Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
11 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

PIKIETY POD SĄDAMI - dowodem utraty wiary pokrzywdzonych obywateli we władze państwowe i sprawiedliwość w sądach?

Ostoją każdego państwa są sądy - wątpliwość obywateli w sądownictwo osłabia wiarę w państwo.
Pikiety ogólnopolskie z dnia 04 maja 2009 roku pod prokuraturami i sądami
apelacyjnymi dały wyraz ogromnego niezadowolenia społeczeństwa z działalności wymiaru sprawiedliwości.

Okazywane publicznie niezadowolenie w różnych miastach Polski jest wyraźnym sygnałem, że poprawa tej sfery działań jest konieczna.
To potwierdza pikieta w Katowicach,
w której wzięło udział około 40 osób pod przywództwem szefa Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu Jerzego Jachnika.

Hasła protestujących w Katowicach były zbieżne z hasłami w całym kraju , a to mające wspólny mianownik - wydawanie orzeczeń sądowych w oparciu o rzetelnie zebrany przez prokuraturę materiał dowodowy.

Prowadzenie w sądach procesów zgodnie z pisaną zasadą jawności postępowań z uwzględnieniem dowodów obu stron występujących w procesie . Protestujący domagali się nagrywania rozpraw w myśl hasła - „ Nagrywana rozprawa to gwarancja prawa"

W Katowicach pikieta odbyła się bez zakłóceń mimo, że hasła protestujących były bardzo zdecydowane i jednoznaczne .Wyrażone były w formie plakatów powieszonych na schodach do budynku sądu , na transparentach trzymanych przez protestujących i wykrzykiwanych ustnie bardzo głośno.
Potwierdzeniem są zdjęcia utrwalające wizualnie protest w formie pikiety .
Ocena społeczna pracy prokuratorów i sędziów osiągnęła obecnie stopień nie mający odpowiednika w stopniowej kwalifikacji ocen dlatego winna być sygnałem dla rządzących . Pod prokuraturą bardzo wymownymi hasłami były „ Kłamie Śląska Prokuratura, a POPIERA JĄ GÓRA" , "Przestępców nie ścigacie ,a niewinnych oskarżacie" Napisy widoczne na zdjęciu już z kolejnego protestu w Szczecinie..
Szczecin - Cała pikieta sprowadziła się do kilkugodzinnego stania w rozproszeniu uczestników i widzów - jak podała organizatorka Grażyna Piszczoła przewinęło się ok. 160osób. Przed sądami udzielono 4 wywiadów dla TVP Szczecin, z których cenzura zrobiła krótką jedno emisyjną groteskę.
To wszystko przebiegało pod czujnym okiem armii cywilnych i mundurowych policjantów, co my też mamy zarchiwizowane :-)
Warszawa
- przed sądem protestowało około 30 osób.
Media oczywiście "olały" protest, w końcu to nie był występ poparcia... a ostatnio nie ma dnia żeby w Warszawie ktoś nie protestował przeciwko rządowi PO...
PIKIETA PRZED SĄDEM APELACYJNYM W RZESZOWIE

Liczebność pikiet to 14 do 50 osób w zależności od miasta.
Pikietowały: Warszawa, Łódź, Kraków, Rzeszów, Wrocław, Szczecin, Katowice.
Nawalił Lublin.
Wynik odczytujemy jako sukces.
Jest to pierwsze zbiorowe wystąpienie przeciwko patologiom wymiaru sprawiedliwości i rozpoczęcie walki o prawo do sprawiedliwego, nagrywanego procesu z udziałem stowarzyszeń.

PIKIETA W ŁODZI

Odwiedziliśmy także biura poselskie. Niestety większość z nich pomimo poniedziałku poselskiego była zamknięta. Nie wiemy czy posłowie uciekają przed wyborcami, czy też dostają pieniądze na prowadzenie biur, których nie prowadzą. Brak godzin przyjęć, brak telefonu kontaktowego a nawet brak sekretarki. Biuro zamknięte na klucz.

Rozmowy z pikietującymi pozwalają na wysunięcie wniosków , że to początek protestów w tej materii, że niezadowolenie społeczne opiera się na faktach mających potwierdzenie dowodowe w wydawanych bez rzetelnego materiału postanowieniach i wyrokach sądowych.

Nie kończymy protestu - dopiero zaczynamy !!!! - zapewnia Jerzy Jachnik.
Po zakończeniu akcji protestacyjnej pod Sądami i Prokuraturami apelacyjnymi nie kończymy naszej pracy. na rzecz naszych propozycji. Czekamy nadal na stanowiska posłów RP. Do tej pory mieliśmy odpowiedź od dwóch: Borowskiego i Olejniczaka. Jak na tak liczny Sejm RP to stanowczo za mało. W związku z powyższym nadal należy kontynuować akcję wysyłania emaili do posłów z treścią apelu. Jeśli nadal będzie brak reakcji posłów do pochylenia się nad naszymi postulatami wszystkie organizację winny kontynuować akcję od 23.05.2009 r., odwiedzając jak największą iloś biur poselskich. W 10 - 14 osobowych grupach, z transparentami i hasłami należy pikietować pod miejscowymi biurami poselskimi w sposób jak najbardziej dolegliwy. Akcja ma trwać w sposób ciągły.
Nie
należy uprzedzać posłów o naszych wizytach ani zgłaszać zgromadzeń. Do 14 osób nie ma takiej potrzeby.

Jak wygląda sprawiedliwość? - wywiad J. Jachnika dla SN.

Podsumowanie
Należy zauważyć, że media tylko co najwyżej migawkowo wspomniały o protestach poszkodowanych przed sądami.
To nie czasy rządów PiS kiedy byle babcia klozetowa strajkowała, że ktoś zasrał kibel, a już "pejsata" Gazeta Wyborcza przez tydzień miała o czym pisać a wtórowały jej TVN, POLSAT czy RFM FM - media zajmujące typowym "obrzezaniem mózgów" i wciskaniem kitu podobnie jak to robią urzędnicy w sądach...
Za to takie niezależne media jak AFERY PRAWA na ten czas zostały przez psy rządowe wykasowane za pieniądze podatnika...
Biedna ta nasza Polska
a przyszłość coraz gorsza...
Redakcja AP

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.