Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
17 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA SAD OKRĘGOWY W SZCZECINIE

77 dzień protestu przed Sądem Okręgowym w Szczecinie. List otwarty do Grażyny Kołodziejskiej.

Za władzy PiS koszerna GW czy TVN szybciutko jechali i opisywali każdy najdrobniejszy protest. Dzisiaj głuchy i ślepy na problemy obywatelskie rząd PO i media udają, że nie ma protestów i strajków robotników i rolników którym jabłka każe się sprzedawać po 15gr, że wszyscy obywatele są zadowoleni... Jedynym celem chorej władzy PO i skorumpowanych urzędników władzy jest skazanie Ziobry...
Jak długo można ludziom wmawiać, że Ziemia jest płaska?

Szczecin dnia 03 września 2008 roku.

Sz. Pani
Dyrektor Departamentu
Sądów Powszechnych
Grażyna Kołodziejska
Warszawa

LIST OTWARTY

W nawiązaniu do Pani Pisma z dnia 27 sierpnia 2008 roku, sygn. DSP-II-051-948/08 protestujący przed Sądem Okręgowym w Szczecinie od dnia 23 czerwca2008roku, stwierdzają, iż odpowiedz jest nacechowana stwierdzeniami niemającymi pokrycia w prawie, które obowiązuje w naszym kraju – tym samym możemy stwierdzić, że osoba, która jest sędzią i proceduje na predysponowanym stanowisku w Ministerstwie Sprawiedliwości działa z obrazą przepisów wynikających z ustawy o ustroju sądów powszechnych i innych przepisów prawa.

Z pisma wynika, że górę nad merytorycznym rozstrzygnięciem zasygnalizowanej sprawy zdominowała jak zwykle niezdrowa solidarność zawodowa, która ze swojej natury jest szkodliwa dla samych zainteresowanych.

Niedopuszczalne jest stwierdzenie, na jakiej podstawie weszliśmy w posiadanie delegacji sędziowskich i ich publiczne ujawnienie, jest to dalszy ciąg szykan w stosunku do protestujących, gdyż tego typu dokumenty nie są objęte klauzulą tajności – wprost przeciwnie przepisy stwierdzają, że winny się znajdować w kieszeni specjalnie na ten cel przygotowanej na okładce akt.

Jeżeli uważa Pani, że to jest przestępstwo to dajemy Pani radę – żeby pozbawić nas immunitetu zaufania społecznego, ostatnio stało się to modne w instytucji, w której Pani pracuje notabene za nasze pieniądze.

Innym aspektem jest fakt, że Pani jako prawnik i osoba zaufania publicznego osiągnęła wiedzę o przestępstwie na podstawie przesłanej z CBA dokumentacji, winna zgłosić ten fakt prokuraturze ( art. 304 § 2 kpk ) – ten artykuł obowiązuje wszystkich obywateli, a osoby związane zawodowo z prawem tym bardziej.

Nie bez zdziwienia odczytaliśmy, że Prezes SO w Szczecinie usiłuje na protestujących skierować uwagę opinii publicznej jakoby działali w brew prawu – mając nadzieję, że w ten sposób odwróci bieg wydarzeń oraz ukryje brak odpowiedzialności za kierowaną przez niego instytucją.

Sz. Pani, aby odebrać komuś zaufanie społeczne najpierw trzeba na nie zasłużyć – natomiast badanie na okoliczność zaufania do sędziów oscyluje na poziomie 2,9%, więc nasuwa się pytanie czy nie należałoby się zastanowić, co leży u podstaw tak drastycznego braku zaufania.

Jeżeli chodzi o wniesienie przeciwko protestującym oskarżenia z art. 212 § 1KK, to stwierdzamy, że art. 26 § 2 i 4 KK jest po stronie protestujących.

Innym aspektem jest fakt, że przyznanie przez rzecznika, że procesowanie na tego typu delegacjach trwa, co najmniej od 12 lat, musi budzić zaniepokojenie społeczeństwa, co do kosztów wynikających z wystąpień o wznowienie zapadłych orzeczeń, które są dotknięte wadami prawnymi.

Tym razem nie ma przyzwolenia społecznego na ponoszenie kosztów za nieudolność lub celowe działanie sędziów i obrażanie się tych osób nie ma nic do rzeczy, fakt jest faktem, a z faktami się nie dyskutuje.

Czy odpisując poczyniła Pani własne ustalenia z zakresu rozliczeń finansowych dotyczących wydatkowania publicznych pieniędzy – polecamy lekturę kontroli NIK.

Natomiast ostatnie wydarzenie z 2 września 2008 roku, które odbiło się szerokim echem całkowitą kompromitacją Sądu Okręgowego w Szczecinie – polecamy przegląd infolini i programu ze Szczecina ( patrz kronika TVP 3 godz.18), w tym przypadku mówiąc językiem sportowym SO wbił sobie samobija.

Takie wydarzenia winny zaniepokoić Ministerstwo, gdyż już dawno prestiż wymiaru sprawiedliwości padł w gruzy.

Z przykrością musimy stwierdzić, że znajomość prawa, które Pani reprezentuje jest na bardzo niskim poziomie z uwagi na fakt, że jako osoba oskarżona przez protestujących o narażenie ich życia i zdrowia zdyskwalifikuje Panią do zajmowania stanowiska w jakiejkolwiek kwestii dotyczącej osób, które swoim protestem postanowiły przerwać przestępczy proceder sądowy w województwie zachodniopomorskim.

Dlatego do czasu rozstrzygnięć prokuratorskich, zgodnie z przepisami prawa musi się Pani wyłączyć od postępowania i postawić do dyspozycji Ministra.

W związku z obrażającą protestujących odpowiedzią, protestujący postanowili opublikować Pani pismo z dnia 27 sierpnia 2008 roku wraz z odpowiedzią na stronach internetowych

- www.aferyibezprawie.org.
- www.aferyprawa.com.

Z głębokim poważaniem
osoby protestujące przed
Sądem Okręgowym
w Szczecinie

Tak więc jedynym wyjściem zgodnym z Konstytucją jest przejęcie władzy przez Naród i osądzenie sędziów oraz władze.

Szczecin - linki do artykułów publikowanych w AP

SZCZECIN - 63 dzień protestu głodowego przed Sądem Okręgowym - prezes sądu H. Sobociński zamiast naprawiać szkody straszy protestujących.

Szczecin - wywiad z Julią Jarosz i Grażyną Babak - protestujących przed Sądem Okręgowym w Szczecinie. Rozmawiał Bogdan Goczyński. Apel do społeczeństwa i prawników.

SZCZECIN - 37 dzień protestu przed Sądem Okręgowym - OŚWIADCZENIE GŁODUJĄCYCH - FAŁSZYWE DELEGOWANIE SĘDZIÓW

SZCZECIN - 32 dzień protestu przed Sądem Okręgowym - LIST OTWARTY DO PREMIERA RP DONALDA TUSKA

SZCZECIN - 26 dzień protestu przed Sądem Okręgowym - MINISTER ĆWIĄKALSKI "OLEWA" PROTESTUJĄCYCH - OŚWIADCZENIA RELACJE

SZCZECIN - APEL DO SPOŁECZEŃSTWA - "afera togowa" w Szczecinie.

Szczecin - protest głodowy przed Sądem Okręgowym. Julia Jarosz - żądamy przyjazdu ministra Ćwiąkalskiego

Tymczasem urzędnicy ministerstwa i sędziowie w większości poudawali się na różne perwersyjne formy spotkań i odpoczynku po całorocznych mataczeniach...

Szczecin - 26 dzień protestu przed sądem okręgowym - minister Ćwiąkalski "olewa" protestujących

Szczecin - 32 dzień protestu przed sądem okręgowym - list otwarty do Premiera RP Donalda Tuska

Szczecin - 40 dzień protestu głodowego przed sądem okręgowym - nie damy się -

SZCZECIN - 45 dzień protestu głodowego przed Sądem Okręgowym - NIE DAMY SIĘ - POKRZYWDZENI PRZEZ SĘDZIÓW ZE WSZYSTKICH MIAST POLSKI SPOTYKAJĄ SIĘ W WARSZAWIE.

SZCZECIN - 53 dzień protestu głodowego przed Sądem Okręgowym - czekamy na CBA - PRAWO I PRAWDA MUSI ZWYCIĘŻYĆ.

Korupcja polskiego wymiaru sprawiedliwości – raport Transparency International.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.