Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
4 października 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA UNIA STOWARZYSZEŃ I ORGANIZACJI POLSKICH AMERYKI ŁACIŃSKIEJ W SPRAWIE MINISTRA ZBIGNIEWA ĆWIAKALSKIEGO

USOPAŁ - list otwarty do Ministra Zbigniewa Ćwiąkalskiego

Unia Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej

Unión de Sociedades y Organizaciones Polacas en América Latina

União das Sociedades e Organizações Polônicas em América Latina

P.O. Box 1717, Fax (5982) 711 19 03, 21 de Setiembre 3132, 11300 Montevideo – Uruguay usopal@netgate.com.uy – www.usopal.com

Montevideo, 5.02.08

Zbigniew Ćwiakalski
Minister Sprawiedliwości
Prokurator Generalny
Al. Ujazdowskie 11
00-950 Warszawa
tel. 022 52 12 888

Wielce szanowny Panie Ministrze sprawiedliwości w Rządzie Donalda Tuska,

Czytaliśmy oszczerstwa napisane przez pana Lizuta jakie zostały opublikowane przez „Gazetę Wyborczą” oraz ostatnie „doniesienia” z dnia 1.02.08 z tygodnika „Wprost”.

Naturalnie są to bezpodstawne i nieprawdziwe oszustwa, które mają na celu wpłynąć na czytelników, którzy czytając wierzą polskojęzycznej prasie i temu co jest w niej publikowane.

W imieniu przedstawicieli USOPAŁ zwracam się do Pana Ministra, jako dziś najwyższego przedstawiciela sprawiedliwości w obecnym Rządzie, aby powstrzymał Pan tą fale bezpodstawnych ataków na Polskich Patriotów, którzy w ostatnim czasie są atakowani i obrzucani nieprawdziwymi oskarżeniami miedzy innymi Pan Jan Kobylański Prezes Unii Stowarzyszeń
i Organizacji Ameryki Łacińskiej, vice-prezes Ksiądz Jerzy Morkis, który jest także w zarządzie najstarszej organizacji Polonijnej w Ameryce Południowej- Juventus , oraz wiele innych osób.

Według Prawa Prasowego informacje publikowane w prasie powinny być sprawdzone i prawdziwe. Niestety dziś dziennikarze mogą pisać co im się podoba, a za kłamstwa i oszczerstwa nie ponoszą żadnych konsekwencji. Pan jako Minister Sprawiedliwości przecież stoi na straży prawa. Takie incydenty ośmieszania i podważania autorytetu prawdziwych Polaków, patriotów nie powinny mieć miejsca w Państwie Polskim, a takich „dziennikarzy” powinno się pociągnąć do odpowiedzialności i ukarać za rozpowszechnianie nieprawdy oraz za naruszenie dobrego imienia.

W Polsce dziennikarze podważają także autorytet takich instytucji jak Instytut Pamięci Narodowej czy Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, które wydały prawomocne decyzje o tym iż wszelkie oszczerstwa miedzy innymi „Gazety Wyborczej” i „Rzeczpospolitej” pod adresem Prezesa Jana Kobylańskiego nie są oparte na żadnych dowodach, czyli są bezpodstawne, jednym słowem wyssane z palca. Czy w kraju w którym przestrzegane powinno być prawo takie zmasowane ataki pełne kłamstw mogą mieć miejsce?

Panie Ministrze, co takie działania mają na celu? Skoro i IPN i Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych wydał decyzje i zakończył śledztwo z braku dowodów na oskarżenia prasowe jakie padły na osobę Pana Prezesa Jana Kobylańskiego to czy nie lepiej zająć się sprawami na które istnieje wiele dowodów i powinny być już dawno załatwione? Chodzi tu między innymi
o wielu hitlerowskich i stalinowskich zbrodniarzy na Polskich Patriotach, którzy dziś żyją sobie spokojnie na sutych emeryturach za granica, jak Pani prokurator Helena Wolińska- która skazała na śmierć między innymi Dowódcę Kedywu gen. Augusta Fieldorfa „Nila”, czy brat Pana Adama Michnika (Aarona Szechtera) Pan Stefan Michnik, który skazał na karę śmierci wielu Polaków, patriotów za działalność niepodległościową, a obecnie mieszka sobie dogodnie w Szwecji. Żądamy aby tacy ludzie zostali pociągnięci do odpowiedzialności i ponieśli karę za swoje haniebne czyny i mordy na setkach tysięcy polskich patriotów z okresu okupacji hitlerowskiej i stalinowskiej.

Aby Pan został dokładnie poinformowany do Pańskiej wiadomości przesyłamy książkę X-lecia istnienia USOPAŁ, Akt oskarżenia do Prokuratury w sprawie ataków medialnych na osobę Pana Prezesa Jana Kobylańskiego, kopię decyzji Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, w której jest jasno i wyraźnie napisane że doniesienia medialne są bezpodstawne i nie oparte na faktach i dalsze śledztwo zostaje umorzone.

My jako Polacy mieszkający na obczyźnie przy pomocy naszej prasy polonijnej będziemy żądać sprawiedliwości i ukarania tych co mordowali Polaków patriotów i nie pozwolimy na dalsze bezpodstawne ataki na ludzi którzy wiele dobrego zrobili i robią dla naszej Ojczyzny Polski takich jak między innymi Pan Prezes Jan Kobylański.

Z wyrazami szacunku,
Elżbieta Lutomska

Dyr. d/s. zagranicznych
USOPAŁ

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Emilia Cenacewicz, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Roxie
04-01-2015 / 22:43
To think, I was counesfd a minute ago. spkxkkmkwv.com [url=qrodasd.com]qrodasd[/url] [link=vptoue.com]vptoue[/link]
~Iuliana
23-12-2014 / 23:23
Yours is a clever way of thninikg" rel="nofollow">nggkvivzyzm.com">thninikg about it.
~Dang
20-12-2014 / 09:56
hm jeśli takie efekty pyronzsi ‚testowanie’ w warunkach domowych, to trzeba z należytym szacunkiem pokiwać głową przed monitorem bajeczne rezultaty W tej bajce zaklęte jest i dopracowanie techniczne i światło i świetna gra modelki ( ktf3rą fotograf już zapewne się nie podzieli Make-up też zacny dobrze gra w tym dyskretnym , subtelnym i ‚domowym’ klimacie.