Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
17 maja 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Sanktuarium Katyńskie. Rafał Gawroński

W dniu 22 maja 2010 roku z inicjatywy Pani Krystyny Krzyszkowiak, zorganizowano spotkanie w sali parafialnej przy kościele Św. Krzyża w Warszawie w którym miałem zaszczyt uczestniczyć. Celem spotkania było utworzenie Narodowego Sanktuarium w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyły osoby i przedstawiciele organizacji pozarządowych pragnące aby w świątyni tak mocno związanej z historią miasta i losami jego mieszkańców oraz Polski, powstało Sanktuarium Martyrologii Polaków. Kościół Św. Krzyża był na przestrzeni 300 lat świadkiem różnych losów Rzeczypospolitej. W podziemiach kościoła został pochowany marszałek Sejmu Wielkiego Stanisław Małachowski, tu także spoczywa serce Fryderyka Chopina. To tutaj ks. kard. Stefan Wyszyński głosił słynne kazania tak znienawidzone przez aparat bezpieczeństwa PRL. Kościół w Polsce zdecydowanie podkreśla że rodzące się sanktuarium jest spóźnioną formą spłaty długu społeczeństwa polskiego wobec zamordowanych rodaków, których komunistyczne władze zamierzały ukryć na zawsze w dołach śmierci razem z prawdą o ich tragicznym losie. Wykreśleni z historii i wygnani z pamięci dwóch pokoleń jeńcy polscy straceni rozkazem WKPb. z 5 III 1940 roku znajdą w dolnym kościele Św. Krzyża swój dom na wieki. Na tydzień przed katastrofą w Smoleńsku w tej sprawie organizowania spotkania w celu powołania sanktuarium przyszli razem Krystyna Krzyszkowiak i Stefan Melak do księdza Marka Białkowskiego. Stefan Melak zginał śmiercią tragiczną w Smoleńsku. Z godnością wypełnienia jogo woli w spotkaniu uczestniczył brat śp. Stefana Melaka, Andrzej Melak który zaznaczył, że ta straszliwa tragedia w Smoleńsku nie powstrzyma nikogo z zgromadzonych w tym miejscu osób do aktywnego włączenia się w wypełnianie woli Ojca Świętego Jana Pawła II który napisał w liście z dnia 16 stycznia 1996 roku cytuję:
"Tragiczne wydarzenia, które miały miejsce na wiosnę 1940 roku w Katyniu, Charkowie, Miednoje, są rozdziałem w martyrologium polskim, który nie powinien ulec zapomnieniu. Śmierć tysięcy ludzi bez reszty oddanych Polsce zobowiązuje do wierności ideałom, które oni cenili bardziej niż życie. Trzeba żywić nadzieję, że Sanktuarium Katyńskie, jako miejsce modlitewnej zadumy i niegasnącej pamięci o tych bolesnych dniach, stanie się ośrodkiem kształtowania sumień w oparciu o świadectwo wierności, jakie dali pomordowani synowie Narodu polskiego."
Ksiądz Marek Białkowski wyznaczył wstępną datę otwarcia Sanktuarium Katyńskiego na 10 kwietnia 2011 roku, w pierwszą rocznicę tragedii pod Smoleńskiem. Poprosiłem Panią Krystynę Krzyszkowiak o utworzenie na terenie USA dwóch Komitetów poparcia dla inicjatywy utworzenia Narodowego Sanktuarium Katyńskiego w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie. Jeden przy Radiu Pomost w Arizonie, a drugi przy Kurierze Codziennym w Chicago. Pani Krystyna Krzyszkowiak podkreśliła w udzielonym wywiadzie znaczącą rolę Polonii i zaaprobowała utworzenie takich Komitetów w USA.
Dalsze informacje na ten temat będę publikował na bieżąco. Wszystkim osobom dla których utworzenie Sanktuarium Katyńskiego jest bliskie proszę o kontakt mailem lub za pośrednictwem wspomnianych wyżej redakcji.
Rafał Gawroński.
Email: rafal-gawronski@wp.pl

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Bobcat
04-01-2015 / 17:02
Ecionmoes are in dire straits, but I can count on this! zdsdax.com [url=fqfvbksv.com]fqfvbksv[/url] [link=kllash.com]kllash[/link]
~Stefan
24-12-2014 / 05:39
 ( 2012.02.21 03:14 ) : Als Grfcnder, Selbste4ndiger, Freiberufler und Unternehmer kf6nnen Sie bei Versicherungs-Beitre4gen richtig Geld" rel="nofollow">fogmdclehyd.com"> spearn. Existenzgrfcnder kf6nnen bei vielen Gesellschaften bis zu 50% Rabatt im ersten Firmenjahr erhalten nachfragen lohnt sich also. Als Patient mit einer Privaten Krankenversicherung lassen sich bspw. locker bis zu mehrer hundert Euro im Monat einsparen und Sie verbessern auch noch Ihren Status in der Arztpraxis oder im Krankenhaus, da Sie nicht weiter dem Leistungskatalog der gesetzlichen Krankenversicherung unterliegen. Aber auch bei Berufsunfe4higkeit, Unfall oder der Absicherung Ihrer Rente (Rfcrup) lohnt sich immer ein Versicherungsvergleich mehrerer Gesellschaften. Auch sollten Sie die Kosten der Absicherung Ihres Unternehmens durch Betriebshaftpflicht-, Glas-, Rechtsschutz-, KFZ- und Inhalte-Versicherung im Griff haben. Vergleichen Sie daher kostenlos und testen Sie, wie hoch Ihr Einsparungspotential bei gleichen oder besseren Leistungen ist! Mehr als 30 Gesellschaften mit fcber 2.500 Tarifvarianten werden in den kostenlosen Vergleichen von den Partnern von jetzt-praemien-senken.de einbezogen.
~Prezydent II RP
27-05-2010 / 00:00
UWAGA ! W niedzielę, 30 maja odbędzie się Protest w sprawie prowadzenia śledztwa katastrofy w Smoleńsku. Zapraszam wszystkich przed Pałac Prezydencki w Warszawie na godz. 17:00 ! Będzie Jan Pospieszalski i "Gazeta Polska". Przekażcie to dalej ! Zygmunt Jan Prusiński 27 Maja 2010 r.