem Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, pozwoli wreszcie raz na zawsze zerwać z koszmarem PRL-u.

       Wszystkie nasze organizacje i ich członkowie skupieni w USOPAL z wielkim zaangażowaniem i zapałem włączyli się w Pana i PiS-u kampanie wyborcza. Dodajmy, że było to na tutejszym terenie bardzo utrudnione z uwagi na to, że ambasady i ich agenci robili wszystko, (mając wiele możliwości, takich jak np. kaptowanie ludzi poprzez awanse czy polskie odznaczenia państwowe), by prezydentem R. P. został Donald Tusk a wybory parlamentarne wygrały Platforma Obywatelska i SLD.
      Można to dokładnie prześledzić w artykułach i publikacjach zamieszczanych w "Glosie Polskim" redagowanym przez panią Marie Szybisz, która jest ona żoną obecnego, nielegalnie wybranego i narzuconego przez ambasadę prezesa Związku Polaków w Argentynie, p. Leszka Szybisza.

      I oto nagle, niespodziewanie, jak grom z jasnego nieba, dociera do nas porażająca informacja, że jeden z tych, którzy nie tylko, że szkodzili nam tu na obczyźnie, ale przede wszystkim szkodzili naszej Ojczyźnie - niejaki p. Ryszard Schnepf , były ambasador RP w państwach Ameryki Łacińskiej, zostaje mianowany na stanowisko sekretarza stanu przy Premierze K. Marcinkiewiczu. 

      Wszyscy Polacy, mieszkający tu w Ameryce Łacińskiej, pytaliśmy - co się stało? Co to ma oznaczać? Czyżby powrót do "starego"?

      Na odbytym w Punta del Este XI Zebraniu USOPAL w dniach 25 - 27 listopada 2005 r. uczestnicy spotkania przyjęli te nominacje ze zgroza i oburzeniem. Uznali jednak, że jest to "wypadek przy pracy".
Sadzili, że po zapoznaniu się przez Pana i Rząd R. P. kim jest p. Ryszard Schnepf, zostanie on natychmiast zdymisjonowany. Wystosowali wiec List otwarty do Pana, Parlamentu, Senatu i Rządu RP, w którym to liście
dokładnie przedstawili szkodliwa działalność p. Schnepfa, jaką prowadził on pracując w placówkach dyplomatycznych RP w Ameryce Łacińskiej.
      Od czasu wysłania listu minęło kilka miesięcy i nie tylko, że ten pan dalej pracuje w MSZ w Warszawie jako sekretarz stanu, to w dodatku pozwolił sobie na taką bezczelność, że list zaadresowany do Premiera RP, p. K. Marcinkiewicza, odesłał z powrotem bez komentarza. Jest to coś niesamowitego - tego by nawet komuna nie potrafiła zrobić.
      Jakby tego upokorzenia Polonii w Ameryce Łacińskiej i świecie było mało, to wymierzono jej następny, jakże bolesny policzek i to od tej, z taka nadzieja wyczekiwanej władzy.
Oto bowiem Marszałek Senatu RP, Bogdan Borusewicz, parę dni temu wprowadził do Polonijnej Rady Konsultacyjnej przy Senacie RP p. Leszka Szybisza - człowieka, który nie tylko, że nie reprezentuje interesów Polonii Argentynskiej, a tym bardziej Polonii Ameryki Łacińskiej, to wręcz odwrotnie, działa od lat na szkodę tejże Polonii, czyniąc ze Związku Polaków w Argentynie organizacje służalczą wobec komunistycznej agentury zakonspirowanej w placówkach dyplomatycznych R.P

          Wielce Szanowny Panie Prezydencie!
 Ten kolejny policzek wymierzony tak perfidnie w Polaków zamieszkujących w Ameryce Łacińskiej jesteśmy zmuszeni przyjąć jako nieprzyjazny akt prowokacji skierowany przeciwko Polonii świata, a szczególnie przeciwko USOPAL.
        Podkreślmy raz jeszcze, że USOPAL jako jedyna organizacja polonijna w Ameryce Łacińskiej jest wierna wizerunkowi budowy IV RP pod przewodnictwem Pana Prezydenta i PiS-u.
Nie mieści się nam w głowie, by intencja Szanownego Pana Prezydenta, partii Prawa i Sprawiedliwość pod przewodnictwem prezesa, p. Jarosława Kaczyńskiego, oraz premiera RP, p. Kazimierza Marcinkiewicza, było rozbijanie i niszczenie polonijnych organizacji, a nagradzanie tych, którzy tak bardzo szkodzili i nadal szkodzą naszej Ojczyźnie, którzy robili wszystko, by prezydentem RP został Donald Tusk i by zwycięskimi partiami zostały SLD i Platforma.

          Szanowny Panie Prezydencie!
Proszę nam wybaczyć wylewny żal i gorycz. Mamy jednak nadzieje, że wyrządzone zło zostanie szybko dla wspólnego dobra naprawione, tzn. że zostanie zdymisjonowany p. Schnepf i wykreślony z Rady Konsultacyjnej przy Senacie R. P. p. Leszek Szybisz, na którego miejsce zostanie powołany odpowiedni człowiek, prawdziwie reprezentujący interesy całej Polonii Ameryki Łacińskiej.
        Pragniemy zapewnić Pana, jak również władze PiS-u i rząd RP, że w dalszym ciągu niezłomnie wierzymy, iż wspólnie uda nam się zbudować tak wymarzony przez pokolenia Dom, któremu na imię Polska.

Z wyrazami najwyższego szacunku:

Dr. Eduardo Paprocki - wiceprezes USOPAL - Posadas Argentina
Inż.. Andrzej Zabłocki - wiceprezes USOPAL - Santiago de Chile
Ks. Jerzy Morkis - wiceprezes USOPAL - Kurtyba - Brasilia
Prof. Jerzy Achmatowicz - Członek Honorowy Zjednoczenia Polskiego, Santiago de Chile
Marek Lubiński - przedstawiciel USOPAL na Peru
Prof. Zygmunt Haduch - przedstawiciel USOPAL na Meksyk
Mjr. Jerzy Skoryna - przedstawiciel weteranów AK na Meksyk
Krystyna Pisera - przedstawiciel USOPAL na Paragwaj
Plk.Leopold Bilozur - Honorowy Prezes Polskich Organizacji Kombatanckich w Ameryce Łacińskiej

Do wiadomości:

Marszałek Sejmu R.P.Marek Jurek
Marszałek Senatu R.P.Bogdan Borusewicz
Premier Rządu R.P. Kazimierz Marcinkiewicz
Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński
Przewodniczący Senackiej Komisji R.P. do spraw i kontaktów z Polonia prof. Ryszard Bender
Środki masowego przekazu

Niezależne Czasopismo Internetowe 
"AFERY PRAWA" 
Ruch Ochrony Praw Obywatelskich  i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
www.aferyprawa.com  

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Saroj
23-12-2014 / 14:16
DeNina21 maja 2013, 11:08 I paid 25 dollars for the" rel="nofollow">wlwbnsc.com"> vaanrit of Issue 2 featuring Aquaman, so I feel your pain although it's very nice to look at! I'm sure you feel the same way about yours! Enjoy!
~Kevin
19-12-2014 / 22:57
Zardenayer19 maja 2013, 15:43 fsa17 maja 2012, 16:18 uważam, ze daje rade. ogladałem już ktf3rys mecz na zywo w itv i kmrnoeatz jest ok, no ale jeszcze sie taki nie urodzil co by wszystkim dogodził