Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
5 grudnia 2020
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY Zygmunt Jan Prusiński Aleksander kwaśniewski żyd forum dyskusyjne Prusiński - WOLĘ BEATY OD DEBATY - tajemnice Kwaśniewskiego.

Najpierw zacznę od niezłego humoru z felietonu „Polak ekonomiczny” Macieja Rybińskiego. Przyznam, że gość ten ma jaja intelektualne; nie będzie to moim zawstydzeniem, iż jest dla mnie mistrzem pióra, w przewrotach słówek do góry nogami. Oto fragment: „Ale opowiedzcie, że kupiliście drelich roboczy z pokrzywy, dziurawy pod pachami, z krzywo przyszytymi kieszeniami i bez guzików za tysiąc, a zostaniecie bohaterem wieczoru, będzie się pić wasze zdrowie i pokazywać dzieciom jako przykład do naśladowania”.

A tak na poważnie to wolę Beaty od debaty; taki już jestem, męskie sprawy są ważniejsze od tego, że telewizja głupieje i karmi „kanareczki” mokrym pokarmem. No cóż może wydusić z siebie ten, co dawno się skończył – przecież mówimy o autorytetach, a czy on „czerwony książe” może być autorytetem ? Pijak nigdy nie będzie autorytetem, bo wybrał trunki. Nigdy w żadnym cywilizowanym kraju nie osiągnąłby to co za nim, chyba że przyjęłaby go Ukraina czy Rosja. Ale proszę, czy ktoś widział pijanego Wladimira Putina ? Powiem tak, od Romana Dmowskiego z II RP i Augusto Pinocheta z Chile nie było autorytetów. Jak jeden tak drugi był antykomunistą, a dokładnie antyżydokomunistą. Czym właściwie się różni ten dramatyczny dylemat. A przecież wiadomo, te dwie frakcje zwalczały się i w Moskwie i w Warszawie.

Debata, która się odbyła a którą nie oglądałem, to faktycznie było to spotkanie broniące czegoś... Czego ? Kwaśniewski bronił III RP a Kaczyński IV RP. – Czy sama POLSKA była pytana, że chce być rządzona akurat przez tę nację a nie dla przykładu przez Ormian ? Dlaczego prezydentem nie jest więc... Ormianin ? O, żyją u nas Grecy, dlaczego prezydentem nie jest Grek ? O, wielu jest Wietnamczyków, dlaczego prezydentem nie jest Wietnamczyk ? Bardzo chętnie zapraszam do Polski Indian, niech przyjadą wszystkie żyjące szczepy, niech prezydentem zostanie wreszcie Indianin w Polsce ! Chętnie dam na niego głos. Ale na żydów głosu dawać nie będę. Bo oni nie są przyjacielami Polski. Niedawno rozmawiałem z politykiem z Londynu. Opowiadał mi ciekawostki, które w gazetach po polsku nie przeczytasz. A chodzi o najazd żydów z Izraela. Otóż z 8 milionów i 200 tysięcy żydów na ziemi palestyńskiej, 5 milionów ma na stałe zjechać do Polski. Przecież Polska była zawsze gościnna. Więc dziwić się nie wolno. A tam gdzie jest Izrael, tam zostanie takie księstwo, jak Luksemburg czy Monaco w Europie. A u nas będzie wtedy pięknie. Przecież parobki czekają na swych panów...

I tak skończy się Historia Polski i Tożsamość Polaków ! Chrześcijaństwo z wiary Rzymsko-Katolickiego jest słabe. A może i o to chodziło by zmiękczyć Polaków w posłuszeństwie. W tym nowym świecie Polaków w byłej Polsce wybory będą zawsze pod dyktando okupantów. Wybory nie będą takowym przymusem. Wówczas Polacy nie będą musieli chodzić na wybory, bo i po co ? Wystarczy 25 procent żydowskiego społeczeństwa, a i tak w sejmie zagoszczą żydzi – jak i rządy będą też i tylko żydowskie.

- Gdzie zatem są Polacy ? Nie wiem gdzie są. Nie wiem czy istnieją jakieś polskie organizacje. Nie chodzi mi o stowarzyszenia, związki, itp. Proszę mi wskazać polskie organizacje w Polsce ? Była kilka lat temu POLSKA PARTIA BIEDNYCH, przeze mnie utworzona. Jest POLSKA PARTIA NARODOWA Leszka Bubla. Tyle wiem. Z redaktorem „Tylko Polska” miałem krótką przyjemność współpracy na zasadzie że kilka lat temu opublikował moje dwa artykuły. Ta współpraca by trwała do dzisiaj, gdyby nie Dominik Dimitrowicz, który zaproponował mi świadczyć w sądzie w Warszawie – nie tak przeciwko L. Bublowi co przeciwko Aleksandrowi Izaakowi Stoltzmanowi. Nie przeczę, iż ten (mój romantyzm) jest ponad lotem orła – może dlatego Pan Bóg obdarował mnie taką rolę, żeby zostać, żeby bywać lirycznym poetą.

CZŁOWIEK Z TAJEMNICĄ O STOLTZMANIE

Był, bo już go nie ma. Jego ojciec krawiec, szył garnitury dla Zdzisława Stoltzmana. Dlatego Dominik był lubiany przez oficera NKWD i Gestapo; czy jest jakaś różnica ? To może być próba początku opowiadania.

Mam inne pisania. Zresztą „z palca” nie będę pisał. Choć dla historyka ogromnie ciekawy byłby to temat. W legendarnym radiu CITY w Słupsku, wiele było omawianych fragmentów o ojcu Aleksandra Kwaśniewskiego, w programie „Jerzy Izdebski talk show”. Szkoda że Leszek Bubel nie ma tych nagrań radiowych. A sprawa w Warszawie była ze strony powoda Dominika Dimitrowicza przeciwko pozwanemu L. Bublowi, który bez wiedzy jego, autora, opublikował w swojej książce opisy Dimitrowicza z książki przygotowanej do druku pt. „SZEDŁEM ZE ŚMIERCIĄ POD RĘKĘ”. Książka Bubla miała bodajże tytuł „Czy Stoltzman to Kwaśniewski”. Niestety, człowiek z tajemnicą życia o Stoltzmanie odszedł kilka lat temu z tej ziemi. A redaktor L. Bubel od tamtego spotkania w sądzie zamknął mi swoje łamy tygodnika „Tylko Polska”. A ja, wierny czytelnik kupuję tylko ten jeden tygodnik w Polsce. Oczywiście cały czas obsypywałem redakcję swoimi artykułami i wierszami tak jak prószy śnieżek na choinkę zimą, jednak redaktor Bubel jest skamieniały w stosunku do mnie, do narodowego poety. Obraził się. Zauważyłem że prawicowi przywódcy, liderzy, szybko obrażają się; a jest nas tak mało. Szkoda panie Leszku, ja nie jestem „targowica”! Ja pochodzę (z korzeni tej ziemi) od pierwszego króla Piastów Bolesława Chrobrego ! Nie rezygnuje się z takich ludzi. Mnie nie chodziło o samego Dominika Dimitrowicza a o prawdę co do praw autorskich, bo sam piszę i rozumiem każdego autora, jeśli „ktoś” nie jest w porządku (w ramach praw autorskich). Do tego też, co do stopki w redakcji „TP”, która później nagle została zmieniona, po napisanym pozwie przez powoda Dimitrowicza.

Ja te fragmenty wspomnianej książki D. Dimitrowicza czytałem na manifestacjach Polskiej Partii Biednych na pl. Zwycięstwa w Słupsku przed ratuszem w obecności kilkuset zebranych ludzi. Sam autor Dominik był wówczas zawsze obecny. Na przykład jest taki opis w dialogu, kiedy żydówka grzmi w kierunku Stoltzmana Zdzisława:

„ - Przeklinam cię, przeklinam twój ród Stoltzmanie”!

A Stoltzman Zdzisław wyjął z kabury swój pistolet i wyładował cały magazynek w kobietę. W opisie jest jak z jej osobistej torby wyjął on potem plik pieniędzy, dolary, i odszedł. Świadkowie z ciekawości odszukali w jej torbie dokument personalny, był tam obecny także Dominik Dimitrowicz, okazało się że była ona kuzynką swojego mordercy. Nazywała się Stoltzman.

* * *
A teraz czas na wiersz, o tak na żywo napiszę.

Zygmunt Jan Prusiński

ULEPIĆ CZŁOWIEKA

Ulepić człowieka
z gliny może nie,
bo stwardnieje jego serce.
Więc z czego,
może z chleba – też stwardnieje.
Może z liści akacji,
może z piórek ptasich.
Nie wiem sam,
ale dlaczego musi być
człowiek na ziemi...
Lepiej lepić motyle w maju.

5 października 2007 – Ustka

FLUIDY NICZYM BOSKIE NAPIĘCIA

Tego samego dnia kiedy pisałem powyższy tekst, (3 października 2007 r.) mam przed południem telefon z Krakowa. Dzwoni p. Jacek z telewizji. Interesuje go szlak morski po Bałtyku, kiedy to Stoltzman Zdzisław ze swoją „Supergrupen” po wojnie napadali na statki. Akurat w tej sprawie pisał listy do króla Szwecji Carla XVI Gustawa z dynastii Bernadotte www.royalcourt.se sam zainteresowany Dominik Dimitrowicz. Pokazywał mi te listy. Chodziło o to że ginęły nie tylko statki na morzu, ale i załogi tych szwedzkich statków. Otóż, kto uciekał po wojnie z komunistycznego folwarku PRL ? Żydzi, rzadko Polacy, Niemcy, Rosjanie. Można powiedzieć że ta grupa to była taka na tamtejsze czasy, „piratomanią”. Raz trafiła im się niesamowita zdobycz, 400 kilogramów narkotyków ! To była siatka wyspecjalizowana, którą powiadamiano: kto i kiedy wypływa z portów nadmorskich. Kilkakrotnie pisały o tych sensacyjnych wydarzeniach pomorskie gazety, choćby dziennikarz Marcin Barnowski,

E-mail: barni44@wp.pl jak i inni dziennikarze z „Dziennika Bałtyckiego” i „Głosu Pomorza”.

Pan Jacek pisze do mnie w dniu 3 października 2007 r. „Witam Panie Zygmuncie ! Rozmawialiśmy dzisiaj na temat Stoltzmana i Dominika Dimitrowicza. Będę wdzięczny, jeżeli podeśle mi Pan adresy mailowe do Jerzego Doleżala i Jerzego Izdebskiego. Jeżeli posiada Pan jakieś informacje na ten temat, albo fragmenty książki Dimitrowicza to również proszę mi przesłać. Czekam na wiadomość od Pana. Pozdrawiam”.

Powiem tak, bo przyrzekłem nazwiska zainteresowanego nie ujawniać, do tego nie ujawniam nazwy stacji telewizyjnej w Krakowie, dlaczego takie nagłe zainteresowanie ? Oczywiście postać i samo działanie Stoltzmana – Kwaśniewskiego w czasie wojny i po wojnie w Polsce byłaby sensacyjną fabułą filmową w Hollywood. Gdyby Rosja zezwoliła na otwarcie akt Zdzisława Kwaśniewskiego vel Stoltzman w archiwach w Moskwie, ale wiem że tego nie zrobi, bo wtedy ośmieszyłaby się, że za czasów NKWD Stoltzman potrafił oszukiwać swoich pracodawców, zaprzyjaźniając się jednocześnie z faszystowskim środowiskiem Gestapo.

W Instytucie Pamięci Narodowej w Gdańsku są zdjęcia i materiały drukiem pisane, a na tych zdjęciach Zdzisław Stoltzman – Kwaśniewski w towarzystwie umundurowanych na czarno gestapowców, wieszają członków Armii Krajowej na Wileńszczyźnie.

Pytanie zasadnicze: Dlaczego IPN milczy ?
5.10.2007

Strony AP o Stoltzman – Kwaśniewskim.

______________________________________________________

Z twórczości Z. J. Prusińskiego:

WYGŁUPY NA PARKIECIE, A KAPUŚNIACZEK STYGNIE... takie sobie prezydenckie blog - refleksje...

DZIENNIK Z WESOŁEGO MIASTECZKA... nie tylko Ustki

O ALKOHOLIKACH – POLITYKACH SŁÓW KILKA W POEZJI

W KSIĘSTWIE ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO

NIE ZAWSZE SCHODY PROWADZĄ DO NIEBA - ku pamięci Olusia K...

TOWARZYSZE TĘSKNIĄ ZA POCHODAMI

"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum”

PRZYGODA INTELEKTUALNA Z PREZESEM ZLP Krzysztofem Gąsiorowskim

PIONIERSKI MARSZ MISTRZA .... Junga
INTELIGENCJA ZAWIESZONA O BRZEG NUTY

ZAĆMIENIE ZAWSZE PRZYCHODZI BEZ PUKANIA

Motto: Polacy to stado baranów - powiedział Adam Michnik w australijskiej telewizji - A TO TEN, OD BARANÓW!

LIST OTWARTY DO JANA TOMASZA GROSSA ! Dlaczego Polacy nie wygonili Żydów z Polski? Teraz pokutują za ten błąd historyczny...

Literatura faktu - POLSKI NIE MA, JEST ZA TO „OSTEN-ISRAEL”!

dyktator Saddam Husain został powieszony - czas osądzić naszego dyktatora Wojciecha Jaruzelskiego

Władysław Frasyniuk, Wojciech Olejniczak i ubecka Służba Bezpieczeństwa - felietony

z cyklu polskie sprawy - ŚWIĘCI APOSTOŁOWIE, A NARÓD NA BOSAKA Z TORBAMI...

Lech Wałęsa NAUCZYCIEL SPOD PARASOLA BEZPIEKI

CZY PRASA W POLSCE JEST WOLNA?

 ROZTAŃCZONE  BAŁWOCHWALSTWO 
Błazny i judasze
"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum” 
LIST OTWARTY - PONAGLENIE!  Prezydencie III RP!  
POUCZENIE PREZYDENTA. 
 Do mediów w kraju i za granica...
LIST OTWARTY DO SENATORA STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO
POTYCZKI W ŚWIECIE LITERACKIM NA EMIGRACJI

WIERSZEM DO JANA PAWŁA II Zygmunt Jan Prusiński
OJCIEC KSIĘŻYCA I GWIAZD - Jan Paweł II WIELKI - Zygmunt Jan Prusiński

Zygmunt Jan Prusiński... tak trochę z jego twórczości żyjącej niespokojną codziennością...

Zygmunt Jan Prusiński... jest taki patriotyczny, nieustraszony, walczący poeta...

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Projekt ustawy o ujawnieniu pochodzenia narodowościowego osób pełniących funkcje publiczne

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński i sympatycy SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.