Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 19-12-2011

Warszawa 19.12.2011 r. o g. 9.40  s. Nr 203- do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa   SBM" Politechnika  rozprawa o eksmisję z mieszkania własnościowego niesprzedanego i niezadłużonego.

Zapraszam zainteresowanych i media do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa przy ul. Ogrodowej 51 A 19.12.2011 r. o g. 9.40  s. Nr 203 o eksmisję z mieszkania własnościowego. 

Pozew został złożony przez radcę prawnego p. Jana Rostafińskiego w 2009 r. Blisko 3 lata Sąd "ustala" istnienie bądź nieistnienie mojego własnościowego prawa do mieszkania "starego", które nakazują mi "zdać" (tak sądy powszechne jak i zarząd spółdzielni) do spółdzielni po wybudowaniu nowego, drugiego całkowicie z moich własnych środków finansowych, nie zważając na wykładnię prawa SN. 
Za "stare" "zdawane" mieszkania zarząd wypłacał "uczciwą" cenę sąsiadom-1200-1300  zł/m2 w centralnej dzielnicy Warszawy, a mieszkania wędrowały na przetargi w cenie 7000-8000 zł/m2. 

W procesie tym jak dotąd wygrałam 2 bitwy:
1/sąd bezpodstawnie zawiesił postępowanie-złożyłam zażalenie i wygrałam w Sądzie odwoławczym
2/sprawa już jest przewlekła-złożyłam skargę na przewlekłość i Sąd przyznał mi 2000 zł za tę przewlekłość.. (z podatków oczywiście, bo nie z kieszeni Sędziego)

Sama jestem ciekawa-jak potoczy się rozprawa tym razem.
 W istocie niezwykle trudno ustalić, czy jestem w posiadaniu własnościowego prawa czy nie (najwyraźniej nawet akt notarialny dla radcy prawnego spółdzielni nie jest prawem do mieszkania!!!-przecież nie za swoje, a za nasze pieniądze (spółdzielców)- wnosi sprawy do Sądów, nie mówiąc już o tym, że mnie się eksmituje, a pan mój i władca- mąż jakby nie było, właściciel połowy podłogi zgodnie z krio (wspólność majątkowa) jak widać nie ma tu nic już do powiedzenia. 
Pan prawnik spółdzielni ,członek korporacji  (korporacje są jak wszyscy wiemy gwarantem usług na najwyższym poziomie-dlatego taka trudność w dostępie do zawodu-młodych prawników), wytoczył kilku członkom SBM" Politechnika sprawy o eksmisję.

Kto dysponuje czasem z Państwa-zapraszam na moją sprawę-popatrzymy jak stosuje się prawo w RP.
Czas najwyższy też nam spółdzielcom uczyć się prawa.

Z poważaniem
Barbara Popławska

Polecamy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Sprawy tematyczne poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

 

 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Brandy
15-11-2016 / 02:31
~Ola
19-12-2011 / 22:53
jak się stosuje prawo w RP codziennie można przeczytać na tym portalu. Pozdrawiam Panią, życzę spokojnych i pogodnych Świąt i wszelkiej pomyślności w NR!