Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
14 kwietnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

ROBOTNICZE ŚRODOWISKO OPOZYCJI ANTYKOMUNISTYCZNEJ KOMUNIKAT

Grupy Roboczej Środowisk Opozycji Antykomunistycznej w sprawie projektu ustawy „o uprawnieniach kombatantów…”

Warszawa/Poznań, 7.04.2008

Rezultatem spotkania przedstawicieli organizacji i środowisk opozycji antykomunistycznej i podziemia solidarnościowego w dn.15.03.2008 r., było opracowanie postulatów dotyczących projektu ustawy „o uprawnieniach kombatantów…”. O przebiegu spotkania i zebranych postulatach informowaliśmy w Komunikacie nr 2.

Realizując cel spotkania, Grupa Robocza przekazała w dn.17.03. pisma do Prezesa Rady Ministrów Pana Donalda Tuska i Ministra Pracy i Polityki Społecznej Pani Jolanty Fedak.

W pismach tych poinformowaliśmy o inicjatywie środowisk opozycji antykomunistycznej oraz przekazaliśmy zebrane postulaty z prośbą o ich uwzględnienie i jak najszybsze skierowanie poprawionego projektu ustawy do sejmu.

Grupa Robocza śledzi tok postępowania w sprawie projektu ustawy. Z ostatnich informacji uzyskanych telefonicznie w Ministerstwie Pracy wynika, że komisja prawna pracuje nad poprawkami do projektu i nowy projekt ma być gotowy w przyszłym tygodniu a do końca kwietnia ma być przesłany do Komitetu Rady Ministrów. Po przyjęciu go, trafi do Sejmu.

Gdy tylko tekst nowego projektu będzie dostępny, Grupa Robocza przeanalizuje
go i poinformuje w komunikacie o swoich wnioskach, zwracając się jednocześnie
o nadesłanie opinii przez uczestników spotkania z 15 marca.

W zależności od sytuacji, Grupa Robocza podejmie działania w sprawie projektu ustawy jeszcze na etapie prac w Radzie Ministrów, albo na etapie sejmowym. Przewidujemy wówczas zorganizowanie spotkania przedstawicieli organizacji i środowisk opozycji antykomunistycznej z posłami.

Do Grupy Roboczej wpłynęły od uczestników spotkania z 15.03. propozycje zajęcia się również innymi problemami naszych środowisk.

Już podczas spotkania, przedstawiciele Solidarności Walczącej zgłaszali uwagi do ustawy
z 19.09.2007 r. o zmianie ustawy o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego (w skrócie, dotyczy odszkodowań m.in. za internowanie).

Inne propozycje dotyczą zagadnień związanych z pomocą dla działalności naszych stowarzyszeń i organizacji, publikacji historycznych, upowszechniania historii opozycji antykomunistycznej, prac nad ustawą dezubekizacyjną, organizacji służby zdrowia i opieki społecznej dla działaczy podziemia i ofiar represji, działalności Instytutu Pamięci Narodowej.

Grupa Robocza Środowisk Opozycji Antykomunistycznej podejmie również te tematy, uważa jednak, że w tej chwili najważniejsza jest sprawa projektu ustawy o uprawnieniach kombatantów.

Maria Dmochowska – Internowane Kobiety

Wojciech Borowik – SWS

Bogumił Sielewicz – SWS - Internowani Białołęka

Wiktor Mikusiński – SZZFMO „Godność”

Krzysztof Stasiewski – Internowani.pl

Józef Pintera – SOI „Chełminacy 1982”

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Emilia Cenacewicz, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu niejawnych sympatyków AP

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.