Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
11 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA MIĘDZYZAKŁADOWA KOMISJA WOLNEGO ZWIĄZKU ZAWODOWEGO WOLIN MIĘDZYZDROJE

MIĘDZYZAKŁADOWA KOMISJA WOLNEGO ZWIĄZKU ZAWODOWEGO - list otwarty MKWZZ Międzyzdroje do Naczelnika Biura Kontroli Wydziału Skarg Komendy Głównej Policji.

Data: 30 maja 2007 r.

Znak: Is – 5795/4021/07/PP
IK – V – 0502 – 844/343/07

Pani
podinsp. Gabriela Dąbrowska

Zastępca Naczelnika Biura
Kontroli Wydziału Skarg
Komendy Głównej Policji
ul. Puławska 148/150
02-542 Warszawa

e-mail:
skargi.kgp@policja.gov.pl

Szanowna Pani !

Działania pozorowane, polegające na przesłaniu sprawy w celu nadania sprawie biegu do Pana mł. insp. Sławomira Naruśkiewicza – Naczelnika Wydziału Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie (osoby, która w przeszłości skutecznie osłaniała przekręty „balazsowców”, tylko i wyłącznie uwiarygodni oszustwa w ZGWW oczywiście pod pozorem działań legalnych, albowiem sprawa skończy swój „procesowy żywot” tradycyjnie tzn. w „segregatorze wiklinowym” i na pewno nie ujrzy światła dziennego. Przykładów na to posiadamy dziesiątki.

Sprawa ta oczywiście tradycyjnie została przesłana do Kamienia Pomorskiego, zwanego bardziej uczenie „Księstwem Balazsowym”

Pismo przewodnie składa się z dwóch zdań, potwierdzających w 99,99 %, tezę postawiona na wstępie – cyt.:

1. W załączeniu uprzejmie przesyłam korespondencję Eugeniusza Maksymowicza z dnia 14.05.2007 r. adresowana do Komendy Głównej Policji, dotycząca podejrzenia o powołanie przez Ewę Halicką spółki z o. o. z naruszeniem obowiązujących w tym zakresie norm prawnych, celem poszerzenia zawartych w niej informacji i w zależności od ustaleń nadania sprawie właściwego biegu.

2. Jednocześnie proszę o udzielenie autorowi pisma stosownej odpowiedzi oraz poinformowanie tut. Wydziału o sposobie załatwienia sprawy.

A to oznacza, że na pewno nie będą słuchani świadkowie, nie będą zabezpieczane żadne dowody prawdy materialnej, albowiem jest to pismo szablon, stosowany do osłony, jak na razie bezkarnych, „Balazsowców”, które to pismo odpowiedni czas odleży w szufladzie biurka Pana Jarosława Przewoźnego – szefa Prokuratury Rejonowej w Kamieniu Pomorskim a następnie zostanie rozesłana standardowa odpowiedź – „po analizie pisma skarga się nie potwierdziła”.

Sytuację z jaką mamy do czynienia w tej sprawie najlepiej odzwierciedla wypowiedź Pana Rafała Matyja (historyk, politolog, publicysta, jeden z najważniejszych analityków polskiej sceny politycznej, Prodziekan Wydziału Studiów Politycznych Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu) zawarta w artykule prasowym zamieszczonym na łamach gazety „Dziennik Polska Europa Świat” e-mail: dziennik@dziennik.pl z dnia 19 maja 2007 r. nr 163 str. 5 odtwarzającym debatę, która prowadził Pan Cezary Michalski „Polska po antylustracyjnym rokoszu – rozmawiają Jan Rokita, Rafał Matyja i Robert Krasowski” – cyt.:

„Jeśli jednak chodzi o ocenę III RP, to uważam, że jej legalizm był ideologią, która miała w sposób czasem cyniczny skrywać przypadki bezprawia”

Najlepszym jednak rozwiązaniem byłoby, aby tą sprawę przejęła Prokuratura spoza Okręgu Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie, co uniemożliwi wykorzystanie przeogromnych wpływów Pana Artura Balazsa na zachodniopomorski wymiar sprawiedliwości, albowiem Pan ten jest żywotnie zainteresowany ukryciem przekrętów zaistniałych podczas realizacji dotychczasowych inwestycji o wartości ok. 70 mln zł. w ramach Związku Gmin Wyspy Wolin oraz zakupu gruntu o pow. ponad 141 ha położonego nad największym na wyspie Wolin zbiornikiem wody pitnej nr 102, za cenę średniej klasy samochodu, na „swojego słupa” – rolnika z Warszawy.

Skoro tak się jednak nie stało, a także z uwagi na fakt, że istnieje tu powszechne przekonanie, że Pan Artur Balazs i tak „sprawie łeb ukręci” przesyłamy to pismo do prasy i kilku tysięcy innych adresatów, albowiem, jak pokazuje dotychczasowa praktyka to wiele lokalnych afer jest skutecznie osłaniana przez tego Pana poprzez wykorzystywanie właśnie organów zachodniopomorskiego wymiaru sprawiedliwości z policją włącznie.

Upublicznienie tej sprawy ma jeszcze i tę zaletę, że wprost wzmacnia nasze bezpieczeństwo. Pistolet społeczny, jak dotychczas jest, choć nie w 100%, to jednak jest najlepszym gwarantem bezpieczeństwa.

z poważaniem

PRZEWODNICZĄCY MKWZZ

Eugeniusz Maksymowicz

Otrzymują

1. Komisja Krajowa WZZ „Sierpień – 80” ul. Warszawska 19; 40-009 Katowice

2. Centralne Biuro Antykorupcyjne Aleje Ujazdowski3 1/3; 00-583 Warszawa.

3. Pan Leszek Dorosz Burmistrz Międzyzdrojów.

4. Pan Roman Pawłowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Międzyzdrojach

5. Pan Marek Lisowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Dziwnowie.

6. Pan Krzysztof Kozicki Burmistrz Dziwnowa

7. Pani Ewa Halicka Trójprzewodnicząca oraz pełnomocnik SE „Nowa” w Uninie Gmina Wolin (świadczącej usługi wodno – kanalizacyjne na rzecz mieszkańców Unina w imieniu Gminy Wolin, która to firma jest w sporze merytorycznym z mieszkańcami tej miejscowości)

8. Pan Eugeniusz Jasiewicz Wolina

9. Mass/media + posłowie + senatorowie + organizacje antykorupcyjne + wszelkie centralne organy władzy – drogą elektroniczną

Byłoby bajecznie, gdyby „sukcesy” choć w 10 % były prawdziwe.

SKANDAL - MIĘDZYZAKŁADOWA KOMISJA WOLNEGO ZWIĄZKU ZAWODOWEGO WOLIN - zawiadomienie CBA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.