Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 18-11-2012

Bezprawne żądanie abonamentu ! ? !

 

Osoby wezwane do zapłaty abonamentu powinny przeczytać Kodeks Spółek Prawa Handlowego który stanowi, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy.

Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania. Stworzona TVP SA - jest innym podmiotem gospodarczym niż peerelowska TVP i po przekształceniu w spółkę, jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programów zawrzeć,   gdyż jako spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej.

Żaden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawierał umowy ze spółką TVP SA.    

Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP która była   w    PRL-u   firmą państwową i która działała na zupełnie innych zasadach,   w której obowiązywały ograniczenia płacowe. Ale rządzący się chcieli płacić swoim sprzedajnym pupilom krociowe wynagrodzenia to powstała TVP SA jako spółka prawa handlowego mogła już tak działać, biznes - to biznes i co komu do tego, żadne ustawy kominowe już nie obowiązywały.

Zapomniano tylko, że ustawa o abonamencie też już ich nie dotyczy i tu popełniono błąd.

 

Reasumując,

ci co płacą datki na TVP SA robią to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy nie orientują się, że nie muszą tego robić.

Wysoko opłacana Rada Nadzorcza TVP Spółka Akcyjna powinna być natychmiast odwołana i postawiona w stan oskarżenia pod zarzutem nienależytego sprawowania swoich funkcji, podobnie jak Zarząd Spółki za bezczynność i świadome generowanie strat. Planowane na ten rok straty TVP SA to ponad 60 mln zł.

Pytanie co na to właściciel udziałów - pewnie też liczy na narodową zrzutkę, bo "ciemny" lud jest cyklicznie straszony w mediach komornikami, egzekucjami i firmami windykacyjnymi, a pranie mózgów powoduje, że ludzie coraz mniej kumają i ze strachu lub dla świętego spokoju w zębach kasę przyniosą

Niech wyślą do Nas wszystkich obywateli propozycje umowy

 

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~komitet obywatelski
15-03-2013 / 01:08
Komitet Obywatelski ds. Praworządności i Walki z Korupcją w Koszalinie Ogłasza PRZETARG nieograniczony na wyprowadzenie Korupcji i KONFABULACJI insynuacją urojeń własnych magistrów prawa uzbrojonych w IMMUNITETY bezkarności NIE zawisłości prokuratorów i sędziów z koszalińskiego wymiaru (NIE)sprawiedliwości. Parametry techniczne i założenia technologiczne patrz : www.aferyparawa.eu. Celem przetargu jest : 1. Doprowadzenie w REANIMACJI procedur postępowań i czynności procesowych dla osiągnięcia STANDARDU NORM na poziomie gwarantowanym RACJĄ STANU Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski oraz Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. 2.Wyeleminowanie aktualnie funkcjonującej NAZISTOWSKIEJ doktryny stosowanej do OFIAR PRZEMOCY prokuratorów i sędziów cit. „ …kurator, prokurator, sędzia może mówić, robić i pisać co chce ...” PRAWDA, HONOR, WOLNOŚĆ i Rodzina – Komitet Obywatelski „Jeszcze Polska NIE zginęła póki my żyjemy …” POLSKĄ FIKCJĄ JEST B E Z P I E C Z E Ń S T W O. *** S T O P dla PATOLOGII PAŃSTWOWOŚCI ***
~szlachcic7
22-02-2013 / 16:52
Przeczytałem i nic z tego nie wynika. Może jakieś porady ?
~Adolf
05-12-2012 / 23:14
Nie -demokracja polega na abonamentach,przymusach, decyzjach bez udziałów narodów.To się nazywa tak .Ci na górze maja socjalizm.Na dole maja kapitalizm.Pośrodku jest bolszewizm.Nad tym wszystkim zwykłe skurwienie prawne. Dotacje kosztem narodów przeznaczone dla określonej grupy ludzi -czyli sposób na twoja biedę.Jak dostane milion to skąd on jest.Kwestia czasu ,jak to runie to bankowcy bieda chodzić i o kromkę zebrać.
~Peter
02-12-2012 / 14:07
Mądrzy ludzie powinni powyrzucać z domów telepatrzydła i radjopriomniki na śmietnisko, nie kupować ogłupiających gazet, a w czasie, który poświęcają na samoogłupianie zająć się jakąkolwiek pożyteczną robotą. Jest tyle do zrobienia, że na te gó..a naprawdę szkoda czasu. Jeśli chodzi o net, to narazie jest jeszcze co czytać, ale jest tego coraz mniej, a w Orwell'owskiej przyszłości pewnie nie będzie w cale.
~p7bo
24-11-2012 / 11:31
~Polak
19-11-2012 / 13:19
W tej chwili już chodzą po domach wysłannicy skarbówek i zajmują w domach co się da za zaległy abonament.Dostali nawet instrukcje zeby "nie fantować starych telewizorów tylko nowe LCD i LED"
~kazek
18-11-2012 / 23:21
To kolejna chora sprawa w Państwie bezprawia czyli Polsce. Niech sobie ten chłam zakodują i liczą na zainteresowanie odbiorców i po sprawie.Jednak po Zusie kolejny przymus im się marzy.To chore państwo i niezdrowe decyzje. Proponuję abonament od ich głupoty -taki katastrat im nałożyć matołom w togach i prokuratorom.Kto Nami rządzi -bo czas na zmiany.Jak w ulu królowa jest zła to się ją wymienia.Bo to ona im służy jako społeczności.Dupki się zapominają DLA KOGO SĄ I PO CO.Z mojej kasy żyją -won.