Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:





Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
17 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA

SZCZECIN - 53 dzień protestu głodowego przed Sądem Okręgowym - czekamy na CBA - PRAWO I PRAWDA MUSI ZWYCIĘŻYĆ.

Szczecin dnia 13 sierpnia 2008 roku.

Odpowiedź

Protestujących przed Sądem Okręgowym w Szczecinie przy ul. Małopolskiej 17

od 23 czerwca 2008 roku, na artykuł „Głosu Szczecińskiego” z dnia 12 sierpnia 2008 roku pt. Protest pod sądem – sędziowie stracili cierpliwość, wydanie internetowe i gazetowe z dnia 13 sierpnia 2008 roku.

W związku z artykułem zamieszczonym na stronie internetowej „Głosu Szczecińskiego” w dniu 12 sierpnia 2008 roku pt. Protest pod sądem – sędziowie stracili cierpliwość, protestujący stwierdzają, iż początkowe wypowiedzi, typu „szykuje się ostateczne rozstrzygnięcie sporu” itd. są enigmatyczne, gdyż powstaje pytanie, o jaki spór chodzi, czy 78 zarzutów łamania prawa można nazwać sporem?
- Czy winno się wyciągnąć wnioski i spróbować postępować zgodnie z prawem, złożoną przysięgą przy mianowaniu oraz zgodnie z ustawą o ustroju sądów powszechnych?. Zgodnie z prawem wszelkie zarzuty winny być przedstawione na piśmie, aby druga strona miała możliwość ustosunkowania się do nich. Tymczasem po raz kolejny osądzono protestujących na posiedzeniu niejawnym ( nr 3 z listy zarzutów). Dobrze się stało, że sami sędziowie przyznają się do wynoszenia akt, lecz brak jest uzupełniającego wyjaśnienia, w jakim celu. Przecież są to dokumenty, które podlegają ochronie danych osobowych oraz innym przepisom prawnym, – jaka jest gwarancja, że te akta nie są udostępniane osobom trzecim?.

Do zawartych w artykule stwierdzeń mających ton obraźliwy nie będziemy się odnosić, są to, bowiem wypowiedzi mające na celu zdyskwalifikowanie protestu i osób w nim uczestniczących. Wypowiedzi mają charakter „plotki z magla” i nie przystoją prawnikom.

Natomiast wypowiedź sędziego Małachowskiego może wprowadzić w osłupienie nie tylko protestujących, lecz samą zainteresowaną, Panią Beatę Kemie, która to rzekomo udzielała delegacji jako Podsekretarz Stanu – ( bez podpisu ). W tym miejscu należy się wyjaśnienie społeczeństwu- Pani Beata Kempa jako Posłanka nie mogła pełnić funkcji Podsekretarza Stanu. Nasuwa się pytanie czy w tym przypadku procedura delegowania sędziów odbyła się zgodnie z prawem?.

Jeżeli Pani Posłanka Beata Kempa nie wydała takiej delegacji, to, kto….? – dlaczego znający prawo Pan Prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie przyjął ten wątpliwej jakości „papier” i sygnował go swoim podpisem?.

Jeszcze jedna wypowiedź winna być wyjaśniona, a dotycząca, jak to określił autor artykułu ( donos na pracowników), szkoda, że nie została ona uściślona, na którego pracownika.

Stwierdzamy, że złożyliśmy oficjalne zawiadomienie do ABW w Warszawie oraz do Prokuratury, gdyż zatrudniony w Sądzie Okręgowym w Szczecinie portier Jan Szczepanem opuścił w godzinach nocnych podczas swojego dyżuru Sąd i przez 6 godzin nie było go na stanowisku pracy. Jan Szczepanem pozostawił otwarte boczne drzwi i poza budynek Sądu wyniósł klucze. Należy stwierdzić, że żadne zamki nie zostały dotychczas wymienione, pomimo, że ww. miał dostęp do wszystkich pomieszczeń oraz kluczy.

To protestujący pilnowali Sądu, jeżeli to jest donos, to, jakim określeniem należy nazwać ten bulwersujący fakt.

Dziwnych stwierdzeń używa tak znany prawnik, jakim jest sędzia Małachowski, nie tylko w Szczecinie, ale i w Kamieniu Pomorskim. Protestujący nie przerwali protestu głodowego tylko wprowadzili jeden posiłek ciepły na dobę, o czym były powiadomione wszystkie media. Jest to minimum niezbędne dla organizmu ludzkiego, gdyż w przeciwnym razie doszłoby do śmierci, co sygnalizuje hasło na chodniku przed Sądem ( „skazani na śmierć”).

Odnosimy wrażenie, że tego oczekiwali i w dalszym ciągu oczekują sędziowie, prokuratorzy, komornicy etc.

Jeżeli rzeczywiście przeciwko nam są zarzuty karne to oczekujemy, że prokurator przedstawi je na piśmie, a swoją drogą oczekujemy przybycia Prokuratora na miejsce protestu.

Szczecin - linki do artykułów publikowanych w AP

SZCZECIN - 45 dzień protestu głodowego przed Sądem Okręgowym - NIE DAMY SIĘ - POKRZYWDZENI PRZEZ SĘDZIÓW ZE WSZYSTKICH MIAST POLSKI SPOTYKAJĄ SIĘ W WARSZAWIE.

Szczecin - wywiad z Julią Jarosz i Grażyną Babak - protestujących przed Sądem Okręgowym w Szczecinie. Rozmawiał Bogdan Goczyński. Apel do społeczeństwa i prawników.

Szczecin - apel do społeczeństwa 26 dzień protestu przed sądem okręgowym - "afera togowa" w szczecinie.

Szczecin - 26 dzień protestu przed sądem okręgowym - minister Ćwiąkalski "olewa" protestujących

Szczecin - 32 dzień protestu przed sądem okręgowym - list otwarty do Premiera RP Donalda Tuska

Szczecin - 37 dzień protestu przed sądem okręgowym -

Szczecin - 40 dzień protestu głodowego przed sądem okręgowym - nie damy się -

Korupcja polskiego wymiaru sprawiedliwości – raport Transparency International.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Isabel
24-12-2014 / 09:31
Miło mi gościć na blogu ma Pani wielu fanf3w więc zapewne mf3j mały wpis może umknąć ale i tak życzę" rel="nofollow">gmfvybplvu.com"> pdezoownia w karierze, dużo udanych rf3l, i szczęścia. Pozdrawiam ciepło sylviiart
~Kaja
20-12-2014 / 17:45
kozak.a Napisane Jak dla mnie jeśli mieszkania są tanie, to opłaca się taka inctesywja bardziej, aniżeli lokowanie pieniędzy na lokacie czy gdziekolwiek indziej. Zawsze się da zarobić na nieruchomościach