Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
17 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA

LIBERTAS POLSKA

NEWSLETTER POLSKIEGO ODDZIAŁU
RUCHU NA RZECZ SUWERENNOŚCI NARODÓW

***
>>>
W Piątek 27 lutego w biurze Libertas Polska odbyła się konferencja prasowa z udziałem Declana Ganleya i Artura Zawiszy.

Lider paneuropejskiego ruchu przypomniał, że głównymi punktami jego partii są demokracja, odpowiedzialność i transparentność. Tylko wspólnie, jako zjednoczona Europa możemy podołać sytuacji, do której doprowadzili odpowiedzialni za to przywódcy – zaapelował Ganley.

Irlandzki polityk stwierdził, że „przyjęcie Euro to kwestia o której muszą zadecydować Polacy, rozważając za i przeciw”, pytany o swój program potwierdzi natomiast, że w ciągu najbliższych tygodni w każdym polskim domu znajdzie się książka jego autorstwa zawierająca diagnozę i propozycje wyjścia z gospodarczego kryzysu, w jakim znalazła się Unia Europejska.

Pytany przez dziennikarzy Declan Ganley powiedział, że, oraz że każdy kto mówi o Libertas jako partii eurosceptycznej robi to z niewiedzy lub szerzy propagandę, ponieważ jest to ruch proeuropejski

W swoim wystąpieniu Artur Zawisza odnosząc się do jutrzejszego szczytu UE przypomniał o apelu Komitetu Referendalnego, który został wystosowany do premiera, aby na szczycie ubiegać się o obniżenie podatku VAT i przekazanie kompetencji w tej sprawie państwom członkowskim. Zdaniem polityka pozwoli to na zmniejszenie zwolnień w przedsiębiorstwach, a obywatelom da zwiększą swobodę konsumpcji.

Zasugerował również, że kontakty z instytucjami, które spekulowały polską walutą powinny zostać zamrożone, oraz że powinno się zwrócić większą uwagę na spółki, przy których prywatyzacji bierze udział Kazimierz Marcinkiewicz. Ma to związek ze specyficznymi powiązaniami byłego premiera i banku Goldman Sachs, który brał udział w osłabieniu polskiej złotówki.

Zdaniem Artura Zawiszy dzisiejsze problemy z opcjami walutowymi są spowodowane nie przyjęciem zeszłorocznej ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Jego zdaniem wprowadzenie w życie tej ustawy uniemożliwiłoby zawieranie niekorzystnych umów opcji walutowych, szczególnie dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Ustawa ta została skierowana przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Trybunału Konstytucyjnego we wrześniu ubiegłego roku.

Pytani przez dziennikarzy o zmianę ordynacji wyborczej do Europarlamentu i związaną z tym nie możność oddania głosu przez niepełnosprawnych, spowodowana zwlekaniem z podpisem prezydenta, Declan Ganley odpowiedział, że partia Libertas jest otwarta i przyjaźnie nastawiona do niepełnosprawnych, którzy również znajdą się na jej listach.

Uczestnicy konferencji zapowiedzieli ogłoszenie kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego na 25 marca przy okazji ogólnoeuropejskiej konferencji Libertas w Rzymie. Zapewnili, że na listach znajdą się nie tylko ludzie zajmujący się zawodowo polityką, ale też biznesmani, naukowcy i dziennikarze.

>>> Europosłowie wydadzą z naszych pieniędzy 9 milionów euro na własne zajęcia sportowe.

Ostatnia decyzja Parlamentu Europejskiego o wydaniu 9 milionów euro na siłownie i baseny, z których będą mogli korzystać jedynie europosłowie i urzędnicy Unii Europejskiej, pokazuje jak bardzo oderwani od rzeczywistości są posłowie do Parlamentu Europejskiego.
W czasach kryzysu ekonomicznego i rosnącego bezrobocia, to wyjątkowo oburzające, że europosłowie mogą wydawać pieniądze podatników w taki sposób. To jaskrawy przykład tego jak bardzo oderwani od życia i problemów zwykłych ludzi i jak niegospodarni są obecni posłowie do Parlamentu Europejskiego”, powiedział Declan Ganley, lider Libertas.

Szacowany budżet Parlamentu Europejskiego, którego projekt był głosowany przez europosłów powiększył się o dwa miliony euro.

Zwiększanie przez europosłów własnych wydatków w czasach kiedy wiele rodzin w Polsce i całej Europie boryka się z bardzo poważnymi problemami finansowymi, pokazuje kompletny brak szacunków dla ludzi.
To kolejny dowód na to, że brukselskie elity zupełnie nie liczą się z polskimi obywatelami. Ci, którzy przez lata ciężko pracowali i płacili podatki nie mogą być dziś pewni swojej przyszłości. Natomiast europosłowie za pieniądze tych ciężko pracujących i niepewnych swego losu podatników rozkoszują się nowymi basenami.

Libertas wystartuje w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego z głównym zamierzeniem przywrócenia w zarządzaniu Unią Europejską prawdziwej demokracji, przejrzystości i gospodarności w wydatkowaniu środków publicznych. „Ten rażący brak przejrzystości w wydatkowaniu publicznych pieniędzy przez Parlament Europejski, prowadzi do tego, że europosłowie mogą w wygodny dla siebie sposób ukrywać decyzję o trwonieniu naszych podatków. Libertas będzie równie mocno walczył o wyeliminowanie zarówno formalnego braku przejrzystości, jak i tych oburzających przykładów rozrzutności. Wyborcy powinni mieć w czerwcowych wyborach szansę wyboru między tymi, którzy chcą trwonić ich pieniądze a tymi, którzy stworzą z Unii Europejskiej organizację bardziej demokratyczną, przejrzystą i gospodarną” - powiedział Declan Ganley.

>>> Batalia o odrzucenie Traktatu trwa. Niemcy coraz bardziej oburzeni są faktem, że politycy nie pytają obywateli o zdanie w sprawie polityki wobec UE.

W Niemczech pojawiają się coraz poważniejsze głosy nawołujące do rozpisania referendum w związku z najważniejszymi kwestiami UE. Pierwszy plebiscyt miałby dotyczyć akceptacji starań o członkowstwo w UE Turcji. Oznacza to, że nasi sąsiedzi coraz bardziej zmęczeni są faktem, że parlament decyduje za swoich obywateli nie pytając ich o zdanie. Eurosceptyczne nastroje coraz mocniej akcentowane są za naszą zachodnią granicą. Niemcy są jednym z tych ostatnich państw gdzie ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego nie została zakończona. Ciągle oczekiwany jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który ma orzec czy "Lizbona" jest zgodna z niemiecką ustawą zasadniczą.

Jeśli sędziowie Trybunału Konstytucyjnego nie ulegną presji eurobiurokratów to będziemy świadkami ostatecznego odrzucenia tego antydemokratycznego dokumentu.

>>> Nadal zbieramy podpisy pod wnioskiem o rozpisanie referendum!

Wszelkie informacje oraz druk do zbierania podpisów można znaleźć na stronie referendumdlapolski.pl

>>> Libertas Polska jest obecny na najpopularniejszych serwisach społecznościowych!

Dołącz do nas już dziś!

Facebook.com
Grono.net
Nasza-klasa.pl

Libertas Polska
Al. Ujazdowskie 22/3
00-478 Warszawa
tel. (+48) 22 821-94-30
fax. (+48) 22 821-95-48

libertas.poland@gmail.com

gg 10132136

Jesteś zapisany do bazy newsletter'a Libertas Polska. Otrzymujesz regularne informacje o naszej działalności. Jeśli nie chcesz otrzymywać więcej maili bądź chcesz dokonać zmiany swego adresu napisz do nas na libertas.poland@gmail.com

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.