Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
11 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA APEL STOWARZYSZENIE POLSKIE RODZICE PRZECIW DYSKRYMINACJI DZIECI

APEL ! PILNE ! PORWANIE DZIECKA ! Stowarzyszenie Polskie Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci T.Z.

PILNE PILNE PILNE !!!

Sprawa rodzinna Lesch / Lesch, obywatele polscy, ojciec Sławomir Lesch (posiada dodatkowo obywatelstwo niemieckie)

Opinia Stowarzyszenia Polskiego Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci T.Z. w Niemczech

Sygn. akt. III Nsm 210/08 Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich w Mysłowicach

Bielefeld, dn. 28.06.2008

Szanowni Państwo,

pani Izabeli Lesch Jugendamt bezprawnie zabrał dziecko i umieścił przez 3 miesiące w sierocińcu bez podania powodu i bez nakazu sądu, jak to miewa miejsce w Niemczech.

Dopiero potem posądzono ją, polską matkę o niezarejestrowaną, a więc nieistniejącą chorobę psychiczną MBPS („Münchhausen–by-proxy-Syndrom“).

Niemieckie Federalne Ministerstwo Zdrowia potwierdziło pani Lesch pisemnie, że taka choroba nie istnieje (pismo znajduje się w archiwum naszego Stowarzyszenia – załączamy).

Po naszej interwencji oddano pani Lesch jej dziecko, jednak następnie pozbawiono ją praw rodzicielskich bez wysłuchania jej przed sądem, w trakcie jej pobytu w Polsce i przekazano syna ojcu dziecka, któremu wcześniej odebrano władzę rodzicielską jako osobie nie nadającej się do wychowywania dziecka.

W niemieckich aktach sprawy znajdował się dokument, który przedstawiła nam pani Lesch dot. ojca dziecka, który nie chciał wychowywać dziecka i zajmować się dzieckiem, zaplanował natomiast, ażeby dziecko zostało przekazane Jugendamtowi do adopcji przez inną rodzinę w celu uzyskania korzyści finansowych i w TYM CELU otrzymał władzę rodzicielską, cytat z Postanowienia Sądu Grodzkiego w Einbeck z dnia 18.07.2007, sygn. akt 1 F 2/07, str.6: „żeby przekazać dziecko do wprowadzenia odpowiednich Jugendamtowskich środków pomocy młodzieży“ (a nie w celu wychowywania dziecka przez ojca).

„ (…) einer geeigneten Jugendhilfemaßnahme zuzuführen.“

Czy ta opinia/ stanowisko ojca została wzięta pod uwagę przez polski sąd, a powinna w pierwszym rzędzie, nie jest wiadome.

Gdy widzieliśmy dziecko ostatni raz, w trakcie nagrywania programu „Uwaga“ bało się ono panicznie niemieckich urzędników i ponownego porwania z rąk matki.

http://video.google.de/videoplay?docid=3500489976769042380&hl=de

Zgodnie z zrządzeniem Rady Europy 2201/2003 („Bruksela II“) w wyjątkowych przypadkach sąd polski może rozstrzygnąć o prawie rodzicielskim/ pobycie dziecka pomimo jednoczesnej jurysdykcji sądu w innym kraju.

W tym przypadku wydanie polskiego dziecka w ręce Jugendamtu do Niemiec oraz niemieckiej rodziny zastępczej poprzez ojca dziecka jako pośrednika Jugendamtu nie jest zgodne ani z dobrem dziecka ani z interesami dziecka w myśl Konwencji Praw Dziecka, ponieważ dziecko posiada kochającą i dobrze wychowującą je matkę, panią Izabelę Lesch.

Według naszej opinii wydanie dziecka do Niemiec jest jednoznaczne z zagrożeniem dobra dziecka, biorąc pod uwagę w/w udokumentowane fakty o Jugendamcie.

Konwencja Haska mówi o przejęciu jurysdykcji przez sąd polski w takim przypadku.

Na marginesie należy zaznaczyć, że w w/w Postanowieniu ogóle nie została uregulowana sprawa widzenia dziecka z matką, po decyzji o wydaleniu polskiego dziecka do Niemiec przez sąd polski w celu adopcji, tak jak to ma miejsce z innymi polskimi dziećmi i ich rodzicami.

Zarówno obojgu Rzecznikom jak i polskiemu Ministerstwu Sprawiedliwości oraz polskiemu Ministerstwu Spraw Zagr. znane są takie praktyki systemu Jugendamtów i sądów rodzinnych w Niemczech, które są rozumiane w Polsce jako łamanie praw dziecka i sprzeczne z dobrem dziecka.

Czy wydalenie polskiego dziecka do Niemiec w celu przeprowadzenia komercyjnego procesu adopcji w rodzinie niemieckiej nosi znamiona czynu karalnego i powinno być rozpatrzone przez organy ścigania?

ZWRACAMY SIĘ O NATYCHMIASTOWA INTERWENCJE.

Stowarzyszenie Polskie Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci
T.Z. w Niemczech
istnieje od października 2005 r.
www.rpdd.eu

Rejestr nr 3999 Sąd Grodzki (AG) Bielefeld Niemcy

Von: B. Pokrzeptowicz-Meyer [mailto:webmaster@rpdd.eu]
Gesendet: Samstag, 28. Juni 2008 18:39
An: 'SAD@myslowice.sr.gov.pl'; 'SAD@myslowice.sv.gov.pl'; 'rzecznik@brpd.gov.pl'; 'rzecznik@rpo.gov.pl'
Cc: 'beata pokrzeptowicz-meyer'; 'izabela.lesch@wp.pl'
Betreff:
Wichtigkeit: Hoch

Stowarzyszenie Polskie Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci T.Z. w Niemczech
Rejestr nr 3999 Sąd Grodzki (AG) Bielefeld Niemcy - istnieje od października 2005 r.

www.rpdd.eu

Beata Monika Pokrzeptowicz-Meyer Lektorka j. polskiego i niemieckiego
Tłumacz Przysięgły j. niemieckiego

Universität Bielefeld
Fakultät für Linguistik und Literaturwissenschaft
Postfach 10 01 31
33501 Bielefeld
Tel: 0521 106 36 10
pryw. 0162 3393 843

E-Mail: beata.pokrzeptowicz@uni-bielefeld.de

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Sąd Rejonowy
Wydział Rodzinny i Nieletnich w Mysłowicach

Sędzina Katarzyna Ruma

Sygn. akt. III Nsm 210/08

Ul. Krakowska 2
41-400 Mysłowice
Tel. 032-31-74-111
Fax. 032-222-6023

Rzecznik Praw Dziecka

Ul. Śniadeckich 10
00-656 Warszawa
Fax.: (22) 629 60 79

E-mail: rzecznik@brpd.gov.pl

Rzecznik Praw Obywatelskich

Aleja Solidarności 77
00 - 090 Warszawa
Telefon(+ 48 22) 55 17 700
Fax.(+ 48 22) 827 64 53

E-mail rzecznik@rpo.gov.pl

Z poważaniem

Beata Monika Pokrzeptowicz-Meyer
Lektorka j. polskiego i niemieckiego

Tłumacz Przysięgły j. niemieckiego

E-Mail: beata.pokrzeptowicz@uni-bielefeld.de

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~krowo
13-02-2015 / 13:23
Jak się zakończyla ta sprawa?
~Zdzich
01-11-2013 / 22:02
20 grudnia 2013 w SR w Tychach rusza proces karny przeciw Izabeli Lesch. Zarzut-psychiczne i fizyczne znecanie sie nad synem.
~anonim
09-03-2013 / 22:50
To co tutaj piszą o Pani Izabeli Lesch to wierutna bzdura!!! Od kiedy ta Pani jest w Polsce pokazała swoje prawdziwe oblicze.Mamy tylko nadzieję że niedługo nadejdzie kres jej klamstw,pomówień i krzywdzenia ludzi,w tym własnego dziecka!!!
~krzysztof
31-05-2012 / 07:13
Pani Bożenko proszę o napisanie czegoś więcej na ten temat. Sędzia Katarzyna Rumas obecnie prowadzi moją sprawę o powierzenie opieki nad Synem,walczę o Syna z Rodziną ze Śląska o korzeniach Niemieckich,sędzina wyprawiła już wszystko co się da fałszuje protokoły rozpraw,wspulnie z Bieruńską Policją i Myslowicką Prokuraturą przygotowała nawet Papiery na to że molestowałem Swojego Synka to Psychopatka pokazuje to chociażby opisane postępowanie przez Afery Prawa,ale Pani Bożenko życie to ciągły spektakl weryfikacji nas samych ja na nieszczeście tej Psychopatki od samego początku wszystko nagrywałem jestem w posiadaniu dowodów na zorganizowaną grupę przestępczą oni jeszcze o tym nie wiedzą ale już nie długo opublikuje wszystkie materiały wstrząśnie to napewno Śląskiem,Pani Bożenko będzie Pani o tym słyszeć,serdecznie pozdrawiam wszystkich którzy walczą za porządek prawny.
~bozena
13-05-2012 / 17:44
Sedzia Katarzyna Rumas dziala w zorganizowanej grupie przestepczej w sosnowcu zajmujacej sie kradzieza mieszkan, okradajac zwyklych ludzi z dorobku calego zycia; pozbawiajác ich dachu nad glowa, na zamówienie lacz\nie z prokuratura, policja,sadami, prezydentami miasta, komornikami prezesem spoldzielni Hutnik Andrzejem Gornickim. W bestialski sposób weszla do mieszkania przy ulicy Zielonogorskiej 35/29 w 2010r podpisujac umowe najmu i w asyscie kolezanek i kolegow krasc mieszkanie. Oni wszyscy nie kupuja mieszkan z przetargu ani u posrednikow obrotu nieruchomosciami tylko wysiedlajá ludzi podpisuja umowy najmu i przeksztalcaja na wlasnosc za zlotowke majac prawo pierwokupu. Ojciec Katarzyny Rumas to byly pracownik w.w. Spoldzielni. Jest to wrecz karygodne, ze taka osoba orzeka w sadzie i udaje, ze dba o dobro czlowieka.