Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
31 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 08-04-2012

10.kwietnia 2012r Polacy w USA szykują się do rocznicy zamachu smoleńskiego.

Manifestacja przed konsulatem RP w Nowym Jorku, msze święte, liczne spotkania i koncerty z udziałem gości z Polski przewidziano w Nowym Jorku i Chicago - dwóch największych skupiskach Polonii w USA. Tak będą za oceanem wyglądać obchody drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej. 

W rejonie metropolii nowojorskiej, podobnie jak przed rokiem, obchody rocznicy organizowane są w przez Kongres Polonii Amerykańskiej Wydział New Jersey oraz Klub Gazety Polskiej. Rozpoczną się mocnym akcentem - demonstracją przed konsulatem RP, którą zaplanowano 10 kwietnia, na godzinę 13 czasu miejscowego. 

Przynieście transparenty i flagi 

Jeden z głównych organizatorów manifestacji, znany działacz polonijny, animator wielu imprez muzycznych dla Polonii w USA, Janusz Sporek za pośrednictwem polonijnej prasy apeluje o przyniesienie transparentów i flag narodowych. Na pytanie o cel demonstracji odpowiada: "Chodzi o to, by Polacy w sprawie tej wielkiej tragedii, jaką była katastrofa smoleńska zaczęli mówić jednym głosem. Znając nasze narodowe przywary nie wiem, czy jest to możliwe, ale chciałbym żeby tak było". 

Dlatego Sporek apeluje by hasła, które będą skandowane przed konsulatem i napisy na transparentach nie były dla nikogo obraźliwe. 

- Są tacy, którzy naśmiewają się z postulatu pełnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności i przyczyn tej katastrofy. My przed konsulatem będziemy się tego stanowczo domagać - mówi Sporek. 

"Chcemy prawdy!" 

Manifestację przed konsulatem zorganizowano także w pierwszą rocznicę katastrofy. Na transparentach można było wówczas przeczytać m.in.: "Pamiętamy o wszystkich ofiarach Smoleńska", "Czy Kaczyński zginął za Gruzję?", "Wczoraj Katyń, dzisiaj Smoleńsk, a co jutro?" Wtedy wzięło w niej udział kilkaset osób. Skandowano m.in.: "We want truth! (chcemy prawdy)". Odśpiewano też Rotę. Organizatorzy tegorocznej demonstracji spodziewają się podobnej frekwencji. Przed konsulatem ma być także odczytany apel poległych. 

Tego samego dnia wieczorem w kościele św. Stanisława Kostki na Greenpoincie - polskiej dzielnicy Nowego Jorku - odbędzie się uroczysta msza święta. - Chcemy uczcić zarówno rocznicę katastrofy, jak i pomodlić się za zmarłych - mówi proboszcz parafii ks. Marek Sobczak. 

Na mszę zaprasza także Kongres Polonii Amerykańskiej w New Jersey. Odbędzie się ona w kościele św. Kazimierza Królewicza w mieście Newark. Później pod Pomnikiem Katyńskim w miejscowości Jersey City zaplanowano czuwanie. Wspominane będą także ofiary katastrofy. 

Uroczystości pod Pomnikiem Katyńskim 

Pomnik Katyński w Jersey City, to miejsce symboliczne dla wielu Polaków z New Jersey. Tu odbywa się wiele patriotycznych uroczystości, tu także mieszkający w USA Polacy licznie gromadzili się w dniu 10 kwietnia 2010 roku. 

Obchody II rocznicy katastrofy smoleńskiej będą kontynuowane w niedzielę 29 kwietnia. Wówczas w Nowym Jorku zorganizowane zostanie spotkanie z wykładowcami amerykańskich uczelni, Wiesławem Biniendą i Kazimierzem Nowaczykiem, którzy przeprowadzili niezależne badania przyczyn katastrofy, podważające ustalenie rosyjskiej i polskiej komisji śledczej. Binieda i Nowaczyk mają także wystąpić w polonijnym programie telewizyjnym "NDTV", emitowanym w publicznym kanale telewizji w Nowym Jorku przez polonijną gazetę "Nowy Dziennik". 

W spotkaniu, które będzie zorganizowane w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie mają także wziąć udział senator Beata Gosiewska, wdowa po pośle PiS Przemysławie Gosiewskim, który zginął w katastrofie smoleńskiej i wdowa po generale Bronisławie Kwiatkowskim - Krystyna Kwiatkowska. 

Uroczystości zakończy darmowy koncert organizowany przez Janusza Sporka. Wystąpi kilku artystów m.in. mieszkający od wielu lat w Stanach Zjednoczonych aktor Andrzej Wasilewicz, znany w przeszłości m.in. z filmu "Kochaj albo rzuć". 

W obchodach rocznicy w Chicago oprócz przedstawicieli Polonii udział wezmą także m.in.: Ewa Błasik, wdowa po generale Andrzeju Błasiku oraz Ewa Kochanowska wdowa po byłym Rzeczniku Prawa Obywatelskich Januszu Kochanowskim. W tamtejszych polonijnych parafiach odbędą się liczne msze. Odsłonięta zostanie także tablica pamiątkowa poświęcona ofiarom katastrofy, ufundowana przez prezydenta Tarnowa. Z tego miasta pochodził Wojciech Seweryn artysta-plastyk mieszkający w USA, który zginął w prezydenckim Tu-154M. Jest on m.in. autorem Pomnika Katyńskiego w Niles w Chicago. 

Z Nowego Jorku dla polonia.wp.pl
Tomasz Bagnowski 

http://polonia.wp.pl/kat,1010249,title,Polacy-w-USA-szykuja-sie-do-rocznicy-smolenskiej,wid,14390845,wiadomosc.html

 

Weź udział w budowaniu wirtualnego pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej

Ruszyła strona internetowa www.jestesmysmolenskimpomnikiem.pl. Witryna jest „wirtualnym pomnikiem” poświęconym katastrofie Tu-154M.

Inicjatywę popiera Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego. Założenie projektu jest takie, żeby każdy z nas był współautorem upamiętnienia zarówno Pary Prezydenckiej, Prezydenta Kaczorowskiego, polskiej generalicji, duchownych, parlamentarzystów, Rodzin Katyńskich, załogi samolotu, jak i tego naszego narodowego poczucia jedności, dominującego w tamtych dniach.

Wystarczy, aby Państwo przysłali swoje zdjęcia lub filmy z czasów żałoby narodowej, pogrzebów ofiar albo rocznicy katastrofy smoleńskiej. Prosimy też o nadsyłanie osobistych wspomnień z 10 kwietnia. Dzięki przesyłanym multimedialnym materiałom powstanie wielka panorama Krakowskiego Przedmieścia. 10 kwietnia 2012 każdy, kto przesłał zdjęcie będzie mógł wyszukać je wśród tłumu na Krakowskim Przedmieściu.

Dzięki tej inicjatywie będziemy mogli poczuć narodową wspólnotę, która połączyła nas przed dwoma laty. Najważniejszy w tym wszystkim jest nasz udział. Bowiem to MY jesteśmy Smoleńskim Pomnikiem.

Weź udział w budowaniu wirtualnego pomnika »

PS.

Tajemnicza śmierć byłego asa rosyjskiego wywiadu Siergieja Tretiakowa miała związek z katastrofą smoleńską - twierdzą dziennikarze włoskiego tygodnika "L'Espresso".
Ich zdaniem Tretiakow został zamordowany, bo za dużo wiedział o rosyjskim zamachu na Tu-154M. Po raz pierwszy poważny periodyk zachodni zajmuje się katastrofą smoleńską, powołując się na źródła inne niż raporty MAK-u i komisji Millera.

Więcej:

List otwarty w sprawie haniebnych oświadczeń  o neutralnej postawie Kongresu Polonii Amerykańskiej w sprawie zbrodni smoleńskiej i dyskryminacji Telewizji Trwam
Nie było żadnego uderzenia w brzozę – wynika zarówno z badań amerykańskich naukowców – Odkrywamy kłamstwo smoleńskie – twierdzi poseł PiS-u Antoni Macierewicz, SIEDEM TAJEMNICZYCH ŚMIERCI - Tragedia Smoleńska to nie tylko 96 ofiar delegacji do Katynia, to także tajemnicze śmierci osób z tragedią związanych... 
Jerzy Buzek - tajny współpracownik służby bezpieczeństwa - (TW) "Karol" - jako przewodniczący Parlamentu Europejskiego blokuje prawdy o Katastrofie Smoleńskiej. 
Prowokacja w rocznicę katastrofy smoleńskiej. W nocy z 8 na 9 kwietnia Rosjanie usunęli tablicę ufundowaną przez bliskich ofiar. Osobnym lotem po śmierć w Smoleńsku - dokumentacja faktów. Kaski, pały i barierki symbolami demokracji obchodzonej 10.04.20011r w Rocznicę Zamachu Smoleńskiego na prezydencki samolot. 10.04.10 - 
PIERWSZY FILM ŚLEDCZY O TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ - [HD] - Rok produkcji: 2011
10.04.11 - 
Rocznica Katastrofy Smoleńskiej - Największa Manifestacja Antyrządowa w Historii Polski !!!  

Pomnik Ofiar - Uwaga! 16 stycznia (niedziela) o 12.30 w kościele św. Rocha w Białymstoku odbędzie się uroczysta msza św. po której nastąpi poświęcenie pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej.
Raport MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej... my nie będziemy się ośmieszać... 
Zagadka Smoleńskiej mgły związana z zamachem na Prezydenta i najwyższych urzędników RP? 
Lista obecności na lotnisku w Smoleńsku. Agent ambasador Tomasz Turowski   
Przypominamy 10.12.2010 kolejna rocznica - manipulacja „Newsweeka” w sprawie zamachu na polska elitę władzy pod Smoleńskiem? 
SMOLEŃSK - tajemniczych zgonów ciąg dalszy... 
Zawalczą o gwarancje skutecznego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu. 

KRZYŻ SMOLEŃSKI RAUS - Komorowski pokazuje swoją prawdziwą twarz ? 
NARODOWA AKCJA - 10. 10.2010r ZBUDUJEMY TRAGICZNIE ZMARŁYM POMNIK SMOLEŃSKI - kamień do kamienia... 
SOCJOTECHNIKA WOKÓŁ KRZYŻA SMOLEŃSKIEGO 
Żenujący spektakl z tablicą rządową - zamiast pomnika mającego upamiętniać ofiary katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, odsłonięto ochłap PO - tablice na ścianie prawego skrzydła Pałacu Prezydenckiego. 

List otwarty rosyjskich dysydentów po katastrofie smoleńskiej zaniepokojonych przebiegiem śledztwa. 

PODMIANY DOKUMENTÓW WS. KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ
CUI BONO? - czyli kto na smoleńskiej tragedii skorzysta... 
TRAGEDIA W SMOLEŃSKU - Hipoteza fałszywych nadajników NDB 
CZYŻBY POLSKA ZNALAZŁA SPOSÓB NA GLOBALISTÓW?- i zapłaciła straszną cenę [pod Smoleńskiem] 

KATASTROFA W SMOLEŃSKU PREZYDENT RP LECH KACZYŃSKI NIE ŻYJE - KOLEJNE OFIARY KATYNIA 

To mógł być zamach. Największe wątpliwości. Zbiór materiałów i hipotez związanych z katastrofą prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Filip Stankiewicz

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska

aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Czester
09-04-2012 / 17:28
co wy myslita ze zamiast poganiac ze szmata 10 godzin i zarobic 60 dulary to mam isc na jakies manifestacje i jeszcze na autobus wydac kase?
~10kwietnia
09-04-2012 / 16:23
Bądźmy razem 10 kwietnia! We wtorek, 10 kwietnia organizowane są uroczystości rocznicowe katastrofy smoleńskiej. Bądźmy razem w ten dzień. 10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8.41 rozbił się samolot TU-154M z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim. Pierwszą Damą Marią Kaczyńską, Prezydentem RP na uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim, senatorami, posłami, działaczami i rodzinami ofiar Katynia. Lecieli tam w 70. rocznicę mordu Sowietów na kwiecie polskiej inteligencji, sami zginęli niosąc prawdę o Katyniu. Do dziś nie są znane powody katastrofy samolotu. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o ich dziele. Po to organizowane są obchody w Warszawie, gdzie w pierwszych dniach po katastrofie zebrały się setki tysięcy ludzi, żeby oddać cześć poległym na lotnisku Siewiernyj pod Smoleńskiej. Oto harmonogram obchodów w Warszawie: godz. 8:00 – msza św. w kościele seminaryjnym, ul. Krakowskie Przedmieście 52/54, po mszy przejście pod Pałac Prezydencki, ul. Krakowskie Przedmieście 46/48 godz. 8:41 – Apel Poległych, Pałac Prezydencki, zapalenie zniczy i złożenie tulipanów godz. 16:30 – przemówienie Jarosława Kaczyńskiego pod Pałacem Prezydenckim godz. 19:00 – msza św. w katedrze św. Jana, ul. Kanonia 6. Po mszy Marsz Pamięci. Bądźmy razem 10 kwietnia! Transmisja z obchodów w Warszawie Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w obchodach II rocznicy tragedii smoleńskiej w Warszawie, zapraszamy na transmisję z uroczystości. Transmisja dostępna będzie 10 kwietnia od godz. 8:41 w serwisie pis.org.pl.
~patrjota
09-04-2012 / 00:34
Uwarzajcie na obchodach Zbrodni Smolenskiej beda prowokatorzy a warjat tuskowy sie wysadzi w powietsze zabijajac patrjotuw! Bendzie ubrany w czarny płaszcz idzcie od niego z daleka bo policjio nie ma cowierzyc to jeden z nich!