Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
7 października 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 15-02-2012

Protest przeciwko uwięzieniu Rafała Gawrońskiego - domagamy się interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich

Skazany za petycję do Parlamentu Europejskiego

Rafał Gawroński jest pierwszym obywatelem Unii Europejskiej skazanym przez polskie sądownictwo na karę więzienia w związku ze złożoną petycją nr 1248/2007 do parlamentu europejskiego.

Pozew przeciwko niemu z art.212 k.k za treści zawarte w petycji złożył z ramienia Platformy Obywatelskiej – Grzegorz Nowaczyk obecny prezydent Elbląga. Sąd Rejonowy w Elblągu, a następnie Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał p. Gawrońskiego ze sławetnego art. 212 k.k.

Kara pozbawienia wolności na pięciu miesięcy oraz dwie dodatkowe kary w wymiarze 46 dni i 30 dni w zamian za koszty sądowe takie jest orzeczenie łotrów ubranych w sędziowskie togi.

Zakończenie wyroku , który zaczął odsiadywać w dniu 26 stycznia br. nastąpi zatem 13 września tego roku. 

Rafał Gawroński jest represjonowany i ścigany przez totalitarno – kryminalne struktury państwa polskiego za swoje uzasadnione roszczenia z tytułu pozbawienia go dopłat rolniczych.

Wcześniej został w sposób bezprawny pozbawiony zabytkowej nieruchomości z okresu średniowiecza. Wszelkie jego usiłowania odzyskania odebranego jemu zabytkowego obiektu nie doczekały się prawidłowego postępowania w prokuraturze oraz nikt z polityków nie podjął się interwencji w/s tego przestępstwa tak samo jak i w sprawie dopłat rolniczych.

To nie jedyne represje jakich doznał w ubiegłych latach były próby pozbawienia go życia.

Skazany był także dwukrotnie na pobyty w więzieniach pierwszy raz w Barczewie, po trzech miesiącach wypuszczono – sąd w Olsztynie wydał orzeczenie o bezprawnym przetrzymywaniu.

Po raz wtóry nastąpiło to w lipcu 2010 ( wówczas głośno o tym było) pod fałszywym zarzutem niewpuszczenia weterynarza na teren gospodarstwa, przesiedział wówczas około czterdziestu dni. 

Czy ktokolwiek w Polsce siedział w więzieniu za ”niewpuszczenie weterynarza na teren swojego domostwa”?

Osoby skazywane nawet za torturowanie zwierząt otrzymują kary w zawieszeniu. 

Weterynarz, który zajmował się na stałe, w razie potrzeby zwierzętami z gospodarstwa R. Gawrońskiego z uwagi na lepsze, niż u innych miejscowych rolników, warunki opieki nad inwentarzem żywym w zasadzie niewiele tam miał do roboty. 

Dodam jeszcze, że nawet osoby, które napadają lub kradną i dostają pierwszy wyrok częstokroć z uwagi właśnie na pierwsze skazanie, otrzymują karę pozbawienia wolności w zawieszeniu.

No, ale to było widocznie konieczne, po teraz kiedy już ma drugi wyrok to Sąd nie odstąpi od wymierzenia kary pozbawienia wolności, jak w przypadku pierwszego razu. 

Rafał Gawroński: 

  • Pierwsza w Polsce osoba w więzieniu za rzekome ”niewpuszczenie weterynarza na teren swojej posesji”?

  • Pierwsza osoba w Polsce odbywająca wyrok z art. 212 k.k. ?

  • Pierwsza osoba w Unii Europejskiej skazana na pobyt w więzieniu w związku ze złożoną petycją do PE nr 1248/2007 !

Ewa Latoszek, Warszawa

 

Rzecznik Praw Obywatelskich 

Aleja Solidarności 77

00-090 Warszawa

Dotyczy uwięzienia Rafała Gawrońskiego.

W dniu 26 stycznia br. został aresztowany i uwięziony Pan Rafał Gawroński, działacz opozycji pozaparlamentarnej i bloger. 
Z informacji dostępnej publicznie wynika, że uwięzienie ma związek z szykanami jakich doznaje on po złożeniu petycji do Parlamentu Europejskiego.

Pragnę zwrócić uwagę, że taki stan rzeczy jest niedopuszczalny i potwierdza opinie o narastającym terrorze ze strony władz państwowych. 
Będę wdzięczny za zbadanie sprawy Pana Gawrońskiego i doprowadzenie do jego pilnego zwolnienia.

Z poważaniem

Bogdan Goczyński

Do wiadomości: media obywatelskie

Więcej z działalności Rafała Gawrońskiego:

Bloger Rafał Gawroński znowu aresztowany
Rozmowa z Januszem Zieliński, Posłem na Sejm o BOR, o służbach Specjalnych i Marszałkach. Rafał Gawroński
Iława 17.03.2011 godz.10 Sąd Rejonowy protestujemy ! ! ! Cenzurowanie w sieci, prześladowanie obywateli R. Lewickiego, R. Gawrońskiego, A. Słonawskiego, W. Kalinowskiego, G. Brauna, D. Wernickiego i dziennikarzy Afer Prawa przez władze to dzisiaj no
Wywiad Rafała Gawrońskiego z Posłem na Sejm RP Antonim Macierewiczem - Przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu Zbadania Przyczyn Katastrofy samolotu rządowego.
W Polsce nie ma demokracji, Platforma Obywatelska wprowadza cenzurę i totalitarny reżim - walka o Rafała Gawrońskiego 11 minut faktów.
Sanktuarium Katyńskie. Rafał Gawroński
TUSK Z KOMOROWSKIM I PUTINEM - katyńscy towarzysze zamachu? Rafał Gawroński.
Wspólna polityka rolna to kradzież własności prywatnej. Stowarzyszenie Ziemiańskie w Polsce. Rafał Gawroński
Donald Tusk i sprawcy na ul. Rakowiecką. Rafał Gawroński
Rafał Gawroński „Gwałt zbiorowy ze szczególnym okrucieństwem” i „podziemie decyzyjne”, czyli c.d. wyboru Prokuratora Generalnego w Polsce.
Represjonowana demokracja. Rafał Gawroński
30 milionów złotych za zbrodnie na Zirajewskim, a ile na Generale Marku Papale ? Rafał Gawroński

Sprawy tematyczne poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Control
07-04-2012 / 14:14
Podpisuję się !
~eny
17-02-2012 / 11:29
Tak bardzo,to nie macie po co wierzyć w zmiany poprzez pisanie do Biura Rzecznika PO.To nie to samo Biuro co przed katastrofą i nie ten sam Rzecznik-Szef.Ja tam napisałem skargę na Koneckie służby i szlak człowieka trafia,gdy stamtąd otrzymuje się bzdurną odpowiedź.Sprawę i tak wygrałem ale dopiero w apelacji otrzymałem uniewinnienie.Taki Urząd jak RPO nie powinien istnieć,bo tam nie pomagają pokrzywdzonym,tam raczej wspomagają łotrów w ich bandyckich decyzjach. Zatem piszcie gdziekolwiek indziej,tylko nie do RPO,bo to już nie to...
~Mirnal
16-02-2012 / 14:54
Nie, to się czyta, jak wieści z Białorusi, no może z Ukrainy... Czy żaden polski prawnik wysokiego szczebla nie jest w stanie zająć się ta sprawą? A Komitet Helsiński?