Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
14 kwietnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA PROTEST GAZETY POLSKIEJ PRZECIWKO OBECNOŚCI TOMA LISA W TVP

Środowisko czytelników i sympatyków "Gazety Polskiej", "Niezależnej Gazety Polskiej", oraz "Kluby Gazety Polskiej" rozpoczęło zbieranie podpisów pod protestem przeciw obecności Tomasza Lisa w TVP.

Pan
Andrzej Urbański
Prezes Telewizji Polskiej S.A.


Szanowny Panie

Pragniemy wyrazić swój protest przeciw obecności Tomasza Lisa w TVP

W dniu 3 stycznia rzecznik prasowy TVP S.A. zapowiedziała ponowne pojawienie się na antenie telewizji publicznej red. Tomasza Lisa, motywując to m.in. ogromnym zainteresowaniem opinii publicznej i określając go mianem wybitnego dziennikarza.

Jako obywatele sumiennie opłacający abonament RTV, oraz telewidzowie korzystający z programu TVP S.A. stanowczo protestujemy przeciwko tej decyzji, a także powyższemu jej uzasadnieniu.

Tomasz Lis nie jest dla nas "wybitnym dziennikarzem", lecz wybitnym przykładem nierzetelności i braku profesjonalizmu dziennikarskiego. Świadczy o tym choćby jego kariera zawodowa, w ramach której zwalniano go z kolejnych stacji telewizyjnych, także z Telewizji Polskiej. Nie wolno popełniać jeszcze raz tego samego błędu!

Zwracamy uwagę na znane powszechnie przypadki chamstwa i nieuczciwości dziennikarskiej Tomasza Lisa; na publiczne wulgarne ataki na kolegów i koleżanki dziennikarzy - m.in. Dorotę Gawryluk i Joannę Lichocką (ta ostatnia sprawa zaowocowała protestem dziennikarzy "Rzeczpospolitej"). Wiedząc że nie są one incydentalne, jesteśmy przekonani że będzie on postępował tak samo w przypadku zatrudnienia go przez TVP. Audycje prowadzone przez red. Lisa odbieramy jako szyderstwo z poglądów i wartości prawicowych i wolnościowych, z którymi się utożsamiamy.

Chociaż program TVP pozostawia bardzo wiele do życzenia pod względem jego zawartości, pluralizmu światopoglądowego oraz jakości audycji, to przez ostatnie dwa lata zmieniał się pozytywnie (choć zbyt koniunkturalnie i zbyt powoli). Decyzja o zatrudnieniu Tomasza Lisa jest dla nas sygnałem powrotu do sytuacji panującej dawniej, gdy koniunktura polityczna i chęć utrzymania się na stanowisku decydowały o wizerunku TVP S.A i o programach telewizyjnych. To właśnie osoba red. Lisa kojarzy się najbardziej z tamtymi czasami. TVP. S.A. jest telewizją publiczną i taką też powinna pozostać, powinna służyć społeczeństwu a nie wąskiej grupie polityków czy oligarchów.

Złóż swój podpis pod protestem (proszę podać ewentualnie zawód, lub funkcję i miasto):

LINK DO

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.