Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
30 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 27-10-2011

Stale aktualne w 2013r

SZUKAMY INWESTORA STRATEGICZNEGO DLA URUCHOMIENIA PROJEKTU ZAGOSPODAROWANIA ODPADÓW PLASTYKOWYCH DO PRODUKCJI KONTENEROWYCH (SEGMENTOWYCH) POMIESZCZEŃ MIESZKALNYCH TYPU DOMKÓW DZIAŁKOWYCH, MAGAZYNOWYCH POMIESZCZEŃ BARAKOWYCH ORAZ MATERIAŁÓW IZOLACYJNYCH, RUR, ELEMENTÓW DACHOWYCH, PODŁOGOWYCH itp.

Produkcja musi odbywać się w terenach inwestycyjnych przeznaczonych pod działalność gospodarczą. Hala produkcyjna powinna mieć przynajmniej 200m2 powierzchni np. po PGR czy upadłym zakładzie, z zapleczem magazynowym 10.000 m2.

Z uwagi na koszty transportowe pod uwagę brany jest tylko rejon Śląska.

Inwestor – wspólnik musi zaoferować zabudowany teren z nieobciążoną hipoteką, lub środki min. 500.000zł na zakup terenu i uruchomienie linii produkcyjnej.

Cel projektu:

Zagospodarowanie ton odpadów plastikowych (worków, butelek, opakowań itd.) jest dzisiaj priorytetem UNI. W związku z faktem, że samo rozłożenie odpadów plastikowych trwa dziesiątki lat stało się pilne dla społeczeństwa zagospodarowanie i przeróbka celem ponownego wykorzystania produktów. Na dzień dzisiejszy tylko niewielka cześć odpadów przerabiana jest wtórnie np. na pojemniki, palety i różne kształtki przemysłowe. Z uwagi na zanieczyszczenia odpady plastikowe nie nadają się do powtórnej produkcji elementów odpakowań i pojemników na żywność. Za to nie ma żadnych problemów technicznych i technologicznych aby z odpadów plastikowych formować kształtki, z których jak z klocków LEGO będzie można budować dowolne obiekty budowlane już w wielkości makro.

Zapotrzebowanie społeczne na produkt.

Wiele rzeczy można wymyśleć i produkować, ale aby firma sprawnie działała musi być zapotrzebowanie społeczne i zbyt na produkowane elementy. Z uwagi na fakt, że zagospodarowujemy odpady - surowiec plastikowe śmiecie - praktycznie otrzymujemy za darmo. Jednocześnie na produkcje i zagospodarowanie odpadów dostajemy dofinansowanie z UNI, ponieważ odpady plastikowe są bardzo szkodliwe dla całej przyrody a zwłaszcza życia ludzi i zwierząt.

Firma liczy, że kontenery mieszkalne przez nią produkowane znajdą przede wszystkim zastosowanie jako obiekty socjalne dla osób pozbawionych mieszkań, bezrobotnych, oraz jako tymczasowe magazyny dla firm budowlanych, transportowych itp.

Koszt wytworzenia segmentu mieszkalnego w zależności od wielkości i wyposażenia szacuje się od 1000 do 10.000zł.

Należy też zaznaczyć, że na postawienie obiektu nie potrzeba pozwolenia budowlanego, sama konstrukcja jest stosunkowa lekka w porównaniu do obiektów budowanych metodami tradycyjnymi – m.in. lżejsza od drewna, o dużej izolacji termicznej, ciepła w dotyku, estetyczna, może być kształtem i kolorystycznie dobrana do otoczenia.

Produkcyjna linia technologiczna.

Odpady plastikowe zsypywane są na taśmociąg który transmituje je do rozdrabniacza. Po rozdrobnieniu są automatycznie myte i pozbawiane elementów metalowych. Rozdrobniony materiał taśmociągiem transportowany jest do wytłaczarki ślimakowej gdzie jest ogrzewany aż do temperatury stopienia się plastiku. Po odfiltrowaniu elementów niestopionych płynna masa jest wtryskiwana do form z dodatkiem elementów niepalnych i kolorystycznych typu sadza, kreda, piasek lub włókna szklanego, które wzmacniają kształtki i uodparniają m.in. temperaturowo i na działania czynników zewnętrznych.

Z otrzymanych kształtek, jak z klocków, metodą „na wcisk” , czyli bez zaprawy budowane są ściany obiektów wg. zamówień i wzorów.

Koszt linii technologicznej w zależności od wydajności maszyn 50 - 100 tyś złotych.

Obsługa całodobowa taśmy produkcyjnej to początkowo tylko 6 osób.

Produkcja minimalna to 1 kształtka na minutę z jednej formy - czyli 1500 dziennie - wystarczająca na typowy obiekt. Łatwo można zwiększyć ilość produkowanych kształtek zwiększając ilość form produkcyjnych.

Przewiduje się, że po ok. pół rocznym okresie rozruchu linii technologicznej produkcja będzie wynosiła min. 100 segmentów mieszkalnych miesięcznie spełniając zapotrzebowanie komunalne orientacyjnie - tylko jednego 50-tysięcznego miasta. Jednak tylko na Śląsku zapotrzebowanie na obiekty komunalne jest ok. 100 krotnie większe.

Stabilna sprzedaż brutto dla firmy orientacyjnie powinna wynieść w skali miesięcznej 500.000zł.

Uboczną działalnością firmy z odpadów słabo stapialnych lub niestapianych będzie równie dochodową produkcją nagrobków, płytek podłogowych, rur kanalizacyjnych i rynien oraz elementów dachowych dla obiektów mieszkalnych i magazynowych.

Minimalny skalkulowany zysk z tej produkcji to min. 50% kosztów produkcji czyli przynajmniej 250.000zł miesięcznie, co gwarantuje, że zwrot kosztów można uzyskać już nawet po roku od uruchomienia produkcji

Pomysł produkcji technologicznie opracował i pilotuje:

mgr inż. technolog materiałoznawca Zdzisław Raczkowski

tel. kom. 691 701 304

e-mail: afery@poczta.fm

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~sten
10-01-2016 / 12:38
strona dość poważna -tylko to ogłoszenie o inwestorze strategicznym wiszące 5 lat!!! wygląda jak typowy kant.kiedyś uwierzyłem i chodziłem 10 lat po sądach.nieprzyjemnie mi tu zapachniało.chyba będe omijał stronę szerokim łukiem!!!
~Anna
23-08-2015 / 08:47
Zdzisiu, jak już dostaniesz te pół miliona, zgłoś się do mnie. Pomogę Ci je przehulać:)
~obserwator
04-05-2014 / 16:45
heee, są niby firmy zajmujące się produkcją kształtek budowlanych a jakoś nie można spotkać ani jednego budynku zbudowanego ta technologią... a tak naprawdę, to większość miliarderów swój majątek zarobiło na odpadach :-)
~Sandał
27-03-2014 / 23:57
I długo aktualne będzie, bo taki głupkowaty frajer skłonny do sprezentowania p.Raczkowskiemu pół miliona za mrzonki i fantazje jeszcze się nie urodził :). W samej Polsce jest kilkadziesiąt firm zajmujących się produkcją tego typu a 6x tyle w UE. Nikt z nich kokosów nie zarabia, o zbyt muszą walczyć zębami i pazurami.
~alekw
21-12-2013 / 09:55
to jeszcze aktualne? sa brani pod uwage mniejsi inwestorzy?
~Bayan
02-02-2013 / 03:20
Powf3d piąty?Dobry blog prawniczy ocznzaa więcej klientf3w i więcej pieniędzy. I to jest najważniejsze.???????, zgodzę się ze wszystkim, co napisałeś, poza punktem czwartym:- blogiem należy się promować w odpowiedni sposf3b- linkowanie do bloga w mediach społecznościowych nie podnosi PageRanku- stałe linkowanie do bloga w mediach społecznościowych nie jest niekulturalne- stałe linkowanie do bloga w mediach społecznościowych nie jest uważane za spam przez klientf3w, gdyż dla nich jest to w większości kanał subskrypcji treści z witryn internetowych z blogf3w rf3wnież. Zgodzę się, że warto dać coś więcej, ale tylko w ramach przedmiotu strategii e-marketingowej. Niemniej nikt, kto zasubskrybował treść bloga np przez FB ze względu na jej wartość nie odetnie się od tej możliwości tylko dlatego, że autor bloga nie serwuje tam dodatkowych treści.Co do wieku blogerf3w jak wspomniałeś, blogi są dla starszych wiekiem Na świecie jest trend zamykania blogf3w przez młodszych, a otwierania przez starszych. Bo blog to jednak wysiłek, dyscyplina, posiadanie celu, chęć zrobienia czegoś więcej. Młodzież w tych kategoriach rzadko się porusza ????,?????
~RUCH040404
20-11-2012 / 09:41
PANIE ZDZISŁAWIE ;;; wchodzę;;; te-to ZAGOSPODAR-oryOWANIE ODPADÓW PLASTIKOWYCH to ów króliczek z piosenki SKALDÓW , którego PAN goni po"psiej KRZYWEJ" . CZY większe MARZENIE ekologa NIESPEŁNIONEGO??? TO przypominam-upominam O NOWEJ USTAWIE śmieciowej- NIE MYLIĆ z umowami ŚMIECIOWYMI. GDZIE-kiedy odpadami ma ZARZĄDZAĆ gmina2013. post SCRIPTUM: W ramach zbierania nakrętek na biedne CHORE dzieci , ZACHĘCAM DO ZBIERACTWA TZW. ZAKREŚLACZY wszelkoKOLOROWYCH I INNYCH polistyrenów jednorazowych długopisów;;; jak się wypiszą. AD VOCEM:: ~Mirnal30-10-2011 / 09:55, z plastiku robią wzgórki jezdniowe , w celu ograniczania prędkości na osiedlowych drogach, przez chyże auta. PLASTIK broni się też , jako steropian do ocieplania budynków A ESTIME mgr inż. mechaNIC TADEUSZ PIECZONKA "+64"-ZIELONY LATARNIK z certyfikatem HULTAJA +drrrrrrrrrrrrr BONIem=MAC + adam.jasser@kprm.gov.pl 11/14-cie years SANStravail/JOBless , non sans TRAVAIL WHISTLEblower ul. SZMARAGDOWA 31 59 900 ZGORZELC / 75 649 30 44 / WWW.ROPOIWZK.COM tel.kom. 6 99,99 12 06, 724866256 ruch040404@wp.pl
~technolog
03-01-2012 / 12:49
Plastik jest doskonałym izolatorem, może być odpornym i wytrzymały w zakresie temperatur od -250stopni do 500 - dlatego używany jest w przemyśle samolotowym i kosmicznym, samochodowym no i akcesoriach domowych, od dywanów, płytek, ścian, ociepleń, produkcji mebli i narzędzi - słowem do wszystkiego - powodzenia.
~Michal Kupiec
18-11-2011 / 06:32
plastik nie trzyma ciepła, nie ma wystarczających wlasciwosci termicznych a do tego pod wpływem działania promieni słonecznych traci swoje parametry użytkowe ... innymi słowy dochodzi do jego auto degradacji i rozpadu. Polecam postawić butelkę na słońcu przez ok. miesięc a następnie ją zgnieść. Pomysł jest innowatorski ... ale moim skromnym zdaniem nie nadaje się do realizacji ...
~Mirnal
30-10-2011 / 09:55
KRAWĘŻNIK. Może któraś z firm zdecyduje się na realizację poniższego ekologicznego pomysłu?************* Ulica (w cywilizowanej miejscowości) na granicy jezdni i chodnika (trotuaru) ma ułożone krawężniki, które są umieszczone powyżej jezdni i na równi z chodnikiem ... Ulica (w cywilizowanej miejscowości) na granicy jezdni i chodnika (trotuaru) ma ułożone krawężniki, które są umieszczone powyżej jezdni i na równi z chodnikiem (stanowiąc jego zewnętrzną część). W niektórych rejonach ulicy, krawężniki są obniżone (np. dla ułatwienia wjazdu wózków dziecięcych lub wjazdu pojazdów na posesje). Niewidoczna część dolna krawężnika (zwykle większa niż widoczna część górna) jest wbudowana (wkopana) na styku jezdni i chodnika, aby zwiększyć stabilność połączenia chodnika z jezdnią. Krawężniki wykonane są zwykle z betonu wylanego do formy, przy czym skład betonu (mieszanka przede wszystkim cementu, kruszywa i wody) jest stały w całej objętości krawężnika. Solidność krawężnika wynika z obciążeń, które działają na ten element ulicy, bowiem najeżdżają na niego pojazdy w sposób niezamierzony (podczas nieuważnej jazdy) oraz w sposób zamierzony (podczas częściowego lub całkowitego wjeżdżania na chodnik). Z powodu najeżdżania pojazdów na krawężniki, są one narażone na uszkodzenia, jednak nie w całej swej objętości, lecz na górnej zewnętrznej krawędzi (od strony jezdni). Niestety, zniszczone krawężniki nie wystawiają dobrej oceny ani producentom, ani użytkownikom. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ich niszczenia na opisanej krawędzi (zwanej dalej krawędzią wzmocnioną), należy jej rejon wykonać z betonu o wyższej wytrzymałości, niż pozostała część krawężnika. Krawędź ta powinna być zaokrąglona, co w nowszych modelach krawężników jest spotykane. Krawędź wzmocniona może być wykonana dwojako – albo jako osobny element, który jeszcze o niecałkowicie związanym betonie o podwyższonej wytrzymałości, jest umieszczony w pełnej formie krawężnika i zalewany betonem o zwykłej wytrzymałości, albo odwrócona (i pod kątem 45 stopni do poziomu) forma krawężnika jest zalewana początkowo betonem o podwyższonej wytrzymałości oraz (jeszcze przed całkowitym związaniem betonu) uzupełniana jest masą betonową o zwykłej wytrzymałości. Korzystnie byłoby, aby krawędź wzmocniona była zabarwiona innym kolorem, niż pozostała część krawężnika, co byłoby zarówno estetycznym akcentem, podnoszącym walory plastyczne tego elementu, jak również dowodziłoby, że krawężnik został wzmocniony wzdłuż swej najważniejszej krawędzi. Aby obniżyć koszty wytworzenia krawężnika, koszty jego transportu oraz zaoszczędzenia surowców, wewnątrz tego elementu byłaby umieszczona jedna lub dwie rury, wykonane możliwie tanio, na przykład z plastyku, przy czym rury miałyby długość nieco mniejszą, niż długość krawężnika, aby nie były widoczne na krótszych (poprzecznych) krawędziach. Aby wykorzystać używane (plastykowe lub szklane) butelki, można byłoby je zastosować, zatapiając w betonie podczas wylewania formy, przy czym plastykowe naczynia mogłyby być napełnione wodą, co utrudniałoby trwałe odkształcenie plastykowego pojemnika, dzięki czemu nie zwiększałoby się zużycie betonu. Na łukach ulic można stosować krawężniki łukowe, przy czym butelki wykorzystane w recyklingu byłyby ustawione pionowo. Krawężniki można wytwarzać o długościach 500, 750, 1000 i 1250 mm.