Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-11-2010

Protest przeciw prowokacji Prezydenta Bronisława Komorowskiego Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce, we Wrocławiu

Committee for Commemoration of the Victims of Stalinism 

10 listopada Prezydent Komorowski zapowiedział uhonorowanie najwyższym odznaczeniem państwowym, utworzonym jeszcze w czasie pierwszej Rzeczypospolitej w 1705 roku, Orderem Orła Białego : Zyda  Adama Michnika i Jana K. Bieleckiego. Intencją inicjatorów tego najwyższego odznaczenia miało być wyróżnianie najwybitniejszych obywateli za zasługi dla Państwa i Narodu. Obie postacie desygnowane przez Prezydenta bardzo źle kojarzą się Polakom z przeszłością: Adam Michnik, który jako działacz KOR wpływał negatywnie w minionych 30 latach na życie kraju i współ odpowiada za wszystko zło w Polsce wyrządzone po 1980 roku, a zwłaszcza po roku 1989, po układach w Magdalence i "przy okrągłym stole : za zniszczenie dorobku wielu pokoleń, ruinę gospodarczą , za zadłużenie kraju , które będą musiały spłacać następne pokolenia, za nędzę milionów obywateli, za miliony bezrobotnych, bezdomnych, za niemal jawną eutanazję ludzi starszych i chorych skazanych z powodu braku opieki medycznej i lekarstw, na śmierć i cierpienia , za głodujące dzieci, roztrwonienie ogólno narodowego majątku tworzonego przez pokolenia w okresie powojennym, za zubożenie społeczeństwa, za wypędzonych z kraju w poszukiwaniu chleba u obcych, za krzywdy i szkody wyrządzone społeczeństwu.

Niegodziwą postacią jest także Jan. K. Bielecki , były premier rządu Solidarnościowego. Publicznie w telewizji lżył społeczeństwo polskie dowodząc zarzucając mu , że powojenna jego praca nie była nic warta, że w okresie PRL bardziej zniszczono kraj niż wojna , okupacja niemiecka i sowiecka, że lepiej było nic nie robić (i czekać na gen. Andersa, który w jedzie do Polski na białym koniu lub na Solidarność). Jego zdaniem nie trzeba było odbudowywać Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Kołobrzegu... organizować oświaty, służby zdrowia, elektryfikować wsi i miasteczek, uprzemysławiać kraju zagospodarowywać Ziem Odzyskanych.

Bielecki twierdził, że to co zostało zbudowane w okresie PRL nic nie jest warte i powinno się to zburzyć; oddać więc stocznie , kopalnie, rafinerie naftowe, za symboliczną złotówkę , Polakom lub obcym, a nawet dopłacić by ktoś to zechciał wziąć. Całe budownictwo z tzw. wielkiej płyty z tamtego okresu, było, jego zdaniem, bardzo złe, niewygodne, niezdrowe i należałoby je zburzyć a na tym miejscu wznieś wygodne, estetyczne, zdrowe , nowoczesne budynki. Słowem dowodził, że w ciągu 35 lat PRL społeczeństwo nic pożytecznego nie zrobiło i kraj trzeba budować od nowa.

Ale J. K Bielecki bardzo dbał o osobiste korzyści . Do niedawna jako dyrektor PKO pobierał pensje w wysokości 4,5 miliona zł rocznie i otrzymał wiele milionową odprawę . PO przewiduje wprowadzenia go do rządu , a nawet w przyszłości na stanowisko premiera.

OŚWIADCZENIE

Wyróżnienie tak wysokim odznaczeniem Jana K . Bieleckiego i Adama Michnika jest ostentacyjną prowokacją Bronisława Komorowskiego przeciw Polakom i jawnym pluciem w twarz Narodowi .

Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu (dr Leszek Skonka)

Wrocław 8 listopad 2010

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dr Leszek Skonka - Współorganizator i współkierujący strajkiem w sierpniu 1980 roku we Wrocławiu. Członek Prezydium w pierwszym składzie Zarządu Regionu Dolnośląskiego NSZZ. Organizator i prowadzący pierwsze kursy ( jeszcze w czasie strajku) na temat organizowania i działania związkowego, a następnie w MKZ po zakończeniu strajku, dla działaczy i organizatorów nowych związków.

Sprzeciwiał się wprowadzaniu KOR-u i upolitycznieniu Związku, zrywaniu Umowy Gdańskiej, awanturnictwu politycznemu. Chciał by związek nie wychodził poza swój Statut. Za swą postawę pomówiony został przez kierownictwo "Solidarności" publicznie bez jakichkolwiek podstaw o rzekome sprzyjanie PZPR, działanie na szkodę Związku, współpracę z SB. Usunięty ze wszystkich funkcji, również ze Związku, którego był współtwórcą, spotwarzony publicznie, bez prawa do obrony, skazany na karę śmierci cywilnej przez "Solidarność" kierowaną przez Karola Modzelewskiego i Władysława Frasyniuka.

Założyciel i przewodniczący istniejącego od 1988 roku Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce oraz Instytutu Badań Stalinizmu i Patologii Władzy, zbudował w 1989 roku pierwszy w Polsce i na świecie Pomnik Ofiar Stalinizmu stojący w centrum Wrocławia  

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~S
01-12-2010 / 20:16
Rafał mądre słowa. POdoba mi się Twoja przenikalność tematu. I tak trzymaj. Musimy obudzić narody Europy.
~Krasnal
28-11-2010 / 17:52
i wyszło szydło gulbiego, Morawieckiego, Frasyniuka, Dutkiewicza
~ciociababcia
27-11-2010 / 13:25
Przychodzi facet do lekarza, w klapie ma wpiętego Orła Białego. Lekarz pyta: o co chodzi? A Orzeł mówi: "coś" mi się przykleiło do łap.